0 oy
737 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,429 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

ay bigun buraya kocamdan yakinacagim aklima gelmezdi. bugun evlilik yildonumumuz yemege ciktik falan . iyi guzel yedik ictik falan. kayseriden miras kalmisti devlet istimlak etti para yatiracaklar imzalamasi gereken seyler var kayseriye gdecek. arabayla gideyim de dio donuste hala amca bide haciannemi getiririm. camileri mamileri gezdirirm bi hafta kalirlar dio. bizim nisana düğüne geldiler hengame harala gurele gezdiremedim diyo.

evim 2+1 biri cck odasi zaten ranza va park besik.salonda da ikili acilmio 3 lu sirt kismi yan devrilio tek kisilik yataktan bi tik genis oluo acilinca. yer yatagi serermis de bilmmneymis de . 3 yasli. halayla amca evli. yani hala dedigimiz yenge aslinda yengeye hala dedittirmisler. hacianne ayri yasli. 3 yaşli yani hala bastonlu zar zor yuruo hacianne ona keza 80 kusur yaslarinda. ben kendime zor bakiom tum gun kicimdan ates atiom kirk kez ayni isi done dolasa yapiyorm habire ayni seyler. bide yatak sermeli etmeli yatmali kalmali yaslili hastali bir hafta mir hafta misafir agirlicakmiwim.

cesedim cikar . zaten kendimi zor idare ediyorum cckla. sabah 6 da uyanio mesai baslio salonun icine edio salonu toplarken mutfak kendini kaybedio mutfaga bakarken bi bakiyorum salon yine alt uat olmus falan.sinir oldum surat astim ettim. eve geldik baristim sayilir az bi gonlumu aldi da. oturduk kizil goncalari izlioz simdi:) ay niye yazdim buraya bilmiyor ben.

19 Cevaplar

+5 oy
(3,609 puan) tarafından
Altı üstü 3 yaşlı için mi bu kadar söz sarfettin kız ne olacaktı bir haftadan sadakaniz olurdu nasip olmamis kabul etmemişsin zaten her türlü yoruluyoruz hayat meşgalesinde birisi bir dua eder vaktine denk gelirdi belki eskiler bir göz odalarına kırk atlı misafir etmişler bizler bollukta iki misafire darlaniyoruz 
(4,429 puan) tarafından
ya orasi oylede iste ben kendimi zor dönduruyorum valla bir gun iki gun neyse de koskoca bir hafta. onlar gdince ev kirklanacak 2 haftada oyle gider. hala mesela taharet alirken tuvalet kagidi kullanmio bezleri var silip silip asiyor havlupana saga sola. elinde yikio lavaboda arada bir . falan oyle o taz abukluklar olunca evi komple esip dökup paklamam da gerekecek . normal evin gunluk isleri zor yetistiriom bide ekstra yuk ustume is acilacak
(3,609 puan) tarafından
Sen bilirsin cano
(3,609 puan) tarafından
Esin iyi niyetli birisiymis gönlü geniş insan bereketli olur değerini bil
(4,429 puan) tarafından
aynn esim kayserililerin en safi en salagi adamda gram ard niyet yok
-Reklam-
+1 oy
(13,209 puan) tarafından

Bence hala sinirlisin yazına vurmuş sinir :)

(4,429 puan) tarafından
:)) aynn hic yeri zamanimi yani abuk subuk sinirimi ziplatmanin
(13,209 puan) tarafından
Sonuç ne olacak gelecekler mi gelmeyecekler mi :)
(4,429 puan) tarafından
bilmm esim gdince israr kiyamet cagiracak:) gelirlermi bilmem
0 oy
(3,663 puan) tarafından
Yazdın rahatladın iyi hoş bacımda azda okunaklı yazaydın ya ☺
(4,429 puan) tarafından
:)) sinir alt ust :)
0 oy
(1,523 puan) tarafından
E geleceklermi yani gelmeyecekler mi:))
(4,429 puan) tarafından
gelemezler onlar kolay kolat zaten zirt birt hastanedeler git gel gt gel bir iki gun yatis yapiar sonra cikiolar falan da . beni sinir eden beni gram dusunmeden boyle birsey dusunmesi.
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Haberleri yoksa hiçte haber vermeyin yaşlı asla çekilmez kizz
(4,429 puan) tarafından
kayseriye gidnce gorusecek zaten onlar gelelim demioki esimin basinin altindan cikio esim israr kiyamet gelin diyecek gezdireyim diyecek:)
(740 puan) tarafından
Sen yaşlanınca seni direk morga kapatsinlar o zaman ne demek yaşlı cekilmez hiç mi yaşlanmayacaksin ben şok oluyorum bu tarz düşüncelere yazık yani
(1,145 puan) tarafından
O bakmayacak ki zaten ısrar eder hahah
(1,145 puan) tarafından
Seni kapatsinlar oraya o kadar da degilik herhalde git gece gece sinirimi bozma
0 oy
(118 puan) tarafından
Sakin ol çık cama balkona bir nefes al ver :) 
0 oy
(186 puan) tarafından
Sanki beni anlattin öyle iyi anliyorum ki neden eşler bukadar anlayissiz ya nedennn senin halini görmüyor mu 
0 oy
(740 puan) tarafından
Ay sanki huzur evi isletecekmissin gibi yazmışsın kendi Anan baban yaşlı olsa onları da mı bir hafta misafir etmezdin yazık yani sen milyon tane bahane siralamissin ama vicdan olmayınca malesef imkan olsa da boş 
(4,429 puan) tarafından
2 yas. tam iste heryeri dagitip anasini aglatma zamani. bebek olsa yatar uyuturum. buyuk olsa oynar oyalanir. 2 yas tam evin altini ustune getirme zamani. bide kiz var oda ilkokul 1 de
(740 puan) tarafından
Ooo iki çocuk mu çok zor  yani bir de okul dönemi çocuk var evde. Bu kadar yaşlı bir arada ilginç eşin çok mu büyük
(303 puan) tarafından
İstemezdim açıkcası 2 çoçuk çokk zorrr eşine bunu kesin tekrarla canım bir tane bebem var kimsem yok haşatım çıkıyor tum gün afadersin wc eşim gelince anca giriyorum
(4,429 puan) tarafından
esim buyuk degil aramisda 3 yas var ben 36 esim 39 da esimin ana babasi yok kucukken olmusler. abisi ile gorusmuyor  abisi esimin hakki olan eve kondu mirasyan pay istiyor o tarz mevzulardan konusmuyorlar. ailesi falan yok yani cipsuz uzum. kayseriye cenazenden cenazeye yada uc bes senede bir anne babasinin mezari ziyarete gidermis. iste biz evlenirken beni istemek icin halayla amca biz isteyelim demisler oylelikle onlarla iletisime baslamis . vefali esim. aileden kimsem yok bi knlar var dugunumze  nisanimizia geldiler. varlari yoklari bi gelis gidis bile onlara baya masraf bize deger vermeseler helmezlerdi falan mantiginda. bir anda degerli oldular yani gozunde ana baba boslugu da olunca
(740 puan) tarafından
Aaa annesiz babasız kimsesiz hissediyorsa bence bırak gelsinler gitsinler siz de gidin yoksa eşin duygusal boşluğa düşer eksik hisseder
0 oy
(818 puan) tarafından
Bir hafta için eşini kirmasaydin keşke esinde yaşlılar diye gönüllerini etmek sevap işlemek istemiş. Böyle güzel düşünceler içinde oldugu zamanlar eşini geri çevirme bence çünkü zamanla esler birbirine benzer yani böyle insani konularda zamanla o da sana benzemesin yoksa sen zorlanirsin
0 oy
(2,041 puan) tarafından
Ay bu erkeklerin sanki kendileri hizmet ediyormuş gibi eve yatılı misafir çağırmasına deli oluyorum. Benimkide ayni kış gelince hemen arar babasını gelin burda kalın diye. Affedersiniz ben cocukla tuvalete bile zor gidiyorum o misafir çağırıyor. Bu kış geldi bir ay kaldılar fıtık oldum 4 aydır boyun ağrısı çekiyorum Vertigo var bi yandan dünyam sürekli dönüyor... Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama önümüzdeki kış kimseyi istemiyorum ben çocukla kendime zor bakıyorum zaten. Yaramı deştin kız gece gece bende sinir oldum bak :)
0 oy
(34 puan) tarafından
boyle kocaya da mal dion kiz Allah iyiligini versin benim kocami satirla kesersin herhal :)))
(4,429 puan) tarafından
:)) haha yok kiz ben secmece karpuz edaaasiyla  secerek aldim kocayi:) o yizden en vittirirvizik seyler bile batiyo bana :)
0 oy
(5,053 puan) tarafından
Kız zaten uzaktalar kaç yılda bir gelecekler onada gelsinler boşver, zaten yaşlılarmis belki son gelisleridir,eşinin hatrina idare edilir bence 
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Kendi çalışmayıp evde oturacak kendi misafirini ağırlayacakaa tamam da milleti ece doldurup akşam 2 saat oturup yatacaksa tam bir bencillik 
0 oy
(27,530 puan) tarafından

Yani çok takilmissin güzel düşünce aslında yaşlının duasını almak fln güzel nasiptir müsaitlik duruma birşey diyemem tabi 

0 oy
(539 puan) tarafından
valla bacım benimde 3 küçük çocuğum var ,evimde yerimde olmasa gönlün sıgdigi yere herşey sığar demişler.Mevzu senin bunu kabullenememen.Yillar gecsede bence aynı tavrı sergileyeceksin.Bahanelerimiz hiç bitmiyor ki ..Hayat hep telaş,hep yoğun... Eşin ailesi yerine koymuş öyle yada böyle saygı duy, evini, aşıni paylaş inan Allah sana sabirda verir, kolaylikta.Senin ailen gelse babannen, anneannen,deden falan yani evine buyur etmeyecekmisin.illa genç,eli iş tutan agirlamiyoruz evimizde.Yeri geliyor çocuk,yeri geliyor hasta,yeri geliyor yaşlı insanlarda ağırlıyoruz.Bence eşini kırma, bunlar ilerde sizi huzursuz eder içine oturur eşinin ama zamanı gelince belli eder.
0 oy
(9,012 puan) tarafından
Esin de iyi niyetle düşünmüş ama dediğin gibi 1 değil 2 değil küçük evlerde misafir agarlamakda zor tabii kendince haklısın 
0 oy
(1,232 puan) tarafından

Valla bende kimseye bakamam anlayışlı olmuş sonradan tadınız kaçmamış iyi olmuş bende kabul etmezdim bir annemle babamı kabul ediyorum o da annem 4 döner evin içinde teyzelerim de öyle kalkıp kimseye hizmet edemem :D 

0 oy
(3,073 puan) tarafından
Herkes çok pozitif yorum yapmış da ben sana yüzde yüz hak veriyorum. Konu misafirden ziyade eşinin kendi başına böyle bir kara almış olması. Sana sorsa böyle böyle düşündüm ama sen ne dersin, bu ara misafir kabul edebilecek durumda mısın diye belki sen de tamam derdin ama emrivaki şekli olunca kabul edeceği varsa da insanın kabul etmiyor.
0 oy
(15,522 puan) tarafından
Senin için zor gerçekten. Tüm yük nerdeyde senfe olacak. Ama yorumları okudum da. Eşini kirma derim. Baksana kimsesi yokmuş. O da onlara vefa borcunu ödemek istiyo demek ki 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 437 göst.
2 Mayıs 2024 Aile kategorisinde Pakize333 (1,135 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 600 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 180 göst.
3 Ocak 2022 Aile kategorisinde Sewinnn (557 puan) tarafından soruldu
+1 oy
23 cevap 858 göst.