0 oy
496 göst.
Diğer kategorisinde (165 puan) tarafından
Kizlar Bi kızım var şimdide ikinciye hamileyim henüz 7haftaligim şu 3haftadir cok kötüyüm ağrılarımi felan geçtim migde bulantısı beni maffetti hiç bisey yiyip içemiyorum su bile migdemi bulandırıyor birde cok zayıfım 40kiloyum sürekli bitkin ve halsiz düşüyorum kızımı duyuruyorum sonra hemen yatağa atıyorum kendimi kızımda hiç böyle degildim ilk defa böyle oldum:( eşim sürekli laf sokuyor ben ilk defa görüyorum senin gibi hamile herkes hamile oluyor o çocuğu da uyuşuk yapicaksin bilmem ne diyor bu gidişle o çocuğu öldürürsün sen diyor üstüme cok geliyor artık dayanamıyorum bilerek yaptığım bisey değil benim yatmam ona batıyor mu ne anlamadım bazen görüyorum bazı eşler o kadar ilgili ki karısına o kadar çok destek çıkıyorlar ki ben hiç Bi destek göremiyorum bu beni çok üzüyor hem cok duygusalim hemde çok sinirliyim burada sizinle paylaşmak istedim bu durumu Allah aşkına kızlar tek yatan halsiz düşen uykusu olan migdesi bulanan hamile ben miyim :(

17 Cevaplar

+1 oy
(3,406 puan) tarafından
Kocan burayı kullandığını biliyorsa bu yorumumu oku 

İlk öğrendiğim günden doğum yaptığım güne kadar sürekli kustum ne yemek yapabiliyordum ne hazır olanı yiyebiliyordum afedersin su içsem geri çıkıyordu o batan yerleri dahi eşim temizliyordu yatağa zor atıyordum kendimi 9 ayım ya serum için hastanede yada yatakta geçti öyleki bazı gün hem sabah hem akşam serum takıldım -11 kilo ile 9 ayı bitirdim kızım hiç ama hiç uyuşuk değil 
(165 puan) tarafından
Eşiniz ne güzel destek olmuş size bu konuda gerçekten şanslısınız benim eşimde bana laf sokmaktan başka bisey yapmıyor 1kere kahvaltı hazırladı Bi kere akşam yemeği onuda sürekli söyler durur başkası olsa yapmaz ben yapıyorum felan diyor yani şükret diyor kısacası işte:) benim kızım da hiç uyuşuk değil gerçekten aşırı hiperaktif çok hızlı Bi kız tabi bu kez cinsiyet belli değil ama bende ona inanmıyorum zaten yatarsan uyuşuk olur vs öyle bisey yok sadece benim yatmam eşime batiyo o kadar hiç acıması yok :(
-Reklam-
0 oy
(416 puan) tarafından
6 aya kadar midem bulandı uyku konusunda kızımda nerdeyse yemekten yemeğe kalkıp yedim yattım oğlum da ciin çarpmış gibi ayaktaydım hep ama eşin eş olmaktan önce insan halinden anlamayı öğrenmeli diye düşünüyorum kusura bakma canım sen üzülme takma tek sen değilsin bu senin elinde olan bir şey değil
(165 puan) tarafından
Sağol canım yorumun için teşekkür ederim burada sizlerle dertleşmek bana iyi gelir diye düşündüm doğru söylüyorsun gerçekten eşim beni düşünmüyor hiç ben onu anladım:(
(416 puan) tarafından
Hiç üzülme erkekler malesef kadınlar gibi değiller üzülüp canını sıkma bile bebişinde sağlıkla gelsin inşallah
(165 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun inşallah sağlıkla alirim kucağıma başka bisey istemiyorum bende :(
0 oy
(13,063 puan) tarafından
hayır tek sen değilsin ben ölüyordum nerdeyse canım kızımda da kötü oldum ama bu kadar değildi eşin beni görse intihar ederdi demekki hamilelik çok zor erkekler pek anlamıyor maalesef 
(165 puan) tarafından
Gerçekten canım öyle hiç anlamıyorlar hemde normal şartlarda zaten Bi desteğini görmüyoruz bari hamileyken insanın üstüne gelme dimi zaten bu ara hormonlardanmidir nedir sürekli ağlamaya yer arıyorum biyandan sinirliyim tuhafim bildigin böyle yapması da beni çok üzüyor:(
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bu hamilelik planlımi ? Yoksa sürpriz bir hamilelikmi oda çok etken çünkü 
(165 puan) tarafından
İkimiz de isteyerek yaptık hatta özellikle ben belirttim ikinciyi birgun yapacaksak eğer bana destek olacaksan yapalım cunki 2cocuk farklı tek çocuk farklı dedimher zaman
(1,798 puan) tarafından
Ozaman eşiniz anlayisla karşılaması lazım ondan sormuştum inşallah geçici bir süreçtir ..her hamilelik farklı oluyor
(165 puan) tarafından
Malesef ki karşılamıyor keşke biraz daha anlayışlı olabilseydii neyse teşekkür ediyorum yorumunuz için inşallah geçer bulantim Bi an önce çok zor gerçekten:(
0 oy
(5,385 puan) tarafından
Üzülme cnm bende kızımda hiç öyle değildim bunda çok uyuyorum başım dönüyor hep halsizim kolarim bazen bosalyor kızım uyumazsada TV izliyor bnde braz uyiyrim kızım uyuyor hemen koşuyorum yatağa migdem çok bulanıyor öyle byle değil valah eşim bazen dyor ne kadar çok uyudun dyorum uyucam çnkü vücut enerji topluyor oda tam uyu diyor çnkü yoksa bayılacak gbi oluyorum 58 kiloyum bnde çok zayıfım eşimde sabah kadınlar köyde 7 8 çocuk getryor karni burnunda blmem hyvanlara bakıyorlar köy işi yapıyor lar blmem ne benim bünyem kmse gbi değil sende öyle syle bünyem zayıf vücut ilk aylarda enerji topluyor zaten son aylarda hiç uyuyamiyacaz mide bı yandan sende öyle syle güzel dille uyar
(5,385 puan) tarafından
Bnde eşime öyle dyorum çok merakliysan onlarla evlenseydin herkes aynı olmak zorunda degl dünde bna dyordu ben syleyince gülüyor bide sevmiyorum byle şeyleri sanki onlar güçlü dye bzde öyle olacaz bide onlar çocuklarıni savuruyir bağ bahçe eskiden evimiz mustakildi bahcemiz vardı annem 8 çocuk getrdi ama hepimiz oynairdik gezerdik akşama kadar smdi hem dairede şimdiki cocuklar iletişim skıcı hastalik çok eskisi gbi değil valah
(5,385 puan) tarafından
Kız eso kesin erkrk tir kızın kac yaşında benim kızım üç buçuk yaşında bakalım bir iki hftaya kadar öğrenirim ben cinsiyeti:)
(165 puan) tarafından
Rabia kuzum benim kız da 3bucuk yaşında bakalım benim cinsiyet ogrenmeme var daha ama bana da erkek gibi geliyor ya kızımda kız hissediyordum kız oldu bunda da erkek hissediyorum :)
(14 puan) tarafından
Bende köyde büyüdüm 16 yaşıma kadar ondan sonra şehre taşındık. Gerçekten geldiğimden beridir diyorum şehirde hayat yok şehirde çocuk büyütmek çok zor, hem maddi hem manevi... Şuan 26 yaşıma girecem kızım 5 yaşına girecek gerçekten çok zor. Biz 9 kardeşiz. En küçükleri benim benden 2 yaş büyük ablam var sabahtan akşama kadar dışarda oyun oynardık annemiz hayatta elinde kap bize yemek yedirmek için uğraşmazfı gerek de yoktu çünkü biz kendimiz acıkınca yerdik. Şuan köyde de çok zor olmuş. Ablamla konuşuruz köylerde de eski huzur neşe yok arrik
(5,385 puan) tarafından
Vlah bnde agrida yaşadım aslen ağrılıyim bostanmiz vardı herşeyi ordan yerdik meyve sebze şuan hep hormonlu etin yumurtanin tadi bile yok bizim tavuklar vardı herşeyin tadı tuzu vardı şehirde hayat yok istanbula gelin geldim dedim bune boguluyroduk resmen Tekirdağa taşındım Allah'a şükür burası yine açık alan güzel büyük şehirlerde çocuk buyutlmez
0 oy
(294 puan) tarafından
Benim oğlumda 2 buçuk yaşında kocam olcak şahsiyet çocuk yapalım diyor bende istemiyorum sebeblerim çok çünkü aynı böyle hamileyken hiç destek olmadı bana surekli laf sokuyordu yattigim.icin yemek yapamıyordum. Mutfağa girsem kokudan midem bulanirdi. Annem derdi gelin bizde yiyin annemde çok yakındı bize eşim dedi sürekli ordami yicem ben bilmem ne bu yüzden çok kavga ettik ailesinin arayıp gelin evi temizleyin ev *** götürüyor diye rezil etti beni. Hiç bı zaman demediki hadi bende sana yardım edeyim şunuda yapayım asla haketmiyo oyuzden ikinci çocuğu düşünmüyorum.
(165 puan) tarafından
O kadar haklısın ki gerçekten böyle eşler hiç biseyi haketmiyo aslında bende kızımda hiç destek görmedim ama baştan peşin konustum destek olucaksan yapalım diye anlaşmıştık ama öyle olmadı malesef :(
(294 puan) tarafından
Erkekler öyle vaatler verip sonra tutmazlar. Çocuk istiyorum deyip duruyo bende diyorumki senin bana ne faydan oldu hamilelikte anca başıma kaktin herşeyi ben istemiyorum diyorum çünkü soğuttu beni ya
(165 puan) tarafından
Gerçekten öyle insan soğuyor biyerde ama ben yinede herseyi göze aldım cunki Bi kardeşi olsun şu dünyada çok istiyorum yarın öbür gün ölüp gittiğimizde Bi kanı canı olsun istedim ama baştan da peşin konuştum ne kadar söz verip tutmasa da olsun ben yine pişman değilim ama 3xuyu asla yapmam ben sırf kardeşi olsun diye yoksa yine yapmazdim cunki hiç Bi destek gormedim ve görmüyorum:(
0 oy
(3,587 puan) tarafından
Bende öyleydim Allah'ım ben hamile değilim herhalde başka bir hastalığım var böyle hamilelik minolur instagramda bütün hamileler spor yapıyor dans ediyor geziyor egzersiz yapıyor ben kanser oldum herhalde diyordum o kadar kötüydüm klozet yanına tabure koymuştum o kadar çok kusuyordum ki rahatlık olsun biraz diye tabureye oturuyordum :) tek yediğim şey erik ve tosta ekmek basiyordum kurutuyordum onu başka birşey yok su çay hiç birşey yemezdim düşün o yüzden seni o kadar iyi anlıyorum ki o kadar keşke yakın olsak gelip yardım etsem sana evine yemek getirsem insanin o dönemlerde en çok ihtiyacı olan şey benim eşim Allah var çok destekti hakkını ödeyemem 
(165 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok sağol böyle düşünmen beni çok mutlu etti keşke eşim de biraz anlayışlı olabilseydi gerçekten bizleri biz kadınlar anlarız ama neyse ki sn eşinden sansliymissin umarım eşim de bi an önce şu kafadan çıkar bazen diyorum hiç mi aciman yok bana dediği tek şey hasta misin ki sen kendin böyle yapiyosun psikolojik bilmem ne sinir ediyo beni :(
(3,587 puan) tarafından
Psikolojik falan değil hormonlarin tammen değişiyor vücut bebeği yabancı bir cisim olarak görüyor teki veriyor erkeler grip olsa yataktan cikamiyorlar bizim bu yaşadıklarımızı yaşasalar erkek olarak dünyaya geldikleri için  şükür ederler
(165 puan) tarafından
Gerçekten öyle bazen bende söylüyorum keşke benim yasadigimi sen yasasaydin belki beni anlardin diye ama yok :(
0 oy
(9 puan) tarafından
Rabbım güzel bir evlat vermiş karnında ki için diyorum erkekler böyledir canını sıkma diyecen ama ister istemez yinede sinirleniyorsun Allaha havale et bosver konuşsun dursun sanki kendisi olsa onda birini kaldiramaz
(165 puan) tarafından
Allah razı olsun canım sağol ne yazık ki öyle gerçekten hiç anlamıyorlar çok zoruma gidiyor normal Bi gün olsa takmicam ama hamile insanın da bu kadar üstüne gelinmez ki :(
0 oy
(173 puan) tarafından

Okadar haklısın ki biz kadınlar gerçekten eşimizin desteklerine ilgilerine hep ihtiyaç duyuyoruz ilgilensin üzerimize titresin istiyoruz ama bazen istediklerimiz olmuyor işte hamilelik de hormonlarımız değişiyor duygusal ve ilgiye aç oluyoruz ama işte bazı erkekler anlamıyor abartıyor oluyoruz konu eskilere geliyor eskiden o mu vardı şu mu vardı diye lafını yapıyorlar ne yapalım bizimki de şans işte :getlost:

(165 puan) tarafından
Gerçekten öyle sürekli eskileri söylüyor eşimde millet 7.8 çocuğa bakiyo iş yaoiyo gucyaoiyo yemek yapıyor afedersin sen kicini kaldirmiyosun diyor bana bide ben çok zayıf olduğum için bu hamileligimde çok bitkin düştüm bünyem de zayıf ama beni anlamıyor hiç destek olmuyor :(
(173 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım ama dünyaya 1 kere geliyoruz mantıklı düşünsen evlliğini bir gözden geçirsen diyorum ben
(165 puan) tarafından
Mantıklı düşündüğüm zaman sonumun olmadığını görüyorum canım ama ikinciyi de yaptık bikere bakalım gittiği yere kadar artık:(
0 oy
(10,975 puan) tarafından
Ah be bacim .merhameti olmayandan yardım bekliyorsun.rabbim eşinin içine merhamet ve Allah korkusu veesin
(165 puan) tarafından
Amin canım benim Amin valla zoruma gidiyor böyle yapması:(
0 oy
(7,770 puan) tarafından
Simdi bu cocukta bunu yapan adam illaki 1. De de desteksiz davrnmistir neden kendini kor kuyuya.attin bilerek?
(165 puan) tarafından
Evet ilkinde de zaten hiç destek görmedim ama ikincisinde özellikle baştan konuştum çocuk daha ortada yokken dedim ki bana destek olacaksan yapalım söz verdi ama üstüme daha çok geliyor şimdi:(
0 oy
(355 puan) tarafından
Bacım sana güzel bir tavsiye vereyim. Öncelikle iyi bir doktordan randevu al ve kan değerlerine, bebeğe herşeyine baktır. Muhtemelen zayıflığa bağlı kansızlık, Demir eksikliği yada B12 eksikliğin var (ben de 48 kiloyum ordan biliyorum) sonra doktorun sonuçlara bakarken mutlaka ama mutlaka eşini de yanında götür. Doktor sana çok büyük ihtimalle kendini hiç yorma, yat dinlen hiç ağır kaldırma, bebeğe dikkat et iyi beslen vs diyecek bana öyle demişti. İşte o zaman gör bak eşin işin ciddiyetini resmi bir ağızdan duyunca nasıl da dediklerinin saçma olduğunu her hamilenin bir olmadığını anlayacak ve sana daha iyi davranacak. Doktorun öyle diyesi yoksa bile ona dikkat edeyim dimi kocam pek ciddiye almıyor da ilk 3 ay önemi dimi fln de sessizce o da onun yanında söylemesini sağlat bi şekilde. 2 tavsiyem de illaki çevrende riskli gebelik yaşadığı için 9 ay boyunca yatmak zorunda olan bir tanıdığın vardır ondan örnek ver. Yoksa da benim kuzenin eşi öyleydi bi arkadaşım dersin kızın rahmi ince mi neymiş doktor düşük olmasın diye hep yatıcaksın demiş yemeğini bile ayağına geticekler demiş mecbur kocası hepsini yaptı onda çok düşünceli biri değildi ama kıza mecbur hep iyi davrandı. Gerekirse özel doktora git ve belirtilerini abart biraz doktorun eşinle konuşmasını sağla 
(165 puan) tarafından
Canım benim daha önce Bi kurtajim oldu oyuzden zaten içimizde hep Bi korku var doktorum da bizzat yanında zaten dinlen ağır kaldırma vs dedi ama buna rağmen üstüme geliyor ben hatırlatıyorum ama bana dediği tek şey olacağı varsa zaten olur hersey Allahtan sen kendini bilerek böyle yapiyosun psikolojini bozuyosun sürekli yatarsan kendini hasta edersin çocuğu oldurceksin bilmem ne gerçekten ağrılarım felan geçtim ben benim şuan tek sıkıntım bulantı başım donuyo ayağa kalkamiyorum doğru düzgün zaten zayıfım bunun oda farkında ve bende kansızlık ve demir eksikliği zaten vardı bunu oda biliyor ama çok acimasizca davranıyor:(
(355 puan) tarafından
Prilam iç her sabah o bulantıyı baya kesiyor. Ben de 4 ayın sonuna kadar durmadan kustum. Bş tek o iyi gelmişti. Folik asiti de sakın aksatma
(165 puan) tarafından
Canım hiç folik asiti aksatmiyorum düzenli içiyorum prilam da dün aldım ilk defa içtim doktorum 2tane gece yatmadan önce ic dedi hafifletti gibi ama sanki yine bulantı var gibi yine tamamen gecirmedi
(355 puan) tarafından
Sabah kalkar kalkmaz iç aç karnına 1 tane. Bulantı en çok sabah saatlerinde oluyor zaten gece de 1 tane iç öyle daha faydasını göreceksin
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Ay o kocanın ağzına etsinler kusura bakma.Kendi hamile kalabilseydi korkudan 2. Çocuk bile yapmazdı.
(165 puan) tarafından
Söylüyorum zaten sen olsan benim yerimde dayanamzdin diye dayanirdimne var sanki ben zaten 12saat çalışıyorum da dayanıyorum ben yatmaya alışık değilim felan diyor :(
0 oy
tarafından
Bunları benim kocam yapıyor demek için söylemiyorum. Tek böyle hamilelik yaşayan sen değilsin. 5 Ay boyunca enfeksiyon yüzünden yatak döşek yattım. Karın ağrısı bel bacak ağrısı mahvetti. Kaç kere acile hastaneye gittim. Evde 2 çocuk daha var. Eşim işini bırakıp gelmek zorunda kaldı çocuklara baktı etti. 

Çocuğu yapması kolay da zorluklarına katlanması mı zor gelmiş? Sana yardım edeceğine dediği laflara bak...
(165 puan) tarafından
Yardım etmesini de geçtim bu kadar üstüme gelmeseydi de yeterdi bana çok acimasizca anlayissizca davraniyor zoruma gidiyor
0 oy
(120 puan) tarafından
Annenin yatması ile çocuğun uyuşuk olması ne alaka oraya takıldım:) 
(165 puan) tarafından
İşte kafası farklı çalışıyor kendi çok pratik oyuzden bana laf söylüyor beni yatarken görünce felan suratsizca bakıyor biseyler fısıldıyor gidiyor laf sokuyor sürekli
0 oy
(2,547 puan) tarafından
Kaç tane hamile görmüş de ilk defa böyle hamile görmüş. Kışkırtmak için demiyorum ama kesin anası öyle konuşuyor, ben hamileyken şöyleydim böyleydim çok işler yapardım falan diye 
(165 puan) tarafından
Annesiyle pek arayıp konuşmaz ablası ikinciyi doğurdu baya oluyor gerçi ama arada onu örnek gösteriyor halbuki ama oda kız kardesinden ve eşinden destek gördü hamileliği boyunca ben esimden destek göremiyorum ama
0 oy
(664 puan) tarafından
Bu kocaya sen bir de çocuk yapmışsın damızlık olarak kullanıyor seni benimki de dedi ikinciyi yapalım dedim büyük konusmayayim asla ama asla birincide az yardım ettin ikinciyi mi yapayım 
(165 puan) tarafından
Bende baştan peşin konuştum bana destek olacaksın diye öyle yaptık ama sözünde durmadı ben söyleyince de daha coxuk dünyaya gelmedi bismillah diyor gelince de göreceğiz zor günler beni bekliyor sanırım

İlgili sorular

0 oy
53 cevap 1,202 göst.
11 saat önce Diğer kategorisinde duygumiray (340 puan) tarafından soruldu
+3 oy
35 cevap 516 göst.
3 Kasım 2021 Diğer kategorisinde 1Anne1Melek (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 270 göst.
23 Haziran 2023 Aile kategorisinde gulistaN18 (2,159 puan) tarafından soruldu

380,730 soru

11,399,325 cevap