0 oy
1,901 göst.
Aile kategorisinde (719 puan) tarafından
Merhaba kızlar , aranızda bilenler vardır ben PMYO için hazırlanıyorum. Eğer olur ise her şeyi geçersem Eylül Ekim gibi eğitimi başlıyor. Eğitim yatılı ve iki yıl. Bayram , hafta sonu evci izinleri ve sömestr dışında tatil yok. Toplamda 14 ay gibi bir süre yapiyor.  Oğlum şu an 10 aylık. Bu eğitim sürecinde ona annem ya da kaynanam bakacak. Orda akıllı telefon bile yasak anca gizli ne kullanabilirsem. Sürekli tuşlu telefon kullanmak zorunlu. Sorum şu; çocuğum beni unutur mu? Bensiz olabilir mi ? Psikolojisini etkiler mi bu ayrılık ? 

Not= ben evladimdan ayrı kalamam  , bırakamam diyenler yorumunuz size kalsın . Sorum bu değil!!

80 Cevaplar

0 oy
(1,848 puan) tarafından
Linclemek değil tabiki kötü niyetle yazmıyorum neden geç evlenmedin canim ya da çocuk olmadan hayallerini gerceklestirseydin madem.o çocuğun herkesten çok sana ihtiyacı var anladığım kadarıyla hayalin için yaoiyorsun bunu ama cocugunla gecirecegin zamanlar çok kıymetli birbirinizin kokusuna ihtiyacınız var şuan.uc beş sene sonra da keşke gitmeseydim oğlumla vakit gecirseydim keşke demessin insallsh hakkında hayırlı olsun ama ben kendi şahsi açımdan asla gitmezdim
(719 puan) tarafından
Canım evlenmek istedi ve evlendim canım. Doğru insanı bulduğuma inanıyorum. Eşim zaten beni teşvik etti. Yoksa ben şu an ingilizce öğretmeni idim. Hem benim hayalim hem de çocuğumun geleceği.
-Reklam-
0 oy
(78 puan) tarafından
Bence unutur uzun bir süre çünkü hayallerinizi de anlayabiliyorum ama emin olun anneniz dahi olsa sizin gibi ilgi gösterip sabredemez nasıl bakıldığını gözün görmeyecek çocuk ne yaşayacak kim bilir üzgünüm ama ben bırakamazdım sanırım bence sizde bırakmayın ayrı kalmayın 
(719 puan) tarafından
Bilmiyorum tabiiki benim gibi olmazlar ama sadece iki sene sonra her şey çok daha güzel olabilir
0 oy
(425 puan) tarafından
Cocugun 4 yasa kadar sadece anneyle kurabilecegi iliski.zarar.gormu s olur o gunler bir daha ele gecmez 
(719 puan) tarafından
Bilemiyorum
0 oy
(586 puan) tarafından
Bebegin cok kucuk unutur muhtemelen ve surede baya uzun psikolojik olarakta etkilenebilir
(719 puan) tarafından
En çok da bundan korkuyorum
0 oy
(77 puan) tarafından
Unutur bence hatta kim bakicaksa onu anne yerine koyabilir hakkinizda hayirlisi olsun bu postu acmissiniz bellki kafaniz karisik endişeleriniz var fikir almak istiyorsunuz vee yorum yapmak istedim bebişinizede kendinizede bunu yaşatmayin o cocugun hep ilklerinde baskalari olmasin annesi olarak siz olun siz büyütün suan kariyer acisindan dusunuyorsunuz ama çok zor bi bebek için annesiz kalmak ve sizi unutur o güvenli bağ kalmaz malesef bu bende anneyim 2 saat görmesem icim daraliyor sizin icinde çok zor piskolojiniz bozulabilir diye dusunuyorum çok mutlu olun bebişinizle olun inşallah :)
(719 puan) tarafından
Ahh güzel dilekleriniz için teşekkürler. Kafam karışık. Yorumları okumak netleştiriyor.
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Bağ kurmak evet çok zor ama artık bu devirde iş imkanı da zor ve sen çocuğun için de kendin için de bunu yapmak istiyorsun fedakarlık yapmadan hiç bi şey olmaz bence denemeden pes etme derim git olmazsa ayrı kalamadım der gelirsin. 
(719 puan) tarafından
Evet aynı böyle düşünüyorum inşallah olur
(1,251 puan) tarafından
Büyüyünce o çocuk sevgini istiycek tabi ama yemwk içmek gezmek özel kurslar marka kıyafetler de istiycek o yüzden geleceği düşünerek git en beteri bi pedegogla görüşürsün o bi şekilde toparlanır zor olur ama olur
(719 puan) tarafından
Aynen öyle. Ben ona istediği hayatı vermek istiyorum.
0 oy
(842 puan) tarafından
Yani polislik için 30 yaş sınırı var yani yaşını bilmiyorum ama yaşın küçükse on aylık çocuğun psikolojisi çok bozulur asla ama asla olur şey değil bu onun iyiliğine olan bir durum değil ilk üç yaşda yaşadıkları travmalara neden olur ve hayatı etkilenir bu konuda bilimsel bir çok araştırma bile var yani  değmez ama 29  yasindaysan meslek için son hakkında senin hayatını da etkiler 
(719 puan) tarafından
30 değil artık . yaşım 23.  Ben POMEM değil PMYO istiyorum. O yüzden acele ediyorum. Tutturana kadar devam
(842 puan) tarafından
Lise mezunlarının girdiği mi eğer oysa bence gerek yok gir güzel bir üniversite bölümü oku bitirince ister bitirdiğin bölümü meslek edinirsin istersen de üç yıl daha polislik için hakkın olur sinavina girersin o zaman kademen de daha iyi olur
(719 puan) tarafından
Ben zaten üniversite öğrencisiyim bunu sen de biliyorsun:))) . Ayrıca PMYO okuyan biri POMEM e göre daha kolay devre atlayabiliyor.
(842 puan) tarafından
Ay valla hatırlamıyorum hiç ama bence madem çocuk yapmisin e yaşında çok küçük önceliğin çocuk olsun sen daha istesen iki ok daha bitirirsin aceleye gerek yok
(719 puan) tarafından
Tmmm.
0 oy
(194 puan) tarafından
Kız ben buna yapacak yorum bulamadim ya .. yorumlari okudum herkes kısmende olsa hakli vallahide arafta kaldım. Dilerim rabbim seni bu yolda selamete erdirsin o tatli bebişinide sana bagışlasınnn ooyyy nasil güzeldir o
(719 puan) tarafından
Aynı durumdayım. Araftayim inan.
0 oy
(372 puan) tarafından
Sen benim aklimda hemsire olarak kalmkssin meslegin o degil mi
(719 puan) tarafından
Yok ay  alakam yok
0 oy
(2,942 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Çok küçük. Unutur. Yani arada bi gördüğü büyük halası büyük teyzesi gibi olursunuz. Sevgi gösterse de kim baktıysa onun gibi kesinlikle olmazsınız. Anneniz ya da kaynananızdan birine anne demeye alışma ihtimali de yüksek. Bunları kaldırabilecek misiniz?

Tekrar bağlanma da sonradan tanıyıp sevdiği biri gibi olabilirsiniz ancak. Öyle bi bağlanma olur. O en taze zamanlarında onunla olan ilgilenen bakan gibi kesinlikle olmazsınız.
Sizin için bi sakıncası yoksa bunların, hayallerinizin peşinden gidin, çocuğunuzun geleceği için vs. 
0 oy
(696 puan) tarafından
Oğlumu ben bir yere bırakıp eve geldiğimde o da akşam vakiti geri eve gelince yüzüme bakmaz sarılmaz ilgilenmeye çalışırım uzak durur benden bu hep böyleydi başından beri akıllı telefon olmuyacak diyorsun 1 yıldan fazla bir süre unutur ama sesin tanıdık gelir bu çocuk için psikolojik olarak yara almasına sebep olur Rabbim yardımcın olsun çok zor bir karar
0 oy
(567 puan) tarafından
Ben bir anne olarak yazayım kizabilirsin tabi yazmışsın ama soru sorduysan burda cevap verme hakkımızda doğuyor saygı çerçevesinde.Ben bir anne olarak çocuğumu bırakmam.Senij soruna gelirsek çocuk zaten küçük ve sana ihtiyacı var şuanda evet aklı başında değil belki ama anne ile olan bağ,babanınkine bile benzemez.Aslinda bu süreç gelip geçici,tıpkı cocugunla yasayacagin veya yasayamayacagin şeyler gibi ve bu tercih senin.Cocuk seni zamanla unutabilir bence ama eğitim bittikten sonra tekrar adapte olur sürece.Ama bu kaybedilen zamanları geri getirmez.Asıl soru senin bunları kabullenip bir yola cikman.Çocukluk aslında birşey yok şuanda,mevzu senlik.Anne olmak veya eğitip alıp çocuğunda gelecegi için görev alıp ona maddi açıdan güzel bir gelecek sunmak...İkisinin tek ortak yanı çocuğun ama seçim senin canım hakkında hayırlısı olsun 
0 oy
(145 puan) tarafından
Ben şunu anlamadım. Zaten karar vermişsiniz neden burdan soruyorsunuz. En sonda yazdığınız cümleye istinaden söylüyorum bunu. Çünkü aradaki bağın zedelenecegini, sizi unutma potansiyelinin yüksek oldugunu siz de biliyorsunuz. 

Mecbursaniz zaten diyecek bir şey yok. Ama mecbiriyet yoksa bence bulaşmayın. Polislik zaten zor meslek. Nöbeti mecburi görevi vs derken sonrasında da çocuğunuzla gönlünüzce vakit geciremeyeceksiniz. Hem.fiziksel.hem.de psikolojik olarak yipranacaksiniz. 
(719 puan) tarafından
Anlamayacak bir durum yok aslında, etkilenir mi değil mi diye sordum . Evet karar verdim ama bu değişmeyeceği anlamına gelmiyor. Eğer çok etkilenir , kaldıramaz denilse idi zaten vazgeçecek idim. Benden daha tecrübeli olan, 2 veya daha fazla çocuğu olanlardan cevap duymak istedim. Yani mecbur değilim. Bu bir hayal ve su an fırsatım var. Zor olduğunu zaten biliyorum. Katlanabilecegime de inanıyorum. Bir işi iyice araştırmadan o ise girmeyi istemem zaten.
(145 puan) tarafından
Hakkınızda hayirlisi olsun. Annem de biz küçükken pazar akşamından bizi teyzeme birakir cuma akşamı alırdı. Bir dönem böyle geçti. Maddi açıdan mecburdu calismaya açıkçası. Ne kadar zor olduğunu hem anne hem de çocuk açısından biliyorum. 2 çocuk annesi olarak söylüyorum. İmkanınız varsa başka bir iş yapın çocuğunuzdan ayrı kalmayın. Sizin belki ilerde bir cocugunuz daha olur ya da işinizi çocuğunuz yerine koyarsınız bilemiyorum verdiğiniz anlamı. Ama onun tek bir annesi var.  Ve şu an ona ihtiyacı var. Karar elbette sizin. Her ne olursa olsun hakkınızda hayırlısını diliyorum. Sağlıkla mutlulukla büyütün yavrunuzu.
0 oy
(264 puan) tarafından
Annemler hep tarlada çalışırdı. Bize babaannem baktı. Babaannemle daha yakındık. Hala da öyle. Annemle o yakin bağı kuramadik. Seviyorum ama kız evlat olduğum halde bir dertleşme, paylaşım, yakinlik yok aramızda. Kendim çalışıyordum ama şu an ara verdim. Psikolojiyle ilgili bir alanda okudum. 2 yıl çocuğuma kendim bakacağım. Çünkü güvenli bağlanma ve karakter oluşumu için 2 yıl anahtardır. Siz kararı vermişsiniz ama ben aç yatacagimi bilsem bırakmam çocuğumu. Sabah gidip akşam eve gelecek şekilde çalışmayı bile tercih etmedim. Az yiyoruz geçinip gidiyoruz ama çocuğumun her şeyine ben şahit oluyorum. Siz tam karakter oluşumu sırasında başkasına emanet edip gideceksiniz. Karakterini başkaları inşa edecek. Başkaları ile güvenli bağ kuracak. Siz sadece doğuran kişi olacaksınız. Belki tekrar sizinle ilişki kuracak. Ama hep bir şey eksik olacak. Onu dışarıdan tanımaya çalışacaksınız. Bazı özelliklerini anlayamayacaksiniz çünkü o özellikleri başka biri yetiştirmiş olacak. Başkaları kurallar çizecek. Yıllar sonra aranızda soğukluk olduğu zaman keşke diyeceksiniz. 
0 oy
(735 puan) tarafından
Cok küçük bir yaş anne ile güvenli bağlanmanın olacağı bir süreç ilerde cok pişman olursunuz
0 oy
(976 puan) tarafından
Esimle boşanma asamasindayken bebegim 9 aylikti babasina tapiyordu bu surecte 1 bucuk ay ailemin yanında kaldım ve esim hiç görmeye gelmedi telefonla da aramadı. Sonra ne olduysa bigun çıkıp geldi bebegim de 10 bucuk 11 aylik falandı babasını tanıdı ilk başta gülümsedi falan ama yanasmadi kucağına almak istediginde falan ağladı sürekli beni istedi canım çok zor bir kadar Rabbim doğru yolu göstersin inşallah şuan sana ve kokuna en çok ihtiyaç duyduğu dönem ve bununla ilgili şöyle düşünüyorum bir anne ile baba bosaninca baba ne kadar zengin anne de ne kadar yoksul olursa olsun yine de bebegi anneye veriyorlar çünkü hiç kimsenin annenin yerini tutamayacağı gerçeğini en çok bebeklik doneminde anlıyor insan .. Umarim hayallerine giden farkli yollar da bulunur 
0 oy
(188 puan) tarafından
Canım unutur da asıl sen dayanabilecek misin o 2 sene. Valla babası arada gezmeye çıkarıyor, aklım sürekli çocuğumda oluyor. 
0 oy
(9,095 puan) tarafından
Çok küçükmüş daha. Ben bırakamam heralde ya. En güzel dönemlerini kaçıracaksin. Biz de depremden sonra eşimle beş ay ayrı kaldık zorunlu. Eşim ayda bir gelip çocukları görüyordu. Her geldiğinde o kadar şaşırıyodu ki. O da.her gün belki yüz defa görüntülü konuşuyorduk yani. Dişi çıkacak yürüyecek herşeyini kaçıracaksin. 

İlgili sorular

+2 oy
36 cevap 875 göst.
14 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Aselin annesii ❤❤ (1,082 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 281 göst.
21 Mayıs 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 229 göst.
0 oy
3 cevap 85 göst.
25 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

386,000 soru

11,540,312 cevap

35,213 kullanıcı

...