+1 oy
464 göst.
Diğer kategorisinde (93 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Uygulamayı 5 aydır kullanıyorum fakat çok fazla sohbetlere dahil olmuyorum. Yalnız son zamanlarda dikkatimi çeken bir durum var. Gebelik soru cevap kısmında da burada da kimsenin kimseye tahammülü yok. Hadi burada sohbet tarzında konuşmalar oluyor da bir nebze normal diyelim. Ama gebelik kısmında insanlar zaten çoğunlukla gebe ya da anne olmuş bireyler. Biraz daha hassas olmaları ve nahif cümleler kurmaları gerekmez mi? Bana karşı hiç olmadı fakat okuduğum postlarda gördüklerim üzdü biraz. Kadın olarak, anne adayı olarak hepimizin sanki daha oturaklı ve hanımefendi olması gerekir. Çünkü zaten çok zor bir toplumda yaşıyoruz en azından kadınlar hanımefendi olsak, vakur bir duruşumuz olsa insanlar bize yaklaşırken bir düşünür bir yaklaşır. Kimse hadsizce ve düşüncesizce hareket edemez diye düşünüyorum. Sizlerin yorumları nelerdir? 

20 Cevaplar

+2 oy
(1,662 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Birkaç kendini babayiğit sananlar var maalesef yapacak bişey yok. Birazda online bir platform olduğu için kimseyi takmıyorlar 
(1,220 puan) tarafından
++++ çok haklısın
(93 puan) tarafından
Ya gebelik bölümünde bir kadına iğrençsin, pislik falan yazmışlardı ona biraz şaşırdım. Ya da ben gebelikte hassasım ondan şaşırdım :))
(1,662 puan) tarafından
Evet öyle genelde kocasına kayınvalidesine sinir olup hıncını buradaki annelerden anne adaylarından atıyor. Nasıl olsa görmeyecek etmeyecek stres atma şekilleri öyle herhalde
(1,220 puan) tarafından
Bende orda bir kadın evlilik dışı ilişkisini anlatıyor kimse bisey demiyor ama normal biri bisey atıyor linç çünkü öteki olay hoşuna gidiyor diğeri ilgisini çekmedi
(93 puan) tarafından
Çok vicdansızca bir düşünce bence :)
-Reklam-
+3 oy
(392 puan) tarafından
Evdeki bütün sınırı stresi burda atiyolar çünkü evde ağızlarını acamiyolar..
(1,220 puan) tarafından
Öyle deme evdede imparatorlar kendileri :D
(392 puan) tarafından
Heytt beee kim tutar onları :)
+2 oy
(48,974 puan) tarafından
bazi gereksizler sayesinde oluyor o gerginlik
(5,811 puan) tarafından
Ama öyle deme ablası onlar kendilerine göre çok gerekli uslu kızlar :-)
(48,974 puan) tarafından
sabah sabah sinir etti biri
(5,811 puan) tarafından
Hahahah Sevale takan mı
(48,974 puan) tarafından
yok baskasi
(5,811 puan) tarafından
Var burda benzer tipler çok var :-)
+1 oy
(1,285 puan) tarafından

Bu posta ilerleyen saatlerde cevap vereceğim şuan yorumları okuyorum ve çok güldüm  :D

(1,285 puan) tarafından
Ooo havoş çok yaratıcı yorum yapmış birde :D
(7,158 puan) tarafından
Dur kız iyice merakta bırakma beni :D
(93 puan) tarafından
Birilerini nasıl tanıyorsunuz? Benim aklımda hiç kimse kalmıyor :)))
(1,285 puan) tarafından
Kız ben asla unutmam bana sataşanı :)))
(7,158 puan) tarafından
Sürekli olumsuz yorum yapınca göze batıyorlar o yüzden unutulmuyor  :))
+1 oy
(3,853 puan) tarafından

Biz buna klavye delikanlılığı diyoruz :)

0 oy
(80 puan) tarafından

Burda çoğu insanların psikolojisi bozuk çok takılma. Burayı da özel bir psikiyatri kliniği gibi kullanıyorlar :)

(93 puan) tarafından
:) sanırım kadın-erkek, çoluk-çocuk ülkece coğumlık böyle
0 oy
(15,881 puan) tarafından
Çünkü buraya grip stres atıyorlar bu şekilde.sonuclarin ortaya çıkması normal tabi biraz daha sakin kalmak lazım uhulet ve suhulet ile 
(93 puan) tarafından
Ben de yalnız kaldığım zaman yazıyorum derdimi :) ama uhulet ve suhuletle :)))
0 oy
(1,220 puan) tarafından

Sadece açık aramak ve eleştirmek için geliyorlar A desen neden B demedin bide eskiler yeniler muhabbeti var yeni olanlar ne yapsa eskidi bu postlar soyle böyle sana eski bana yeni gölge yapma git kaos mu istiyorsun kaos postu ara buraya yeni üye olmasın eskiler kendi halinde takılsın istiyorlar sanki

0 oy
(3,930 puan) tarafından
Burda o şekilde yazıp davrananlar kendi hayatlarında emin ol öyle değiller.Zaten o yüzden burda nasılsa kimse birbirini bilmiyor diyip kocaya kaynanaya çıkmayan seslerini burda çıkarıyorlar, ego tazelemesi bir nevi... 
(93 puan) tarafından
Enerjimizi başka şeylere yoğunlaştırmalıyız :)
0 oy
(357 puan) tarafından
Herkes karakterini ortaya koyuyor.Ama bazılarının karakteri oturmamış ayakta halay çekiyor.Ama benim sabrımı zorlarlarsa çelme taktigim gibi kendini yerde bulur:)
(93 puan) tarafından
:)))))
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Herkes haddini bilse böyle olmaz. Ama çok fazla had bilmez, hiçbirşey bilmediği halde herşeyi bildiğini sanan var. 
(93 puan) tarafından
:)))))
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Atamadıklari stresi klavye üzerinde atıyorlar işte.

(93 puan) tarafından
Enerjimizi güzel şeylere harcamalıyız ki yolumuz çiçeklensin.. :))
0 oy
(7,794 puan) tarafından
Bu ara bende çok gerginim valla 
(1,385 puan) tarafından
Yaa seni yiyerem kalk gel Bayburt’a :D oğlanı da al atalım bunları oyun parkına bizde keyif çakalım :D ❤️
(7,794 puan) tarafından
Ah keşke kız valla senin gibi bi tane komşum olsa varya offf sabah sende akşam bende gün içi haftasonu bebelerle bi orda bi burda oh ne güzel olurdu muah aşkım ❤️❤️❤️❤️
(1,385 puan) tarafından
Valla ya duygulandım gerçekten :,) ne güzel olurdu ❤️
0 oy
(15,826 puan) tarafından
Doğru diyosun 
0 oy
(998 puan) tarafından
İnan kimse lafını çekmiyor 
0 oy
(1,385 puan) tarafından
Herkes çok gergin. Birbirinin kuyusunu kazma çabasında. Neden böyleler anlamıyorum kadın olarak birbirimize destek olmamız gereken yerde birbirimizin ağzına ediyoruz yani eskiden burası böyle değildi gerçekten . Eskileri sürekli arıyordunuz diyorsunuz ama kalite farkı oluyor . 
tarafından
Sanki ortalık karıştıran da eskiler zaten ;)
(1,285 puan) tarafından
Kristala katılıyorum dün resmen postumda kadını köşelemeye çalıştılar
tarafından
Evet Esma diye biri göz göre göre aynı olan resme alakası yok diyor biri ekran görüntüsü diyor eskil3r çok tehlikeli ki zaten sizin arkanızdan dedikodusunu yeniler yapmaz sizi tanımıyor çünkü eskiler de var ne varsa
(1,385 puan) tarafından
Ben eski burayı daha çok seviyorum :)
(93 puan) tarafından
Eskiyi yeniyi bilmiyorum ama nesiller gittikçe çocuklaşıyor sanki :/
0 oy
(4,706 puan) tarafından
Çok zor bir toplumda yaşıyoruz o yüzden kadınlar hanımefendi olsun? WTF? Bu nasıl bir kafa bacımsu.?? Kadınım diye hiçbirşeyin yükünü taşımak zorunda değilim. Yıl oldu 2024 kırın artık şu cinsiyet kalıplarınızı ya
(4,706 puan) tarafından
Cinsiyet kalıpları malesef güzelleştiren şeyler değil. Burada bahsettiğim cinsiyetsiz bir toplum değil. Burada bahsettiğim şey, kadınlar üzerinden yürütülen politikalar malesef. Güçlü ayakları üzerinde duran kadınları sevdiğinizi söylemişsiniz mesela. Cinsiyet kalıpları buna izin vermez.
(93 puan) tarafından
Neye izin verir peki? Sizin düşünceleriniz nedir bu konuda?
(4,706 puan) tarafından
Söylediğim gibi cinsiyet kalıpları izin vermek yerine sınır koyar. adı üzerinde KALIP bunun dışına çıkman ayıplanır. En basitinden ata sözlerinden bile bunu anlayabilirsin. Birkaç örnek vermek gerekirse,
Erkek getirmeyi, kadın yetirmeyi bilmeli
Bebesi yok emecek, kocası yok dövecek, bu kız bu eve niye gelecek?
Tarlayı düz, kadını kız al
Kadının yüzünün karası, erkeğin elinin kınası vb...
Daha yüzlerce örnek veririm inan. Bu kalıplar olduğu sürece sizin istediğiniz o güçlü, ayakları üzerinde duran kadın motifini gerçekleştirmek imkansız. Kadın evde otursun, kocasına çocuğuna baksın, kul olsun köle olsun, yuvayı kursun, erkek dövebilir sevebilir sorun yok sussun ya da sizin deyiminizle gergin olmasın hanımefendi olsun. Gibi...
(93 puan) tarafından
Aslında benim söylemek istediğim de kalıplar değil sınırlardı. Ben zaten yukarıda örneklendirdiğiniz düşüncelerin karşısındayım. Erkek kadına kadını diye hükmetme hakkına sahip değil. Zaten erkek kendi özsaygısını bilse kadını el üstünde tutar, değer verir. Değer gören kadın da kendini bilir. Oturmasını kalkmasını, durmasını, ağır başlı olmasını bilir.. Ben kendine hayran bırakan kadınların hayranıyım. Yani sınırını bilen kadınların... Konuştuğunda, gezdiğinde kendine hayran bırakan kadınların... Hanımefendi kadından kastım annesinin dizinin dibinde ayrılmayan, her yerde sus pus olan, evden dışarı çıkmayan kadın tipi değil. Zeki, başarılı, özgüvenli kadınları kastetmiştim.
(4,706 puan) tarafından
Mesela sınırını bilen kadından kastınız nedir?
0 oy
(440 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Genellikle eski arkadaşlar grup halinde yeni gelen arkadaşlara gruplaşıp kendi çapıların da dalgaya alırlar. Bazı arkadaşlar da eski kullanıcılar gidince buranın tadı tuzu kalmadı artık deyip post açıyorlar. Eski kullanıcılar yeni gelenler de her türlü eleştiriyi bulup kendilerince linç etmeye çalışıp insan da huzur bırakmazlar sonra yeni gelenleri havalı egolu bulurlar. Burası kafaya takılmayacak kadar önemsiz bir platform çünkü herkes herkesi ezme peşinde :angel:

(93 puan) tarafından
Eski-yeni çatışması bizim ülkemizin yıllar boyu bitmeyen çatışması :)) sanırım her yerde her platformda da karşımıza çıkacak.
(440 puan) tarafından
Bir gün bitmesi dileğiyle :)
0 oy
(709 puan) tarafından
Susup içine attıklarını burada patlatiyor çoğu çünkü 
(93 puan) tarafından
Enerjimizi güzle şeylere yoğunlaştırmalıyız :)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 130 göst.
5 Ekim 2022 Diğer kategorisinde İki çocuklu anne (2,055 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 429 göst.
20 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Syvldc (229 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
10 Kasım 2023 Aile kategorisinde Seherkzll (246 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 162 göst.
23 Ekim 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,872 puan) tarafından soruldu

385,045 soru

11,516,105 cevap

35,176 kullanıcı