0 oy
278 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (264 puan) tarafından

Şu toplaması ne zaman geçiyor sönüyo dün oldu

image

12 Cevaplar

0 oy
(584 puan) tarafından
Ay canım çok kötü olmuş nasıl oldu 
(264 puan) tarafından
Termustan çay döküldü canım
-Reklam-
0 oy
(16,315 puan) tarafından
Ay çok kötü olmuş geçmiş olsun. 
(264 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(13,372 puan) tarafından
Oyy geçmiş olsun 
(264 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,992 puan) tarafından
Ay cok kotü olmus ya yanık cok  kotü gecmis olsun
(264 puan) tarafından
Aynen uslum geçti çok kötü sızısı tefekkür ederim
0 oy
(4,003 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kendisi sönmez canım. Çok yanan, çocukları da az çok yanmış bir anne olarak söylüyorumki yanık tedavisinde ilk iş bu su toplamış bülleri patlatmak. Sonra da ilaçlamak. Çok geçmiş olsun. Yanık zordur ama dün olduysa da sızısı geçmiştir. Varsa yarından itibaren sarı kantaron yağı sür iz de kalmaz hızlı da geçirir.
(264 puan) tarafından
Netten baktım patlatmamak lazımmış ama
(4,003 puan) tarafından
En son geçen yaz oğlum yandı ayağı bacagı çok fenaydı cerraha götürdük. İlk işi o su toplantılarına iğne batırıp için boşaltmaktı yoksa iz kalır dedi. Ben yandığımda da öyle yapmışlardı. Ne kadar yıksam da ortalığı hem patlattılar hem yolmuşlardı
0 oy
tarafından
Patlat aksın suyu kurur kendiliğinden  çok geçmiş olsin
(264 puan) tarafından
Ama netten bakınca asla patlatmayın yazıyor
tarafından
Bosver sen neti hastanede bile ilk önce ölü deriyi suyurup alıyorlar böyle çok acı çekersin komple yolmada sadece küçük bi del toplu iğnenin ucunu yak sogut( enfeksiyon kapmamasi icin iğnenin ucunu yakicaksin) delik ac şu çıksın orası zaten yapışır sonra kabuk gibi atar
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Çok gcmis olsn ayağına çorap fan giyme cnm açık kalsn cbuk gcer ins
(264 puan) tarafından
Teşekkür ederim
(1,703 puan) tarafından
Rca ederm kuzum
0 oy
(55 puan) tarafından
Canım sakın ama sakın patlatma patlatırsan canın daha çok yanar alttan iyice iyileşince o kendisi patlıyor zaten patladıktan sonra da soyma kabuğu bırak kendisi atsın.17 yaşında Yüzü yanmış biri olarak söylüyorum.Plastik cerrahisi doktorum öyle demişti bana ve hiç iz kalmadı.Bide bepantol sür.Ama sakın soyayım deme
(264 puan) tarafından
Yani kendisi sönüyor demi canım çok teşekkürler ederim tamam yaparım dediğini çöp sağol sana da çok geçmiş olsun
(55 puan) tarafından
Evet evet kendisi sönüyor canım hatta o şiş olan deri o kadar kalınlaşıyor ki kendisi yırtılıyor sonra içindeki su akıyor o şişkin deri senin teline yapışıyor sonra zamanla onu da atıyor bu arada benim 5 sene önce yüzüm yanmıştı şu an gayet iyi
(264 puan) tarafından
Hımm anladım canım altta patlat diye yorum yapanlar olmuş ondan ikilemde kaldım ama ben en iyisi bekleyeyim kendisi sönsün
(264 puan) tarafından
Rahatız ediyorum k bakma lütfenn senin başina gelmiş diye yazdım tekrar ben sabah patlattım çünkü içi şu doldu çok sızlıyordu rahatsız ediyordu iyice şişti birde... Peki kalan bu ölü deri soyulmaksı lazımmış çok korkuyorum ondan kendisi soyulmaz mı canım senin doktor mu soydu lütfen bilgi verir misim
0 oy
(27,732 puan) tarafından

Çok geçmiş olsun kantaron yağı kullanın ayağınızı yukarıda tutun dokunmayın o su olan yere kendi sönüyor benim başımdan geçti çok kötü birşey.

(27,732 puan) tarafından
İylesmez evet pis derinin kalması lazım keşke patlatmasaydin  ben yanar yanmaz sıcagi sıcağına çoğunu soydum kalanlar su topladi kendiliğinden söndü
Dr patlatma demisti
(264 puan) tarafından
Ama kendisi patlasa da kalacaktı o deri yani şuan ilaç falan sürüyorum ama o deri sorulmadan kendisi kalkmaz mı
(27,732 puan) tarafından
Patlasa kuruyup kalkıyor acısız şekilde ama patlatmissin artık ilaçları kullan Dr muyane ol yine ama enfeksiyon fln kaparsin
(264 puan) tarafından
Canım dikkatli bakıyorum kalmaz inşalah
(27,732 puan) tarafından
insAllah
0 oy
(318 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun geçer isallah canım 
0 oy
tarafından
Geçmiş olsun oğlumun eline de çay dökülmüştu seninkinden daha cokdu yanığı, doktor kabarcıkları patlatalım bidaha ki pansuman da demisti 2 hafta falan sarili kaldı eli sende patlat ve kantaron yağı sür 
0 oy
(264 puan) tarafından
Postum yukarı

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 1,124 göst.
0 oy
15 cevap 701 göst.
8 Ocak 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 653 göst.
1 Mart 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 361 göst.
26 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ferdane (52 puan) tarafından soruldu

385,660 soru

11,531,013 cevap

35,201 kullanıcı

...