0 oy
703 göst.
Diğer kategorisinde (340 puan) tarafından
Bizim oturduğumuz evin alt katında Suriyeli bir aile yaşıyor bunlar sürekli aile içinde kavga çıkarıyorlar cam çerçeve kalmıyordu dünde biz parka gittik geri döndük ben eve çıktım eşim disaridaydi o arda tut tut önünü kes diye sesler geldi bende pencereyeciktim bir baktım polisler silahları çekmiş bunları durduruyor eşimde polislerin yanında eşime sordum ne oldu diye oda bu Suriyeli üç kardeşin ablaları evliymis enisteleri ablalarini pazarliyormus bunu öğrenen kardeşler önce enistelerini dövmüş sonra bicaklamisler öleceğini anlayınca hastanenein kapisina bırakıp kaçmış eve gelmiş pesindende polisler eşime sormuslar burda Suriyeli oturuyormuş nerde diye oda burda oturuyor arabalirda su demiş o arada çocuklardan ikisi arabada kaciyorlarmis diğeri kaçmış ortada yok zaten esime arabanın önünü kes demişler polisleri tanıyor eşim hasteneden eşim kesiyor polisler silahları cikariyo bunları yakalıyorlar aracida çekici aldı sonra eve girmek istediler kapı duvar cilingire açtırıp eve girdiler kimse yok kacmislar dün bugün yoklar ikisi tutuklandı enisteleri öldü ben eşime kızdım aslında olduki bıraktılar biz aynı binada oturuyoruz sen niye karistin bişey yaparlarsa dedim bişey olmaz dedi ama ben tedirgin oldum

12 Cevaplar

+5 oy
(2,913 puan) tarafından
Aile içini bilmem de bunlar başımıza ilerde çok büyük bela olacaklar göz göre göre bunu bilerek yaşamak çok zor 
(340 puan) tarafından
Gerçekten çok tehlikliler küçükleri bile öyle bizim arkada ortak bahçemiz var çocuğu oraya çıkardım ordan 5 6 yaşlarında bı çocuk geldi benim 2.5yasinda çocuğumu git deyip dövmeye kalktı bende dedim ne oluyor dağdan gelip bagdakinimi kovuyisun bir daha gormiyim kötü olur dedim burası herkesin ortak yeri dedim birdaha gorsede hicbisey diyemiyor kaynimin kızı var okulda yanında oturuyo kızın elini kesmiş makasla yine Suriyeli kiz
(4,605 puan) tarafından
Ayyyyy çocukları bile bir tuhaf madem bu kadar Ali kıran baş kesenmiş ülkelerinde yapsalarmış bunı valla geçen gün benim oğlanda parkda oynarken çocuklar şu bilyeli silhlar varya ondan getirip atmaya başlamışlar babasında gözü dönmüş bir sütü çocuk var diye hepsini çıkartmış parktan
(340 puan) tarafından
Eğer bunun %90inini ülkelerinde yapsalardi savaş biterdi bunlar yüzünden çocuklarımız dışarıya çıkamaz oldu korkuyorum ben kimseyi tanımıyorum biri kaçırır zarar verir diye korkuyorum
(4,605 puan) tarafından
Çokta haklısın gözleri dönmüş ülke ellerine verildi para harcamak yok
(1,360 puan) tarafından
Böyle seviciler olunca ülkende yaşadığın için bile şükür ederdin
-Reklam-
+3 oy
(2,257 puan) tarafından
Bunların cahillerini bize iteledileri, aydınlarını okumuşlarini avrupa aldı. Araplar kadar pis bir millet yok 
(155 puan) tarafından
Bana doktor doğum kontrol hapı yazdı 340 lira elim boş çiktim eczaneden alamadım malesef
(4,605 puan) tarafından
Doğum kontrol haplarını devlet ödemiyor kendin alıyorsun maalesef
(155 puan) tarafından
Gene de çok pahalı canm geçen sene 98 liraya alıyordum evet herşey pahalı ama çok abartı bı pahalılık yani bari ilaç bu kdr pahalanmasa
(4,605 puan) tarafından
Canım yapacak birşey yok daha iyi günlerimiz olabilir
(155 puan) tarafından
Doğrudur canm dogrudur
0 oy
(1,620 puan) tarafından
Ne oldukları belli olmayan insanlar dolu ülkede yine eşinde sizde dikkatli olun arkadaşları falan vardır. 
(340 puan) tarafından
Ben tedirgin oldum arkadaslari olabilir söyledim eşime dikkat et kendine dedim
0 oy
(12 puan) tarafından
Suriyeliler yüzünden bizim hayatımızda biti inşallah bırakmazlar korkma hiçbir şey yapamazlar size  
(340 puan) tarafından
Bende hiç sevmiyorum bunları maalesef ama bı donemediler ulkelerine
(12 puan) tarafından
Akrabaları gelir esyaları toplarlar giderler onlar gelmez  oturduğum yer hepsi Suriyeli nasıl insan olduklarını çözmüşüm
(340 puan) tarafından
İnşallah gelirde bosaltirlar daire yi birde ben üstte oturuyorum annem bizdeydi çocuk baklon aşağıya terliğin tekini atmış annemde anında aşağı inip almış anneme diyormuş ben onu vermem çöpten aldım annemde demiş ne çöpü çocuk şimdi attı annemle kavga ediyomus bakkal var bizim altımızda burda o demiş hayır çocuk attı yukardan ben gördüm diye ne düşerse yukardan hemen evine alıyor
tarafından
Terliğin tekini napıcakmış acaba.
(340 puan) tarafından
Bende onu düşündüm ama anlam veremedim
0 oy
(4,625 puan) tarafından
Ay valla ulkece mahvoldugumuz yetmiyormus gibi birde mültecilerden çekiyoruz.Biran önce ülkelerine gönderilmelidir.Yeter artık gerçekten bunaldık.
(340 puan) tarafından
Çok haklısın ama posta gorduysen uyarı veriyorlar bu kadar çok seven insanda var nasıl.seviyolar anl
(340 puan) tarafından
Anlamıyorum ülke mahvoldu hız kendimiz yabancı olduk misafirlikse bı yere kadar
(4,625 puan) tarafından
Gördüm uyarı senin Paylaşımına değil Araplar kadar pis millet yoktur yazmışti biri ama peygamber efendimizde o soydan geldiği için hakarete giriyor suç bireyseldir.Simdi ben suc islesem gelip benim yüzümden bütün Türkler denilse hoş olmaz değilmi.
0 oy
(8,210 puan) tarafından
Benim kdr Suriyelilerden nefret eden yoktur herhalde bu konu yüzünden burda çok linç yedim uyarı aldım. Ama ellerine sağlık iyi yapmışlar öyle eniştenin hakini vermişler ne demek karısını pazarlamak onlarda kardeşlerine yapılana sessiz kalmamislar
(340 puan) tarafından
O konuda haklısın türk olsun veya yabancı olsun öyle bir konuda kimse sakin ve sessiz kalamaz ama ülkenin genel hali ortada hiç suçu olmayan insanlarada yapıyorlar bende nefret ediyorum
0 oy
(1,871 puan) tarafından
Yemin ediyorum gına geldi artık. Annemlerin karşısında da var durmadan polis geliyor. Birsuru çocuk küçük küçükler bakmıyorlar bile çocuklarına 
(340 puan) tarafından
Bizim altta oturnlarda öyle kim kimin çocuğu belli değil bir sürü çocuk hangisi gelinin hangisi kaynanasinin karisiyo  sürekli bı kavga polis kaç defa geldi burayada gece yarilari
0 oy
(340 puan) tarafından
Burada anlattığım konu nasıl peygamberlere kadar geldi anlamıyorum peygamberimi bende çok seviyorum ama zamanında peygamberimiz İslamiyeti yayma döneminde araplar eziyet etmedilermi kendi peygamberlerine kendi amcası bile peygamberimize büyücü deli dedi hasa neler yaptılar neler çektirdiler ben genlelleme yapmadım bütün araplar değil ama yapanlara benim sözüm 
0 oy
(75 puan) tarafından
Canım keşke eşin hiç girmeseydi olaya ya onların inan saglari sollari belli olmuyor ki kim olursa olsun.. eskiden onlarla aynı binada yaşayan biri olarak yaziyorum girmeseydi keşke durduk yere başına bela almasın..
(340 puan) tarafından
Evet canım haklısın söyledim aslında sen niye karistin diye ama polisleri taniyordu onlarda sorunca bı an söyledim dedi inşallah bişey olmaz dedim olmaz dedi ama ben yinede dikkat et dedim
(75 puan) tarafından
Yinede dikat etsin.devir kötü olmuş inan hic alakası olmayan aradakiler gümburtuye gidiyor hep
(340 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım ben sürekli söylüyorum söylerim yine
0 oy
(5,452 puan) tarafından
Ayy Allah yardım etsin benim eşim hiç byle sylere karişmaz byle bir olayla karsilarsa hemen eve giririn kapı pencere hep kapatyor cama bile bakmayın dyor şahsen insan korkuyor
(5,452 puan) tarafından
Bu arada haberlere çıktı cnm adam kan reva icindedyi
0 oy
(797 puan) tarafından
Bu daha iyi günlerimiz. Biz 1 doğururken onlar 10 tane doğuruyor. Çocuklarımıza musallat olacaklar. Bir şey olsa da defolup gitseler keşke 
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Başımıza bela edenler tek sorumluları, cepleri para görecek diye düştüğümüz hallere bak. Bundan 8 9 sene önce Almanyaya gidiyorduk lisede 3 5 öğrenci ve öğretmenler. Yanımızda Suriyeli oturuyordu cocuk doktordu başka bir doktor kız arkadaşını ziyarete gidiyordu. Orada dedim daha okumuşlar hep başka yerlerde diye. 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 370 göst.
17 Ekim 2021 Diğer kategorisinde hzltn (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 442 göst.
31 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Mavi-beyaz (1,722 puan) tarafından soruldu
+8 oy
16 cevap 428 göst.
27 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde pembesever (126 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,003 göst.