0 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (804 puan) tarafından
Kızım temmuzda 2 yaşına girecek 2.600 doğmuştu genel olarak kaç olması lazım kilosunun boyu fln merak ettim sizlerin çocukların kilosu fln normal miydi

19 Cevaplar

0 oy
(7,466 puan) tarafından
Temmuz'da 2 olacak oğlum 11 kilo şuan 
(804 puan) tarafından
Peki canım beslenmesi nasıl yani kilo fln alıyor biraz tavsiye verebilir misin benim kızım çok hareketli yani ne yese hemen eritiyor
(7,466 puan) tarafından
Maşallah beslenmesi iyi cnm ne verirsem yiyor Benimkide hareketli hiç durmaz yerinde ama kilosunu da göstermiyor zayıf gösteriyor
(804 puan) tarafından
Aynı benim kızda öyle gören çok zayıf diyor
-Reklam-
0 oy
(120,057 puan) tarafından
seninki kac kilo suan
(804 puan) tarafından
Şuan bilmiyorum ama 1 buçuk yaşında 7 buçukdu doktor özel mama yazdı günde 2-3 defa büyük tuvaletini yapan çocuk mamadan sonra 5-6 defa yapmaya başladı bıraktım hemen
(120,057 puan) tarafından
benimkide 2 yasinda bayagidir tartmadim yaa
(804 puan) tarafından
Hmm sağol canım
0 oy
(188 puan) tarafından
Haziranda 9 iki yasina girecek 2 600 doğdu 11 bucuk kilo boyunu bilmiyorum 
(188 puan) tarafından
Ben haşlanmış tereyag kavuşuyorum oyle iyir sarısı iyor beyaz kalıyor peynir yemez süt bal salatalık domates yemez
(804 puan) tarafından
Süt salatalığı yiyor Allahtan domatesi daha sende verme bence asitli ya bir günde ben öyle deneyim o zmn haşlanmış yumurtanın sarısıni tereyağında kavuruyum
(188 puan) tarafından
Butun yumurtayı dilimliyor sonra tavaya tereyag eriyiyorum tuz katıyorum yumurtaları koyuyorum çeviriyorum sonra sarısı ekmek veriyorum bazende catalya beyazı gönlü olunca iyor ama genelde yemez
(804 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım deneyim tarifini :)
(188 puan) tarafından
Nefis yemekler elif Atalay tarifi
0 oy
(1,596 puan) tarafından
Kızım 25 aylık 16 kg
(804 puan) tarafından
Maşallah nasıl besleniyor peki tavsiye verebilir misin
(1,596 puan) tarafından
Anne sütünü yeni kestim canım 6 aylık 8 kgydi kızım yani emerken de kiloluydu bence yapısal beslenmesi de biz be yersek o klasik yani mesela sabah omlet ıhlamur öğlen çorba makarna vs ne yaparsam akşam da biz be yersek o kuru fasulye pilav cacık gibi aralarda meyve kefir vs yer
(804 puan) tarafından
Bende 1 ay oldu keseli anne sütünü aslında ondan sonra zaten düştü yemek yemeye önceden çok yemezdi
(1,596 puan) tarafından
Benim kızımda kesme nedenim artık hiçbir şey yememeye başlamışti kesince mecbur aç kaldı düzeldi
(804 puan) tarafından
Aynı benim kızda öyleydi yemezdi ne versem
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Sağlığı önemli kiloya çok takılmayın 11 12 arasi ideal diue biliyorm

(804 puan) tarafından
Öyle canım bende takmıyorum çok hareketli bir dk yerinde durmaz doktora gidince çok zayıf diyorlar görende öyle ama ağzını boş koymuyorum düşün uyuturken bile çubuk kraker veriyorum eline yiye yiye uyuyup kalıyor
(27,564 puan) tarafından
Sağlıklı olsun gerisi olur
(804 puan) tarafından
Aynn canım sağol
0 oy
(7,770 puan) tarafından
Valla benim oğlan 3600 doğdu 2 yaşında 15 buçuk kiloydu erkek kız farklı oluyo ama bilmiyorum tam 
(804 puan) tarafından
Benim kızıma doktor doğar doğmaz minyon kız geldi demişti zayıf uzun bir şey olacak galiba:)
(7,770 puan) tarafından
Ayyy çok güzel oacak desene bsyiliyorum zayıf uzun boylu kadınlara maşallah fistiga
(804 puan) tarafından
Sağol canım eşimin tarafı uzun boy konusunda o tarafa çekmiş ama biraz da kilolu olsalardı o da cekseydi keşke çok zayıflar :))
(7,770 puan) tarafından
Canı içinde olsun hayatım öyle deme bak biz 3 kardeşiz 2 erkek kardeşim var ben hep zayıf kısa boylu çelimsiz olandim hala öyleyim boyum 153 46 kiloyum kardeşlerim 175 boy 80 kilo küçük olan 180 kusur boy 90 kilo büyük olan ama sürekli hastalar esim mesela 80 kilo 175 boy su sıcakta geceye gidiyorum diye içlik giydi içine evin içinde termal tay giyer kalın coraplari çeker dizine kadar öyle oturur kaç dondurma yedim hasta olurum diye yemedi ki olur da ben hepsinden saglamamim çok şükür hastalansam digerleri 1 hafta yatarlar ben 1 gün yatar ikinci gün kalkarım önemli olan sağlığı olmuyosa yapacak bişey yok zorlama
(804 puan) tarafından
Aynn canım haklısın teşekkür ederim ❤️
0 oy
(709 puan) tarafından
25 aylık kızım 13 kilo 97 cm canim
(804 puan) tarafından
Yarın yapıyım o zmn sen nasıl yapıyorsun canım tarif verebilir misin
(709 puan) tarafından
Tarhanayi kaynanam yapar canım taze taze bende azcık suda eritirim tarhanayi sonra kaynayan suya et suyu eklerim biraz sonra tarhanayi karıştıra karıştıra koyarim kıvama gelincede kapatır soguturum
(804 puan) tarafından
Normal Maraş tarhanasi mi canım biz Maraşlı olduğumuz için Maraş tarhanasi var kurutulmuş
(709 puan) tarafından
Yok kuzum bizimki ege tarhanasi:) kırmızı tarhana yani içinde kırmızı biber domates  yoğurt dereotu hersey olur
(804 puan) tarafından
Aynen o tarhana daha iyi oluyor özellikle de çocuklar için ama burda onu kullanan çok yok:)
0 oy
(2,128 puan) tarafından
2 yaşında 12 kiloydu
(804 puan) tarafından
Yani canım valla 11-12 kiloya kadar çıksa şükür diyecem nasıl aldıracagim kilo bilmiyorum yediğini eritiyor hemen
(2,128 puan) tarafından
Öyle maalesef beş dakika oturmuyorlar çünkü benimkide aynı
(804 puan) tarafından
Aynı biraz oturdum burada gezinirken bir kalktım etrafı hep dağıtmış
0 oy
(1,239 puan) tarafından
27 aya girecek 13 kilo aşırı hareketli ne yedirirsem yedireyim hemen sildiriyor
(804 puan) tarafından
Aynı benim kızımda ya valla 10 kiloyu geçsin yine şükür edecem
(1,239 puan) tarafından
Sabah kalkınca süt cici bebe veriyorum içine de bal koyuyorum öğlene doğru yumurta beyazı zeytin domates salatalık yer süt içer öğle uykusuna yatar sade makarna sever salçasız şehriye çorbası sever içine limon sıkınca tabi aralarda meyve falan yer yediriyorum ama almıyor maalesef
(804 puan) tarafından
Aslında ben de öğlenden yatmadan önce veriyorum süt çici bebeyi sabah kahvaltısına patates kızartması salatalık yer özellikle de sabah kahvaltısıni çok seçer
(1,239 puan) tarafından
Maalesef benim kızım da kahvaltı yemiyor herşeyi denedim tek yediği yumurta beyazı
0 oy
(1,605 puan) tarafından
Şuanda 21 aylık 15 kilo kızım
(804 puan) tarafından
Maşallah nasıl beslenmesi canım
(1,605 puan) tarafından
Benim kızım 4 kilo üzeri doğdu, iri bir bebekti zaten. Normal kahvaltı da yapar ya da cici bebe yer o gün ne istiyorsa canı. Öğlen genelde çorba içiyor. Akşam üstü arı mama yer ve yatarken formül mama içiyor. Tabiki her gün aynı değil bu olması mümkün bir günü
0 oy
(801 puan) tarafından
Benim  kız 1.5 yaş 2200 doğdu 15 kilo normal sınırda dedi 2 yaşında da kalabilir bu kiloda takılma dedi hareketlenmeleri vs. oluyor diye 
0 oy
(1,845 puan) tarafından
22 aylık kızım 14.450 kg 84 cm boyu. 2950 kg ile 37. Haftada doğdu. Çok fazla hareketli ama.
0 oy
(12,911 puan) tarafından
Yarın ikiye girecek 11 kilo kızım 2800 doğdu 
0 oy
(276 puan) tarafından
2710 kilo doğdu kızım. Şuan 20ay 12 günlük 11 ya vardır ya yoktur çünkü 1 ay önce tartik sağlık ocağinda 10 bucuktu ama doğru düzgün yemek yemediği için beslenemiyor bu son birkaç aydır hep aynı kiloda 
0 oy
tarafından
Benimki 4 aylık bugün kontrole götürdük 5 kilo 150 gram iyimi bilmiyorum 
0 oy
(106 puan) tarafından
Benim kızım tam 2 yaş bu ay doldurdu yaşını 2620 doğdu şuan 17 kg 
0 oy
(454 puan) tarafından
2 yaş 1 aylık 10 kilo 
0 oy
(147 puan) tarafından
1 buçuk yasinda 9 bucuk kilo
0 oy
(1,198 puan) tarafından
2 yaşında  11.5 12 arasında gidip geliyor. Senede 1 kg alıyor zaten. Boyu  94 cm. Zayıflığı babasına çekmiş oda öyle imiş. 2 ay önce ateşi 5 gün hiç düşmedi. İştahı komple gitti. O günden beri pek bisey yemiyor. Bide geniz eti var kızımda. Bi yerde okudum. Geniz eti olan çocuk pek kilo almazms

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 91 göst.
5 Nisan 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,198 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 156 göst.
19 Eylül 2023 Diğer kategorisinde denizimsi (6,678 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 172 göst.
7 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 172 göst.