0 oy
42 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (18 puan) tarafından
Hanımlar düzensiz regl olan biriyim en son gebe kalmadan 2 ay önce hiç regl olmadım ama zaten düzensiz regl olduğum için hamile olduğumu düşünmedim belirtilerim olunca test yaptım pozitif doktora gittim son adet tarihimi sorduğun da bende düzensiz olduğunu söyledim. Ultrasonla bakınca 8 arti 5 haftalık gözüküyordu gebelik haftası doktor bana son adet tarihin için 1 Kasım diyeceksin dedi ama bi ara ultrason verilerine göre hesaplayın a ben 3 Kasım oluyordu simdi 30 hafta ile uyumlu oluyor aslında 29 haftalık şuan kafam karisti bu yüzden ultrasonla ne kadar yanılma payı olabilir ki acaba başına gelen var mı hiç cevaplarsanız çok sevinirim

2 Cevaplar

0 oy
(4,831 puan) tarafından

Boşver kız az kalmış doğurmaya :D

(18 puan) tarafından
Evet az kaldığı için daha fazla tedirgin olamya başladım hesaplamalar da oynama varsa ne kadar var acaba doğum ne zman olur vs diye kafam karisti
(4,831 puan) tarafından
Doğru da  o zaman sen ultarsyona bak çünkü addet tarihin düzensiz
(18 puan) tarafından
Evet mecbur en mantıklısı somut veri o . Teşekkür ederim cevabınız için
(4,831 puan) tarafından
Rica ederim hayırlı doğumlar
-Reklam-
0 oy
(400 puan) tarafından
Ne zaman dollendigi belli olmadığı için son adet günün 1. Gunu hamilelikten sayılıyor. Yani adetliyken hamileymissin gibi. Düzensiz ise adetin doktor da 8+5 dediyse o zamandan hesaplanması lazım. Ve 2 ay boyunca hiç adet olmamissiniz. Bence en doğru olan 8+5 den geriye sayip hangi gün oluyorsa onu söylemek. Zaten ultrason da da öyle görünüyor. Sıkınti olmaz. Ama doktor illa adet gününün birinci gününü soyle derse öyle söylersin. 

Ben mesela adet oldum sonra hiç olmadım. Adet gunumden 4  gün geçti test yaptım evde ve hemen doktora gittim kese oluşmuş dedi haftaya 8 haftalık oluyorsun o zaman gel demişti. Erken döllenme ile olduğunu zannediyorum 40+1 de yatış yapildi 40+2 de doğum gerçekleşti. 
(18 puan) tarafından
Dogru haklısınız 65 geri yapınca doktorun dediğini gibi 1 Kasım a denk geliyor.

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 224 göst.
2 Temmuz 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ⭐Beyza Nur⭐ (10,635 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 59 göst.
13 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Miniminnaķ (3,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 54 göst.
9 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (843 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 44 göst.
15 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (843 puan) tarafından soruldu

384,939 soru

11,513,299 cevap

35,174 kullanıcı