0 oy
125 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Kızlar ben whatsapptan gruplara katıldım Ayetel Kürsi şifa ayeti ihlas salâvat tevhid estağfurullah gibi. Şimdi mesela 3000 şifa ayeti okuyana 10 Kur'an hatmi 41 yasin suresi gibi hediyeler veriyor 313 Ayetel Kürsi hatmi veriliyor gibi... Ben bu aldığım hatimleri nasıl dualarım bilmiyorum ne gibi dualar için kullanabilirim nasıl bağışlarım lütfen yardımcı olur musunuz 

4 Cevaplar

+1 oy
(3,154 puan) tarafından

1. Evlâdın varsa onun Salih ve Salihalardan olması için duâ edebilirsin.
  2. Hatimleri Peygamber Efendimiz (ﷺ)'in veyahut eşlerinin ruhuna hediye edebilirsin. Böyle yaptığın taktirde inanıyorum ki şahane rüyalar görürsün.
  3. Annen ve babanın cennet ehlinden olması için duâ edebilirsin.
  4. Kendinde bir eksiğin var ise ne bileyim tesettür olur onu hakkıyla yerine getirmek için duâ edebilirsin.
  5. Ümreye hacca gitmek için duâ edebilirsin.
  6. Sağlık, sıhhat için duâ edebilirsin.
  7. Cevrende kötü ahlâklı biri varsa hidayeti için duâ edebilirsin.
  8. Namazı hakkıyla kılmak için duâ edebilirsin.
  9. Cennet ile cemalullâh ile müşerref olmak için duâ edebilirsin.
  10. Hafızı Kur'ân olmak için duâ edebilirsin.

Bağışlama kısmına gelince öyle çok teferruata gerek yok. Aslında fazla soru da dinen sormamak lazım ne kadar çok soru o kadar çok yükümlülük Allah'ım okunanları kabul et dileğim gercekleştir okuyanlardan râzi ol onlarında hâyırlı dileklerini gerçekleştir diyebilirsin. Tamamiyle senin Gönlüne ilhâm edildiği gibi duâ edebilirsin. Duâlarını da secde de yapmanı tavsiye ederim. ❤️

Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammed diyerek ellerini açar ve Allah'ım okunan Sûrelerin veyahut Kurân Hatminin hürmetine dileğimi gerçekleştir Amin Yâ Muin der sonra yine Allâhümme salli âlâ Seyyidina Muhammed der ellerini yüzüne sürer ve 3 İhlâs 1 Fâtihâ Sûresi okursun.

Her iki şekilde de olur. ☺️☺️
(7 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun çok açıklayıcı oldu
-Reklam-
0 oy
(7 puan) tarafından
Bilgisi olan yok mu
0 oy
(4,479 puan) tarafından
Fetva verenimiz çoktu hâlbuki hafız yok muymuş aralarında. Şaşırtıcı :)
(1,286 puan) tarafından
Hafızlık ayrı fetva ayrı olduğu içindir. Fıkıh bilgisi lazım onun için, Kur'an'ı Arapçadan ezberlemekle olmuyor
0 oy
(486 puan) tarafından

Gelir şimdi bir sürü hafız :)

(486 puan) tarafından
Kız var burda bir sürü bilgi sahibi insan. Lafa gelince herkes linclemeyi biliyor . Gelirler. Burda nur ay var profilini paylaşayım sana ona sor istersen o bilebilir.
(7 puan) tarafından
Olur canım
(486 puan) tarafından
(3,154 puan) tarafından
Özelden de cevap verdim lâkin hafızlar sadece Kur'ân-ı Kerim'i Arapçadan ezberliyor ve mânâ sorduğumuz vakit çoğu mânâsını maalesef bilmiyor.
(486 puan) tarafından
Aynen ona gönderme yaptım canım zaten

İlgili sorular

0 oy
24 cevap 659 göst.
31 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 370 göst.
14 Ocak 2021 Diğer kategorisinde SedefS (163 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 335 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (812 puan) tarafından soruldu