0 oy
120 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,091 puan) tarafından
Taze yaprak sarması yaptm ici falan pisti eksisi iyi fakat ya tadında bir sey eksik pisirirken suyuna tuz atmayi unuttum onda mi yoksa ic harcina sarimsak atmadm ondan mi bilemdim bilen yazabilir mi 

5 Cevaplar

0 oy
(385 puan) tarafından
Tuz atmadığın içinde olabilir ben ıcıne sarımsakta koyarım koymayan da var ama bılemedım yemek lazım :)) 
-Reklam-
0 oy
(1,677 puan) tarafından
Hayatımda hiç iç harcına sarımsak koyanı görmedim. Öyle de hiç yemedim. Burada duydum sarımsak koyanı. Biz normalde. Pirinç, maydanoz, taze nane, kuru soğan, biber salçası, domates salçası, tuz, karabiber, acı biber ve bolca zeytinyağı koyuyoruz. Kıymalı yapılıyorsa da kıymada ek olarak koyuyoruz. Salçalı su ile pişiriyoruz. Üzerine de limon koyuyoruz o kadar. Ama sarımsaklı sarmayı denemek isterdim. Nasıl oluyor merak ediyorum. 
(385 puan) tarafından
Canım dediğin gıbı yaparım domates de ıcıne rendelerım ıkı diş te sarımsak hepsni robotton çekerim baharatı bol yaparım üzerine limom dilimi koyar tabak kapatirim çokta begenılır sarmam genellikle kıymalı yaparım sarımsakta dene bence tadını çok guzelleştiriyo
(598 puan) tarafından
Koymassin anlarım da .nasıl hiç koyan duymadım bnde buna şaşırdım...bizim buranin sarması sarımsağı ve açısıyla güzel olur.
(1,677 puan) tarafından
Niye şaşırdın ki buna. Yöre yöre değişir damak tadı. Trakyada hiç görmedim koyan. Tokatlılardan yemiştim 7 çeşit baharat koymuşlardı yiyemedim.
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Salamura yaprakta tuz atmasan da oluyor ama taze yaprak tuz olmayınca tadı yerinde olmuyor 
(1,091 puan) tarafından
Tuzu sonradan nasil.ekleyebilirm peki
(3,658 puan) tarafından
Pişmeden önce eklemen lazımdı artık yapacak bişey yok
0 oy
(11,503 puan) tarafından
Tuzu eksik olabilir veya baharat biz sarımsak eklemeyiz 
0 oy
(299 puan) tarafından
Ben suyuna tane sumak tuz koyuyorum çok güzel oluyor 

İlgili sorular

0 oy