0 oy
240 göst.
Diğer kategorisinde (1,599 puan) tarafından
Oturduğumuz ev satıldı.  Başka bir eve cikicaz 6 ay süre var biliyorsunuz.  Taşınma masrafı ne kadar yeni taşınan arkadaşlara soruyorum eşim 120 130 bin tutuyor diyor gerçekten öyle mi abartıyor mu 

14 Cevaplar

+1 oy
(2,377 puan) tarafından
Aynı şehirde taşınma işlemi 20-25k arasındadır. Karşı evin boyası yoksa bir masraf oluyor genelde. Üstüne kapora, emlakçı bedeli, önden kira derken biz 7 ay önce 50k harcadık kiramiz 11bin. Sizin tutanağınız evde bağlı bu işlemler.
(1,599 puan) tarafından
0 daire tercihim sıfır daireler 12 15 arasi güzel daireler var . Bizde en fazla 15 verebiliriz zaten hadi 15 olsa kira depozito vs 45 50 gidiyor abonelik ücretleri ne kadar acaba birde tasimacilar ne alir bilmiyorum 1 2 mahalle aşağıya taşınmayı düşünüyoruz
(321 puan) tarafından
Biz geçen sene taşındik İstanbul da sadece mahalle değiştirdik yani ayakla bile 15 taş çatlasa 20 dk lik yol. 5 bin vermiştik şimdi fiyat nedir bilmiyorum çünkü herşey tekrar pahalılandı ya
-Reklam-
0 oy
(5,102 puan) tarafından
e yani gttigin evde de illaki bi iki bisey gerekir belki kendien gore perde cam sayisi eksik kalir perde alman gerekir hali olculeri uymaz temizlikti tasinmaydi.  digalgaz su elektrik acma kapama bedelleri.  nakliye. kendi evinse illaki bi iki tadilat.z degilse bile en azindan belki dolap kolap mutfakga banyoya eksikse kucukse . illako vikar masrag
(1,599 puan) tarafından
Yok onları saymıyoruz illaki perde hali uymayacak gibi zaten . Taşınma ücreti kira depozito aboneliklerdeb bahsediyorum
(5,102 puan) tarafından
benim karsi dairem 40 bin kira 2 +1  bi kira hi depozito alsa zaten 80 eder mesela.  bende onlari saymadin hic masraftan onlar zaten verilecek sey gibisinden dusundum
(1,599 puan) tarafından
Ohaa İstanbul mu burası samsun 0 daireler 12 ile 20 arasi biz 12 ile 15 verebiliriz en fazla kabaca hesap yaptığımda 80 çıkıyor gibi taşımacılar ne kadar isterler hiç bilmiyorum
0 oy
(127 puan) tarafından
Hangi şehirden ev tutacaksın canım ortalama ev taşıma nereden bakarsan depozitesi kirası emlakçısı taşıma parası derken 50.000 liraya çıkıyor tabii şehir de önemli kira da önemli ben ankara'dayım mesela 12 bin liraya ev tuttum taşıma masrafım hepsi 50.000 liraya geldi ben sana öyle hesaplayayım
(1,599 puan) tarafından
Samsun canım bir iki mahalle aşağıya taşınmayı düşünüyoruz yakın yani kira 12 15 arası verebiliriz burda kiralar öyle genelde
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Bir hafta sonra taşınıyorum. Bir kira bir emlak bedeli birde depozito kafadan gitti bunlar 45 bin. Nakliye yakin olduğu için 10 bin. Evi temizletecez 1500. Aboneliklere falan ne gider bilmiyorum onlarda var. Bizimki böyle. Sehirden şehireyse biraz çok tutuyor nakliye
(1,795 puan) tarafından
Akkentteyim bende canım
(2,264 puan) tarafından
Yakın sayılırız
(1,795 puan) tarafından
Aynen :)
(2,264 puan) tarafından
Burdan tanışıp buluşan çok oluyor :)
(1,795 puan) tarafından
Hadi ya :) ben inan Antepli olanlar hiç aklımda yok ama sadece senin kullanıcı adın bı tanıdık geldi o da emin olmadan sordum yanılıyor da olabilirim dedim:))
0 oy
(11,201 puan) tarafından
Biz ayni ilcede tasindik 10 gun oldu. Başka mahalleden baska mahalleye tasindik. Armut var ya irdan buldu esim 14.000 e tasindik. Ama yatak odam salonum bide cocuk yatagi vardo sadece. Geriside iste yatak yorgan mutfak esyasi. Asansorlu tuttuk. Evin icinede masraf ettik ama kendi evimize gectik. Dolap falan yaptirdik. 100.000 civari tuttu bizim. Sende hadi 50ye tasin yani en kotu. 120 130a naoicqksin
(1,599 puan) tarafından
80 falan tutuyor kirayı 15 den hesaplarsam biz eve masraf yapmayız 0 daire tercihim 10 yıllık daire ile 0 daireler genelde aynı fiyat bakıldığı zaman masraflı daire istemiyorum birde ona masraf yapamam kiraciyiz sonuçta.  Teşekkür ederim bilgi için
(11,201 puan) tarafından
Sadece tasinma kira depozito bile versen. 15den ortalama tasinsan. 15 kira bazen 2 kira 1 depozito istiyolar. 60.000 eder sana yani yinede
0 oy
(14,458 puan) tarafından
aynı şehirdeysen bizimki 40/45 arası tuttu 
0 oy
(421 puan) tarafından
Bizde taşıyacağız okullar kapanınca. Adam kayseriden nevsehire 20 bin istiyor sırf taşıma. Ev kirası depozito derken 50 bin gidecek gibi
(1,419 puan) tarafından
Sehirlerarasi bu fiyat iyi bile malesef geçen sene 1 mahalle öteye 15 bine taşındı arkadasim :(
0 oy
tarafından
Aynı şehirse 50 yi gecmez
(1,599 puan) tarafından
Geçiyor bacım ya kira depozito emlakci parası 40 bin falan şuan daha bunun taşınması aboneliği var 70 80 arasi fiyat çıkarttım ben
0 oy
(774 puan) tarafından
Okullar kapanınca tasinacagim yeni evimin kirası 24 bin depozito emlak 72 bin oluyor 15 bin nakliye aynı mahallede.korniş ti ıvır zıvır masraf 5 bini buluyor ufak tefek.bir oda fazla perde halı masrafi olacak 10 bin en az .hadi onları hiç saymasam .bile 100 bin ortalama çıkacak bizden
0 oy
(1,426 puan) tarafından

Ev taşımak büyük masraf..

Diğer evde ekstra eksikler de çıkabilir 
Ama sanki eşiniz biraz abartmış.. 
O kadar tutmaz bence çok çok 50 olsun hadi tahmin edemediğin ekstra ekstra masraf çıktı 75 bin olsun 
O da bence mümkün değil 
0 oy
(14,166 puan) tarafından
Biz kendimiz taşıdık nakliye para vermedik evi de boyalı tuttuk ortalama 80 bin tuttu hâlâ daha eksikler var bu paranın içinde kira depozito yok bu arada 
0 oy
(4,682 puan) tarafından
Geçen sene 60 bin tuttu emlak kira depozito nakliye 
0 oy
(17,352 puan) tarafından
Nakliyeye 12 bin verdik. Eve tadilat yaptırdık. Doğalgaz dosetme parke cilalamasi duşakabin kapılar mutfak dolapları hepsi 250 bini geçti sanırım. Tadilat yaptirmayacaksaniz bı taşınma masrafınız olur. Halı perde uydurması zor oluyo onları yenilersiniz belki uyduramazsaniz. 20 taş catlasin onlar tutar. Evin başka ne masrafları var biz tasinali 2 hafta oluyo 
(1,599 puan) tarafından
Kiraya mi çıktınız kendi eviniz mi canım.  Kiraya çıkacağız biz ve ben öyle masraf falan yapamam başkasının evine 0 daire bakıyoruz.  Burda 0 daire ile 10 yıllık daire aynı gibi boya parası bile vermek istemiyorum. Perde hali önemli değil onları zamanla hallederiz bir şekilde.   Masrafsız bir eve çıkmayı düşünüyoruz bu arada ev falan daha bulmadık 6 ay süremiz var 3 4 ay sonra çıkarız büyük ihtimal
(17,352 puan) tarafından
Biz kendi evimize çıktık dostum. Tabi kira olunca masraf yapılmaz haklısın. Ben de sana kira mi değil mi diye sormayi unutmuşum
0 oy
(7,158 puan) tarafından
Beş adet ev değitirmiş birisi olarak söyliyim sana sen hesapla 

1- bir kira peşin

2-bir kira kadar depoizeto 

3- varsa emlakçıya bir kira bedeli komisyon

4-boya badana

5-temizlik malzemeleri varsa temizlkçiye ödenecek ücret

6-nakliye ücreti + varsa asansörle taşıma ücreti 

7- fatura abonelikleri 

8- ev taşımaya gelen arkadaşlara yemek ısmarlama

9-eşinin bunları halletmek için işe gitmemesi ve maaşından kesilmesi

Buyur sen hesapla bakalım ne kadar ediyor banada söyle merak ettim :)
(1,599 puan) tarafından
Kira depozito emlakci parası 45 bin tutsa .( kirayı 15 binden hesaplıyorum)
Boya işi olmaz 0 daire bakıyoruz.
Temizlik 2 bin desek hiç fikrim yok ne kadar alırlar ama .
Nakliye 10 bin desek.
Abonelikler ne tutar onu da bilmiyorum hadi 15 olsun.
Eşim 1 gün gitmez işe o da kesintiye uğramıyor patron arkadaşı kesmiyor maaşını.
Taşımaya arkadaş vs gelmez gurbet burası biz halledicez bizim yemek ücreti olur onu hesap etmiyorum küçük bir meblağ.
75 falan tutuyor gibi de .evdeki hesap çarşıya uyacak mi bakalım:)

İlgili bir soru bulunamadı

396,525 soru

11,861,389 cevap

35,959 kullanıcı

...