0 oy
628 göst.
Aile kategorisinde (30 puan) tarafından
Kızlar 2 yıldır evliyim ve çok güzel mutlu bi evliliğim vardı eşimle çocuk gibi seviyoruz birbirimizi ama doğum yaptıktan sonra (1 ay oldu)sürekli tartışmaya başladık hiç anlaşamıyoruz bana sürekli bagiriyon karşılık veriyon diyo doğumdan sonra biseyler oldu bana kendimi sinirlenince kontrol edemiyorum çok sert cikiyom oda bı tokat atiyo bana ne yapacam inan bilmiyorum çok zor durumdayım oda çok sert davranıyo bana hiç bişeye saymiyo resmen ne yapicam kimseye bişey de diyemiyorum çocukla evin içinde iyice bunalıma girdim size anlatmak dertleşmek istedim

15 Cevaplar

+1 oy
(3,740 puan) tarafından
Bugün herkes çok dertli diye üzülmüştüm. Meğer hepsi aynı kişiymiş.. 
(4,510 puan) tarafından
Ahahahahahahahhaha tövbe tövbe ne güldüm
(56 puan) tarafından
Dmdkamksamzknd
(30 puan) tarafından
Yukarıda belirttim sebebini kusura bakmayın
(3,766 puan) tarafından
Post sahibi affetsin ama kahkaha attım:)))
-Reklam-
0 oy
(56 puan) tarafından
Aynı postu defalarca paylaşma kardeş 
(30 puan) tarafından
Kusura bakmayın ben paylaşıyorum aynı başlıktan var diyodu paylasilmiuo sandım yeni gördüm
0 oy
(744 puan) tarafından
Sadece şunu söylerim kendine vurdurma 
0 oy
(14 puan) tarafından
Tokat mı tokat basit bir şey değil şiddet uyguluyor eşin sana
0 oy
(1,714 puan) tarafından
Aynı durumu yaşadım ilk bir iki ay çok zorlandım annelik ve eş olma konusunda dengeyi kuramadım herşeye bağırıyordum ki eşim asla yüksek ses kabul etmez sorunlar yaşadık ama bende sinirimi kocamdan çıkarmamaya özen gösterdim konuştuk oda beni anlamaya çalıştı seven insanlar konuşarak anlaşabilirler buna inanıyorum ama vurması affedilir yani yok ha sen ne kadar üzerine gittin bilemem kimse sabır taşı değil ama birbirinize anlayışlı olmanız lazım sen anne olduysan oda baba oldu onun için daha zor sen içinde taşıdın daha önce duygusal olarak hazırdın ama kocan bir anda kucağına küçük bebek geldi ve duygularını yeni keşfediyor sana vurmasına müsade etme sinirlenebilirsin bunalabilirsin emzir çocuğu eşin gelince çık bir saat dolaş geri gel bı nefes al eşinle sorun yaşayıp içine kapanma bebeğin bakımını beraber yapın sende o sinirlerine hakim ol eşinde olsa bağırıp çağıramazsın oda sana vuramaz kimsenin birbirine yapmaya hakkı yok 
0 oy
(2,555 puan) tarafından
Tokat mı atıyor bir de çok seviyoruz demişsin insan sevdiğine vurur mu? Üstelik şuan lohusasın sen onun seni alttan alması gerekir aranızı düzeltmesi gereken o 
0 oy
(28 puan) tarafından
1. Eşinin vurması normal değil seviyoruz diyosun seven adam o eli kaldırmaz kaldıramaz. Hemde lohusa bir anneye..

Sen şuan lohusasinnbu tavırların normal bütün vücudun eski haline donemeye çalışıyor hormonal bişey.. 

Erkekler nedense bu dönem bizden daha çok likusa oluyor. Allah kolaylık versin öneride bulunamicam malesef. Eşinin bunu idrak etmesi lazım çünkü 
0 oy
(4,997 puan) tarafından
Cnm anne olduktan sonra bazen uykusuzluk bazen yorgunluk olabiliyor annelerde su babalara ne b.ok oluyor anlamıyorum. Aslında senin sadece dinlenmeye ihtiyacın var eşinde bişey deyince gözüne batar oluyir bu çocuktan sonra hepmizde olmuştur sadece eşinin sana vurmasına  karşılık ver derim ne münasebet vurma falan.   

Ben lohisaligimda Allah şahit eşimin burnundan getirdim  çok tartıştık çok cevap verdim psikolojik sorunlar yaşadım resmen o  eşim ki bir kez olsun bana karşılık vermedi oda biliyor gecici bunlar  

Senin adına üzüldüm inşallah o huzuru yine yaşarsınız 
0 oy
(288 puan) tarafından
D vitamini ölçtür canım. Ben de öfke patlaması yaşıyordum depresyon da yapıyormuş doktor söyledi çok düşmüştü 
(442 puan) tarafından
D vit. Yoksulluğu çekiyorum galiba bende de ciddi sinir patlamalaro olmaya başladı bende olctureyim bir
(288 puan) tarafından
İlaç tedavisine başladım ama eczacı ampul önerdi devit iğneyi ekmeğe kırıp yiyorum. Çünkü ilaçlarda emilim tam olmayabiliyor. Aklında bulunsun. Allah yardımcın olsun çok zor o öfke hali. Eşinin yanında konuşsun doktor o da anlar bilerek yapmadığını
(442 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim pazartesi gidip kan vereyim bir.
0 oy
(1,094 puan) tarafından
Birisi o öküze lohusa kadına nasıl davranması gerektiğini öğretmeli.Ayrıca aşkından ölsem bile bana tokat atan kişiyi sevdiğimi söylemem zaten ortada aşk falan kalmaz tokattan sonra 
0 oy
(513 puan) tarafından
Sanırım sen lohusa hastası olmuşsun tedavi almanı tavsiye ederim, birde evde alışınca ya kadar kendi başına durma birileri olsun yanında yada sen git. Esinide Allah bildiği gibi yapsın. Ama kendine vurdurma
0 oy
(21 puan) tarafından
Lohusalık döneminde kadınların hormon seviyesi nasılsa erkelerin de aynı oluyormuş. Yani erkekler de Lohusalık sendromu yaşıyor. Bunu eşinle paylaş ve geçici bir süre olduğunu birbirinize söyleyin. Yakında her şey yoluna girer diye umuyorum. Lakin tokat mevzusu basit bir mevzu değil. Size tokat attığında ne kadar kırıldığınızı sesinizi yükselterek göstermeyin bence. Bu durumu daha da kötüleştirebilir. Sakin olun ve anın tadını çıkarın... Bugünler geri gelmeyecek. 
0 oy
(43 puan) tarafından
Lohusa bir kadına vurmak mı... Zaten kadına gücü yeten adamdan hayır gelmez heleki lohusa bir kadına nasıl vurur sizde normal bişeymis gibi yazmışsınız.
0 oy
(8,352 puan) tarafından
Dogum sonrası uzerımızdekı yük arttıgı için bazen yardım isteriz içten içe yardımı talep edemeyince ya da talebimize karsılık alamayınca sinirleniriz. O yuzden hareketlerıne dikkat et canım ve zaman zaman kendını acıkla. Eşinin sende ki değişimi anlaması için empati yapması gerekir.
0 oy
(3,897 puan) tarafından
Yebnı doğum yapınca suruyı bı kaö ay böyle bebek büyüynve düzelirsiniz. Eşin sana yardımcı oluesa sen de daha az yorulur daha cok dıınkenır daha az gergın olursun. 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 690 göst.
0 oy
15 cevap 1,332 göst.
2 Mart 2019 Aile kategorisinde Ummuhanemir (749 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.
6 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 291 göst.

381,125 soru