0 oy
423 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (8,218 puan) tarafından
Şimdi oğlum 4 buçuk yaşında anaokula gidiyo yarın fotoğraf çekimi olacakmis 300 ile 350 arası ücreti ben almak istedim eşimde istiyo ama duyanlar ne gerek var seneye gene anaokulu olacak gene çekim olacak birinci sınıfta yine çekim olacak gerek yok diyorlar. Siz olsaydınız alır mıydınız şimdi onlar çekse sonra fotoğraflar dağıtılsa oğlumun boynu bükük mu kalsın dedim ama aklıma takıldı siz alıriydinjz 

Ben almaktan yanayim

19 Cevaplar

0 oy
(8,218 puan) tarafından

En İyi Cevap

image

arkasindada öğretmeni arkadaşları var yanlarında kendisi tek var. Sadece ışığında bu şekil oluyo
-Reklam-
0 oy
(3,994 puan) tarafından

Durumun iyiyse al canım ne bakıyon millete. Seneye de 1 yaş daha büyümüş anasınıfı fotosu olur. Bakma millete
(8,218 puan) tarafından
Durumum öyle kötü değil ama öyle iyide değil bu aralar biraz sıkıştık ama gene almak istiyorum
(4,563 puan) tarafından
300 lira neye verilmioki . hic yoktan bi fotografciya goturup cektirsen yine 300 den pahali veker. arkadaslariyla poz verip cekmesi o ambiansta olmasi bile vck icin yeter her yasin fotosu ayri neticede. seneye yine cekilir ne olacak. seneye baska sinif arkadaslari olacak. baska arkadaslarla fotosu olacak . album seklinde oluo zaten bir topli binohrwtmenle bir iki de kendi pozu vovugun . birkac kucuk vesikallik poz vs komplesi 300 zaten
(8,218 puan) tarafından
Tamam cnm teşekkür ederim yorumun için ztn almaktan yanayim
0 oy
(6,240 puan) tarafından
Ana okuluma gidiyor 

250 tuttu hemen aldım valla hatıra geliyor hangi yaşta olursa olsun 
(8,218 puan) tarafından
Dimi bende öyle düşünüyorum
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Canm ilkse eger tabiki almalisin ilkler herzamn farklidir.bak benm kizimn okulndada takvm yaptrdilr ilk sene yaptrdm ama sonraki sene tekrr yaptrdilr ama ozman almadm kizima anlattm anneck 2tane ayni seye gerek yok farkli olsa hemen alalim dedim kizimda dogru soyluyorsn o parayla bana oyuncak alin ozamn dedj olay cozuldum
(8,218 puan) tarafından
Eşim seneye gene alırız diyo
(1,335 puan) tarafından
Durumun varsa hic sorun etme canm ozman al gitsn bosver covuklrimjza harcamicazda kime harcicaz ki
(8,218 puan) tarafından
Asgari ücretle 2 cocukla kiraciyim ama söz konusu çocuk olunca hiç birşey ne benim ne eşimin umrunda olmuyor direk alalım dedik
(1,335 puan) tarafından
Yani canm bak bzide asgari ucretli 3cocuk var valla ne isterlers eoluyor elimizden gelenin fazlasini yapmaya cakisiyoruz keske herkzde biz gibi olsa.
(8,218 puan) tarafından
Aynen öyle etrafımda hali vakti iyi ama çocuğuna bir ayakkabıyı zor alanları gördükçe halime şükür ediyorum ki bende eşimde cocuklqrima öyle değiliz diyoruz
0 oy
(1,731 puan) tarafından
Alırdım ben. Seneye olacaksa yine alırdım. Cocugumun gönlü olsun. Arkadaşları fotoğraf elindeyken o baksın istemezdim. Durumunuz varsa çektirin bence. Her senenin yeri ayrı diye düşünüyorum 
(8,218 puan) tarafından
Herkes gibi kiracıyim 2 çocuğum var asgari ücretlr geçiniyoruz ama eşimde bende almak istiyoruz
(1,731 puan) tarafından
Eğer ki eşin ve sen istiyorsan neden olmasın. Seneye çıkacağımız belli değil bu sene yaptırabiliyorsan yaptır. Seneye olan fotoğraf çekimini seneye düşünürsunuz.☺️
0 oy
(8,708 puan) tarafından
Tabiki alırdım. Her senenin farklı bir hatırası var.
(8,218 puan) tarafından
Bende sizin gibi düşünüyorum
0 oy
(898 puan) tarafından

Bence al .350 tl den zengin olmassin. Benim ilk okul resmim var okulca çekilen. Guzel bir hatira. 

Fotoğrafçıların yaptığı Bir kandırmaca gibi ama.olsun yani ne olacak. 

B3n okula giderken aileme söylemiyordum  boşuna almasınlar  diye .ailenin büyük çocuğu olduğum için hep bi  kendimden kisiyordum. 

Hiç gerek yokmuş ama.

98 liyim :)

(898 puan) tarafından
7 eylul 19 lu.
(898 puan) tarafından
Benim ki güzel konuşuyor. Hatta bu sende göndersen sende rahat edersin dedilerde ben göndermedim.
(8,218 puan) tarafından
Oğlumdan 1 buçuk ay büyük maşaAllah küçük değil zorlanmazsin bence ben çok zorlandım çok küçüktu tam konuşamıyordu bir ara okul kelimesini duyunca bile kriz geçiriyordu sınıf değiştirdik bilmem yani çok çektim ama masaAllah suanki öğretmeni çok iyi sevdi gene okulu
(898 puan) tarafından
Başımın etini yiyor okul diye de. Ana çok süslü ve saçlarını elletmiyor .Beni neler bekliyor  bakalım hayırlısıyla bir başlasın da
(8,218 puan) tarafından
İnan bütün çocuklar öyle süslü oğlum ila kendi seçtiği kıyafetleri giyiyo kızım var ilkokul 2 sınıf sürekli onun istediği saç modeli onun istediği kıyafetler olacak ayakkabıyida o seciyo sürekli kombin yapıyı 8 yaşında bide masaAllah zamane çocukları farklj
0 oy
(2,272 puan) tarafından
Ay çevreyi boşversene canim, sizin çocuğunuz bırakın konuşan konuşsun, size hatıra ve çocuğunuza hatıra kalir
(8,218 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama işte gelecek sene gene anaokulu ya yine Alaçam birinci sınıfta yine alacam. Ondan sordum
(2,272 puan) tarafından
Seneye almak daha mantıklı canim, birinci sınıfda alırsın ikiside farklı sonuçta. Kızın için o zamana kadar kumbara al parasini at biriktirir yaparsın
0 oy
(1,149 puan) tarafından
Ben olsam yaptırırdım canım.. 

Kendi kızımın cuma çekimi var aldım da 270 tl 4 parça bizim

Elbise bile aldım.. 
(8,218 puan) tarafından
Sizin daha uygunmuş çevresi nasıl ben gece lambası olani seçtim gece karanlığında iyi geceler tavana vuruyo ve fotoğrafi ışık saçıyor
(1,149 puan) tarafından
Ben sana fotoğraf atayım canım
Sadece bizimki bu idi seçim yapmadık.
toplu diye uygun sayacak..
Seninki de kulağa çok hoş geliyor
(8,218 puan) tarafından
Bende atayım fotusunu
0 oy
(788 puan) tarafından
Eğer anaokulu mezuniyetiyse gerekli güzel ama seneye de anaokuluna gidecekse çok anlamsız düşünsene çocuğun iki tane anaokulu mezuniyet resmi olacak  üniversite değil ki bu iki mezuniyet olsun :) ama mesele bu yıl özel günler ve haftalarda resim çekebilirsiniz dışarıdan fotoğrafçı tutup öğretmen etkinliği guzell duzenleyip toplu resim cektirse daha anlamlı olur ama veliler haklı ama şöyle bir durum var bütün ogrenciler için mi bir yil daha anaokulu var 
(8,218 puan) tarafından
Hayır brnim oglum için sınıfın en küçüğü tüm arkadaşları ilkokula başlıyacak seneye
(788 puan) tarafından
Yani seneye gidecekse mezun olmuyor çektirmeyebilirsin ama ilerde ordaki  arkadaslari görmesi adına mezuniyet değil de özel bir hepsinin olduğu normal foto cekebilirsin kendi telefonunla
(8,218 puan) tarafından
Almak istiyorum ama bilemiyorum ki kardeşlerim arkadasirkm sizin gibi düşünüyor
0 oy
(1,149 puan) tarafından

Bak bu canım 

image

(8,218 puan) tarafından
Aynısını bize attı istemedim ben bunh
(1,149 puan) tarafından
Bizim sadece bu
Seçenek sunmadı
Yapmak ister misiniz diye anket yaptı evet dedim
Ben beğendim
(8,218 puan) tarafından
Attım canım bir bak
(1,149 puan) tarafından
Değişik ve güzelmiş canım ❤️❤️
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Madiyyatina bağlı.

Onun dışında şu sınıf öğretmeni saçmalığı yasaklandı ama çoğu okulda halen devam ediyor tonca para toplanıyor saçma spaan hediyeler alınıyor öğretmene durumu olmayan aileler veremiyor sonra öğretmen o çocuğu dışliyor ilgilenmiyor rahatsız olan veliler ses çıkaramıyor aman çocuğuma birşey der ilgilenmez diye. Eğer bütçen yetiyorsa yap yetmiyoraa kendini zora sokma anlayışı sıfır okullarda.

(8,218 puan) tarafından
Vala madiyatim o kdr iyi değil ama oğluma kıyamıyorum almak istiyorum
(27,564 puan) tarafından
Tabi siz bilirsiniz
0 oy
(415 puan) tarafından
Benim için düşük bir meblağ. Yaptırırdım. 

Açıkçası çocuklar küçükken birikim yapmak gerek, çocuğun ileride de kurs vs bir sürü masrafı olacak. Biraz bilerek hareket etmek gerek.
(8,218 puan) tarafından
Aynen haklisin
0 oy
(3,355 puan) tarafından
Ben olsam alırdım durumun müsaitse. Benim hiç ilkokul da fotoğrafım yok toplu veya tek öğretmen rant vs deyip istememişti
(8,218 puan) tarafından
Yorumun için teşekkürler canım
(3,355 puan) tarafından
Rabbim nice güzelliklerine şahit olmayı nasip etsin sizlere
(8,218 puan) tarafından
Ayy canım amin amin Allah razi olsun İnsaAllah ♥️
(3,355 puan) tarafından
Cümlemizden inşallah
0 oy
(3,912 puan) tarafından
ben alirdim ya , hatta her sene yapilsa yine alirim , hatira sonucta
(8,218 puan) tarafından
Ya teşekkürler canım
0 oy
(415 puan) tarafından
Bizimde 250 yaptırdım cnm olsun ne paralar gidiyor ya oda gitsin dedkm
(8,218 puan) tarafından
O kdr haklısın ki
(415 puan) tarafından
Aynen ya hatıra olur
(8,218 puan) tarafından
Bugün çekti fotoğrafi sarı kuşum:) çekim bugündü
0 oy
tarafından
300 lira ne Aşkına 3 paket sigara parası al tabiki 
(8,218 puan) tarafından
Tamam cnm teşekkürler
0 oy
(10,635 puan) tarafından
İlkler her zaman farklıdır ya alırdım ben olsam 
(8,218 puan) tarafından
Alacam ztn
0 oy
(9,901 puan) tarafından
Kızım okula gitmiyor ama hiçbir şeyden geri kalmazdım heralde bir kere kızım çok meraklı benden evvel ister. Arkadaşlarında görüp üzülür 
(8,218 puan) tarafından
Aynı benim oğlum gibi

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 161 göst.
4 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 176 göst.
14 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Asena.38 (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 263 göst.
7 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Mevah (1,516 puan) tarafından soruldu