0 oy
181 göst.
Diğer kategorisinde (30 puan) tarafından
Kızlar ben aşırı özgüvensizim bunun sebebi de çocukken yasadgm olaylar ailem hiçbir şey beceremezsin diye davranışı okudum sağlık bölümü mezunuyum hala özgüvensizim yarın beni özel hastane iş görüşmesine çağırdı gidecem ama çok çekiniyorum aşırı heycanlym sanki konuşmayı bile beceremiycm gibi hissediyorum bu durumu nasıl aşabilirim

9 Cevaplar

+1 oy
(532 puan) tarafından
İlk başta herkesin senin gibi bir insan olduğunun bilincine vararak. Benim bir gün çok önemli bir sunumum vardı o kadar heyecanlıydım ki, sonra düşündüm onlar da benim gibi insan, olabilir hata yapabilirim. Onlar aynı hatayı yapsa ben tepki vermem sorun etmem onlar da benim gibi düşünüyorlardır falan deyince o günü başarı ile atlattım ve bundan sonraki her şeyi bu mantık ile düşündüm. 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kendi kusurlarına değil karşındaki insanların kusura odaklan kendinden uzaklaş. Göğsünün ortasında kötü bir ağırlık varsa da nefes egzersizi yap. La havle ve hasbünallahü zikrini çek sürekli bak nasıl kolaylaşıyor her şey 
0 oy
(505 puan) tarafından
Kimse senden üstün değil öyle düşün yaparsın kendine güven farkında değilsin bence kendinin :) 
0 oy
(11,480 puan) tarafından
Bi söz vardır bilir misin? " sen kendine değer vermezsen, hiç kimse sana değer vermez" bunun bilincinde ol kimse senden üstün değil kendini ifade ediyor olabilmen lazım bunun için de fazla dusunmemen lazım yanlış bisi söyler miyim yapar mıyım delicesine yapicam diceksin bu kafada olursan hiç pes etmezsin hayatta
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Tüm telkinler boş. Ayna karşısında kendinle konuşa konuşa bunu aşabilirsin ancak.  Çünkü özgüven problemi demek, karşıdan kötü veya a.ptal gözüktüğüne inanmayla alakalı bir durum.  Bunu yalnızca ayna halleder. 
0 oy
(968 puan) tarafından
Özgüvensiz olup nasıl sağlık bölümü bitirdin peki? Demekki birşeyleri basarabiliyorsun. Hislerin sadece kuruntu arkadaşım.
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Kimse senden üstün değil herkes insan sürekli bunu tekrar et 
0 oy
(3,606 puan) tarafından
Belki yarın için çözüm olmaz ama geniş zamanda özgüveni yüksek, hayatla ve kendşyle barışık enerjisi yüksek karamsar olmayan sosyal insanlarla yakın arkadaşlık kurman bu sorunu aşmanda yardımcı olabilir. 
0 oy
(632 puan) tarafından
Bende ayni durumdayim aileden sevgi ve ilgi görmemiştim ondan

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 560 göst.
17 Ağustos 2018 Diğer kategorisinde Fatmammmm56 (111 puan) tarafından soruldu

382,365 soru

11,447,923 cevap

35,021 kullanıcı

...