0 oy
525 göst.
Aile kategorisinde (1,133 puan) tarafından
Kızlar kızım 2 yaşında gündüzleri artk uyumuyor. Son 4 5 gündür oyle. Sabah 11 de kalkti bugün ve yeni uyudu. Halbuki bazen gün içinde de yoruluyor. Bazen 8.30 da yatıyor 10.30 da geri kalkıyor. Sonra 2 de yatiyor. Ben pert oldm bugün o daha olmadı zorla uyuttm bide. Ne zaman düzelecek bu uyku saatleri. Milletin çocuğu nasl 9.30 da uyuyor valla anlamiyorm. Sizin çocuklarda böyle mi..

19 Cevaplar

0 oy
(3,911 puan) tarafından
Zamanla düzene oturur daha küçük gündüz uykusunu bırakacak muhtemelen zorlama hiç kendinide yıpratma hiç, akşam olunca 8 de uyku pozisyonuna geçmeye çalışın 
(1,133 puan) tarafından
Valla bazen geçiyor ama dediğim gibi 2 saat sonra geri uyanıyor ve 2 den önce uyumuyor
(3,911 puan) tarafından
Abur cubur verme pek o da etkiler uykusunu, benim oglum gece tatlı yiyince uyaniyordu mesala
(1,133 puan) tarafından
Uyumadan agzina mutlaka bisey alacak :(
-Reklam-
0 oy
(46 puan) tarafından
Benim cocuklarım 9:30 ta uyuyor ama sabahta 11 de değil 8 de uyanıyorlar . 

Çok geç uyuyor seninki erken uyandır öğlen bir saat uyut daha çok kücük bir kerede olsa uyuması lazım
(1,133 puan) tarafından
Uyumuyor çok denedim. 11 de kalkmasi sorun işte. Uyusa bile 4 5 de uyuyor. Çok denedm bazen zorladm ama Uyumuyor
(46 puan) tarafından
Canım sen 8 de uyan cocuğu da uyandır onun uyanmasını bekleme
(1,133 puan) tarafından
Uyanamiyorm ki canim uyansam ah pert oliyorm
(46 puan) tarafından
Valla 3 gündür bademciklerim inanılmaz şiş ölüyorum resmen benimde 2 tane cocuğum var ama sabahın köründe onlarla kalkıyorum mecbur
0 oy
(7,466 puan) tarafından
Zamanla canım benim oğlanda geç uyo  sabah kalkmak bilmiyo
(1,133 puan) tarafından
İnşallah duzelir
0 oy
(4,708 puan) tarafından
Canim 3yil boyunca sabah 5 6 7 de uyuyup oglen 3 4 te uyanan sipam vardi hala ayaktayim kimse uykusuzluktan olmuyor :)
(1,133 puan) tarafından
Doğru diyosn canm
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Benim kızım 2 yaşında gündüz uykuyu bıraktı. Sabah 8-9 arasında kalkar akşam aynı o saatlerde yatar. 12 saat ayakta yani en az :) 
(1,133 puan) tarafından
Bizimki de 12 saat ayakta. Ama sorun gündüz 11 de kalkmasi . Bütün iş aslında erken kalkamasnda
0 oy
(567 puan) tarafından

Oda bı şey mi gene senin 2 yaş benim 9 aylık oğlum gündüz uyumuyor ben depresyon dayım resmen gece de 283747366474882772 kere uyanıyor :(

(1,133 puan) tarafından
9 aylık gündüz nasl uyumuyor ya. 2 kere uyuması lazm gündüz.
(567 puan) tarafından
İnan uyumuyor emziriyorum biraz dalıyor tam uyudu derken hop ayakta. Ayrıca denemediğim şey kalmadı
0 oy
(105 puan) tarafından
Şuan 2 yaşındaki oğlumu sallıyorum. Saat 00:06 :') 
(1,133 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım  :)
(105 puan) tarafından
Allah razı olsun bacım. :')
0 oy
(1,200 puan) tarafından
Uyku düzeni şart ben saat on oldumu üç çocuğumda yatmış oluyor ara sıra on buçuka kadar uyanık kalmalarına izin veriyorum başkada izin vermem her gün saat on oldumu uyku saatidir bizim için 
(1,133 puan) tarafından
Düzeni olana ne mutlu . 1 yastan sonra bizde düzen flan kalmadi
0 oy
(240 puan) tarafından
11de kalkan çocuk kaçta yatacak ki? Benim kızım doğdu doğalı erken kalkar. Misal bugün 7.40  gibi kalktı ki bu günlere şükrediyorum. Öncesinde 6.30dan önce kalkardı. Bana zor geliyordu ama bu sayede de uyku düzeni kolay oldu. Erken yatsın ama geç kalksın istiyorsanız imkansız. Erken kalkacaksiniz ve o gün akşam 8-9a kadar oyallamaniz lazım. Benim kızım bugün 7.40da kalktı, gündüz uyutmadim akşam da 20.00-20.30 civarı uyudu. 
(1,133 puan) tarafından
İşte sıkıntı orda bizimde. Erken kalksa bütün dertler çözulecekte.  İnşallah basarirm bu duzeni
(240 puan) tarafından
Siz kaldırın, en geç 8de
0 oy
(3,505 puan) tarafından
Benim kızım da 9 buçuk 10 gibi uyuyor ama sabah 7-7 buçuk gibi uyanıyo sizinki artık öğlen olmuş oluyo geç uyaniyo çünkü öğle uykusunu bırakması çok normal bence 
(1,133 puan) tarafından
Aynen bunu biliyorum bende. İnşallah düzelir de erken kalkıp erken uyue
(3,505 puan) tarafından
İnsallah Rabbim güç kuvvet versin sana da
0 oy
(2,942 puan) tarafından
Benimki daha 19 veya 20 aylikti gündüz uykusunu bıraktı ilk günler zordu 4 5 oldumu uykusu geliyordu saat 8 kadar oyaliyordum 

Şimdi ise gece 12 kadar dursa durur sorunsuz 

Ama ben genelde 9 oldu mu uyutuyorum sabahın 9 kadar uyuyor 

Sende 9-9:30 en geç uyutmaya dene 8 bucuk erken 
(1,133 puan) tarafından
Onuda denedm canım. Geçen 10 da yatti sabah 4 5 di uyandi. Yarım saat uyanık kaldı sonra uyudu. Gene 11 de kalkti gündüz
(2,942 puan) tarafından
Ozaman uyanacak gibi olunca ondan önce uyan süt içiyorsa ver nasıl unutuyorsun bilmiyorum da ben zorda kalınca sallıyorum deneyebilirsin
2 3 gün uyanmadan geceyi atlatirsa öyle de alışır tecrübe ile sabit ben tüm gece çocuğu ayağımda tutarak uyuduğumu bilirim 2 gün sabrettim sonra düzeldi
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Benim kızımda 22 aylık. Bir gün uyuyorsa ertesi gün uyumuyor. Bu gün uyumadı mesela ve bu saat oldu hala uyumadı. Yatırdığımda kıyameti koparıyor. Babası işten gelecek onu bekliyor dedim de bakalım geldiğinde yine oyun oynucaklar edicekler. 2 3 gündür dün gece 2.30da uyudu. Ondan önceki gece de 3.30da uyudu. Ve istisnasız her sabah 8.30 9da ayakta. Gün içinde genelde ruh gibiyim. İttire ittire günü kapatıyorum resmen. 
(1,133 puan) tarafından
Erken kalkyomus. Bizim gibi sizinde düzen yok. Bende oyleym gerçekten hiç dermanm kalmiyo4 bazen
(1,571 puan) tarafından
Sorma. Önceden ne güzeldi saat 22.30da gidiyordu
ama eskidendi. Uyanma saatini erkene çek belki daha erken uyur. Gün içinde uyumuyorsa belki 8 9 gibi bayılır canım.
0 oy
(3,295 puan) tarafından
Tam da anlattığın gibi erken yatsa sabah 5 de dikilir. Her gün zorla yatırıyorum kendi haline bıraksam inan uyumaz 
0 oy
(849 puan) tarafından
Kız bnm 4 ve 5 yaşındaki oğlanlar gece 11 de yatağa kokuyorum uyuyana kadr saat rahat 12 yi geçiyor ..9.30 da uyutanlar elleri opulmelik bence
0 oy
(73 puan) tarafından
Benim kızım iki buçuk yaşında akşam 10 10 buçuk arası unutuyorum sabah saat 7 30 ta bizle kaliyo öyleyim 2 buçuk gibi unutuyorum yine çok şükür çok sıkıntı yasamiyoruz
0 oy
(550 puan) tarafından
11 de kalkan çoçuk 21.30 uyuyabilir mi! benimkiler sabah 7 de kalkar 21.00 de uyurlar.Önce sabahı düzeleyeceksin ki gece de erken uyusun.
0 oy
(18 puan) tarafından
Oğlum 1 yasindayken tek uykuya gecti 2 yasini bitirdiğinde de gunduz uykusunu birakti simdi 2 buçuk yasinda halen uyumuyor geceleri erken yatıyor ama zorlamıyorum çünkü yipranan ben oldum
0 oy
(1,888 puan) tarafından
Sabah 11 çok geç değil mi canım benim kızım 2 yaşında en geç 7.30da kalkıyor sabah her gün aynı saatte uyandırırsan belki düzene girer
0 oy
(688 puan) tarafından
Aşkom sus ve haline şükret lütfen 2.ayindan beri gündüz hiç uyumayan kızım 8 gün sonra 4 aylik ve 3.ayindan sonra da gece uykusunu bozdu kafamda huni eksik durumlar kötü:D

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 135 göst.
6 gün önce Diğer kategorisinde Saregulsum (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 157 göst.
1 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Bulutun annesi (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 120 göst.
0 oy
7 cevap 152 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu