0 oy
307 göst.
Diğer kategorisinde (831 puan) tarafından
Bebeğim 16 aylık şimdi yatmadan muz yoğurt verdim biraz da portakal yedirdim sonra tekrar emmek için ağlıyor yani açlıktan da değil ama meme istiyor gün içinde de böyle gece boyu da böyleyiz uykuya geçmek içinde yine aynısı. Memeyi bıraktırmak istemiyorum ama azaltmak istiyorum. Memeden bırakınca bana düşkün olmaz diye tripler giriyorum. 2 yaşına kadar sabrediyim diyorum dinen de öyle ya, ama yoruluyorum. 

11 Cevaplar

0 oy
(8,937 puan) tarafından
Sen izin vermeden kim hangi curretle çocuğunu alıp goturecekmis yanlış anlama ama sen izin vermezsen kimse götüremez götürülrlerse sen izin vermissin demektir meme olayına gelince anne cocuk arasındaki bağ memeyle kurulmaz aradaki güven ve sevgi ile kurulur 
(259 puan) tarafından
Rabbim gönlüne göre versin o zamn ☺️
(8,937 puan) tarafından
Amin cnm insallah... bakmak konusunda daha zorlu dönemleri atlatamadigim için kendime guvenmiyorum maddi olarak gücüm var ama mental olarak hazır değilim
(259 puan) tarafından
Mental olarak bende cokuslerdeyim  ☺️ama yinede 21 haftalık hamileyim
(8,937 puan) tarafından
Hay maasallah sağlıkla kucağına al cnm
(259 puan) tarafından
Amin inşallah cnm
-Reklam-
0 oy
(4,388 puan) tarafından
Meme konusunda aynıyız o yüzden birşey diyemem ama birincisi beslenmeyi yatmadan 2 saat önce bitirin. İkincisi yatmadan asla ama asla portakal gibi asitli meyveler vermeyin. 
0 oy
(195 puan) tarafından
Çok kasıyorsun akısına bırak tatlım sen konuşmasanda halası çocukları düşmanlıga katmayın ya emmesı ıyı evet ama normal yemegın önüne gecıyor bağımlı bır hal alıyorsa yavaştan bıraktırabılırsın bağ sadece emme ile olmuyor 
0 oy
(438 puan) tarafından
Meme acda olsa tok da olsa onun eğlencesi canım önce ne kadar güzel bir bağ kurduğunuzu senin hissetmen lazım çocuğun her seferinde isterse ver bidaha bu duyguyu nezamn yaşarsınki oğlumu 2 buçuk yasına kadar emzirdim inan meme istiyor diye uyumazdı ortamzda gögsüm agzında uyurdu bende uyurdum gece uyanırdı bulup memeyi acar gögsümde emerek yatardı şikayetim yoktu cnkü mutlu hissediyordm Rabbim bunları bize yaşattıığı için okadar zor kestim ki şuan 5 yasında o hallerini özlüyorm tekrar hamileyim bu sefer de sütüm olursa verecem saat saniye dakika farketmeksizin asla azaltsam diye de düşünmedim belki yanlış yaptığm veya doğru bilemem ama o bağ harkulade
0 oy
(6,426 puan) tarafından
Sen istemediğin sürece kimse alıp götüremez çocuğunu benim kuralım hep bu ve hep söylüyorum eşimin tarafına. Bensiz gidemez bitti ne diyebilirler çocuk benim çocuğum.

Memeden kesince uzaklaşma olur mu diye bende düşünmüştüm ama olmuyorlar aynı bağlılık devam ediyor canım 

Benim kızımda çok emerdi uykuya hasrettim azalttım zamana yaydim. Oyaladim vermedim derken gündüzleri 2 gece 2 emiyordu. 2 yaşa kadar böyle devam edecektim fakat kaza nedeniyle kayınpederimi bir an da kaybettik ve o cucuna içinde emzirmeye vaktim olmadı 22 aylık bırakmış olduk memeyi. Azalttığım içinde hiç zorlanmadım bırakırken. Bende mastik olmadım. 

Mümkün olduğunca azalt canım ama en azından 1 buçuk yaşına kadar emsin. Anne sütünün bir damlası bile şifa. 
0 oy
(886 puan) tarafından
Önemli olan annelik bağınız meme değil yani. Ben kestim hala göremeyince ağlar. Oyüzden bunları düşünmeyin. Ama onlarda örnek veriyorum babannesi hala veya dedesi vs. Onlarlada bağı olacak olmalıda. Ama tabiki teklif ederlerse reddedin siz nerdeyseniz çocuğunuzun yeride orası. 
0 oy
(11,363 puan) tarafından
Ben kizimi 16 aylikta biraktirdim gene bana düşkün ve bensiz bi yere gidemez 2 yasinda
0 oy
(13,093 puan) tarafından
25 aylık olacak oğlum hala aynı şuan bile emiyor bırakmıyor
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Dinen en geç 2 yaşına kadar değil mi öyle biliyorum 2 ye kadar emzirmek şart değil. Bıraktırabilirsen bıraktır gerçekten uyku durumunu çok zorluyor ben bıraktırmadım 23 aylık sürekli meme emmek istiyor uykusu çok bölünüyor. 
0 oy
(48,713 puan) tarafından
emzik gibi kullaniyodu 21 aylik biraktirdim duskunlugu gecmedi hala anneci 
0 oy
(446 puan) tarafından
1.5 yaşında yenidoğandan daha çok emziriyorsun. Aslında bırakmaya yakın emme isteği artar. Gündüzleri sadece uykuya geçişlerde emzirin. Geceleri arada su teklif edin. Emme sayısı azaldıkça daha kolay bırakır. Bir anda emmeyi bırakırsanız mastit olursunuz. Çocuğunuzda kötü etkilenir

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 244 göst.
10 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yenianneadayi1 (220 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 55 göst.
21 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 77 göst.
18 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hilaltmz (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 150 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde nur1203 (40 puan) tarafından soruldu

380,903 soru

11,404,002 cevap

34,942 kullanıcı

...