+1 oy
353 göst.
Diğer kategorisinde (1,383 puan) tarafından
Valla kızlar günlük olarak sabah kalk kahvalru hazırla topla, akşam yemeğini yap. Zaten 2 güne dağ gibi çamaşır olur onlarla uğraş, yataklar ev her gün dağınık. Yatakları topla, oyuncak topla, süpürülmesi gereken yerleri süpür, katlanması gereken çamaşırları katla derken cidden ayrıntılı temizliğe zamanım ve enerjim kalmıyor. Herşeyi üstten yapıyorum. Zaten hamileyim ondan dolayı enerjim sıfır. Valla bulaşık makinesi boşaltıyorum mesela, artık böyle ata ata düzenine dikat etmeyerek yerleştiriyorum. 

12 Cevaplar

0 oy
(86 puan) tarafından
Evet canım günlük iş olunca bide çocuk olunca maalesef olmuyo ben de o yüzden şöyle yapıyorum günlük işi bırakıyorum sadece basit yemekler ve dip temel detaylı iş sonra diyelim 3 gün sürdü 3 gün sonra normal işlere devam arada da dışardan da söylediğim oluyo yemeği sonra zaten günlük işler oluyo hep başka çare yok ya da yakınında annen varsa onu çağırabilirsin bu dönemlerde günlük işine de çocuğa da yardım eder benim ki sadece çocukla ilgilenme oynasa yetiyo 
(1,149 puan) tarafından
Bende sizin yaptığınız gibi yapıyorum
Eskiden yetiştirdim her işe
İkizler olunca çok zor ablalarda durmuyor
Bugün detaylı temizlik başladım
Mutfak dolap alt kısmı sildim tamamen çıkardım
Mutfak duvar sildim yerler mutfak halısı yıkadım
Battaniye 2 tane makine attım bir tane büyük elde yıkadım tüm nevresim yıkadım yatak örtüleri yıkadım..
Akşam nevresim takarım..
Yarın da çocuk odası ve oturma odası yapmayı planlıyorum
Yatak odam temiz diğer günde üstten yatak odası duvarları sildim antre ve kapıları silmeyi planlıyorum:-)
(86 puan) tarafından
Ohh ne güzel valla okurken rahatladım başka türlü olmuyo ya illa ki biyerler kalıcak ki diğerini yapalım diğerleri hep oluyo zaten kalsın diyorum artık elinize sağlık:)
(1,149 puan) tarafından
Sağol canım :-)
Çocuklarla en iyisi o
Gerçekten bende yaparken rahatladım ❤️
(86 puan) tarafından
Eline sağlık güle güle kitlenin :) ben de boya yaptırdım her yeri halıları yikattim perdeleri yıkadım o zaman iç dış her yeri yapmıştım dolap icleri mutfak y. Odasi c. Odası iç dış sildim kapı pencere petek çok rahatladım herşeyi baştan yerlestirdim temizledim bir sürü şey attım o kadar rahatladım ki şimdi sadece günlük iş devam ediyorum rahat oluyo :)
-Reklam-
0 oy
(3,550 puan) tarafından
E bi zahmet yapmayın canım siz zaten. Hamileymişsiniz ki olmasanız bile yetişmiyor. Kendinizi yormayın. Giden bizden gidiyor. 
0 oy
(454 puan) tarafından
Ben günlük sil süpür yaparım çamaşır katlama kesinlikle çocuklar uyuyunca akşam katlarım yarın cam silmem lazım temizliğe başlıyorum perde cam dolaplar falan ıkı çocukla çok zorlancam orası kesin
0 oy
(11,639 puan) tarafından
Cocuk olunca zor oluyor ama oda oda yapabiliyorum ancak dün salonu yaptım mesela bugün mutfağı yaptım çamaşırları katladim ama yerlestiremedim 
0 oy
(519 puan) tarafından
Yemeğimin olduğu çamaşırların olmadığı gün yaparım zaten yemek çamaşır girince yetistiremezsin. Planlı temizlik yapmak gerek 
0 oy
(987 puan) tarafından
İki çocuğun var şöyle yapıyorum mesela bugün 

Dolaplarının üstünü içini döktüm sildim temziledim diyelim 

Eresi gün perdeleri kapıları hallettim 

Gardolaplari döktüm TV ünitesi küçük komedinler içinde bunun 

Sürgü bir gün heryere detaylı sonra koltukları  halıları iki gün arayla ama.ilk.once zorlari yapıyorum cam kapı pencere 

Gibi vaza altı halı dolaplarını içini gibi 
0 oy
(4,384 puan) tarafından
Yemegi 2 gunluk yapiyorum. Yemek yapmadigim gunde evi genel temizleyip bi odayi ayrintili temizliyorum. İste 2 gun once salonu ayrintili temizledim. Dun 2 gunluk yemek yaptim. Anca bu kadar oluyo. Bi de evde ki kalabaligi ,daginikligi azalttim sadelesmeye gidiyorum. Bu sekil cok dagilmiyo iste kolay bitiyo. 
0 oy
(36 puan) tarafından
ayni ben ya iki cocukla yapilmiyordicem de tek cocuklada pek yapamazdim bilmiyorum detaya ya zaman kalmiyor ya enerjim anca bi yeri cok kirlenmis gorursem oraya yogunlasip temizliyorum gerisini koyvermisim diyelim aaglik olsun artik :))
0 oy
(9,025 puan) tarafından
Ayrıntılı olarak bir kere girmiyorum günlük haftalık sürekli elim üstünde olunca dip köşe gidince öyle çok birikmiş olmuyor ama dediğin gibi iş hiç bitmiyor nasılsa hamile halinle çok ugrasma
0 oy
(3,011 puan) tarafından
Ben çocuğumu haftada 1 gün kaynanamgile gönderiyorum güzel bir temizlik yapıyorum o beni 1 hafta götürüyor sonra sadece senin dediklerini yapıyorum 
0 oy
(1,731 puan) tarafından
Canim.aksam yatmadan önce evi derle topla sabaha iş bırakma ertesi gün detaylı yap hergun bı odayı sıfırdan temizle yormadan kendini.hamileymissin dikkat et sen ve ksrnindaki bebeni dusun
0 oy
(791 puan) tarafından
Ben genellikle hergun 1 oda belliyorum kendime dip kose icin ogun orayi hallediyorum yavas yavas yoksa olmuyo 2 cocuk var bwndede ustten topluyorum aksam hic toplanmamis gbi 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 112 göst.
0 oy
16 cevap 558 göst.
6 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Miniklerin annesi (1,024 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 176 göst.
9 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Merveruzgar (1,030 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 543 göst.
14 Aralık 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu

384,979 soru

11,514,228 cevap

35,174 kullanıcı

...