+1 oy
159 göst.
Aile kategorisinde (311 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
2 kızim 1 oğlum ayrı oda istiyor lar evim çok küçük diye yapamadık hiç. şimdi büyük eve taşındım  onlara bir oda sadece  düşüyor.  İki baza  alicam kızlar baza başlığı penbe olsun diyor.  Bir baza yavrulu olacak.kimin orda yatacağı halen beli değil. İki bazayi pembe başlıklı alırsam tamamen kız odası olarak  döşiyeceğim. gardrop felan çalışma masası hep pembe olucak. Öyle bir odada uyurmu uyumazmi bilmiyorum bir şekilde ikna ederim .  Çevremde bir bazayi mavi başlıklı al ortak bir oda olsun diyorlar  pembe renkler yerine beyaz kahve renkleri seç diyolar. Benim gözümde kızlar daha narin hasas. Herşey onların gönlüne göre olsun istiyorum ama oğlana da haksızlık yapmak istemiyorum.  Siz olsanız nasıl bir oda yapardınız veya ortak oda olanlar bana fikir olsun diye resim eklermisiniz 

10 Cevaplar

+2 oy
(13,143 puan) tarafından
Bu hikayedeki erkek çocuğu olsam annem evlat ayırıyor diye düşünürdüm 
-Reklam-
+1 oy
(989 puan) tarafından
Bence ne kızın nede oğlunun isteklerini yapma gri al kahve al böylelikle onun istediği oldu benmki olmadı diyede üzülmezlerde kırılmazlarda ayrımcılıkta yapmamış olursunuz 
(311 puan) tarafından
Ortads kaldım ilk defa odaları olucak o yüzden istedikleri gibi olsun istiyorum küçük kızım sorun çıkartıyor çok fena ablası nin yatağının altında uyumak istemiyor tek başına bazada uyumak istiyor nasıl ikna edicem bilmiyorum
(989 puan) tarafından
Kızlara ranza al oğlunada baza al bn olsam öyle yapardm. Yatıyosanız bu ayrımcılık yapamam diceksin cnm
(311 puan) tarafından
Kuzum büyükleri oğlumla ablası özel çocuklar o yüzden ranza almam korkarım biri birini iter felan Allah korusun
+1 oy
(15,235 puan) tarafından
Tabi ki ortak renk kullanarak. Cevrendekiler doğru söylemiş. Mobilyaları beyaz falan alıp oda boyadini ya da duvar kağıdı steaker gibi şeyleri cinsiyetlere göre ayarlayabilirsiniz. Vocuklar istedikleri birkaç poster aksesuar falan astılar mi hepsine göre oda olur. Oğlanı kesinlikle yok sayma. 
(311 puan) tarafından
Kuzum küçük kızım sorun çıkartıyor ablasınin altindaki yavru yatakta uyumak istemiyor tek başına bazada uyumak istiyor. Onu ikna etsem ortak.oda olucak tutturmuş yatak.odam haidi nevresim istiyorum hayal.kuruyor senin yatağın küçüğü diyorum.yok bazada uyurum diyor
(1,280 puan) tarafından
Kızlar bazada dönüşümlü yatsınlar olmaz mı  :D
+1 oy
(1,212 puan) tarafından
Bir baza bir ranza al. Ranza süslü puslu olsun kızlara oğlana da baza al onun istediği renkte. Ama sakın kızların için oğlana haksızlık etme. İçinden çıkmaz sonra. Çok üzülür. 
+1 oy
(978 puan) tarafından
Krwm tonlarinda yada vintage modellere bakabikirsn canm ikisininde nevresimlerinj istedikleri gibi alirsan ozmqn sprun olmaz emin ol biri pembe bevresim biride erkege uygun guzel durur sorun olmaz sirtmazdq
+1 oy
(175 puan) tarafından
Neden oğlana ayrı kıza ayrı oda yok 2+1 se okey ama büyük eve gectık demişsin ayrı yapmak mantıklı olan mahremiyeti ıcın önemli kız erkek bence ayrı olmalı

Ha illa aynı oda olacaksa ne pembe, ne mavı. Kızlar daha hassas dıye birşey yok oğlan da hassas olmasın sonra herseyın yumuş yumuş olduğu bır odada aman diyeyim

Grı tonları olur sütlü kahve krem gibi acık toprak tonları olur ahşap mobilyalar olur ortak bır oda yap 
0 oy
(623 puan) tarafından

image

şöyle bisey olabilir 
0 oy
(3,416 puan) tarafından
Eger sadece kizlarina yogunlasirsan oglunu ayirmis gibi oluyorsun esit davran madem oda yapicaksin kizlara ranza al oglana baza al kizlar altli ustlu yatsin oglan tek yatsin calisma masalarida esyalarida krem olur ayrimcimlik olmaz
0 oy
(4,977 puan) tarafından
Birinin gri birinin Pembe olsun öyle ikisininde gönlü olsun 
0 oy
(117 puan) tarafından
Yorumlarda şunu fark ettim. 3 çocuğunuzun da gonlunu yapmak istiyorsunuz ama bunu karşılayacak imkanınız, yani odanız yok. Tek bir odada 3 çocuğun istekleri karsilanamaz. Bu durumda siz kendiniz bir plan yapıp bunu çocuklara kabul ettireceksiniz. Çocuklarınız özel cocukmus el üstünde tuttugunuzu hepsine de en iyi şekilde bakmaya çalıştığınızı yorumlardan anladım. Ama oda konusunda şartlar belli. Açıklarsınız çocuklarınıza neden böyle yaptığınızı. 

Bence odayı pembeye bogmayin. Kişisel fikrim çok da demode. Her şeyi beyaz alıp 3 çocuğa farklı alanlar yaratin. Mesela duvarlarda 3 alan belirleyin oraları onların gönlüne göre duvar kagidi sticker veya farklı bir boya yapın. Ben olsam Kızları yavrulu yatakta yatiririm. Erkeğe de tekli baza veririm. Kızlar hem cins sonuçta. Sadece yatak başlığı olarak düşünmeyin yatak örtüsü ile bile istediklerini yapabilirsiniz çocuklarınızın. 
(311 puan) tarafından
İşte küçük kızım yavru yatakta uyumam diye tutturdu tek bazada uyumak istiyor
(117 puan) tarafından
İkna edeceksiniz bir şekilde o zaman. Oglunuza da yazık.  Bqzanin üstünde o yatsın yavru kısmında büyük kızınız. Olmaz mı?

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 144 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Masallinam38 (679 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 426 göst.
20 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Hilal.24 (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 252 göst.
10 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Syma (657 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 244 göst.
17 Nisan 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Elif. Zehra (229 puan) tarafından soruldu

380,249 soru

11,384,385 cevap

34,884 kullanıcı

...