0 oy
650 göst.
Diğer kategorisinde (35 puan) tarafından
Kızlar bebegimin yün yorganıni makineye atmıştım büzüşmüş topaklanmis kaça atıp yapsam geri eski haline gelir hangi ayarı kullancam yardim edin

24 Cevaplar

0 oy
(1,240 puan) tarafından
Yun yorgan makineye atilmaz ki ayrica da duzelmez daha ve ayrica yun yorgan bebekler icin sagliksiz
tarafından
Sağlıksız olduğuna katılmıyorum valla herşeye öyle diye diye daha çok hastalık oldu eskiden yün yorganlarda büyüdük sağlık var di şimdi ise her Kes hasta
(1,240 puan) tarafından
Canim evet bende senin gibi dusunuyorum o sagliksiz bu sagliksiz aman da aman diyerek bir bebek buyuten biri degilim ama inan bana yun yorgan cok sagliksiz hele ki bebekler icin...Arastir anlayacaksin pamuk kullan...
tarafından
Bakacağım ama inanmıyorum canm valla ben onun daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum aksine
-Reklam-
0 oy
tarafından
düzenlendi

Eski haline dönmez içini çıkarıp didiceksin zaten makinaya atılmaz ki yün yorgan 

0 oy
(10,046 puan) tarafından
Kiz o makineye atılır mi hiç 
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Yün makineye atılmaz

Ama atmışsın bı kere :D 

Onu aç yünü bı legene koy  çamaşır sodası var onu koy suda kalsın bı gece

Diğergun süz böyle balkona aç nemli olduğunda oklava ile vurarak aç ki internette videoları var 

Böyle puf puf oluyor

İstersen bı büyükten de yardım alabilirsin

(3,446 puan) tarafından
İlk defa yorganları açtım yazin yarısını eltim yaoti yarısını kaynanam :dgsgs
Halen var kız bizim ceyizde mutlaka olur ,kullanmasam da
(2,596 puan) tarafından
Yıkamasını sermesini çırpmasını kurutmasını herşeyiini bilirim bi dikmeyi beceremem :) ben kullanırım çocuklarımada kendimede misafirlerimede :)
(3,446 puan) tarafından
İşte iki erkek tarafı iki kız taragi yapar bizde aslında kullanma oranına göre değişiyor biz sadece misafirdr kullanıyoruz ben bilmem bir kere yıkadım o da son oldu :dsffa
(2,596 puan) tarafından
O bile iyi en azından tecrübe edinmişsindir :))
(3,446 puan) tarafından
Ahaha ilk ve son tevribe :D
0 oy
tarafından
Halı yikamacilar yorganda yikıyorlar onlara verebilirsin. Malesef makinede yün yıkanmaz.
0 oy
(15,745 puan) tarafından
Yun atılmaz ki makinaya
0 oy
(3,859 puan) tarafından

Ayni hataya gorumcem yüzünden bende düştüm ben atılmaz dedim kendisi atılır yengem hep atar makineye dedi tek kişilik yorgan oldu bebek yorgani:D attik bizde 

0 oy
tarafından
Yün yorgan kesinlikle düzelmez onu çıkartıp yıkayıp sonra çırpma işlemiyle açıyorlar o şekilde kesinlikle kullanılmaz bşr birine girmiştir atmayın yazın açar yıkar güneşli Bi günde çırparsınız ama şuan yapabileceğiniz hiç birşey yok
0 oy
(111 puan) tarafından
Ben yün yastiklarimi makinede yıkıyorum ama soğuk suda vede 400 devir sikmada birşey olmuyor ama yorgan atani görmedim duymadım eğer çok sıkmaya vermişsen sıcak dereceye vermişsen zaten sakız gibi birbirne girmiştir artık kullanılmaz hale gelmiştir 
(111 puan) tarafından
Deterjan olarak ta ya aspirin yada soda koyuyorum bide yumuşatıcı
0 oy
tarafından

Gecmis olsuuun:D

0 oy
(481 puan) tarafından
 Eğer düşük dereceyse bişey olmuyo. Tanıdıklarım var yıkıyolar yünü makinede sonra çıkarıp didikleme yapıyolar ama. 30 derecede falan en fazla olsa olsa 40 olur. Sen kaçta yıkadın
0 oy
(1,794 puan) tarafından
Annem de yünü makine de yıkıyor. Mesela bı yastigi ikiye bölüp atiyor . Yünü yastık kiliflarina koyup yıkıyor soda ve yumuşatıcı ile. Ama komple yorgan atılmaz bosaltman gerek
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Kuzum geçmiş olsun, olan olmuş. İçindeki yün çıkarıp didiklenip baştan yorgan yaptırmalısın ya da yenisini almak daha kolay. Bir daha yün yorgan yıkaman gerekirse kuru temizlemeye verirsin.
0 oy
tarafından
Daha yıkanmaz o iyice un ufak olur 
0 oy
(2,596 puan) tarafından
Maalesef canım o açılmaz tekrar yıkamakla. Ancak  yorganı açarsın serersin iyice sopayla vurursun ki açılana kadar. Sonra da kurudu mu tekrar toplayıp yorganı dikersin anca öyle kurtarabilirsin
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Ekyaf candir benim oglanin elyaf yorgani var ama.simdilik.battaniye ortuyom.udtune evin ici iyi
0 oy
(119,481 puan) tarafından
Keske atmasaydin yun yorgan makinaya atilmaz yaa
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Düzelmez canım.bir odada içini boşalt elinle açmaya çalış 
0 oy
(5,436 puan) tarafından
Geri duzelirmi bilmem kendin tivtmen gerek 
0 oy
tarafından
kiz agir oluyo o nasil soktun makineye

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 96 göst.
8 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Manas (909 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
17 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Fatma1112 (291 puan) tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 87 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde nehir2020 (807 puan) tarafından soruldu
+1 oy
17 cevap 224 göst.
1 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Rabia_ikra (5,392 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,409,981 cevap

34,947 kullanıcı

...