0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (1,012 puan) tarafından
Kızım normalde sakindir ama bana çok düşkün babası bile yanıma yaklaşınca çok kıskanıyor. Bebeğin doğmasına 4 ay var doğumdan bir ay sonra da kızım 3 yaşına giriyor. Sizce aradaki yaş farkı iyi mi? Kıskançlıklar kaç ay sürüyor? Zor olur mu bize?

18 Cevaplar

0 oy
(387 puan) tarafından
Benim kızım da 5 yaşında 16 haftalık hamileyim seneye ne boohhh yicemm diye düşünüyorum benim kızım babasından bile kıskanıyor beni kocama bile sarılamıyorum resmen :( 
(1,012 puan) tarafından
Biraz daha bekleseydik tek olmaya alışıp daha çok kıskançlık yapacaktı diye düşünüyorum
(387 puan) tarafından
Canım benim erkek kardeşim 7 yaşında onun yanına gittiğimiz de annemden benim kızımı kıskanıyor kardeşim sen düşün yani çocukların yaşı kaç olursa olsun bi kıskançlık oluyor illaki
(1,012 puan) tarafından
Anladım canım yalnız değilmişim:)
-Reklam-
0 oy
(306 puan) tarafından
Bence gayet iyi canım kardeş kıskançlığı her yaşta oluyor ki illa olucak bende 2 3 yaş arası olsun isterim beraber büyürler benim yeğenlerim öyle 2 buçuk  yaş var aralarında bazen kıskanıyo büyüğü kavga ediyo kardeşiyle bazen çok korumacı ne alsa kardeşinede alıyor ahah 
(1,012 puan) tarafından
Başlarda zor olur illaki dimi canim
(306 puan) tarafından
Evet ikiside ilgi bekliyor en başta ama sana tavsiyem küçüğüiçin büyüğünü ihmal etme eşine çok iş düşüyor burda bazı zamanlar bebeğin bakımını yapması lazım ki sende büyükle ilgilenebilesin yavaş yavaş alışıyor zaten yanında yardımcı olabilicek biri varsa biraz daha kolay atlatırsın canım ama o kadar güzel ki 1 2 seneye birlikte oynarlarken izlemek Rabbim banada nasip etsin sağlıkla inşaallah
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Bende bunu merak ediyorm :) 2 yaş 7 ay olacak aralarında nasipse. Kızım 25 aylık bende 3 aylık hamileym 
(700 puan) tarafından
Bu biz bizimde 31 ay olucak arasında 1 aya dogurcam ben inşallah
(1,140 puan) tarafından
Yaaa bakalm nasl.olqcak tecrübelerini yazarsn artk  :)
0 oy
(325 puan) tarafından
Benim büyük kızımla ondan sonra 2. kızımın arası 3 yaş hiç kıskanma problemi falan olmadı bilmiyorum. ikinci kızımın arasıyla 3 numara olan oğlum onların arası da 3 yaş onlarda da hiç kıskanma problemi olmadı ama şimdiki 4. çocuğum kız oğlum onu çok kıskanıyor aralarında 5 yaş var
0 oy
(28 puan) tarafından
Bence 10 yaş 
0 oy
(737 puan) tarafından
Benimkiler arasında tam 3 yaş var hiç zorlanladım . O konuda hatta büyük oğlumun kötü huyları düzeldi ama arkadaşımın da aynı yaş aralığında o baya sıkıntı yaşadı çocuktan çocuğa değişir 
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Bence iyi ama kişiden kişiye değişir benim çocukların arası iki yaş 
0 oy
(102 puan) tarafından
Iki bebeginin arasi 1 yas olan ben gruptan ciktim hdhdhsjs
0 oy
(1,304 puan) tarafından
Canım yanlış anlama gerçekten kırmak için demiyorum ama iyi değil desek nolcak ikinci geliyormuş zaten:)) bende düşünüyoruz nasıl olur anlamında soracaksın diye tahmin ettim :) sağlıkla kucağınıza alın inşallah 
0 oy
(3,487 puan) tarafından
3.5 yaş var. Kreşe gitmiyorsa çooooooook çooooook zor. Biri okula gitmeli. 
0 oy
(848 puan) tarafından
Ay ne olacak huni takarsın aralari 3 yaş çıldırmak üzereyim kızım 

4 aylık olcak oğlum 

3 buçuk yaş oldu 
0 oy
(942 puan) tarafından

Ben 1 tane doğurdum kamyon çarpmışa döndüm 2.çocuğa nasıl karar veriyorsunuz valla imreniyorum bazen ben onlar kariysa ben neyim diye :D 3 yaş bana göre az ama siz bakabileceginize inanmış yapmışsınız bana göre anaokulu ilkokulu çağları uygun okula falan giderse çok kıskanmıyor çocuk Bi nevi okul onun 2.hayati gibi oluyor arkadaş ve derslerine kafa yoruyor :)

0 oy
(9,748 puan) tarafından
Benim kızların arası tam 33 ay. Yenidoğan döneminde zorlandım ama sonrası iyiydi güzel yaş aralığı bence 
0 oy
(412 puan) tarafından
Tam 3 yas var benimkiler.arasinda cok kiskandi icerledi bana cok.duskundu ne cok uzulurdum onun icin bence ya daha az ya daha fazla yas olmali
0 oy
(61 puan) tarafından
Yok 3 yaş çok ideal benim kızımla oğlum aradinda 1,5 yaş var çok zor oldu ikiz gibi baktım şimdi büyüdüler herseyden 2 tane alıyoruz asla kabul etmiyorlar 6 yıl ara verdim 3 ye 36 haftamdayim şimdiden kriz çıkıyor onu seveceksiniz kızım daha az evvel dedi ben kardeşim diye seslensem ya bebek ona seslendim sanıp gelirse yani onu kabullenme yok doğunca ne olur bilmem oglum 3 yaş grubunda kreşe gittiği sene bütün anneler neredeyse hamileyim 3 yıl ara koymuşlardı çok rahattı aşırı da anlamıyorlar o zaman cocuklar yani uzun aralarda zor bazen diyorum keşke 3 yu de 3 yıl önce yapsaydım 3 yıl çok guzel bir zaman cocuk 1 sınıfa başlayınca diğeri 3 yaşına gelecek çok rahatlıkla okula gidenle ilgileneceksin 5 yıl ara olsa 1 sınıfta 1 yaşında bebekle çocuğunla asla yeteri kadar ilgilenemezsin 1 sınıf çok zor aşırı ilgi lazim yani bence okul durumuna göre cocuk yapın derim 
0 oy
(10,151 puan) tarafından
Kiz aralari iyimi sorusu geç degilmi :) benimkilerin arasi 2.5 yas. Benim oglumda bana asiri duskun halada öyle. 30ay aralari bizimkilerin. Ilk 10 ay anamdan emdigim burnumdab geldi. Şimdide çok cok zor ama bi nebze rahatladim
0 oy
(600 puan) tarafından
Kıskançlık her yaşta oluyo zten.onemli olan aklının ermesi .bnce normal 3yas.kucugu zaten anlamaz. Büyük çocukla ilgilenirsen DHA çok hafifler yukun
0 oy
(2,877 puan) tarafından
Soruyu sormak için geç kalmışsın :) benimkilerin arasında 2 buçuk yaş var ilk sene zorlandim bence 3-3.5 veya 4 yaş ideal

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 103 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde asllyd (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 115 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 435 göst.
30 Kasım 2023 Diğer kategorisinde duygumiray (351 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 183 göst.