0 oy
385 göst.
Diğer kategorisinde (728 puan) tarafından
Böyle postlar açıyorum ama kimse kusura bakmasın akıl akıldan üstündür belki benim yaşadıklarım size yol gösterir... Yeni evlendiğimiz zamanlar eşim çalışmıyordu sürekli ya işten çıkartılıyordu yada kendisi çıkıyordu dedim bu böyle olmayacak aldım bebeğimi anneme gittim boşanacağım kafaya koydum sonra geldi özürdiledi iş bulup gireceğim çalışacağım dedi postaneden tutta temizlik işine varana kadar hepsini yaptı en son güvenlik kimliği aldırdım eşime şimdi işi rahat işsiz kaldığı zamanlardada ya tatlı satmaya gitti ya simit satmaya gitti size yemin ederim kimseden bir kuruş destek almadım ne benim ailem ne onun ailesi nede devlet bunlara güvenen insanlar çok salıyorlar kendilerini o devletten alınan yardımlar öksüzlerin yetimlerin hakkı bizim gibi kocası başında olanların değil çalışmak istemiyormu basın Kı çına tekmeyi nasıl gidip çalışıyorlar görün 

11 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Rabbim hayırlı rızk  nasip etsin canim
-Reklam-
+1 oy
(1,639 puan) tarafından
Rabbim bol hayirli rızık nasip etsin  canim
+1 oy
(5,938 puan) tarafından
Benim eşimde 6 aydır işsiz ama mühendis olduğu için bin şükür ki firmalara gidiyor çizim alıyor çok degil ama 2 bin 3 bin geliyor .hafta da 2 kere 3 çocuğa ingilizce dersi veriyor oradan da geliyor Rabbim e şükür hic üzülüp strest girmesine izin vermiyorum Ve hic boş durmaz Allah ta rizkimizi hic kesmez bende 2 çocuğa matematik dersi veriyorum 4 aydır şükür 
(728 puan) tarafından
Değilmi canım insan uğraşınca allah katlayıp veriyor insanlar beleşe alışmışlar hazır devlet yardım etsin ondan bundan isteyelim bana uymayan şeyler insanın çalışkan olanı makbuldür
(5,938 puan) tarafından
Aynen kuzum kesinlikle ekmeğini taştan çıkartsın limon bile satarız
+1 oy
tarafından

Ohh super yapmissin...Hasret kaldım bole eli maşalı mantıklı sözünü dinleten kadınlara:kissing:

(728 puan) tarafından
Eli maşalı değilimde canım tembelliğe tahammülüm yok kimseden birşey isteyemem el açıp e o getirmeyince ne yapacağım zamanında öyle bir karar almıştım iyiki de almışım eşimin erkek kardeşi var 30 yaşında adamın sigorta girişi yok düşünebiliyormusun öyle tembellerdi :))
tarafından
Vallahi sen o korkuyu o adama verdiysen eli maşalısın demekki;)))Erkek kısmını cok rahat bırakmıcan bu konularda.Iyide yapmissin.Sen ses etmeseydin esinde kardesi gibi olurdu.
+1 oy
tarafından
çalışmayan çalışmıyor be canim arkadasimin babasi adam calismasan olecek neler cekti kiz
tarafından
iste egitim yok arkasinda duran aile yok mecbur çekiyo canim
(728 puan) tarafından
Canım benimde yoktu en kötü ihtimal dedim boşanırım kendime bir ev tutarım annem bebeğe bakar çalışırım dedim çözüm üretmekte lazım ben evde çalışıyorum mesela evlendim ama hiç boş durmadım kimin ne olacağı belli olmaz diyerek kadınlara çok iş düşüyor
tarafından
canim eski zaman o annemle.yasit o zamanda yokmus bosanma kizi arkadaşım bosandi onlarla oturuyo
(728 puan) tarafından
Şimdikiler akıllı olsun o zaman bunların hepsi denenmiş taktikler canım :) rabbim herşeyin hayırlısını versin en önce eşin dünyadaki cennette onlar cehennemde onlar
tarafından
senin esin iyiye yonelmis keske hepsi oyle degisse canim
+1 oy
tarafından
Yo senin postlarını begeniyorum. 
(728 puan) tarafından
Sağol canım ❤️
+1 oy
(2,172 puan) tarafından
Yanlis anlama seninkinin adam olmaya niyeti varmis. Sanlisin ki cok sukur yuvan dagilmamis. Benim kuzenimin kocasi calismiyodu geziyodu guvercinle kusla oynuyodu kuzenim evden kovdu en sonunda ki 3tane bebeleri var en buyugu 10 yasinda kocasi gelmedi ankarada pavyonda guvenlik olarak girmis bide kendine kadin bulmus onla yasiyo bebekleri evde babasiz parasiz duruyo. Kuzenim temizlige gidiyo bebeklerine bakiyo cok zor cok. 
(728 puan) tarafından
Canım doğru haklısın çalışmıyor madem öyle adama ne diye 3 çocuk yapmış benim çocuklarım arasında 9 yaş var neden biliyormusun güvenimin oturması 9 yıl sürdü kuzenine üzüldüm gerçekten keşke başta bitirseymiş olan o yavrulara olmuş yazık günah :(
+1 oy
(571 puan) tarafından
Canim o cok az kocada görülür ya herkesseninki gibi olmaz yani tabi bu senin tecruben ama dedigim gibi her erkek bir degil. 
(728 puan) tarafından
Allah herşeyin hayırlısını versin canım özellikle eşin dünyadaki cennette cehennemde onlar
(571 puan) tarafından
Amin amin insallah
+1 oy
(15,743 puan) tarafından
Helal rızk olduktan sonra yapılan her iş iyidir 
0 oy
tarafından
O kocadan kocaya degisiyor maalesef ben anamin evine gitcem eşim asla gelib almaz beni çok inatci ve çok kinci
(728 puan) tarafından
Sen öyle sanıyorsun canım benim eşimde çok sinirlidir ama geldi hoş gelmeseydide tembelliğe devam etseydi ondan baba olmazdı zaten ayrılırdım yoluma bakardım tembel insanla geçim olmaz
tarafından
Orası öğle canm çok sükür ilk zamanlarda skntı cektik calismadi is bulamadı ama simdi çalısıyor  benim eşim  seninki gibi gelmez canm aksine yanında durursam kıymetim olur
(728 puan) tarafından
Benimki keyfe keder yatıyordu ama sülalesi tembeldir babası öyle mesela erkek kardeşi var adam ömrü hayatında hiç çalışmamış sigorta girişi bile yok zamanında öyle yapmasaydım şimdi iki çocukla sürünürdüm canım bazen fevri alınan kararlar güzel sonuçlar getiriyor o gündür bu gündür çalışıyor korkar çünkü giderim
tarafından
İyi bari Allah rızkınızı bol ve hayırlı eglesin İnsallah
0 oy
tarafından

Şansın iyi gitmiş diyelim ;)

(728 puan) tarafından
Kuzum sansım iyi gitmeseydide üzülmezdim tembel bir insanla ömür geçermi hep milletin eline baktırsın devamlı yatsın kendine yapardı ben yine yoluma bakardım
tarafından
Kocam sever de döverdecileri ayrı tutuyorum.. İnan öyle olmuyo dedign gbi. Ilk olarak aileden sansliymssn sana sahip cikmislar. Snra esinden yana sansliymssn adam olmaya niyeti varms.. Rabbim agzininzin tadini bozmasin. Elbette kimse yuvami yikiym diye evlenmiyo ama kimsede aman yuvam yikilmasinda tepeme etsin diye yerinde durmuyo.
(728 puan) tarafından
Eşimin erkek kardeşi var adam 30 yaşında sigorta girişi yok canım kayınvalidem hep der diğerini sen yola getirdin ben bununla uğraşıyorum der kaynım  için inşallah senin gibi biriyle evlendirde gider başımdan der işsizliği yüzünden evlenemiyor bile çalışmayan  adamdan korkacaksın her türlü kötülük gelir
(728 puan) tarafından
Yok asla yuvam yıkılmasında adam her isteğini yapsın diyenlerden değilim ortada yanlış olan birşey varsa yuva yuvalıktan çıkıyor olan çocuklara oluyor işsizlik bunun en basit örneği

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 405 göst.
7 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Nazendecee (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 327 göst.
7 Mart 2023 Diğer kategorisinde Meryem0123 (1,937 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 344 göst.
13 Kasım 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu

380,617 soru

11,396,045 cevap

34,913 kullanıcı

...