0 oy
205 göst.
Aile kategorisinde (129 puan) tarafından
Hanımlar yaşım oldub28  2 kızım var birib3yasinda diğer kızımda 19 aylik 

Artık gençlik yıllarım geride kaldı yaşımda geldi kaoanmakyi o kadar çok istiyorum ki ama kendime yakıştıramıyorum yüz yapım uzun diye ama bir yandan kapanmak istiyorum öyle zaten acik giyinen biriside değilim yazın bile uzun kollu giyiniyorum kısa koymuş falan giyinemiyorum

Artık kızlarım büyümeden kapanmayida istiyorum 

Sizler birden nasıl kapandinizbanada fikir verirmisiniz ..

9 Cevaplar

+1 oy
(5,912 puan) tarafından
Hafız bir arkadaşım tesettür konusunda bende yakışmıyor diyince Allah için kapanıyorsun yakışması önemli değil güzel miyim diye değil saçımın teli bile gözükmüyor diye teyit etmek için bak kaynana zamanla o eşarp en çok sana yakışacak demişti ve ben o ay içerisinde niyet edip direk kapandım.. Elhamdülillah Rabbime 10 senedir tesettürlüyüm yakışıyor mu diye bakmıyorum aynaya Rabbim yakıştırıyor gerisi boş vesvese hep olur önemli olan besmele çekip yola çıkmak 
-Reklam-
+1 oy
(734 puan) tarafından
Ben 1 günde karar verdim ama hazırdım hazır olmadan kapanma kendini buna hazır hisset önce yapamazsan geri açılıp günaha girme hiç 
0 oy
tarafından

Kapanma ayetleri var araştır internetten , iki tane. tefsirkerini oku her alimin kitabindan yine internetten bulursun , öncelik ilim gelir , insan bilmediğinden korkar bilirsen Korkmazsin , çünkü ne yapacağından eminsin ve aklına gelen her vesveseye bir cevabin vardır

Not: kapanmak var kapanmak var , sen Allah için kapanmaya bak niyetin sağlam olursa , korkuların çöp parçasından daha kıymetsiz bir hal alır ;)
0 oy
(987 puan) tarafından
Bu konuda sosyal medyada sizi teşvik edecek sayfaları takip edin dinleyin derim. YouTubea "Merve Gülcemal tesettür " yazıp çıkan videoları izleyebilirsiniz. Ayrıca huzme bursa ve Uhre İstanbul sayfalarını takip edip izleyebilirsiniz. Orada bı de Müslüman olan yabancı kadınlar var. Öyle güzel örtünuyorlar ki kendimden utanıyorum 
0 oy
(773 puan) tarafından
Belkide daha çocuktum hatırlamıyorum tam net yaşımı 16 yada 15 olabilirim bekar abim ozamanlar kapan demişti bir kandil günü anımı.dinledim.ve kapandım ozamanlar günah Sevab bilmezdim annem babam hic.dini konuda ogretmedi bişey sonra zaman geçti eşimle sözümüz oldu rsim ilk sorusunda pantolon giyiyorsun dimi dedi evet dedim kapalisin ve pantolon evet dedim benim için ve Allah için pantolon giyme istersen iradene kalmış pantolon haramdır dedi tamam dedim başta zoruma gitti dediği 

Ama eşimi çok sevmiştim 

Diyorum ya bilmezdim günah Sevab 

Anlamazdim.o günden sonra pantolonları atarak başladım dolabım sadelesti yerine elbiseler değişik türbanlanlar almaya başladım eşimle evlendik eşim bana kuran öğretti okuyarak ne kadar büyük hata yaptığımı anladım şimdi nasılım mi 

Feracem güzel bir turbanim bol ferace haramdan kendimi sakiniyorum 
0 oy
(183 puan) tarafından
Bende seninle aynı duygudayım elimde istiyor cesaret edemiyorum
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Gerçekten tesettür bu kadar zor birşey değil şeytan nasil aldatıyor insanı nasıl zor gösteriyor nefis .

Zaten tesettür dediğin insanın güzelliğini ortmeli amacı dışına çıkılmamali Allah rızası için yapılması .

Bunun yaşı da yoktur aksine gençlik zamanı en çok ihtiyaç duyulmaz mi guzelligimizi örtmeye ? 

Ben 19 yaşında ferace giymeye başladım 20 yaşında carsaf ve peçe giydim elhamdülillah hiçte zor değil ☺️
0 oy
(297 puan) tarafından
Ferace ve sufle ile kapanabilirsin canım giy çık hesabı hem o kadar zarif duruyor ki prenses gibi hissediyorum ben içinde. Herkes de hayranlıkla bakıyor :) moda asse diye bir yer var ınstada en uygunu onlar zaten iki tane alsan hep aynısını giysen sorun olmuyor 
0 oy
(601 puan) tarafından
Bir günde oldu .Liseye geçince kapanacağım demiştim yaz tatili boyunca açık gezen ben okulun ilk günü kapandım gittim 9 yıldır kapalıyım 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 130 göst.
4 Mayıs 2024 Aile kategorisinde BegumY (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 272 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 124 göst.
0 oy
9 cevap 181 göst.
16 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Kaavi (2,141 puan) tarafından soruldu