0 oy
529 göst.
Diğer kategorisinde (263 puan) tarafından
Benim panik atağım ve kaygı bozukluğum var yanımda konuşulan bütün olumsuz şeylerden etkileniyorum bir ay hasta geziyorum kalbim çarpıyor yerimde duramıyorum şu aralar iyiydim baya kafam rahat içim rahatlamıştı kendimi çok iyi hissediyorum benim komşularım da her oturduklarında hastalık ve ölümden bahsediyolar yok şu yakınımda şu belirtiler oldu şunda bu belirtiker vardı öldü kanser oldu falan diye hep öyle hep olumsuz konuşuyorlar onşarla ne zaman otursam bir ay kendime gelemiyorum aslında iyi insanlar ama bana hiç iyi gelmiyolar söyledim de yanlarında ben etkileniyorum böyle böyle psikolojik rahatsızlığım var diye hala aynılar kırmakta istemiyorum çağırıyolar benide oturmaya gidiyorum ama her seferinde pişman oluyorum artık gelip gitmek istemiyorum onları kırmadan bu işi nasıl halledebilirim çünkü bahanede bi yere kadar bigün reddetsem bi sonrakinde olmuyor siz olsanız naparsınız? 

11 Cevaplar

+2 oy
(2,381 puan) tarafından
Aradıklarında müsait değilim yorgunum başka planım var dersen bir süre sonra aramazlar bahçede kapıda selamlaş tamam 
(263 puan) tarafından
Onu baştan yapsaydım keşke bilemedim işte ya aslında iyi insanlar kırmak istemiyorum kimseyide
-Reklam-
+1 oy
(1,127 puan) tarafından
Her çağırdıklarında müsait değilim de oldu bitti canm
(263 puan) tarafından
Sürekli gidip gelipte birden reddetmek ayıp değil mi aama canım onlarda noldu diye sorarlar doğal olarak
(1,127 puan) tarafından
Sende söylersin canm sorarlarsa . Sizler ölümden felan bahsediyorsunuz ben sürekli hastalanıyorm çocuğun varsa hastalanınca çocuğuma bakamıyorm ev işi yapamıyorm felan de . Zaten 3 kere ararlar müsait değilim dersen aramaz sormazsan dahada aramazlar zaten seni
+1 oy
(2,286 puan) tarafından
Komşularinla samimiysen durumu anlatman daha iyi olur en azından ben varken olumsuz durumlardan konuşmayin dersin 
+1 oy
(144 puan) tarafından
Aradiklarinda acik acık söyle, olumsuz şeylerden bahsediyorsunuz sizi daha önce uyardım sizide kırmak istemiyorum ama kendimi de düşünmek zorundayim diyeceksin kibarca tekliflerini geri cevireceksin.Bur da önemli olan senin sağlık sorunun,asla yaşam kaliteni düşüren bir ortam da bulunma bence ,ayrıca tedavi görmüyorsan eğer görmeni tavsiye ederim ,ilerledimi önüne geçemezsin.. cokngecmis olsun 
(263 puan) tarafından
Çok kez gittim psikologlarada bi yere kadar onlarda bi yere kadar destek olabiliyor tabi iş brnde bitiyor dikkat ediyorum iyiyim ama ne zaman o ortama girsem çok kötü hissediyorum
(144 puan) tarafından
O zaman öyle ortamlara girmeyeceksin veya duyduğunda kafanı başka şeyle meşgul edeceksin,tekrardan gelmiş geçmiş olsun
+1 oy
(789 puan) tarafından
Oturmasan ne olacak ki sonuçta tedavi olman şart 
(263 puan) tarafından
Oldum canım ilaç değil ams terapiyle herşey iyi gidiyor ama ne zaman o ortama girsem çok kötü hissediyorum anlamıyorlar farklı farklı bakıyorlar neden bu kadar etkilendiğime şaşırıyorlar ama sürekli dillerinde hastalık hastane ölüm var insanın içi kararmasında napsın
+1 oy
(2,762 puan) tarafından
Eger arada samimiyetim varsa derim gelmiyorum ben siz surekli boyle konusuyosunuz diye sakayla karisik. Ama oyle samimi degilsem reddederim cocuk uyucak isim var vs dye.
(263 puan) tarafından
Ne çok samimiyiz ne de çok uzağız ne diyeceğimi şaşırdım çünkü anlamıyorlar
(2,762 puan) tarafından
O zaman bi reklam vardi dumduk diyeceksin :)
+1 oy
(269 puan) tarafından
Gelip gitmeyi bırakıp asosyal yaşamak yerine kendin bi doktora gitsen daha iyi değilmi. Bu tür insanlar heryerde var, hepsi sana göre davranamaz
(263 puan) tarafından
Gittiğimi terapi gördüğümü yazdım ya yorumlarda canım okumadın sanırım
+1 oy
(3,826 puan) tarafından
Ben olsam bidahakine de red ederim ama bence sen tedaviye başlamalısın canım böyle hayat geçmez 
(263 puan) tarafından
Yazdım canım yorumlara cevap olarak okumamışsın sanırım onlarda tek başına yardımcı olamıyorlar ki bu tür ortamlardan uzak durulacak kendi kendini iyileştireceksin başka yolu yok maalesef bunun ilaçlarda terapide tek başına yetmiyor
(3,826 puan) tarafından
Evet canım yorumlarını sonradan gördüm insana yaşamadığı şeyler hakkında öğüt vermek çok kolay oluyor empati yapıyorum seninle gerçekten zor bi durum hele destek aldıktan sonra da devam ediyorsa daha da zor senin için bende takarım bazı şeyleri kafama o zaman kendime bi uğraş bulmaya çalışırım dene istersen belki sana da çare olmasa bile o anlık rahatlatır seni mesela kitap okurum örgü örerim temizlik yaparım müzik dinler dans ederim
+1 oy
(145 puan) tarafından
Yani en mantıklısı musait değilim isim var gibi şeyler söylemek ama itiraz etmişsiniz yorumlarsa. O zaman şöyle yapin, onlar yanınızda jastaliktan bahsedince siz konuyu değiştirin. Yani sohbete katılan değil de yöneten olun. Baktınız o da olmuyor açık açık soyleyin durumu. 
0 oy
(38 puan) tarafından
Aynı dertten bendede var gece uyuyabiliyormusunuz peki :(
(263 puan) tarafından
Evet uyuyorum ama çoğu zaman bişeyden korkmuş gibi uyanıyorum ve garip rüyalar çok fazla oluyor bu süreçte
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Konudan bağımsız bacım zaten bir gün öleceğiz neden neyden korkuyorsun ki ? Hastalık keza Allah yaşatmasın ama kaderinde varsa hasta da olacaksın.  Neden bu kadar takıntılık yapıyorsun ki? Kendine ciddi anlamda çok zarar veriyorsun 
(263 puan) tarafından
Farkındayım canım elimde değil ki bu konular konuşulunca istemsiz titriyorum üşüyor gibi kalbim çarpmaya başlıyor yerimde duramıyorum çok kötü oluyorum

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 304 göst.
0 oy
1 cevap 101 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Cerenin Annesi (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
66 cevap 1,219 göst.
15 Haziran 2022 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 560 göst.
19 Aralık 2020 Aile kategorisinde Sgb (2,014 puan) tarafından soruldu