0 oy
293 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15,745 puan) tarafından

Uzun yol olsun kısa yol olsun rahatsız oluyorum. Midem bulanıyor basım ağrıyor hareket hastaligiymis bu hareket etmemek lazım evet hareket edince daha çok bulanıyor midem. Bunun çaresi yok mudur ? İlaç fayda etmiyor. Özellikle sıcak ise mevsim daha çok rahatsız oluyorum. :unsure:

Benim gibi olan varmı çözüm üretelim kurtuluruz belkim :wassat:

17 Cevaplar

0 oy
(293 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Üniversitedeyken Bu durumda ben de çok rahatsız oluyordum. sonra kendince bir çözüm buldum arabadaki koku ve uzun yolculuk midemi çok kötü bulandırıyordu .Şimdi ise yatar pozisyona geliyorum yani dik oturmuyorum kafamı hemen sağ ya da sol tarafıma yaslıyorum böyle yayılmış bir şekilde oturuyorum .Mide bulantım bir nebze de olsa rahatladı ve asla telefona bakmıyorum telefon ışığı ya da bir yere sabit bakmak mide bulantısını tetikliyor .Ben gözlerimi kapatıyorum uyuyor vaziyette kalıyorum .
-Reklam-
0 oy
(5,715 puan) tarafından

Bende öyleyim ama maalesef henüz bir çözüm bulamadım :( gözlerimi kapatınca yada uzanınca bi nebze hafifliyor 

(15,745 puan) tarafından
Çocuklar olunca daha bı zor  bak bahsedince bile midem bulanıyor psikolojik olarak
(5,715 puan) tarafından
Kesinlikle öyle :-(:-( Bi çözüm bulursan bizede söyle
(2,679 puan) tarafından
Göbek deliğinin üzerine yara bandı yapıştırmak bulantılara iyi geliyormuş deneyin bi'
(5,715 puan) tarafından
Evet çok duydum onu ama hiç denemedim aklımda bulunsun ☺️ teşekkür ederim
(15,745 puan) tarafından
Hiç denemedim bunu aklımda bulunsun
0 oy
(1,245 puan) tarafından

Evet bende öyleyim mide bulantısı hapı içerim  yada yol boyu sakız çiğnerim. Uzun yolda genelde hap içiyorum :)

(123 puan) tarafından
Metpamit kullanın.
(1,324 puan) tarafından
Sakız mide bulandırır kız
(1,054 puan) tarafından
Sakız daha da bunaltr ya
(15,745 puan) tarafından
Bana iyi geliyor sakız kızlar
(1,245 puan) tarafından
Metpamid kullanıyorum ben
0 oy
(1,480 puan) tarafından
Ayyy bende öyleyim ne kadar konforluda olsa yolculuk hep bulanir baygın gibi gider gelirim o yüzden uzak bı yere gezmeye gitmek işkence gekiyor normalde gezmeyi severim yolculugun ardindaki gün ancak kendime geliyorum çok kötü oluyor ilaç alıyorum ama o da uyutuyor sadece hatta bende düşünüyordum artık çocuk var çocuğa mi bakcam kendime mi nasıl yapcam diye keşke bı çözümü olsa :(
(15,745 puan) tarafından
Çocukla daha zor oluyor
(1,480 puan) tarafından
İki saatlik bı yol gittim henuz çok uzun yol gitmedim ama yazin bakalım gitcez hayırlısı :D
0 oy
(16,054 puan) tarafından
Ben bu. Hele ki çok dönemeçli yollar olunca mahfoluyorum..
(15,745 puan) tarafından
Evet işte hareket hastalığı bu hareket etmediğinde sabit durduğunda bulanmazmis
(16,054 puan) tarafından
Pili bitmiş robot olmak lazım o zaman yol boyunca :D
0 oy
(1,324 puan) tarafından
Biraz psikolojik bı çay kaşığı benzin iç canim kesin çözüm 
(3,570 puan) tarafından
Fatoya kastın mı var :))
(10,978 puan) tarafından
Benzin iç :D kafalar nasıl güzel ama olsun sonra:D ya kafan iyi olur kusmazsin ya da zehirlenirsin uzun yola gitmeden hastahaneye gittiğin için gene araba yolculuğu olmaz mis :D
(15,745 puan) tarafından
Duydum bunu ama bir çay bardağı kadar da değil ölür içen  :D
(1,324 puan) tarafından
Ölmedim bişey de olmadı.oneri sadece bunu bilmeyen yoktur yani :)))
(1,324 puan) tarafından
Bir çay bardağı demedim ,çay kaşığı dedim
0 oy
(2,679 puan) tarafından
Geçen gün Instagramda gördüm, göbek deliğinin üzerine yara bandı yapıştırmak bulantılara iyi geliyormuş deneyin bi
(15,745 puan) tarafından
Yalandır ama denerim ,asjajajsjaj
0 oy
(1,054 puan) tarafından
Araba denince bana fenalık geliyo ya , benim de midem bulaniyo hatta kusuyrm 

Baş ağrısı fln şimdi binip 10 dk sonra insem ölüme gidiyrm sanki 

Sırf bu yüzden gebeyken 5 saat yürüyerek eve geldim 5-6 defa bindim hepsindn fenalştm 
(15,745 puan) tarafından
Evet evet çok kötü ya sanırım çözümü yok
0 oy
(1,518 puan) tarafından
Ben öyleydim ama geçti artık sık sık arabaya binerek alıştım galiba ama 2 tane kızım arabaya bindikleri gibi kusarlar ona da mide şurubu aldım uzun yola çıksak içiririm en azından rahat geçer 
(15,745 puan) tarafından
Aboo kız çocuklar da düşse isim yaş
(1,518 puan) tarafından
Valla kızlarımın benden aldığı tek özellik diyebilirim ve şimdiden tek korkum bunlar okula gidicek ister istemez servis ile giidicekler nasıl olucak gerçekten bilmiyorum
(15,745 puan) tarafından
Ay insaLalah atlatirlar kizim da arabaya binerken sanki rahatsız oluyor iki yaşında
(1,518 puan) tarafından
Ay valla çocuklarla artık seyahatte rezillik oluyor normalde eşim bize arabayla 20 dk uzakta arada yanına gitmek isttiyorum ama dolmuşa binmek heleki kızlarla çok korkunç geliyor gözüme
0 oy
(2,351 puan) tarafından
Ben. Daha yola cıkıyoruz lafını duyunca baslıyor mıde bulantım ve benım memleket İstanbul'dan 12 15 saat arası benım çözümum ise uçakla Antep'e gıdıp. Antep'ten MARAŞ'a kadar gozlerımj kapalı tutmak başka türlü en korkunç dakıkalar baslıyor 
(293 puan) tarafından
Bende maraşlıyım maraşin havaalanı kullanılmıyor mu
(2,351 puan) tarafından
Ferzey kullanılıyor ama Atatürk'te bınmek gerek bız sebıhaya yakınız
(293 puan) tarafından
Ben 3 sene önce sabihandan binmiştim
(2,351 puan) tarafından
Atatürk acılınca oraya verdıler hep sebıhadan Antep'e iniyorum ramazan bitmesin e ön gün kala gıttım yıne Antep'te ındım. MARAŞ'a olan aktarmalı var burdan ankara Ankara'dan maraş öyle de çok uzun sürüyor Antep'te ınıp kaynımla oğlu veya esı gelıyor benı alıyor MARAŞ'a gıdıyoruz
(293 puan) tarafından
Ben istanbul havaalanı olması lazım büyük olan oradan direk marasa geldim 3 yıl önce falan marastan sabiha gökçene çok gittik.
0 oy
(10,556 puan) tarafından
Hareket edince telefona bakınca başımı aşağıya eğersem felaket oluyorum böyle bayilacakmis gibi 

Ama kusma vs hiç olmadi şükür 
(15,745 puan) tarafından
Evet hareket hastalığı bunun adı sabıt önüne bakıp gidersen bulanmaz araba sürünce bulanmiyor mesela
(10,556 puan) tarafından
Mide bulantısı çok değil de baş ağrısı daraliyorum mesela ya değişik bir his hele bide çocuklar varsa var yaaa o yol bitmez
0 oy
(2,149 puan) tarafından
Ay sevdiğim şeylerden bi tanesidir arabaya binmek son ses müzük nasıl rahatsız oluyorsunuz benim bi tane kuzenim vardı onunda midesi bulanıyodu arabada giderken ya yatıyodu yada cam olan kısıma oturuyordu 
(729 puan) tarafından
Sen ben ben senmisin acaba
(15,745 puan) tarafından
Nasıl rahatsız oluyorsunuz derken ? Bizde istemiyoruz ama oluyoruz nasilini çözmeye çalışıyoruz :/
(2,149 puan) tarafından
Yok yanlış anlama kötü bişey yazmak istemedim tabiki rahatsız olabilirsin ama bana garip geliyor sadece merak ediyorum o yüzden nasıl rahatsız oluyorsunuz soru anlamında yazdım  özür dilerim
(15,745 puan) tarafından
Yanlış anlamadım sorunu garip buldum çok var böyle rahatsız olan çünkü
(2,149 puan) tarafından
Benim etrafımda fazla yok ya o yüzden  rahatsız olmanı anlaamadım kusenim var bi tek oda küçük olduğu için öyle zannediyordum çünkü büyüdüğünde geçmişti
0 oy
(309 puan) tarafından
Arabaya bayılırdım hele uzun yol yolculukları en sevdiklerim di 

1 sene önce arabamı aldım 1 sene her boş zamanımda kısa uzun gezdim tozdum ama geçen ay ki kazadan sonra 

En kısa mesafe bile korkunç geliyor 1 aydır arabaya binmiyorum arabamida sattiriyorum

Kendim kaza yapmadım eşimin arabasiyla yaptık eşimin sucuda yoktu alkollü bir sürücü çarptı ama işte

Biz ne kadar güzel surersek sürelim başkaları yüzünden olabilir oyuzden srtik direk araba sevmiyorum
0 oy
(213 puan) tarafından
Bende aynıyım bir yere gitmek istemiyorum işin en acısı da iki kızım da öyle benim gibi yanımızda 3 poşet taşıyoruz :⁠-⁠D:⁠-⁠D
0 oy
(119,461 puan) tarafından

benim yerimde olsa napcan ☺️ 30 40 50 saat yolda :woot: bana bisi olmuyo yaa ☺️☺️☺️

0 oy
(155 puan) tarafından
Bendee de sürekli oturur vaziyette midem yukariya doğru çıkıyor, muhtemelen bebek daraliyor sürekli dik oturmaktan.  Kismen uzanarak da olsa iyi geliyor. Sade Soda tüketiyorum  ara ara cam havalandirmasi idare ediyorum böyle.
0 oy
(11,377 puan) tarafından
Yağmur veya kar yağışı fark etmez cam açarım yoksa olduğum ere bırakabilirim arabaların içine sinen o koku beni mahveder 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 184 göst.
18 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,762 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 47 göst.
16 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatmaa (1,762 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 323 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Aycelennn-12 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 102 göst.
17 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Acemianne (202 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...