0 oy
501 göst.
Diğer kategorisinde (187 puan) tarafından
3.5 ve 2.5 yaşlarında çocuklarm var çok seviyorum onlar benim hayatım her şeyim ama bir haftadır resmen çocuklara tahammülüm kalmadı sürekli dibimdeler 2.5 yaşindaki kızım çok aksi sürekli ablasına vuruyor sonra başlıyorlar ağlamaya kedi köpek gibi didişip duruyorlar. Dinlenmek için Uzanıyorum çiş, su, mama diye kırk defa kaldırırlar sonra üzerime pat diye atlıyorlar evet çocuk onlar asla aksini demiyorum ama oyuncaklarıyla hiç oynamayı bilmiyorlar evde sürekli bagıran bir anneye döndüm ben bu çocukları nasıl büyüteceğim kızlar çok zorlanıyorum 

14 Cevaplar

0 oy
(1,442 puan) tarafından
Herkesin annelikte zor zamanları oluyor gün geliyor insan kendi çocuğunun sesine bile tahammül edemiyoruz buda geçer sabırlı olmak gerekir 
-Reklam-
0 oy
(8,091 puan) tarafından

Benim hunilerimi getir dedim getirmediler 

0 oy
(15,787 puan) tarafından
Son 1 haftadır böyle diyosun ya. Hayatında 2 haftadır istemediğin biseyler oldu mu. Ben sinirliyken coxuklara tahammülüm aşırı az oluyo. Yani başka biseye sınırlı ya da uzgunken
0 oy
(262 puan) tarafından
Aslında tahammül edemediğiniz çocuklar değil, yakınlarınızın anlayissizligi, yalnızlık, desteksizlik...
0 oy
(504 puan) tarafından

Lincleyenlere hiçç aldırış etme. Tırnakları kırılsa içiniz parçalanır ama bazen insan kendine bile tahammül edemez hale geliyor. Bunun en büyük nedeni dinlememek. Kendine vakit ayiramamak. 14 aylik oğlum var asla ama asla yanında oturmam yemek yapmak mutfak toplamak tam bir işkence. Pacama yapışıp sürekli ağlıyor. İlgilenince de sürekli meme istiyor. Gece en az 5 kere uyanıyor. Kocamla yanyana asla yatirmaz. Yatakta gördüğünde o gece uyumaz. 40 kere kalkar. Babasına vurur.  

Yani senin anlattıklarını ben tek çocukla yaşıyorum iki çocuk bide illaki insan bazen tükeniyor. Çünkü biz insanız et kemik. Kurmalı makina değiliz. Çözüm sunamiyorum ne yazikki umarım kısa zamanda çözüm bulursun. Biraz kendine vakit ayırmak için cozum ara. 
(409 puan) tarafından
Hepsi öğrenilmiş davranışlar. Daha küçük aylarda farkında olmadan, uyku konusunda yanlışlar yapmış olabilirsiniz.
(504 puan) tarafından
Yani babasini yataktan atmayı nasıl öğretmiş olabilirim o kısmı anlayamadım. Emmek için uyaniyordu memede uyuyan bir çocuk mecburdum buna çünkü sütüm azdı ve mama reddi biberon reddi yapıyordu. Mecbur karnı doysun diye sürekli memede tuttum. Buna yanlış değil mecburiyet diyebiliriz. Oturunca yapışıp ağlamayı yada yemek yaparken sürekli donumu cekistirip kriz geçirmesini nasıl ogretmisimdir? Nerde hata yaptım.
0 oy
(402 puan) tarafından
Böyle dönemler oluyor bazen geçer annesi Allah'ın ıznıyle 
0 oy
(393 puan) tarafından
İnan ben hamileyim oğlum 3.5 yaşında ama bir yerden sonra sinir krizi geciresim geliyor tek çocuk bile çok zorken bide ikinciyi dogrucam bide oğlum çok inatçı bir markete gitmek bile eziyet bazen hiç bişey almadan marketten cikiyorum sinirden agliyorum o dereceyim kizsam ayrı kizmasan ayrı canları sağ olsun ne diyim canım 
0 oy
(4,656 puan) tarafından
Geçen gün de söyledim. Geçtiğin dönem zaten zor. Psikolojik destek al. Uzmana görün
0 oy
(454 puan) tarafından
Bızdede durum aynı aralarında 2 yaş bile yok bır oynuyorlar bakıyorum sonra bagrış çağrış sabretmeye çalışıyorum yapacak bıse yok havalar ısınıyo canım parkta vakit geçirseler sanada iyi gelir Allah'tan bende bahçe var orada oynuyorlar.. Zor oluyo ama bır şekilde büyüyecekler sende öyle olunca sabır çek canım yada psikolojik destek al git
0 oy
(482 puan) tarafından
Canım diğer postlarına göre konuşuyorum pskolojik destek almak kötü bişey değil hem sana da iyi gelir başkasına dertlerini anlatmak benim çalıştığım yerde okulda yani psikoloji danışmanı vardı onunla sohbet ederdik bana okadar iyi gelirdi ki bambaşka bir dünyada gibi hissederdim kendimi huzurlu mutlu . Emin ol sende destek alınca rahat hissedeceksin 
0 oy
(422 puan) tarafından
Sen gel bide beni gör yeminle oturup ağlıyorum bazen bide benim üç tane 
0 oy
(29 puan) tarafından
Canım yardım edecek kimsen yok mu?Bilirim tek başına çok zor olur.Tek çocukla bile zorlanıyorum ben de.Ama bağırınca susmiycak ki anlamıyor ki. Kendine zaman ayırabilseydin aslından psikolojin de biraz düzelirdi.Onlar daha bebek.Bağırma .Tam bağıracakken bunu düşün.
0 oy
(1,593 puan) tarafından

Benim gibi sabır taşını bile çatlattılar yaa ne diyeyim . Ayni be d eevde bagira bagira dolaşıyom hatda normal konuşmama bile yansıyor insanalrla konusunca ne bu ofke diyilar :Dartık sinirli konusmam normal konusmamada etki etdi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 176 göst.
17 Nisan 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 296 göst.
2 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Aslicikk (802 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 924 göst.
0 oy
4 cevap 599 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Esra han (4 puan) tarafından soruldu