0 oy
184 göst.
Diğer kategorisinde (27 puan) tarafından
Kızlar elhamdülillah evladımı kucağıma aldım 13 gün oldu.sezeryan oldum tansiyon yüksekliğinden ve zor bir amiliyat geçirdim.kendimi yeni yeni toparliyorum.dogum Yalınca kızımı yanağıma getirdiler.firindan çıkmış sıcak ekmek gibiydi.Rabbim dileyen isteyen herkese tattirsin.iki gün yoğun bakımda yattı ve biz evimize geldik.sutum genzine kaçtı boğulacak gibi oldu aşırı korktum kriz geçirdim hatta .ondan beridir hep bir huzursuzum.kendimi yetersiz hissediyorum.ya da ne bileyim.gece uyanmalari mi gaz sancialri mi bana biseyler zor geliyor anlayamıyorum.lutfen kimse yargilamasin.karmakarisik bir duygu icerisindeyim.evlad canım ciğerim.onu çok seviyorum.ama sanırım bunun sorumluluğu fazla geldi .ya da kendimi henüz adapte edebilmiş degilim.hayatim boyunca tek duam tek istediğim sevdiğim adamdan evlat sahibi olmakti.rabbim coksukur bana nasip etti.neden bu şekilde hissediyorum.karmakarisik bir duygu içerisindeyim.esim bana çok destek çıkıyor sağolsun.annem bizde onunla aynı odada yatıyoruz bebeğimle bide.esime sarılıp uyusam geçecek sanki.boyle bir destek mi diyim böyle güzel şeyler duymaya ihtiyacim mi var diyim garip bir hal almış durumdayım.insanlarin sen bide kırkı cikinca gör dışı çıkınca gör kolik bebek olunca gör grip olunca gör.surekli saçma sapan söylentileri ve kendileriyle beni bebekleriyle benim bebeğimi kuyaslamalari beni yildirdi.herkrsten şuan nefret ediyorum.guzel şeyler duymaya ve morele ihtiyacim var .aksine insanlar içinde bulunduğum vaziyeti zorlaştırıyor.boyle hissetmek istemiyorum.ve bu mutsuzluğa kendimi hapsetmekte istemiyorum.neden mutsuzum neden böyle hissediyorum. bu karmaşık duyguların yerini tek bir duygu alsın istiyorum.derdimi anlatabildimmi bilmiyorum.kendimi izah etmekte zorlandım çünkü karmakarışık hissediyorum gerçekten

6 Cevaplar

0 oy
(1,705 puan) tarafından
Seni o kadar iyi anlıyorum ki bende çok zor adapte oldum ve 4 ayımı aldı ne anne olduğumu ne yaşadığım yoğun duyguyu tada bildim herkes kıyaslama içinde bebekler hep böyle daha zor olcak bu günlere sukredeceksin yatıyor diye diyorlardı ve hiçte öyle olmadı ben o özellikle 2 ayı hafizamdan silmek isterdim o zaman öyle diyenler şuanda diyor ki gecekten cok fenaydı  bana gelen nasıl kaçtığını bilemiyordu o zaman deseydiniz bunu normal olarak kabul ettirmeye çalışıp dahada benim piskolojimle oynasaydiniz diyorum yetersiz ben yapamıyormusum gibi hissetirdiniz bana insanlara kulaklarını kapat herkes maşallah birsy diyor ama herkes koaly adapte olamaz çok normal bebeğin zor bir bebek olabilir sıkıntılar yaşamışsın zaten korkmam gerilmen sevinememen çok doğal ama inanki zamanla alışıyorsun tadını çıkartmaya başlıyorsun 
(27 puan) tarafından
İnşallah canım inşallah.bu Dar günler de geçer
(1,705 puan) tarafından
Gecicek diyene küfür edesim geliyordu ama gecekten geçti bol bol emzir kucağında tut sarıl bu günler geri gelmeyecek diye düşün hep
-Reklam-
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Daha çok yeni canım bende çok isteyerek bebeğim oldu hala bazen bakıp bu benim kızım mı diyorum. Tüm hayatın değişiyo duyguların değişiyo sorumlulukların değişiyo yavaş yavaş adapte olacaksın daha lohusasın çok normal. O konuşanları da ya takma yada sert bi dille sustur bitmiyorlar çünkü 
(2,140 puan) tarafından
Hormonlarin etkisi birde yeni bir durum tabiki Allah kolaylık versin
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle çok yeni daha
(27 puan) tarafından
İşte kalp kırmak istemiorum.ama sonunda birine catacam az kaldi
0 oy
(292 puan) tarafından
Çok haklısın aynı şeyleri ilk defa anne olan çoğu kişi yaşamıştır emin ol ben de dahil. İlk altı ay gerçekten çok zor lohusalık bambaşka.ama zaman geçtikçe alisacaksin. Ama cevreni yok say. O dönemde mümkün olduğunca pek kimseyle görüşmedim kimseden yardım almadım kendi başıma yaşadım herşeyi. Yararı olacaksa görüş tabiki. Herkes boş boş konusur. Tadını çıkarmaya bak.sarilmak istiyorsan sarıl eşine bebeğine. Diğerlerini umursama. Bugünler de geçer  kalbini ferah tut Allah a dua et. 
(27 puan) tarafından
Allah'ın izniyle geçecek inşallah
0 oy
(200 puan) tarafından
Canım o kadar normal ki yaşadıkların.. Sen daha lohusasın, psikolojin allak bullak, hayatın allak bullak, 0 enerjiyle iki üç kat iş yapıyorsun. Annelik böyle bir delilik hali zaten. Kırk güne falan biraz rahatlarsın, psikolojin biraz daha normale döner. Biraz daha diyorum bak, bence anne olduktan sonra asla normal olmayacak gibi çünkü. Gerçekten yalnız değilsin, yeni hayatına adapte olmaya çalışan çiçeği burnunda bir annesin. Eminim ki çok duydun bunu ama, çok çabuk büyüyorlar mümkün olduğunca öpüp kokla bebeğini. Bol bol fotoğrafını çek. Başka seslere kulağını kapatmayı öğren. Bebeğin sana gereken şeyleri öğretecek zaten. Ne kadar bocalasan da, bebeğin için en iyi anne sen olacaksın :) 
(27 puan) tarafından
İnşallah canım.cok teşekkür ederim
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Canım bu hislerin o kadar normal ki.su an lohusasin .gebelikten kalan hormonlarin daha gitmemisken üstüne ameliyat acısı ,ağrısı ,kasılan bir rahim ,süt bezlerini oluşturan bir göğüs ve en önemlisi tamamen sana muhtaç bir bebek ile yeni bir düzene alışmaya çalışıyorsun.zamanla herşey düzelecek.bebeginin ilk gülümsemesi ile ilk adımı ,ilk sözcükleri ile yeniden hayat bulacaksın.lutfen bu duyguların normal olduğunu ve hiç bir durumun kalıcı olmadığını bil
0 oy
(7,778 puan) tarafından
Ay aynı duyguları ben de yaşamıştım ama eşime sarılamadım filan diye değil. Benimki de kızımı sürekli uyandırıyorlardı. Uyuturken de uyumadı huysuzlandı diye laf ediyorlardı. Sonra emsin uyur, ayakta sallayalım uyur, battaniyede sallayalım uyur söylemleri sinirimi zıplatıyordu. Kızımla başbaşa kalınca daha da iyi oldum. Annem çok yıpranmıştı yanımda. Bir taraftan ona da çok üzülüyordum. Öyle böyle geçti gitti. Lohusalık bence bu. Yani başka hiçbir açıklaması olamaz

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 444 göst.
31 Temmuz 2022 Aile kategorisinde bebek2020 (590 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 381 göst.
1 Eylül 2021 Aile kategorisinde Superfresh (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 979 göst.
16 Haziran 2020 Aile kategorisinde Gollikk (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,152 göst.