0 oy
497 göst.
Aile kategorisinde (1,197 puan) tarafından
Kızlar buraya yazdım hep. 12+5 haftalık hamileym. Aralık gibi göğsümde bisey cikti. 3 ay özele gittim baktm bisey yapan yok devlete gittim beni 2 ay önce biyopsi yaptı. Sonucum eksik çıkmış burda kayseri ye yönlendirdi .  25 gündr sonuç bekliyordm cuma günü akşama doğru çıktı. 25 günde Bi gün bile ne kaynanam sordu ne gorumcem. Kızım üzülme bak hamilesn dualarım seninle falan gibi şeyler asla duymadm ağzından. Geçende komşunu aramış ameliyat oldun mu diye. E ben senin oğlunun esiym beni neden hiç sormuyorsn. Sonuç mesaj olarak geldi bana. Bizde o zaman kaynanam gilde idik . Sonucum çıkmış diyorm. Hi diyor ya.. böyle bisey olabilir. Ne yazıyor flan diye sormadı asla. Eve gelince de eşimle kavga ettm zaten. Anne hi diyor ya dedm .. gerçekten Allah a havale ediyorm onları. 

14 Cevaplar

+2 oy
(2,840 puan) tarafından
Klasik kaynana bu sen ölüyorum desen o ben daha çok ölüyorum der ☺☺
(2,006 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hahaaa çok doğru yorum öldüm gülmekten :D

pandemi zamanı ben hamileydim ,eşim dikkat edin bak covid kapmayin diye uyariyordu, kaynanam dinlemez ,pazar çarşı dolasirken covid kapmış birde çok ağır geçmiyor , grip gibi birşey bu diye bize geldi,ama covid olduğunu söylemedi , bizde bilmiyordduk covid olduğunu hamile halimle bana covid bulastirdi ,üç kere ambulans çagirdim ölüyorum diye kalp atışlarım falan 180 ni buldu taşikardi oldum ,onun yüzünden iki gün devlet Hastanesi'nde sonrasinda üniversite hastanesine sevk ettiler ,üç hafta üniversite hastanesinde yattım ,almadigim serum ilaç kalmadı ,bebeğe birşey olacak diye çok korktum hamile olduğum için  ve sonuç aradığında diyorki benimde kemiklerim ağrıdı :D çok agrimis kemikleri :D
(2,840 puan) tarafından
Ay senin kemiklerine tükürem.deseydin dengesiz kari sanada sebep olmuş madem hastasin napmaya size geliyo yatsaya evinde düşüncesiz iste gram riskini düşünmemiş

Benimde simdi 36 haftalığım ödem var ayaklarimda hergun ayaklarıma bakip bakip bak benimde şiş diye resmen benle yarışıyo kilodan heryeri bıngıl bıngıl gecen bana sezeryan göbeğin kalmasin diyodu bende dedim ay kalırsa kalsin napim cocuk dogurcam sizde çıta gibi gelmissiniz ama simdi 120 kilosun dedim
(1,197 puan) tarafından
Hahaha kız valla çok doğru dedin :) hemen benmde suram şu var deyp duruyor :)
(2,840 puan) tarafından
Klasik kaynana şekerim kıçım agriyo desen benimde ağrıyo demezse şaşırırım ☺
-Reklam-
+1 oy
(1,056 puan) tarafından
Herşeyi geç sonuç ne canım ? İnsalah birşeyin yoktur...
(1,197 puan) tarafından
Bilmiyorm ki canim. Sanirm.var ama başlangıç evresi :(
(1,056 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun böyle boş şeyleri sıkıntı edip hastalığını ilerlertme lütfen sadece iyileşmeye odaklan..onun naslsin durumun ne demesi hicbirseyi degitrmeyecek
+1 oy
(13,821 puan) tarafından
Canım sen niye ondan ilgi bekliyorsun ki ölsek hepsi üç gün sonra oğullarına yenisini arar hatta laf arasına da bu sefer benim istediğimi al diye sıkıştırır o kadar eminim ki. Boşuna kendini yıpratma onun adı kaynana sadece kocanın annesi senin annen falan değil onlardan ne ilgi bekle ne ilgi göster ne yardım bekle ne yardım sen knlar için el kızısın unutma.
(1,197 puan) tarafından
Çok haklısın canım valla. Hemen bulur birini evlendrir
0 oy
(6,368 puan) tarafından
Eşinin bir suçu yok boş yere aranızı bozmayın. Elbet hi diyenlerin de birgün hal hatır sorulmaya ihtiyacı olur sende o zaman sormazsın hiç şaşmaz.

Mesela ben iki doğum yaptım kaynanam iksinde de gelmedi aramadı sormadı. Geçenlerde baya hastaydı bende ne aradım ne gittim gördüm neyse bu iyileşti annemle beraber oturmaya gittik orda demesin mi hastayım gelinim bir bardak su bi tabak çorba vermeye gelmedi. Bende dedim sen bana gedin mi ihtiyacım olunca. Zırt diye kaldı mors oldu. Allah'ın adaleti şaşmaz yani merak etme gün oluf semde onları adam yerine koyup umursamazsın olur biter herşey karşılıklı 
(1,197 puan) tarafından
Aynen oylr canım. ALLAHIM büyük
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Rabbim şifa versin sana canım benim, bazı kaynanalar böyledir. Benim ablam 3. Evre .eme kanseriydi kaynanasiyla karşılıklı oturuyordu cıft daire o kadar kemoterapi aldı bir gün ne yemek yaptı ne yatağını topladı ne çocuklarla ilgilendi ki çocuklar 10 ve 12ydi o zamanlar yaşları. Büyüktüler de. Ameliyat oldu annemde kaldı 1 ay çocuklar kaynanasindaydi hala onları annemin üstüne atma derdindeydi yok annelerini istiyorlar yok bilmem ne en son ikis8ni de bize getirip bıraktı ve tüm misafirler de bizdeydi. Sözde akrabayiz bir de. Allah im o kadının yatacak yeri yok resmen
(1,293 puan) tarafından
Canım iyileşti tam 1 sene iyiydi bayağı kemoterapi filan görmüştü. Başka ülkeye taşındı, 6 ay sonra tekrar beynine nüksetti hemen ameliyat ettiler tekrar kemoterapi başladı. Şükür iyi olacak inşallah doktorları vs cok iyi ve hemen tespit edip ameliyat kararı vermeleri cok cok iyi oldu. Turkiye de olsa haftalarca gidip gelirdi perisan olurdu
(2,006 puan) tarafından
Benim kaynanama öyle ya sonra gelinler niye sevmiyor diyorlar doğum yaptım geldim illa çocuk göreceğiz diye bize geldiler şehir disindan bize , iki ay sezaryanli halimle yemek bulaşık ev temizliği onları agirladim kayinvalde kayınpeder ile eşim bile kovcakti evden izin vermedim annen baban ilerde pişman olursun diye, ben diyor doğumun ertesi günü kendim her işi yapıyordum diyor birde , bu kızda sezaryan ameliyat oldu bir çorba yapayım bir yemek yada bebeği ben tutayım demedi eşim eline yüzüne aldı anne bakmayacaksan niye geldiniz bari bir yemek yap temizlik vs dedi oda ben başkasının evini karistirmam düzenini bozamam dedi ,ee bari çocuğu tut da gelin yapsin yemekleri temizliği dedi bebek çok küçük ben kucağıma almaya korkarım dedi tam iki ay kayınpeder ile hizmet bekledi yeni ameliyatli falan yeni doğum yapmış demeden neyse sonra gelinler niye sevmiyor oluyor , küs değiliz sadece ben biraz saygılı şekilde mesafe koydum artık hasta olsa arayıp sorasim gelmiyor ,banane diyorum şahsen

Bu arada ablanizada çok geçmiş olsun inşallah en yakın zamanda kalıcı şifa olsun
(1,293 puan) tarafından
İnşallah canım. Bazı insanlar cokkkk gaddar o lanet kaynana da aynı. Ablama 3. Günü bir tencere sarma önüne koyup sar bunu aksam yicez demişti kalkıp kocasıyla ise gitmişti. Ve enişte bozuntusu ablamı 12 sene önce bıraktı gitti yine ablam bırakmadı çocukları kaldı o evde çocuk baktı. Biri 2 biri 3 yaşındaydı o zamanlar. Asla ablama 1 tl bile vermedi. Git baban zengin o versin dedi 12 senede 12 tl harcamadi ne torunlarına ne ablama. En son babamdan rica etti ablam yurt dışına çıkmak istiyorum bu aileyi bosayacagim diye tabi gayriresmi, babam tüm paralarını ödeyip gönderdi o deli aileden ablami
(1,197 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun ablanada canım umarm şimdi iyidir
(1,293 puan) tarafından
Tedavi görüyor canım inşallah daha iyi olacak
0 oy
(1,295 puan) tarafından
Bukadar onemsemeyin şunları ya. Çok da lazım değiller boşver gitsin. Değer verdikleri kadra deger görecekler sonuçta. Sallaaa hiç takma. Onlar nasılsa sen de öyle devam
(1,197 puan) tarafından
Bundan sonra kesinlikle onlar naslsa öyle olacağım. Herkese hak ettiği kadr değer
0 oy
(1,590 puan) tarafından
Boşver onları umarım sonucun iyidir 
(1,197 puan) tarafından
Pazartesi öğrenecegm canm
0 oy
(735 puan) tarafından
Kız anası yüzünden ne kocanla kavga ettin. 

Hata sende onlara çok anlam yükleme,sorsa ne sormasa ne salla gitsin. 

Ne çıkmış sonucun korkulacak bir şey yoktur inşallah 
(1,197 puan) tarafından
İnan hiç bilmiyorum . Sanırım başlangıç evresinde
(735 puan) tarafından
Geçmiş olsun canım
0 oy
(351 puan) tarafından
Sende sorma bundan sonra ne hali varsa gorsun
(1,197 puan) tarafından
Asla . Bekliyorm başına en ufak bisey gelsn
0 oy
(1 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Canım boşver takma ben kaynanamla oturuyom durumumuz  olmadığından dolayı neyse bende 14 haftalık hamileyim tansiyon rahatsızlığı çıktı 140/70 lerden inmiyor tansiyonum kadın doğum doktoru dahiliye yolladı oradanda kardolojiye gidecem hergun sağlık ocağına gidip tansiyonuma baktiriyom gözlem altına aldirdilar kadın doğum doktorum dedi tansiyonun çok ilerlese senin içinde bebek için de sıkıntı oluşabilir yani ölüme kadar yol var  birgün bile olsun kaynanam bana dememiş sen niye böyle hastaneye gidiyon neyin var yok sormazlar sonuçta onun çocuğu değiliz ya el kızıyız kendi kizi hamileyken ayak bileğini burktu getirdi kızına 1 hafta baktı ve bu halimle bile benden temizlik herşeyi bekliyor resmen kalkacak gücüm yok gözlerim hep kararıyor başım dönüyor ayakta duracak gücüm yok 
(111 puan) tarafından
Ya bende de gebelik tansiyonu çikti bu ara 14/9 hep haftaya randevum var 26 haftalık Benimkide
(1 puan) tarafından
Çok zor vallaha kahvaltı felan yaptım bulaşıkları yikadim şuan basım öyle bı donuyorki gözlerime ağrı giriyor
(1,197 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım.  Rabbım sağlıkla bebeğini kucağına almayi nasip etsin inşallah
(111 puan) tarafından
Amin Allâh razı olsun
0 oy
(1,453 puan) tarafından
Geçmiş olsun ama adamın ne suçu var adamla niye kavga ediyorsun 
(1 puan) tarafından
Adamin suçu annesini üste tutupta karısını annesine karşı ezmesi şahsen bende aynısını yaşıyorum gözümle goruyorum annesi hastaneye gideceği zaman eşim işi bırakıp gelir götürür hastaneye ben gideceğim zaman kendin git der asla yanımda gelmez 1 kez geldi resmen sokakta kavga edecektik söylendi aynı annesi gibi
(1,197 puan) tarafından
Suçu beni onemsememesi . Annesi diye yabana atsn demiyorum. Ama bende karisiym sonuçta.
0 oy
(543 puan) tarafından
Eşinle niye kavga ediyorsun ki ? Annesinin dusuncesizliginin sonucu eşinden mi çıkardın? Bu çok yanlış üzülüp kalan sen ve eşin olur sadece . 
(1,197 puan) tarafından
Çokta iyi yaptm valla. Bu zamana kadr bisey demedm de ne oldu . Icime ata ata sonuç ortada .. bundan sonra böyle ne gelirse ağzıma diyecegm ona. Öylesi daha iyi yariyor
(543 puan) tarafından
Eşinin suçu ne ? Ağzına geleni kaynanana sayabilirsin .
0 oy
(111 puan) tarafından
Benzerini yaşadım düştüm köye gitmiştik ayağım kırıldı bir Allah'ın kulu aramadı arabada yok otobüsle geldim 6 saatlik yola otobüsteki ablalar daha çok ilğilenmiştiler benle.. Hamile olduğumu ögrendim düşük riskim vardı yine ne kaynana ne görümce olan illetli aramadı sormadı ama yüzlerine öyle bir çarptımki eşine çatma bence onun bir suçu yok kaynanaya görümce payını alsın ben eşime hiç bir zaman bişey demedim şöyle düşğn eşin kötü bir olay yasadı ailen ilğilebmedi aramadı senin ne suçun var ha tamam aileni eminim uyarırsın bak arayın sorun diye ama erkekler bizim gibi değil.. Bana sorarsan eşinle hiç kötü olma ama kaynanana ile diğerlerinnin yanına bırakma herkes nasibine düşeni alsın
(1,197 puan) tarafından
Kaynanam a diyecegm herseyi tek tek diyecegm. Biraz da onlar üzülsün. Hep üzülen ben oldm sonuç ortada
(111 puan) tarafından
Aynen öyle ben derdim hep ya büyüktür neyse üzülmesin  dert sahibi hastalık sahibi olduk ben nasıl o lafları hareketleri kaldırdıysam oda öyle kaldırsın bencil oldum artık
0 oy
(6,673 puan) tarafından
Yavrum bu dünya etme bulma dünyası sabret sıra ona gelince aynı umursamaz tavırları sergilersin. Derler ya dünya geriden geliyor diye çok severim bu sözü. Kim sana nasılsa sende öyle olacaksın. 

Sonucun nasıl canım inşallah bir sorun yoktur.
(1,197 puan) tarafından
Çok guzel Bi sözmüş . Başlarına en ufak bisey gelsin ne ararm nede sorarm.. bilmiyorum ki canim iyi mi kötü mü. Var bisey de umarım başlangıç evresi dr
(6,673 puan) tarafından
Umarım önemsiz bir kitledir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 41 göst.
19 Şubat 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
24 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya_42 (786 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 160 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Duygu_cuk (30 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
9 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,812 soru

11,510,692 cevap

35,171 kullanıcı

...