+1 oy
1,367 göst.
Aile kategorisinde (2 puan) tarafından
Hesabımda ilk açtığım post bu olsun istemezdim . Çok üzgünüm ama elden artık birşey gelmiyor. 1 yıllık evliyim ve yeni doğmuş bir evladım var kendim çarşafı şerifliyim elhamdülillah hafızlık eğitimi aldım . Onun için bekarken gelen hiçbir talibim hoca değil diye kabul etmedim illa hoca olucak diye ısrar ettim . Hamileliğimi burnumdan getirdi ve 7 aylık erken doğum yaptım bunun yüzünden. Bugünde telefonunda yakaladım ki azar gibi flörtlesme uygulamalarını indirmiş daha sonra silmiş ama ben telefondan iyi anladığın için çıkardım dokümanlari ki ona rağmen her erkeğin yaptığı gibi kabul etmedi suçunu. Madem öyle seni çevrendeki herkese tüm hocalarına rezil ederim zina ettiğini anlatırım dedim o zaman tamam boşanalim diye kabul etti ve mutsuz son ile biten bir evliliğin sonuna geldim. Çok dersler çıkardım elhamdülillah tüm kadınlık vazifelerimi yaptım tek üzüldüğüm bebeğim babasız büyücek. Ailem arkamda destek çok şükür o konuda sıkıntı yaşamam . Ama bir daha kimseye güvenemem bu satten sonra . Allah'ını bilen çocukluğundan beri ömrünu İslam'a adamış bir hoca bile bunu yapıyorsa kimler neler yapmaz . Velhasıl kelam sizinle dertleşmek istedim fikir veya tavsiyleriniz var ise okumak isterim . Hayırlı cumalar hayırlı geceler 

47 Cevaplar

+20 oy
(2,679 puan) tarafından
İşte bu yanlış. Hoca yaparsa, herkes yapar. Niye herkes yapsın, hocanın adam olmayışını niye bütün erkeklere yıkıyorsunuz. Şu an adam akıllı hoca da yok zaten. Çoğu memur hocası. 

Duanızı da eksik yapmışsınız, önce hayırlısı olsun. Rabbim her şeyin hayırlısını versin. 
(2 puan) tarafından
Yok bu memur hocası değildi . Bende o yüzden kandım zaten asla yapmaz dedim öyle sanıyormusum meğer. Tabiki her erkek bunun gibi değil hatta her hoca bunun gibi zındık değil fakat ben kendim için dedim hiçbir erkeğe güvenmem artık güvenemem diye sonuçta güvenim sarsıldı
(5,748 puan) tarafından
++++++
(2,761 puan) tarafından
Çok haklısınız siz insanin çiğ süt emmisine denk gelmişsiniz benim bi arkadasim evliydi imamla arkadasimi aldatti boşandılar baska bi kızla nisanlandi onuda umrede aldatmis o kizda nişani attı Allah ne veriyorsa hayırlısını versin ❤
-Reklam-
+11 oy
(1,747 puan) tarafından

BİLİYORUM ŞİMDİ LİNÇ YİYECEĞİM AMA LAFİMİN SONUNA KADAR ARKASINDAYIM 

KIYAMET HACİDAN HOCADAN KOPACAK BEN BUNU DER BUNA İNANIRIM 
(3 puan) tarafından
Din bilgisi eksikliğiniz veya yanlış bilmeniz yorumunuza da yansımış. Kıyametin alametleri var, okuyun! Kıyamet hacı hocadan kopmayacak, kıyamet bu alametler yüzünden kopacak! Okuyun, okuyun!!!
(1,747 puan) tarafından
Teşekkür ederim iyi günler bu konu hakkında tartışmaya girmeyeceğim
(594 puan) tarafından
Bende eklerim ne gelirse hacıdan hocadan gelirmiş
Hepsi bir olmasa da var işte
+8 oy
(3,138 puan) tarafından
O kadar imam hatip de okudum medresede 3 yıl kaldım ve hiç bir kızın hoca efendi ile evlenmek istediğini duymadım aksine kimse hoca ile evlenmek istemiyordu ben de istemiyordum. Çok hoca tâlibim gelmesine rağmen hiç birini kabul etmedim. 

Senin yaşadığına benzer çok şey duydum hatta hocalar sapık oluyor diye o kadar çok duydum ki. Ne varsa hocalarda var diye.

İstisnâlar elbet vardır. Genel itibariyle çoğu sigara içen fâiz yiyen helâle harama dikkat etmeyen fiili zina yapmasa da göz zinası yapan Allâh bunlari islâh etsin.

Bu işin hocalık ile âlâkasi da yok hoca olmayanda yapıyor ama bilenin bilmeyene nazaran kat be kat cezası var. 

Ben hoca olan imâm olan erkekleri bu devirde beden gücünü kullanmayan işten kaçan bir nevi tembelliği seçen kişiler olarak görüyorum. Sadece hocalık yaparak ev mi geçindirilir yâ hû git helâl kazanç için çalış. Elleri sen den ben den güzel hiç sıkıntı çekmemiş bana göre erkek dediğin elleri emek dolu olacak geçimi için elleri yipranacak. 

Peygamberler sadece irşâd ile mi geçirdi zamanını hayır hepsinin bir mesleği vardı. Terzilik, marangozluk, zırh kalkan dökme, çobanlık, ticaret.

Ne öyle sabah git külliyeye akşam gel eve gerçi cemaatlerde erkek hocalar gece kurslarda yatıya da kalıyor. Artık herkes hoca herkes ama hakikati doğruyu uygulayan çok nadir. 
(2,481 puan) tarafından
+++bebeğim.
(5,366 puan) tarafından
Nuray yorumun o kadar güzel ki bizim köyün eski imamı çok çalışkandı.tarlası olan Köylüden ricada bulundu adam iki sırada olsa kavun karpuz ekip topluyordu ihtiyacı mı var yoktu ama boş durmak istemiyordu bağ bostanla uğraşıyordu.
(3,138 puan) tarafından
Helâl olsun o imama  hakikatten genelde köylüden ister bildiğim imamlar yumurta süt salata domates
(15,310 puan) tarafından
Camilerin tuvaletleri leş gibi. Camilerin halıları kirli. Kokuyor. Her yer toz içinde. İmamın 5 vakit namazlar dışında tüm vakti boş. En azından bunlara bari el atsalar.
(3,138 puan) tarafından
Sorma cami halilarinin ayak kokusu beni ben den alıyor
+4 oy
(2,729 puan) tarafından
Zaten ruhu p.ezeveng olanı zincire vursan durmaz .. karaktersiz oldun mu hacı hoca olsan kaç yazar.

Belli ki kötü biri hamileliğin burnundan getirmiş yol hakkında hayırlısı olsun 
+4 oy
(852 puan) tarafından
Ne kadar yanlış bir düşünce tarzı. Hoca veya çarşaflı olunca üstün ırk mı oluyor. Hatasız kusursuz mükemmel insan mı oluyor. Büyük konuşup sınanmışsın. Hakkında hayırlısı olsun.
+2 oy
(2,148 puan) tarafından
Öncelikle hocalar da insan ve hata yapar ve bazıları aile zoruyla bazıları meslek diye yapıyor artık şu yapmaz su meslek yapmaz diye birşey yok Allah korkusu olacak insanda 
+2 oy
(450 puan) tarafından
Kaç defa diyorum evlenir evlenmez çocuk yapmayın (kaza değilse) bu hocadır bu namaz kılar bu kapalıdır bu ahlaklıdır bu edeplidir diye kesinlik biçmeyin. Hafız olun çarşaflı olun bir şey fark etmez. Hoca değil diye insanları reddetmişsiniz. Bu cahilce bir düşünce. Hoca değil diye evlenmek istememek kusura bakmayın sizde kibir olduğuna dair bir delildir. Siz hafızsınız size de hoca denk mi olmuş oluyor. Ben böyle anladım kusura bakmayın. İlim bilim bilinç çarşaf giymekle hafız olmakla hoca olmakla olmuyor maalesef. Üzerine her dervişlik hırkası giyenin derviş olamayacağı gibi. Olan yavrulara oluyor ona üzülüyorum 
+2 oy
(6,449 puan) tarafından
Ben aşırı dinci olan erkeklerin bastırılmış duygularına olduğu için daha fazla aldattığını düşünüyorum. Benim de tam tersiydi daha rahat çok dine takılmayan bir eşim olsun istedim. Çok şükür karşıma çıktı. Dinsizz değil ama dinle de pek alakası yok. Allah iyi insanlarla karşılartırsın. İyi olmak dindar olmak değil zaten. 
(15,310 puan) tarafından
Aslında gerçekten İslam'a uygun yaşasak İslam iyikik demek. İslam'a tam anlamıyla uygun yaşayınca otomatikman iyi oluyosun. Ama bizlerde yanlışlık var malesef. Hakkıyla yasayamadigimiz için İslam'ın tüm güzel örneklerini üzerimizde tanımadığımız için böyle diyoruz
+1 oy
(326 puan) tarafından
Hoca değilde.keske dürüst namuslu erkek olmasa.evlenmem deseymissin:)
+1 oy
(575 puan) tarafından
Sn iyi yptiguni düşünerek yalnis yapmışsın cnm hayırlısı istemek yerine hep hoca istemissin...ayrıca her Insan farklıdır hoca yaptıysa o onun günahı baskalariyla kıyaslamak dgru dgil .Allah iyi insnlarla karşılaştırsın.
+1 oy
(7,773 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Zaten ne pislik varsa şu hacıyım hocayım diyenlerde var 

Yoksa bir insan dinini imanını kitabını kuranını biliyorsa kolay kolay yapmaz 
0 oy
(8,585 puan) tarafından
Adına üzüldüm ama bir yandanda gözü dışarıda olanla ömür geçmezdi.  Hayırlısı böyleymiş belkide kurtardı rabbim en başından.
(2 puan) tarafından
Çok şükür elhamdülillah bende onu diyordum kendimce rabbim kurtardı
0 oy
(7,210 puan) tarafından
Hangi cemaatten sizin hocam 
(2 puan) tarafından
Allah yar ve yardımcımiz olsun ne diyim ki canm her sakalliya şalvarliya güven olmuyor işte siz nerde hocalık yapiyorsunuz
(7,210 puan) tarafından
Yok ben icazet almadım yarıda bıraktım malesef benimde bi hoca soğuttu o kadar sogumustum o kadar rabbim affetsin nefret etmiştim ki o hocaya inat saçımı başımı açıp gezesim geliyodu öyle soğuttu beni daha yeni toparlandım çok şükür ama iş işten geçti eşim namaz bile kilmiyo dua ediyorum sadece rabbim bi gün hak yola çevirir insallah
(2 puan) tarafından
Kişiye bakipta İslam'dan soğumak olmaz canım benim sen yine yolunda sabit ol Rabbim yardım edecektir. İlmini bitirseydin iyiydi
(7,210 puan) tarafından
Çok baskı gördüm hocam o zaman nefsine ağır geldi hocam tehditle okutuyodu sadece hocanın suçu değil tabi insanın içinde olacak ama sürekli olmuyo olmuyo beceremiyosun senden hoca olmaz denilince insan soguyo çok koptum şehir değiştirdik evlendim derken iyice koptum şuan herşeyi unutmudum kursta derslerini gördüğüm kitapları tekrar baştan calisiyorum yasinden aşağı süreleri ezbere bilirdim onları bile unutmuşum tekrar çalışıyorum şimdi oğlum küçük o biraz büyüsün unuttuklarimi hatirlayim burdan cemaatimin kurşunu bulup tekrar başlıcam ilime inşallah hakkınızı helal edin derdinizi böldüm kendi derdime geçtim içimde yara kaldı işte hoca çarşafı şerif şalvar cübbe derken hafilikta gözlerim doldu içimde yara kaldı girdim konuya
(2 puan) tarafından
Allah yolumuzu açık etsin
0 oy
(182 puan) tarafından
Ohooo artik hocalarda yapiyirsaa cemaat ns yapmaz ki hakkinda hayirlisi olsun
(2 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim lakin tüm hocalar böyle zındık değil çok büyük alimlerde var elhamdülillah
0 oy
(539 puan) tarafından

Çok şükür ki Allah seni ona layık görmemiş ve kurtarmış Allah bundan sonra yavrunla senin yanında olsun <3

(2 puan) tarafından
Amin ecmain bilmukabile kardeşim
0 oy
(41 puan) tarafından
Keşke böyle olmasaymış canım ama kurtuldun böyle birinden ona sevin ve bebegini düşün onun için güçlü ol rabbim sana bağışlamış bebeğini ne güzel bende 6 aylık dogum yaptım. Bu devirde asıl hacı hocalardan böylelerinden korkulur herkez aynı değil tabi sözüm meclisten dışarı.cogu tanıdığım hac umre yapmış tanıdıklarım böyle hak yer kötü kelime eder eski patronlarım falan 
(2 puan) tarafından
Allah razı olsun kardeşim ama elhamdülillah zaten ben çok güçlü bir kadınım Rabbimden baskasi beni yıkamaz. Ayaklarımın üstünde de durmasını bilirim hamdolsun
(41 puan) tarafından
Ne güzel canım bebegin kac aylik rabbim sana bağışlasın
(2 puan) tarafından
Düzeltilmiş 6 günlük. Ama doğalı iki buçuk ay oldu
(41 puan) tarafından
Oy maşallah daha küçücük
0 oy
(3,097 puan) tarafından
Bundan sonrası için huzurlu bir hayat diliyorum sizin için. Adınıza üzüldüm çünkü aradığımı buldum derken aslında çok uzak kalmışsınız. Allah hayırlı kapılar açsın umarım kalp kırıklığını atlatırsınız. Bir anne olarak elbette kimse çocuğu babasından uzak büyüsün istemez ama geri dönüşü olmayan hatalarda , sırf çocuk için göz yummak daha da zor. Belki de en hayırlısı budur. 
(2 puan) tarafından
Allah razı olsun canım. Zaten ben açlığa yokluğa herşeye katlanırim ama aldatılma olayı kırmızı cizgimdir kim olursa tanımam çocuk içinde katlanmam
(3,097 puan) tarafından
Gerçekten biz kadınlar sadakat ve sevgi istiyoruz çok zor olmamalı bu ya. Allah ıslah etsin o adamı da değdi mi yani yuvasını yıktığını saçma sapan birşey için.
0 oy
(47 puan) tarafından
Kanı bozuk olan herkes yapar hoca falan boş hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(5,008 puan) tarafından
Senelerce medresede okuyup eğitim gören bazı talebeler hoca olunca böyle o kisitlamadan mi diyeyim bilmiyorum başka şeylere yöneliyor. Evvela karakter cok önemli çünkü bu egitiminde önüne geçer. Kisvesine guvenip evlendin büyük ihtimal ama arada boyle çürük elmalar çıkıyor. Hangi medrese nerde okudum İstanbul mu
(2 puan) tarafından
Ben İzmir'den İstanbul'a gelin geldim İzmir'de eğitim aldım kendisi karstta Siirt'te Batman'da 9 yaşından beri ilmi eğitim almış arapça hocasıdır
(2 puan) tarafından
Hiçbir maddi birşey talep etmedim evlenirken durumu olmadığı için kirada oturuyoruz ama elhamdülillah rabbim yardım ediyordu . Altın takmadilar zaten bende istemedim sünnet ne ise ona göre davrandim düğünde yapmadılar zaten yinede kabul ettim sırf hocadır takvalidir diye .
(5,008 puan) tarafından
Bende arapca hocasiyim. Iste tahmin ettigim gibi senin durumun takva uzere bir evlilik yapmak istedin ama imtihan olmuş. Cekirdekten yetişmiş bu yüzden sıkılıp bunaliyor ve baska arayış içine giriyor tabiki bu onlarin hakli oldugunu gostermez benimde bu sekilde duyduklarim var. Pisman olup kendini duzeltmeye çalışmamasi beni şaşırttı açıkçası. Bende sunnet uzeri evlilik yapmaya gayret gosterdim ama bazi insanlar boyle hic birsey istemeden evlenince kiymeti olmuyor canina okunmak istiyor gercekten
(2 puan) tarafından
Aynen öyle bende dedim yahu dedim o telefonu madem İslam'a göre kullanmayi bilmiyorsun madem nefsin galabe çalıyor kullanma . Özür dile birdaha telefon bile kullanmam yeterki yuvam dağılmasın cocugumdan uzak kalmayim der bir hoca efendi dedim bu yooookkk asla kabul etmiyor
0 oy
(416 puan) tarafından
Öncelikle senin ve evladın için çok üzüldüm Rabbim yardımcın olsun evladınla huzurlu yollar da yürüyün inşallah ama demekki neymiş hoca hoca diye diretmemek gerekmiş ne olduğu önemli değil adam olsun yeter sen hoca diye aldın adam sapkın çıktı normal biriyle evli olsaydın herkesin günahı kendine diyip belki de çok farklı olacaktı bunun için şunu yazıyorum hoca bile yapıyorsa demişsin ya onun sadece sıfatı hoca içi aşkı memnu

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 361 göst.
13 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Havin06 (2,148 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 102 göst.
2 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Mys66 (72 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 451 göst.
28 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,506 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 191 göst.