+1 oy
572 göst.
Aile kategorisinde (6,000 puan) tarafından
Bugün hastayım ve eşimin eve gelince çocuklara bakar bende dinlerim  diye düşünürken ' bu ne böyle ölü gibisin hadi yemek hazırla şunu getir bunu getir ' 

Dedim valla sen çok merhametsiz bi insansın. 

Sonra bi anda markete meyve suyu almaya gidiyorum sana dedi gitti . Çok değişik

Sizin eşleriniz hasta oldugunuz zaman neler yapar ?

39 Cevaplar

+10 oy
(4,337 puan) tarafından

Oda hastalanir:D

(4,337 puan) tarafından
Neyseki yalnız değilmişim;))))
(8,384 puan) tarafından
Tamda bunu yazmaya gelmiştim.d.d. Tek değilmişim.d.d.
(48,713 puan) tarafından
yorgunum diyim.benden beter yorgun olur☺️☺️
(8,384 puan) tarafından
Bugün yaşadım bu olayı.

Eşim geldi spor yapıyorum diye her yerim tutulmus haldeyim zor yuruyorum inderece et kesti vucudm.

Dedim çok kötüyüm yuruyemiyorum. Eşim de dede çok kötü başım dönüyor benim yatmam lazım. He dedim heee.d.d..d
(48,713 puan) tarafından
ayni ayni vertigosu var benimkinin de iki hareket etsin oyun oynasin kizimla bana yardim etsin basi dönüyor ☺️ baskasi cagirsin abim abisi falan Fatih'in askeri gibi yardirip gidiyo
-Reklam-
+3 oy
(565 puan) tarafından
Sen sürekli hastasın der arızalı karıyı vermişler bana diyo genelde öküz 
(565 puan) tarafından
Dalga geçme biçimi bu canım benim ciddi manada söylese azına sı****m ben yine kocama şükrediyorum
(565 puan) tarafından
Serpil bu arada ismim
(2,149 puan) tarafından
Arızalı karı ne ya:) :) :)
(565 puan) tarafından
Öyle diyor genelde hani araba bozulur boşta çalıştırıp ittirilir ya seni ittircem bozuldun yine diyo
(2,149 puan) tarafından
:) :) :)
+1 oy
(119,456 puan) tarafından

benimki evdeyse yapca sey cocuk bakmak ;) ama evde bakmak parka goturmesine izin veremiyom 

(6,000 puan) tarafından
Zaten hastayken zor olan çocuklara bakmak. Birini tuvalete götür birinin bezini değiş birine mama hazırla birine yemek hazırla... Çocuklar olmasa yat dinlen miss
bakiyo ama benim icin hasta olmak cok luks bisi sorsan en son ne zaman hasta oldun diye hatirlamam bile cunku yanlizim jimsem yok ve hastalanmak bana luks esim var evet bakar ama hafta sonu var hafta ici calisiyo gelinve okumasi gereken evraklar falan oluyo zamani olmuyo o yuzden ben hastalanmamaya kendimi sartladim
(6,000 puan) tarafından
İnsan anne olunca hasta bile olamıyor demi ... Olsan bile mecbur oldugun için hissetmemeye çalışıyorsun . Benmde burda annem kaynanam var ama yardımcı olamıyorlar ikisi de yaşlı kendilerine faydaları yok yani bir bardak su verecek kimsem yok yani . Gel sarılalım :(((
valla sarilalim hasta olmaya bile hasret kalmisim
+1 oy
(1,050 puan) tarafından
Bakar allah razi olsun cocuklarada banada hatta evide temizler hamileyken bobrek sismesi yasadim tam 1hafta kalkamadm ise gitmedi cocuklrda bakti banada ev iskerinide yaoti etti allah ondan razi olsn corbama kadr yapar icirir icmezsemde azar isitirim 
(6,000 puan) tarafından
Yaa ne güzel ne mutlu sana canım :)
+1 oy
(195 puan) tarafından

Gündüzden konuşuruz genelde haberı olur eve gelmeddn yazar ben hallederim yemegı vs uğraşma der yada dısardan soylerız 

Çocuklar küçükken bakardı sımdı herkes kendı halınde buyuduler ama etrafı vs toparlar yormaz benı sagolsın kötüysem hastaneye gidelim der durur ama ben istemem bır süre sürünür en son çare gıderım :D çok üzücü yaptıgı ölu gıbı yatıyosun vs kendı hasta olunca amuda mı kalkıyor 

(6,000 puan) tarafından
Yaa valla hem beni anlayabilidiğin için gözlerim dolarak okudum hemde son cümlede kahkaha attım :D kendi hasta olunca kanser olmuş gibi davranır
+1 oy
(5,533 puan) tarafından
Öyle yatacak kadar hastalanmadım mecbur ayakta geçiriyorum ama ameliyat sonrası felan çok baktı yeni evliyken temizlikte felan çok yardım etti 
(6,000 puan) tarafından
Senin adına sevindim canım maşallah
(5,533 puan) tarafından
İş mecbura binince yapar canım Rabbim hepimizi anlayışlı güzel yüzlü insanlarla karşılaştırsın eşlerimizi de peygamber efendimiz gibi eş olmayı nasip etsin
+1 oy
(665 puan) tarafından
Benimkisi meyve alıp gelmişti hatta soyup dilimleyip önüme getirmisti üstüne de nane liman yapmıştı ama bu sevdiği anlamına gelmiyor seven adamın illa bir şey yapmadı gerekmez ama kalkıp da hasta haliyle de yemek temizlik beklemez yani
(6,000 puan) tarafından
Valla meyve filan beklemiyorum biraz çocukları idare etse yeterdi . Sevmediğini biliyorum zaten o ayrı konu
+1 oy
(9,643 puan) tarafından
Şuan bende hastayım hiçbişey yapmadığı yetmemiş gibi çocuk gibi kaynıyor bana yalnız değilsin 
(6,000 puan) tarafından
Gel ikisinin kafasını yumurta gibi tokuşturalım birbirine :D
(9,643 puan) tarafından
Çok iyi olur :D
+1 oy
(2,381 puan) tarafından
Bazen çok iyi olur bebek gibi vakar bezende vicdansız pislik oluyor bu ev ne böyle b o k götürüyor şura ne bura ne yemek hani dengesizlik bizde de mevcut 
(6,000 puan) tarafından
Ne iyi oldukları belli ne kötü oldukları
+1 oy
(1,419 puan) tarafından
Çocukları doyurur banada sağolsun bakar sevmediğim huyu olsa bile bu huyunu seviyorum 
+1 oy
(1,043 puan) tarafından

Hiç birşey yapmaz ama benden de hizmet beklemez dışarıdan söyler genelde :D

(6,000 puan) tarafından
Bunada şükür kız :)
+1 oy
(3,894 puan) tarafından
Önceden olsa hıc bısı yapmazfı ama alıstırdım dışardan yemek söyler. Sofeayı haxırlar kaldırır bulasıkları makıneye koyar. Etrafı toparlar. Çocuklara bakmaya calısır ama bensız pek durmazlar büyüğü parka götürür felan. 
+1 oy
(10,556 puan) tarafından
Hiç birşey hasta olduğuma falan inanmaz ama o hasta olsa ohoooo
+1 oy
(1,486 puan) tarafından
Hakkını yemeyim bakar bana. Gece çalışıyorsa ilaç alır gelir. Genelde o gün yemek yaptırmaz, hazır sipariş ederiz. Daha 2 gün önce sabah uyanınca boğazım acıyordu, eşimde nöbetteydi. Gelmeden aradı alınacak bir şey var mı diye bende boğazım ağrıyor diyince, ben gelince in aşağıya serum taktıralım dedi. Bütün gece nöbet tutup üstüne benim için 2 saat daha uykusuz bekledi hastanede. 
+1 oy
(4,217 puan) tarafından
Sık sık hasta olurum özellikle tansiyonum hep düşer basım ağrır. Bana hemen müdahale eder. Tuzlu bı ayran yapar ayaklarımı yükseltir. Yada pekmez serbetı yapar ıcırır basımda bekler başıma masaj yapar.. Bulasık varsa yapar cocuklara bakar etrafı toparlar normalde de yapar hep yardım eder sagolsun.. Yemek yapmayı bilir ama kaynanam olduğu için ona yaptırır bana sen dinlen der.. Ben o gün tatilde gibi hissederim bana iş yaptirmazlar sagolsunlar.. Dogum yaptım annemden iyi baktı bana esım Allah razı olsun kahvaltıma kadar cesit cesıt hazırlardı..gece bebege bakar ben uyurum, sut olsun diye gece atıştırmalık yapar getirirdi

Masallah canım esım cok merhametli bende ona oyleyım hiç kiyamam
+1 oy
(51 puan) tarafından
Benim bir yerim agriyinca oda hemen bir yerini tutar yemek yapar ama mutfağı mahveder izin vermiyorm hiç bir şey yapmasna
+1 oy
(165 puan) tarafından
Bugün bende hastaydım yemeğini hazırladım ayağa koyup kalkıp tabağa koyacak halim bile yoktu. Hiç nasılsın bile demedi defalarca seslendim duymadı daha doğrusu duymamazlıktan geldi elimden birden bardak düştü kırıldı çağırdım geldi bir sürü laf saydı ne diyeyim ki
+1 oy
(8,937 puan) tarafından
Allah razı olsun sırtında taşır gece uyumaz bu konuda hakkını ödeyemem 
+1 oy
(1,515 puan) tarafından
Oda hasta olur ben hasta halimle ona bakalım bizde de pek farklı bir durum yok yani çocuk gibiler zaten 
+1 oy
(13,257 puan) tarafından
İlgilidir genelde hatta geçen migren ağrım tuttu okuldan gelmiştim onun gelişine zor dayandım geldi aldı çocuğa baktı bana ağrı kesici viks verdi her zamanda böyledir sağolsun 

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 463 göst.
5 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Tugbaank (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 125 göst.
30 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 505 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Dln (2,589 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 921 göst.