0 oy
528 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından

Herkese hayırlı akşamlar. Ben iki yıllık evliyim. Ama bazı sebeplerden dolayı ne düğün ne çeyiz hiçbir şeyim olmadı. Şu an ev yaptırdık yavaş yavaş kendime çeyizimi almayı düşünüyorum. Sorum şu bir evde en önemli olan şeyler neler, neler aldığınızda pişman oldunuz, ya da gereksiz şeyler neler..? Mutfak, banyo, yatak odası, oturma odası, aklınıza ne gelirse. Fazla masraftan kaçınmak istiyorum. Yardımınıza talibim.

Birde hani hiçbir şeyim yok ona göre yazın, sadece bir fincan takımım bir de çaydanlık takımım var :)

Birlik oturuyorum... 

22 Cevaplar

0 oy
(56 puan) tarafından

En İyi Cevap
Birde marka tavsiyeniz var mı, örneğin mutfak robotunda şu çok iyi supurge makinası bu çok iyi falan..
tarafından
Süpürgede elektrolüx. Ankastre ve beyaz eşyada beko.
-Reklam-
+2 oy
(119,461 puan) tarafından
12 kisilik ywmek takimi gereksiz yani icinde porselen corba tenceresi vs hic kullanilmiyo o yuzden onun yerine 6 kisilik 2 takim alabilirsin 

ceyizlik yatak ortusu yerine guzel bi nevresim pike al cok gereksoz dantelli tullu ortu asla alma

korkmazdan celik tencere al 1 takim yeter 

tefal titanium cok guzel ama boycot ve pahali butcene uyarsa korkmaz al

ev icin konsol cok gerekli degil masa sandalye tv ubitesi yeterli 

yatak odasina hali kucuk bisi al yatak odasi bas ucu lambasi vs ivir zivir alma

salona sus pus esyasi alma nekadar bos o kadar iyi 
(56 puan) tarafından
Çok teşekkür ettim. Çok açıklayıcı ve bilgilendiri oldu :)
0 oy
(2,390 puan) tarafından
Bende aynı senin gibi oldum sayılır sonra sonra tamamladım ne gördüysem aldım hepsini birden alma zamana yay çünkü modeller hersene değişiyor hepsini birden yığma elinde kalır benm mutfak urunlerimin geneli Arzum ben memnunum ya ama param var dersen

bosh gördüğünü al bir supurgem var sekiz sene oldu bozulsun diye gözüne bakıyorum hala ilk günkü gibi bozulmuyo kolay kolay bide hergun süpürge yaptığım halde 

Tabak canakta dediğim gibi hersene modeller değişiyor hoşuna gideni zamanla duzersin 
(56 puan) tarafından
Teşekkür ettim :)
0 oy
(7,797 puan) tarafından

Simdiki aklim olsaydi salona ne masa ne votrinmi diorlar konsol monsol almazdim bi koltuklar duvar susleri koltuk takimi unite tv yeterli gerci tasincaz bende bi nevi ceyiz duzer hibi ev esyasi yeniliycem elden cikrtmaya calistigim cok esyam var suanda.

Oturma odasida ayni sekilde suanda da ayni oyle ztn.

Mutfakta okunuslariyla yziyorm blendir,ketil,mikrodalga firin,çırpıcı,olmazsa olmazim firin tabiki lqzim tost makinesi bulasik makinesi isde çerezlik kahvaltilik takimi saklama kaplari bakliyat koyacak saklama kaplari filan yemek takimi misafirler icin ayri kendi kullandigim takimlar ayri bicak catal kasik kepce takimi kek pasta takimi borcam kucuklu buyuklü yuvarlak dikdortgen olanlar vs vs...

Camasir makinesi falan filan hali olarak leke tutmayan alsan senin icin iyi.olur beyaz alma mumkunse :D

(56 puan) tarafından
Konsol gereksiz diyen ilk değilsin, dedikleriniz hemen hemen aynı digerleriyle teşekkür ederim yorum için :)
(48,731 puan) tarafından
konsol bende cok ise yariyo evde baska dolabim yok ona koyuyorum mutfak dolaplarım yetmiyo
(7,797 puan) tarafından
Evet aslinda gorevi o zaten ikbak abla ama mutfak esyalarinin mutfakta kalmasi daha hoş bence benimkilerde suan sergide gibi salonda bekliolar oylece hani gelenim gidenimde fazla olmuyor ki mutfaga kaldircam yeni evde benimde az dolaolar bu eve sigdiramazdim spotcuya sordum o bile almadi artik tercih edilmiyor die elimde kaldilar ev sahibi kabul ederse bu evde birakip naş gidecem:D
(48,731 puan) tarafından
aynen oyle kullanmadan yikamak gerekiyor orda olunca bide dolu iyice cikar et zor is kendi evim olsa mutfak dolaplarını cogaltirim
0 oy
(350 puan) tarafından
Bende herşeyi eşimle tek tek aldık 2 senelik evliyım dahada var ihtiyaçlarım küçük ev eşyalarından başla çatal kaşık takımı yemek takımı tencere seti düdüklü tencere bunlar tüm çeyiz seti falan olarak satılıyor uygun bulursan tüm takım al karaca korkmaz falan bu markadalarda ben elektrikli süpürge de fantom aldım çok pratik oluyor hemde uygun aklıma şuan bunlar var 
0 oy
(1,742 puan) tarafından

Özellikle en büyük pişmanlığım kahvaltı takımı almam ve alacak olanlara tavsiye etmiyorum cnm 

Marka olarak pek bilmem hengisi hoşuma giderse uygunsa onu alırım 

Mutfak robotunuda tek parça olanlardan tavsiye etmiyorum kafa bozuldumu hepsi çöp oluyor 

Şuan aklıma gelen birşey yok olursa yazarım 

0 oy
(334 puan) tarafından
Katı meyve sıkacağı, tost makinesi bunlar ayda yılda bir kullanılıyor tost makinesi yine daha sık ama katı meyve sıkacağı çok gereksiz, gardrop, yatak dolabı vs eğer alacaksanız onları güzel sec çünkü benim evde en sevdiğim şeylerden biri onlar, mutfak eşyası bilemiyorum ama çok da özenme nasıl olsa kırılacak çocuk olduktan sonra tek tek
0 oy
(7,152 puan) tarafından
Canım 12 kişilik bi yemek takımı al 12 kişilik çatal bıçak takımı küçük servis tabakari al pasta tabağı da diyolar ya onlardan çay bardağı al 12 kişilik sürahi takımı al 6li bardan onun içinden çıkar bi 6li daha al büyük bardak severseniz meşrubat bardağı alabilirsin ama şart değil sonra çerez kasesi al ben 3 takım kullanıyorum 2 tane de ortaya tabak al geniş servis tabağı olarak 3 tane tepsi al boy boy olsun 3 tane leğen al o da boy bol olsun süzgeç rende falan işte tencere olarak granit tencere takımı al bi de kalan yemekleri koyacak küçük tencere seti al bi misafir için çaydanlık bi de günlük kullanacağın küçük caydanlik olsun cezve al mutfak için bunlar yeterli annem bana evlenirken kahvaltı takımı aldı misafire ayrı günlüğe ayrı yemek takımları çatar bıçak setleri aldı kristal su takımı aldı valla çoğunu kullanmadım benim sana yazdıklarım hep kullandiklarim bunların dışında banyo için klozet takımı al serersin kirli sepeti takımları oluyo içinde çamaşır sepeti kirli sepeti çöp kovası drtarjanlik fırça falan oluyo ondan al bi tane bi de sabunluk al tamamdır yatak odasına en az 3 tane nevresim takımı al 2 tane lastikli çarşaf al hurc al yorganlarini falan koyarsın dolabının üstüne bazaya falan düzgün durur başka bişey yok bunların dışında aksesuar almak istersen alırsın benim saydiklarimi alirsan hiç biseye ihtiyacin olmaz fazla esyan da olmaz eksikte kalmaz yani 12 kişilik misafiri agirlarsin kendine de gundelige tam yeter onlar 
(56 puan) tarafından
Çok zahmet verdim teşekkür ederim bilgiler için :)
(7,152 puan) tarafından
Estağfurullah canım ne zahmeti
0 oy
(7,273 puan) tarafından
Süpürge philips maraton ama demir borulu olandan al çekimi filan harika ama borusu aliminyum olandan elimde kaldı pratik süpürge olsun diye fantom spedy aldım elinin altında harika bişey bir hafta oldu ama bayıldım robot mikser filan arceligin 6. Senemiz memnunum tabak çanak Pierre Cardin almıştım memnunum o zaman uyguna gelmişti tencereler granit tavası filan hepsi içindeydi küçük tavalar çok kullanışlı oluyo bı yumurta filan kırmaya minik tavalardan almanı öneririm 2 takım pike 2 takım nevresim al şimdilik sonra ihtiyaç duyarsan alırsın ama bana yetiyor birini seriyorum diğerini yıkıyorum idare ediyorum başka aklıma birşey gelmedi 
0 oy
(3,426 puan) tarafından
Yedekli nevresim takımı bolca yastık kılıfı... 
0 oy
(899 puan) tarafından

Tabak kaşık parça porselen yemek takımı bunlar zaten senin de aklın dadır benim evlendiğim de aklım olsa kurutma makinesini ilkten aldırırdım gerçekten çok rahatlık bir de süpürgeti ne robot ne de kablolu aldırırdım kablosuz süpürge aletleri çok daha kullanışlı güzel çekimi olursa hemen elinin altında kabloyla uğraşmazsın

Yatak veya koltuk alacaksan altların da depolama alanı olsun fazlalıklar için çok iyi olur 
(56 puan) tarafından
Evet teşekkür ederim
0 oy
(729 puan) tarafından
Oturma odasına komtuk alma kanape ya i ev kaç artı bilmiyorum eğer çocukların biri kız biri erkekse 
0 oy
tarafından
Bende senin gibiydim hiçbir şey almadım daha yeni yeni alıyorum ne lazımsa onu aliyorum koltuklarını degisrirdim bu sene buzdolabı aldım 2 yıl önce yatağım falan hep ikinci el onkarida zamanla devistiricem
0 oy
(106 puan) tarafından
Karaca granit tencere takımı pişmanlık hatta başlı başına granit tencere pişmanlık çelik en iyisi yatak odasına battaniye yorgan yastık nevresim takımı yatak örtüsü banyoya ikili paspas sıvı sabunluk havlular mutfağa kaşık çatal bıçak tava bardak salata tabakları tepsiler borcamlar fincan takımı çöp kovası su bardakları çay bardakları yemek takımı bütçeye göre günlük ve misafir olarak 2 takım alabilirsen saklama kabı kuru bakliyat için kepçe takımı kahvaltılık takımı yada kaseleri aklıma gelenler bunlar 
0 oy
(2,112 puan) tarafından
En önemli şey kurutma makinesi ilk fırsatta alınma imkanı varsa alınması gereken bir sey 
0 oy
(1,480 puan) tarafından

Şuanda en pişman olduğum şey kahvaltı takımı misafir yemek takımı ve günlük yemek takımı diye hepsinden ayrı ayrı almam

misafir bence 12 kisilik olmalı ondada ben karaca inci serisinden almıştım tabaklarimi çok seviyorum ama biraz büyükler yemekte herkes kaldırırken falan zor oluyor koca tabaklar havada gidip geliyor :D daha boyut olarak zarif birşey secebilirsin dikkat edilmesi gereken bir nokta bence :))
misafir takimi 12 kisilik ya günlük kendiniz için bişey al ama 12kisilige tamamlamaya çalışma ben oyle yaptım gereksiz bence hatta illa büyük servis tabağı kase yemek tabağı olmasida gerekli değil yemek yerken nasıl kullanıyorsanız o şekilde al mesela tek mesela kase yemek tabağı şeklinde alabilirsin
Onun haricinde kahvaltı takımı büyük pişmanlık onun yerine pasta tabağı al orta boy bişey değişik kullanmaya renkli bişey olabilir onları da kahvaltı tabağı olarak kullanabilirsin veya zaten misafir takımının pasta tabaklarda kullaniliyor kahvaltıda ortaya biseyler koymak için de renkleri uyacak şekilde küçük kaseler recellikler falan al onları hem günlük çerezlik gibi şeylerdede kullanırsın hem kahvaltıda :))
Nevresim takımlarını bence çok pahalilara gitmene gerek yok üç yıldır evliyim eninde sonunda soluyorlar gibi geldi :))
Havlularini koyu renkler secebilirsin daha rahat oluyor şuan aklıma gelen bunlar canım :))
0 oy
(1,115 puan) tarafından
Ağır yatak örtüsü alma çünkü bir iki kez görmeye geldiklerinde serip kaldırıyorsun, kullanışlı olmuyor 
0 oy
(2,561 puan) tarafından
Mutfağa makinada yıkanabilir halı al. Koridor falan varsa ona da aynı şekilde.

Halılarını püsküllü alma ilerde çocuk olduğunda üstüne halı örtüsü falan almaya kalktığında püsküller çok sıkıntı oluyor. 

Bayramlarda seyranlarda eve kalabalık akraba grubu vs gelme ihtimali varsa 12li takım al ama porselen çorba kabı falan olmasın.
0 oy
(15,286 puan) tarafından

Nevresim takımı 3 tane çift kişilik geri kalanları tek kişilik al. Sık ve çok misafirin gelir mi onu düşün. Yatak yorganini ona göre al. Fazlası hep yük. Hele evde yüklük yoksa nerene tıkacağini sasiriyosun. 

Şimdiki aklım olsa ve eşim kabul etse yemek masası konsol almazdım. Yemek masasını falan satalim dedim kabul etmedi. Biz hep yerde yemeyi severiz. Salonda yemek masası olduğu halde yere.kurar orda yeriz yemeğimizi. Haliyle yemek masası benim gözüme çok batiyo. Bana kalsa 2 tane dikdörtgen yer sofrası alırım. Misafir geldi mi ikisini yan yana uzunlamasına serer üzerini yemek masası gibi donatirim. Hem yerim her zaman dolu olmaz. Hem de isim bittiği zaman kaldırır bı yerin arkasına tıkarım. Ortada masa sandalye kalabalığı olmaz. 
Ve yine şimdiki aklım olsa misafir odasına koltuk takımı almaz çok tatlı yer minderleri var. Onlardan alır koyar hem Hobi odası hem de ferah bir oda olarak kullanirdim. Ahhhh keşke sadece bana kalsa. Eşim hep hee hee diye atlatiyo beni. 

image

Şimdiki aklım olsa kesinlikle sade bir yatak başlıklı yatak alırdım. Bizimki gemi gibi. Çok yer kaplıyor. Tencere takımı olarak korkmaz in çeliği çok iyidir. Ama bütçen yetmezse gulsan da kaliteli. Tabanlarının kalın olmasına dikkat et çelik tencerede. 
Granit tencerede de sete gerek görmedim. Pilav için 26 cm lik bir grwnit tencere aldım. 5.5 yıldır aynı duruyo içi. Markası korkmaz. Ama bulursan kesinlikle granit tencerede evren marka al. Heryerde olmaz. Ama granitlerin atası ve şahıdir. 
Küçük ev aletlerim korkmaz. Fena değil . Ama çok da tavsiye etmem o kadar. Beyaz esyalarim Profilo. Allah'a çok şükür tık demedi daha. Memnunum.
Ve en önemli şeyi söylemeyi unutuyodum. Oturma odanın koltuklarini yumuşak sırt yastıkları olanlar var ya . Sakin onlardan alma derim. O kadar dağınık gösteriyor ki odayi. Ne kadar toplarsan topla. Bir iki oturmaya bozuluyo. Devamlı pat pat yapıp düzeltmek gerekiyor. Bana fenalık geliyo.
0 oy
(11,377 puan) tarafından
Marka.olarak karaca aldığıma pişmanım yemek takımından tut granit ve çelik her şeyim karaca çok pişmanım.

Onun dışında günlük ve misafir diye ayrılması bana çok saçma geliyor yemek takımı açısından.  

Nevresim takımını lastikli carsaf öneririm çok rahat oluyor alez mutlaka kullan.

Tv ünitesi veya konsol her ikisinden birini tercih et illaki alacaksan.

Yerin dursa salona masa onermem ben masa almadım akıllı sehpa aldım ama olmasa da olurmuş çünkü kullanmıyoruz.

Onun dışında aman aman plastik bisi alma derim ama buzdolabin için tek tip saklama kabi öneririm o zaman hiç koku yapmıyor dolapta.

Kucuk ev aletleri olarak ben ütü tost makinesi ve süpürge aldım Onun dışında bi çok şey bana gereksiz ki hiç eksikliğini hissetmiyorum tabi burda mutfağının boyutu çok çok önemli 

Salonun nasıl bilmiyorum tabi ama bana berjel de fazla ve gereksiz geliyor elimde olsa ben evimdekileri cikaririm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
21 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Busra458 (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 66 göst.
15 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Taze_anneee1 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 226 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 677 göst.
22 Ekim 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...