+2 oy
790 göst.
Aile kategorisinde (99 puan) tarafından
Kızlar eşim ben şikayetçiyim dedi niye dedim kahvaltı hazırlanıyorsun dedi. Küçük bebeğim var ve 4 yaşında kızım var hem onların uykusu düzenli değil geç yatıyorlar hem eşim bir iki gibi yatıyor kaç gündür eve geldiği gibi telefondan bir dizi izliyor tel elinde uyumuş oluyor gece benim yüzüme bakmıyor doğru dürüst Sabahta uyanıyor çocukları öpüyor beni öpmüyor bide şikayetçiyim diyor kaç defa erken yatalım erken kalkalım çocuklara bir düzen kuralım demişim elimden geleni yspmjsim öyle olsa kahvaltı da hazirliyabilecem ama yok öyle yapmıyor dükkan bizim bazen 9 bazen 10 a yakin işe gidiyor dur hazirliyim dedim yok saat 10 11 de mi gideyim acaayim dükkanı dedi gitti 

23 Cevaplar

+11 oy
(7 puan) tarafından
Bu kalvalti hazırlamak bu kadar zor olmamalı buraya ayırdığın vakiti kalvalti hazırlamaya ayırabilirsin hem eşinin gönlünü etmiş olursun hemde kendinde yersin :)
(99 puan) tarafından
Canım sabah 7 veya 8 de kalkmam lazım ama o saatte de ailecek geç yattigimiz için kalkamıyorum
-Reklam-
+7 oy
(332 puan) tarafından
Kendisi hazirlasin beyefendi bı zahmet  alistirmayin öyle ya hem iki çocuğa bak uykusuz kal bide sabah erken kalk kahvalti hazırla .bana yardımcı olmayan ilgilenmeyen eş bir öğün yemek buluyorsa şukretsin.

Benim eşim gece bebek için uykusuz kalır gece o bakar sabah da kahvaltısını hazırlarim o ayrı bir durum ama senin ki gibi olsa hazırlayamam yani
(99 puan) tarafından
Elini ev işine asla atmaz suyunu bile ben getiririm başta destek çıkardı annesi falan hep yapma yapma dedi artık hiç birşey yapmıyor büyük kızı arada ayağında sallar bende küçüğü ile ilgilenmek zorunda kalınca boş olsam onu da yapmaz bide alistirmis bizi gece geç yatmaya doğru dürüst yüzümüze bakmaz şikayetçiyim eski kadınlar öyle böyle der dedim git eski al o zaman
(332 puan) tarafından
Güzellikten anlamiyorsa sağlam bir cinnet geçir gör bak nasıl yola geliyor .görsün eski kadını yeni kadını
(13,717 puan) tarafından
Verdim artıni ++++
(2,571 puan) tarafından
Aynen o çalışıyor da sanki karısı evde keyif yapıyor küçük çocuklarla. Ne var canım kahvaltı hazırlamakta koyuver falan diyenleri anlamadım. Eşi eve para getirmek dışında karısına pek de ilgi göstermiyormuş ayrıca.
+5 oy
(1,744 puan) tarafından

Kahvaltı hazırlamak zor bir iş değil hazır şeyler masaya koyuluyor 

Gece 4 tede yatsam sabah eşimden önce kalkarım 7 çeyrekte işe gidiyor sorarım kahvaltı yapacaksa hazırlarim yemek istemiyorsa bile onu yol edene kadar beklerim yol eder yatacaksam yatarım yani çok birşey istememiş adam ki çocuklara uyku düzenini sende kurabilirsin 

(263 puan) tarafından
Hazır şeyler alıp konuyorsa, eşi de pek âla koyabilir. Bunun için dişilik organlarına gerek yok. Kadın 2 çocukla uğraştığı için geç uyuyormuş. Hani o sırada eşi film izliyormuş, hatırlatırım. Çocukların erken uyumasını yine kendi keyfi istiyor adam.

Bir de sırf masaya hazır bir şeyler koymak için (sizin tabiriniz ile) uykunuzdan kalkıp geri uyumanıza eşiniz bir şey demiyor mu ? Benim eşim uykumu bölmemi istemez mesela. Bence değer veren insan düşünür , kadının rahat etmesini ister.
(1,744 puan) tarafından
Bı kahvaltı hazırlamak mi kocanın değer vermediğine kanaat getirdiniz ah keske herkesin kocası benim kocamın  3te 1  i kadar karısına değer verse inan boşanmalar son bulur eşim kalkma dese bile kalkarım bu konu için tartışmaya girmeye deymez ben eşime kahvaltı hazırlamaya kocunmuyorum tersinre zevk  veriyor eşime hızmet etmek ben razıyım Allah'ta razi olsun eşimden  belkide bu yüzden eşim üzerime titriyor kimseye ezdirmiyor prensesler gibi hayat sunuyor bana
+4 oy
(96 puan) tarafından
Kendi sanki çocuğa bakmış da yoruluyor sabaha kadar uykusuz kalıyorsun sen kendisi telefonla oynuyor sonrada kahvaltı hazirlamiyorsun diye laf mı yapıyor ne var kendi hazırlasa senide çağırsa beraber yapsanız eline mi yapışacak 
(99 puan) tarafından
Hayatta yapmaz ölse yapmaz 5 yıldır evliyiz ilk hamileligimde zar zor ikna etmemle bir iki defa hazırlamıştır valla benim canım çıkıyor iki küçük çocukla kimsenin beni düşündüğü yok
(96 puan) tarafından
Düşünmezler ki zaten hatırlayınca ne oluyorsa adamliklarini elinden alıyorlar herhalde tövbe allahim ya
+3 oy
(1,585 puan) tarafından
Valla iki küçük çocuk yani kalksın hazırlasın bide sikayetciymis sana ilgi bile göstermiyor asıl senin şikayetçi olman gerekiyor sen söyleseydin ya deseydin bende şikayetçiyim ama yapan yok iki çocukla tek başıma uğraşıyorum diye 
+3 oy
(13,288 puan) tarafından
Eli var kolu var koyabilir bence. Valla bende hazır kahvaltıya uyansam çok mutlu olurum. Bunlar kadınlık vazifesi değil. Ayrıca öyle düşünüp bekliyorsa bile önce kendi kocalık vazifesini yapması gerekiyor 
+2 oy
(655 puan) tarafından
Görümcen hazırlasın o ne güne duruyor 7 24 çalışmiyor ya en azından manevi olarak bir katkısı olsun ay zaten eşine de ailesinde de o kadar gicigim ki oldu valla ne güzel dünya 
+2 oy
(263 puan) tarafından

Çocukların erken uyumasını da eve geldiğinde çocuk sesi vs uğraşmamak için istoyor. Onların gelişimini düşündüğünü için değil.

Sorumluluğu size atıp kaçmış resmen. İyice zorlaştırmak istiyor.
+2 oy
(13,717 puan) tarafından
Vall kahvalti için de şikayetçi olmasn bı zahmet

Yeterince yükümüz var 
+1 oy
(400 puan) tarafından
Madem öyle bende şikayetçiyim sen hazirlada kalktığımda kahvaltı bari hazır olsun 2 çocukla her iş bende deseydin..
(99 puan) tarafından
:) valla güzel dedin canim
+1 oy
(4,414 puan) tarafından
Canım çocuklarına kendin Düzen oluştursana. Yani kocanla ne alaka. Çocukları sabah erken kaldır. Erken yatarlar. 
+1 oy
(1,565 puan) tarafından
Benim eşim 6.30da gider hiç bır zamanda kahvaltı yapmadan gitmedi ister küs olalım ister iyi hiç aç göndermem.
+1 oy
(2,381 puan) tarafından
Benimkide der ama hazırlarım yemez birgün saat 8 de gider bir gün 10 da 11 de ben 6 da kalkarım adam 10 da gider banada yazık değil mi yesede yemesede masada hazır olacakmış
+1 oy
(3,427 puan) tarafından
Oh ne güzel evlilik kurmuş adam kendine. 

Hazırlamayın. Evlilik dükkana gidip evde telefonla oynayıp kadını hizmetçi etmek değil. 

Kendine gelsin biraz. 
+1 oy
(1,943 puan) tarafından

Ay valla sacmalıyor bazı arkadasşarda hepsi anne oldugu halde nasıl empati yapamıyorlar. Yok buraya ayıracagın vakti kahvaltıya ayır . Kardesimburaya girdigi vakitte kafa dagıtıyor kendine zaman ayırıyor. Kahvaltı dısarda da gayet  yenilebilir . 2 defa kahvaltı indirip kaldıracagın vakitte bir kahve icip. bir sepet camasır katlarsın. Akşam yemeğini evde yiyorsa çocuk büyüyene kadar kahvaltıyı dışarda yapsın. Zira robot degiliz. 

Evdeyken benim içn birsey yapmıyorsan sana kahvaltı hazırlayacagım vakitte ben kendim icin birseyler yaparım de yani olmaz öyle hem destek yok hemde hep bir beklenti
(1,943 puan) tarafından
Onun da iki çocugu var şimdi eşinin anlayışlı olması lazım. Gece eşiyle cocuklarını uyutan bir kadın bence sabah güle oynaya kahvaltı hazırlar.
(544 puan) tarafından
Tabi ki öyle ama çocuk bu ne zaman hangi saate alıştırirsan öyle uyur geç saate alışırsa geç erken saate alisirsa erken gelişimi için önemli bu farkidaysaniz eşine kahvaltı derdinde değilim ben direk çocukların düzeni olmaması bunu erken yaşlarından hatta aylarından itibaren anneleri olarak bizler ayarlıyoruz
(99 puan) tarafından
Kübra boşver canım ya yorma kendini onun eşi de ilgisiz soğuk çocuklar kaçta yatarsa yatsın umrunda olmayan gelişimleri için hiç birşey yapmayan biri olsaydı yine böyle konuşur muydu acaba
(99 puan) tarafından
Ya herşey benim boynumda olduğu icin temizlik yemek iki çocuğun bakımı oyunu bir türlü bende o düzeni saglayamadim bebeğim 9 aylık büyüğü 4 yaşında yapmaya çalışıyorum olmuyor bir türlü
(544 puan) tarafından
Bisey paylaşıyorsunuz eleştiriye açık değilsiniz eşinizle alakalı tek olumsuz Bisey demedim farkindaysaniz haklısınız ama çocuklarsa konu iş bir kenarda duruyor evde dağınık yemekte yok benim evde bu durumda şuan ama çocuğu ihmal edemem işler durur çocuğum için ne gerekiyorsa yaparım
+1 oy
(288 puan) tarafından
Hazırlamak zorundasın canım ne olursa olsun. Düzeni sen kurararsın çocuklarınla. Arada yorgun olursun kalkamazsın tamam ama hep hazırlamamak olmax
(69 puan) tarafından
Adamda karısıyla ilgilenmek zorunda elinde telefon dizi izlerken uyuyakalacağına çocuklarına karısına vakit ayırmak ilgilenmek zorunda. Adam karısına saydığım şeyleri yapsaydı o kadın uykusuzluk falan bakmaz kendi isteğiyle kalkıp hazırlardı hayat müşterek herşeyi kadına yıkmak diye bir dünya yok.
(288 puan) tarafından
Tabiki ilgilenmek zorunda ama ikisi farklı şeyler. Hem çocuklar için düzen olur güne erken başlamak iyi gelir. Kahvaltı birilerinin hatırı için hazırlanacak şey  değil ki yapılması gereken şey yani.
0 oy
(22 puan) tarafından
İlgi bekliyor olabilir bunların ilgi anlayışı biraz farklı oluyor. Bugüne kadar istemeyip bugün istediyse öyledir. Benimki de bir ara kahvaltı istemişti bir iki gün hazırladım sonra kendi dedi uğraşma diye. Sabah alarmını ben kurarım uyandırırım hazırlanıp gider yataktan da kalkmak ama ben uyandırınca adamın hoşuna gidiyor. Siz de çocuklarla ilgilenince kendini yalnız hissediyordur biraz eşinizle de ilgilenin sevdiği şeyleri yapın yakın davranın biraz gözlemleyin hareketlerinde değişiklik var mı diye
(99 puan) tarafından
Canım ben onla ilgileniyorum kendimce öyle düşünüyorum bak sana anlatayım dün gece onla konuşuyorum uzanmisiz onun yüzüne bakarak konuşuyorum o arkasını dönüyor o şekilde konuşuyor başkası olsa küser bile senle konuşurken arkanı dönüyorsun öyle cevap veriyorsun diyerek sadece ilişkiden ilişkiye sarılır falan hep ben konuşur ederim asıl ben ilgi istiyorum o ilgilenmiyor hic
0 oy
(1,492 puan) tarafından
Çocukların düzeni ile eşinin ne ilgisi var. Siz kaçta yatarsanız yatın ama çocuklaron belli saatte uyumuş olması lazım. Bunu da anne olarak senin yapman gerekiyor kusura bakma
(544 puan) tarafından
O kadar haklısın ki canım burda hala bu konuyu savunan var kahvaltı değil ki tek sorun herkes ona odaklanmış ben misafirliğe gidemiyorum 9 da uyku saati 1 dk geçmesin diye istisna oluyor bazen çok nadir
(1,492 puan) tarafından
Aynen bizimde öyle. Eşim de kızımla ilgilenir ama ben her şeyini takip ederim. Bir yere gidince artık kalkalım diye ben derim uyku saati daha fazla gecikmesin diye. Bunları anne takip eder bana göre. Mevzu kahvaltı değil. Belkide adam ile giderken bir hayırlı işler denilmesini istiyordur.
(544 puan) tarafından
Yani erkekler kendi için bisey yapılmazsa oda yapmamaya başlıyor kendi eşimden biliyorum o gün kahvaltısı akşam yemeği gelmişse önüne çocukla ilgilenir uykusuna yatırır banyosunda yardım eder hep bireyler bekliyoruz ama biz ne yapıyoruz diye sormuyorlar
0 oy
(706 puan) tarafından
Uyku duzeni icin bye bye night oneririm bitkisel 
(99 puan) tarafından
Yan etkisi yok mu
0 oy
(602 puan) tarafından
Anlayacağın türden bir örnek vericem. Teşbihte hata olmaz. Eşin parası olduğu halde evin kirasını ödeyemiyorum, market alış verişi yapamıyorum derse nasıl olur? Bu işlerin ben cinsiyetlere yüklenmesini karşıyım ama geleneksel olarak iş bölümümüz genelde bu şekilde oluyor. Çocuklarla gündüz sen ilgilendiğin için gündüz unutmayacaksın akşam erken uyuyacaklar. Bunun için eşinin yapabileceği bir şey yok. Bazı eşler istemez kahvaltı. Ama acıkıyor demek ki bak eşin ciddi şekilde sinyal vermiş. Kalkamıyorum diye bir şey yok. İlla börek çörek ,melemen gibi bir şey yapmana gerek yok. Zeytin peynir domates salatalık kohman bile yeterli olur. Koy ve yat geri. Keşke benim de eşime kahvaltı hazırlama imkanım olsaydı keşke. Ayda yılda zor görüyorum biriciğimin yüzünü
(99 puan) tarafından
Eşim parasinin da minnetini yapar sürekli sana harcıyorum sana gitti bilmem ne eve aldığı şeyleri sanki yalnız bana harcıyor yeme icme

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 91 göst.
0 oy
1 cevap 263 göst.
0 oy
10 cevap 340 göst.

381,124 soru

11,410,085 cevap

34,947 kullanıcı

...