0 oy
436 göst.
Diğer kategorisinde (355 puan) tarafından
Eve kaç günde bir vileda çekiyorsunuz ve kaç günde bir elektrikli süpürge ile süpürürsünüz hanımlar? Ve detaylı dip köşe temizliğinizi hangi zamanlarda nasıl yaparsınız? 

28 Cevaplar

+1 oy
(3,473 puan) tarafından
Hafta içi her gün süpürme silme yaparım pazartesi günleri detaylı yaparım koltuk çekme vs ayda bir de perde atma cam silme yaparım 
(355 puan) tarafından
Maşallah ne kadar titizsiniz tebrik ederim
(3,473 puan) tarafından
3 çocuk. Var kuzum gelip gidenim de çok oluyor haliyle yapmak zorundayım evim hiç misafirsiz kalmaz Allah a şükür yemekli yatılı derken
-Reklam-
0 oy
(658 puan) tarafından
Günlük süpürge 2 günde bir silme 15 günde bir dip köşe 
(355 puan) tarafından
Dip köşede nereleri temizlersiniz? Camlar, dolap üstleri içleri falan?
(658 puan) tarafından
Aklıma gelen gelmeyen her yer perdeler camlar dolap içleri üstleri borular petekler filan. Cam hali silme ve koltuk silmeyi de haftada 1 yaparım
(355 puan) tarafından
Maşallah ne kadar titizsiniz vallahi imrendim
(658 puan) tarafından
Titiz değilim gerçekten bisey dökülsün umrumda değil de bebek var ya bir de yeni yürüyor hep yerde ellerini her boşluğa sokuyor supurgeliklerin arasında ve yeri yemeye çalışıyor oyun diye camdan bakarken camı yalıyor yani onu öyle gördükçe temizlemeden kalamıyorum çünkü biliyorum yiyecek
0 oy
(2,036 puan) tarafından
Vileda haftada 2 kere gerçi havalar tam isindiginda camlar açık olur o zaman her gün yapmam gerekiyor toz geliyor hep, süpürge ise her gün çünkü çocugum var :)) detaylı temizlik oğluma bağlı valla 
0 oy
(3,347 puan) tarafından
Evim küçük 2 günde bi dip köşe temizliyorum 
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Günde 2 defa süpürme haftada 2 silme 
(355 puan) tarafından
Günde 2 defa tüm evi mi süpürüyorsunuz? Ben mutfağı 3 kere gerisini 1 kere
(2,381 puan) tarafından
Evet sabah kalkınca bir kere birde eşim gelmeden en ufak ayağına bir şey değse konuşur durur mutfağında dik sipirgem var yemeklerden sonra onunla alırım bende ev silmeyi hiç sevmiyorum mopum sinir ediyor
(355 puan) tarafından
Benim de halılarım büyük olduğu için koltuk altlarına giriyor mutfağınki de mecburen buzdolabının altına giriyor. Ben de silerken çok zorlanıyorum ama durmadan süpürürüm
(2,381 puan) tarafından
Pedallı vileda alayım belki onunla silersem zoruma gitmez diyorum
0 oy
(989 puan) tarafından
Günlük süpürürüm temiz olursa arada kaytarıyorum:))) ama haftada bir gün dip köşe süpürürüm halıları toplar yerleri mobilyaları silerim:) halılarım çok büyük olduğu için açık yerler çok az zaten
(355 puan) tarafından
Benim de halılarım büyük ve koltuk altlarına kadar giriyor. Silerken çok zorlanıyorum
(989 puan) tarafından
Süpürgen koltuk altlarına giriyorsa oraların altını ayda bir silsen de olur canım
0 oy
(602 puan) tarafından
Her hafta sonu dip köşe temizlik, her gün de süpürüp yer silme, toz alma. İki güne bir de banyo tuvalet temizliği.
0 oy
(1,489 puan) tarafından
Bu bence kişinin evinin yoğunluğuna kirlenmesine göre değişir :)) biz üç kisilik bir aileyiz oğlum henüz yürümüyor ve gelen gidenimiz yok :)) ondan haftada iki süpürme birinde silme yapıyorum ama oğlum yürümeye baslayinca belki hergun olacak :D 
(1,489 puan) tarafından
Canım ufak şarjlı supurgem var günlük onu kullanıyorum eşim süpürge işini evdeyken sevmez bide vardiyali çalışıyor haftada iki gün gündüze gidiyor o zamanlar benim temizlik günüm oluyor diğer gunler misafirim biseyim gelmicekse detaylı temizlik yapmıyorum :)) bide iki odamız mesela hiç kullanılmıyor diyeyim bı günde evim hemen kirleniyor diyemem :)) eşimde bende saç dökmeyen şampuan kullanıyoruz belkide onun etkisi vardır :D ☺️
(1,489 puan) tarafından
Esma canım farkindayim o yüzden şimdiden dinleniyorum diyelim maraton o zaman başlayacak ☺️ :D
(6,353 puan) tarafından
Dinlen dinlen bunlar iyi gunlerin :) o kirlenmeyen odalarına çikolatayla girince veya kirletebklecek herseyle görüşürüz
(1,489 puan) tarafından
Aynen öyle farkındayım ☺️ :D şimdi herşey benim elimde oyuncakları bı yere koyuyorum orda takılıyor :D
(6,353 puan) tarafından
Bizim evin her köşesinde oyuncak var :((
0 oy
(7,183 puan) tarafından
Vala haftada 2 kere temizlik yapıyorum sil süpür toz al banyo WC yıka bu kadar temiz günlerimde cocugumla ilgilenip ibadete yönelmeyi tercih ediyorum ayda bi kere cam kapı dolap içleri üstleri yatak altı falan yapıyorum adat olduğum haftayi değerlendirmek için senede bi kere de halı koltuk yikatiyorum ha haftada 1 kere nevresim değiştirir mutfak dolaplarini silerim bi de yeter valla çok bile canım yok mu kendim dinlenirim eşimle çocuğumla kaliteli zaman geciririm ahiretime çalışırım sürekli temizlikle kendimi yorup yipratamam 
(355 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum ama evler demhemen toz oluyor
(7,183 puan) tarafından
Oluyo evet de haftada 2 kez temizlemek benim için yeterli geliyo tozu kovalasak sildigimiz yere yarım saat sonra yine toz geliyo
0 oy
(12,731 puan) tarafından
Süpürge her gün çekilir . Silme değişiyor 2.3 günde bir 
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Valla günlük siler supurururum bı gün supurmezsem heryerde toz döküntü kıl oluyor rahatsız oluyorum
0 oy
(350 puan) tarafından
Süpürge üstten de olsa nerdeyse her gün veya sadece mutfağı supuruyorum kırıntılar oluyor. Vileda haftada bir.
0 oy
(13,106 puan) tarafından

Sabah kahvaltıdan sonra be akşam yemekten sonra süpürüyorum her gün Gün için de de robot çalışıyor :)

hafta 2 kere de siliyorum 

İ

0 oy
(1,938 puan) tarafından
Eşimin evde olmadıgı her gün siler süpürürüm. Dipkösede onceden 3 güne bir yapardım artık cocuk büyüdü yerinde durmaz jafama estikce yapıyorum
0 oy
(1,986 puan) tarafından
Haftada bir dip köşe günlük makine canm makine arkası silme günlük
0 oy
(189 puan) tarafından
Kafama estikçe dip köşe yaparım her gün süpürdüm silme haftada bir evim çok büyük 4+1 zorlanıyprum oğlum yüzünden bir saatlik iş üç saate çikiyor vileda suyuna elini sokar süpürgenin fişini çeker vs
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Eğer bir işim felan yoksa bir gün kablolu süpürge ile bir gün şarjlı Süpürge ile süpürüyorum silme ve toz alma işi belli olmuyor bazen her gün alıyorum bazen de kablolu süpürge ile süpürdüğumde alıyorum detaylı dip köşe de keyfime kalmış birşey çünkü oturma odasının koltuk altı yüksek salona da süpürge borusu girecek kadar büyük o yüzden pek bir kir çıkmıyor 
0 oy
(229 puan) tarafından
Kafama estikçe 
0 oy
(346 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Günlük süpürge yaparım çok temiz olduğundan eminsem arada kaytarma yaparım ama genellikle her gün süpürge yaparım, çünkü benim çocuklar küçük birazcık da iştahsız bende sürekli ellerine birşeyler veriyorum yesinler diye büyük oğlan oturarak yese de küçük oğlan ister istemez ayakta dolaşarak yer çünkü peşimden ayrılmaz. Silme ise hafta 1 yaparım 2 haftada bir de halı, koltuk, ünite, mobilya, beyaz eşyaları çeker silerim. Benim çocuklar küçük durmuyorlar eşim evde olup bakarsa yada bana yardımcı olursa ayda 1 de dip köşe aklıma gelen gelmeyen kirli temiz her yeri yaparım, toz alma, tuvalet, banyo onlarda 2 günde bir yaparım. Bulaşık ve çamaşır makinesini de her gece uyumadan çalıştırırım daha uyumamışsam makineler de bitmişse gece onları da boşaltırım bitmemişse de sabah çamaşırları serer  bulaşıkları yerleştiririm.
0 oy
(3,434 puan) tarafından
Evde haraketli bir yaramazım oldugu.icin hergun supurgem calisir iki gune 1 de vileda yaparım camasir makinem bulasik makinem hic durmaz 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 119 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Dyg_1 (506 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 554 göst.
28 Eylül 2021 Diğer kategorisinde 0852 (739 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 176 göst.
12 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 1Nurr (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 88 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,229 soru

11,412,809 cevap

34,956 kullanıcı

...