0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde (26 puan) tarafından
Tabi ki Allah ne zaman verdiyse ama hangi ayda doğum daha iyi sizce kolaylık için 

11 Cevaplar

0 oy
(1,056 puan) tarafından

Kız ne alakası var..bebeğin zamanı dolduğunda ki doktor daha iyi bilir..sana gün verecek doğum yapacan :D

(2,006 puan) tarafından
Ona göre planlı hamile kalacak galiba da bilemedim ,sorudan öyle anlam çıkardım

bende yazn doğum yaptım , Ağustos ortasında rahattı.
(1,056 puan) tarafından
Ay sıcak aylar sezeryan yarası için sıkıntı olmaz mı cnm . ..Terler filan ..ben normal yaptigim için Blmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,723 puan) tarafından
Vallahi cnm bebeğin gelişine bağlı kışın olsa daha iyi ama en azından terlemek yok terledikce enfeksiyon riski oluyor  bence ben kışın olmuştum sorun olmadı şükür 
(567 puan) tarafından
Kışında soğuk daha çabuk enfeksiyon olmazmi soğuğa karşı hep sürekli ayakalr falan sıcak olması lazm benimde 3 hafta sonra nasipse baklaim neler bekliyor bizi çokda sıcak olmaz halende aksamalri serin ve gündüzde yine yarayı kapmiycak rahat gecelik giyilir se
(779 puan) tarafından
Aslında bebekleri soğuk değil sıcak hasta ediyor. birçok anne bunun bilincinde değil soğukta usuyecek diye bebekleri lahana gibi kat kat giydiriyor sonra çocuk terleyince hasta oluyor haliyle.   Ocakta doğum yaptım sadece ilk bir ay banyo sonrası 5 10 dakikalığına şapka giydirdim onun dışında hiç giydirmedim saçları uzun olmasa onu da yapmazdim. Eldiveni zaten birinci haftada bıraktım hergun banyo yaptırdım ve yeri geldikçe de araba atıp atip parklara gezmeye çıktık temiz hava aldık maşallah Süphanallah o dönemlerde hiç hasta olmadı sadece bulaşıcı hastalık taşıyan birileriyle bir araya gelince hastalık kaptı o kadar
(567 puan) tarafından
Evet haklısınız çok sıcak bebeğe iyi gelmiyor daha çok hasta oluyor bilyom bunaliyorda ben hani sezeryan yarası iyileşme açısında kışın iyi olmaz die düşünüyorum çabuk iitap enfeksiyon kapar die düşünüyorum daha çok müsait soğuğa dikat ederim ben yine abalmin eltisi iltap kapmşti dikişleri iltaplmişı  patlamış di oda kış oldu doğum ama abalam dedi hijensizlikden öyle yapmiş ne kdar dikat  et demişim falan   zaten bebekekrin üzerine ne kadar hasas düşsen o kdar cabuk hastalaniyorlar benimde yaz bebeği olcak toprlandikdan sonra çıkarım dışarı temiz ortamlara falan
0 oy
(5,069 puan) tarafından
Ben iki sezeryan oldum biri ocak biri nisan ayında ikiside rahat geçti yazın olanlar yara yerleri pişik oluyor sicaktan sürekli terlemekten diye sikayetleri oluyordu 
0 oy
(400 puan) tarafından
Bence kışin doğum en güzeli. Hamilelik yaza denk geliyor aslında kötü oluyor bı yandan ama kışin hep evdesin zaten. Yenidoğan da evde oluyor haliyle yaza tam tiritleniyor. Hem sen yazın eve tikilmis olmuyorsun hem de bebeğin artık dışarı çıkmak istiyor sende dışarı çıkıp hava almış oluyorsun. Benim oğlan Eylül'de doğdu. Şuan 8 aylık 
0 oy
(6,768 puan) tarafından
doğumu bilmem ama yaz hamileliği zor
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Bence kışın yada bahar.  Yaza çocuk biraz büyümüş olur hem.yazın daha cok disari cikiliyor ya. Kışın hep evde olunuyor nasılsa. Birde çocuk okul cagina geldiginde senenin basinda doganlar daha iyi oluyor yani cocuklarin aynı yıl icinde mesela subatta doganla ekim kasımda dogan arasında bi fark oluyor büyüklük acisindan kendini ifade edebilme olsun davranis olsun .okula baslamasi da karisiklik olmuyor. 
0 oy
(779 puan) tarafından
Ocakta doğum yaptım Ankara'nın soğuğunda ama çok iyiydi. Sıcakla asla arası iyi olan biri değilim bu yüzden benim için de kızım için de iyi geçti çünkü kızım da sıcağa gelemiyor hemen isilik pişik olavak gibi oluyordu iyiki ilk ayları kışa denk geldi de yazın o bunaltici sıcağını çekmedi diyorum :) 
0 oy
(2,278 puan) tarafından
Eylül ortasında doğum yaptım bence ne iyi zamanlardır. 
0 oy
(46 puan) tarafından
İkinci sezeryanımı oldum 23 gün önce iyikide yaz gelmeden atlattım önceki ekim ayıydı ve daha iyidi bundan terledigim için dikişlerim nemli kalıyordu canım ama atlattık çok şükür
0 oy
(16 puan) tarafından
Gebe kalıp 9ayi doldurdugundaki ayda olursan sezeryan çok iyi olur
0 oy
(1,318 puan) tarafından
Ben kısın dogurdum gayet rahattı yaza kadar büyuyor istedigim gibi gezdirmistim 

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 286 göst.
0 oy
12 cevap 182 göst.
22 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Sibel akarrr (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 413 göst.
10 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Serpil Kubis (274 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 123 göst.
22 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Dilekk (1,094 puan) tarafından soruldu