0 oy
154 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Eşinizden gizli para biriktiriyormusunuz?

Ben para kasasi aldim tabiki koca seyi gizliyemiorum fakat sifresini el izini hepsi benim yani esim kullanamior. 

Sonucta dunya artik krizde bir birikim olmasi gerek olmuyor yoksa eşim cok harcama yapior her cani sklinca yok canm kola istior yok cnm bunu istior diye yarini dusunmeyen birisi. Fakat ben oyle degilim cocuklarimi dusunuyorum birgun basima birsey gelirse baskasindan borc alicama birikimim yapmam gerektgni anldim.

10 Cevaplar

0 oy
(2,011 puan) tarafından
yani birikim yapmak en mantiklisi cok sukur biz esimle az cok arada yapmaya calisiyoruz her ay olmasada
-Reklam-
0 oy
(854 puan) tarafından
Birikim mantıklı ama adamın kazancini kendinden kaciriyor gibi saklamak ne kadar doğru orası muamma. Ha sana verdiği harcliklardansa birsey diyemem
(99 puan) tarafından
Esim calistigi maasinin hepsini bana verior bende birikim yaparim fakat her verdigini geri kolumu alior desem
0 oy
(4,187 puan) tarafından
Yeme içme den kismayip birikim azda olsa yapabiliyorum.İnsanin kenarda en azından cenaze masraflarını karşılayacak birikimi olmalı diye düşünüyorum.
0 oy
(4,547 puan) tarafından
Ben birikim yapamıyorum. Esim yalar bana verir onu biriktiririm ama direk kendim icin biriktiremiyorum kiyafete harcıyorum direk :(
0 oy
(936 puan) tarafından
Buyuk meblaglari birlikte birktirirz zatwn yatirim yaparz genellikle ama ben esimden habersz yine kenara 100 200 atarajm gecen ay 3bin tl arti 20euro para verdim esime topladm al die yanj bunsekilde toplar yine ona beirrm gecen yazdan bunyanadq 2ceyrek attm kenra bitane gramida ceyrege cevirdm esim ustune ekledi bilezik yaptim hani bunsekilde ondan hanersz biriktirrm esimin de hosuna gider yemiorm birikim yapiorm die
0 oy
(2,368 puan) tarafından
Calismiyorsun sanırım para kasası nasıl oluyor

Bence sonuçta eşinden gizli de olsa çok harcıyor diyorsun evinize katkı çocuklarınız için kendin için de değil bence hiç bsey olmaz bende araba degistiricez diye gram alıyorum dolar alıyorum maasimdan arttıkça çok artmıyor ama olsun 80 gramın 44 dolarım var şu adaba işini halledersek kızlarım için başlamak istiyorum bireysel emeklilik varda
(99 puan) tarafından
Evet calismiyorum esim calismami istemior ben yetinirim eve sen bak dior cok sukur gecinioruzda fakat erkek milleti bu yarin ne olacagi belli olmaz
(2,368 puan) tarafından
Neguzel ben 15 yıldır çalışıyorum alıştım çalışmaya oyuzden bende evde durmak isterim tabi eşler harcamayan kadını da sevmez başkasına yedirir
(99 puan) tarafından
Yok benim esim evden ise isten eve zaten isi kapinin önu yuruyerek gidiyor uzak degil. Esim hep bana verior maasi sen birikim yap diye oyuzden nasip olursa insAllah araba almayi dusunugoruz onumuzdeki ay
0 oy
(1,087 puan) tarafından
Gizli yapmam ben mesela 100 TL attım desem 100 TL de o verir 200 TL olarak atar bir tane kullanmadığımız hesabımız var oraya oda atar bende 
0 oy
(8,323 puan) tarafından
Ben bırıkım yapıyorum ama eşimden gizli değil eşimde sağolsun az para veriyor borcu harcı cok bizde aklımıza esenı estıgı an yapıyoruz. Ben ona ragmen de atıyorum kenara iki tane çop bilezik aldım daha da devam ediyorum burmaya cevırebilmek için 
0 oy
(623 puan) tarafından
Biz birlikte biriktiriyoruz saklı yapman hos olmaz bence soylesen almaz diye dusunuyorum :)
0 oy
(13,047 puan) tarafından
Altın olarak birikimim az da olsa var eşimin bildiği de var bilmediği de. 
(1,695 puan) tarafından
Benim de öyle

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 383 göst.
24 Ekim 2021 Diğer kategorisinde EsleminAnnesi (3,099 puan) tarafından soruldu
0 oy
55 cevap 968 göst.
28 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Deniz33 (45 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 1,118 göst.
12 Ocak 2020 Diğer kategorisinde berak (373 puan) tarafından soruldu