0 oy
120 göst.
Aile kategorisinde (24 puan) tarafından
Kızlar ben ilk defa mercimek çorbası verdim kızıma yorgurt ile beraber verdim ama.15 aylık kızım.15 dk geçti çok az emzirdim bir şey olmaz dimi

16 Cevaplar

0 oy
(10,325 puan) tarafından

Kiz kocaman olmus daha ne olsun:woot: benimkide 16aylik ben hep verdim ek gidqdan beri

(10,325 puan) tarafından
Kiz ver herseyi dana kadar olmus :D
(24 puan) tarafından
Dana mı küçücuk bebeğe dana mı denir Allah aşkına
(10,325 puan) tarafından
Kiz ben kendiminkine hep danam diyorum ne var onda Allah aşkına
(1,608 puan) tarafından
Kurdele neden alıngansın bende 16 aylik ogluma dana diyorum nolcakki. Hem bende ek gıdadan beri veriyorum herkes gaz yapar dedi ama hiç rahatsiz olmadı
(10,325 puan) tarafından
Bizdede oyledir koca dana olmus bu derler hep :))
-Reklam-
0 oy
(3,066 puan) tarafından
Başlığı okuyunca bende 5 6 aylık bebek sandım.koca kız olmuş seninki MaşaAllah.bir şey olmaz canım ❤️
(24 puan) tarafından
Hiç vermedim daha yeni verdim de ondan tereddüt ettim teşekkür ederim
0 oy
(6,374 puan) tarafından
Yok cnm gaz yapsada çıkartır bişey olmaz ben kızıma 6 7 aylıktan beri veriyorum hiçbişey olmuyor maşallah 
(24 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(48,974 puan) tarafından
benim kizim 5.5 yasinda hala içsin gazdan kivraniyo 
(24 puan) tarafından
Korktum şimdi inşallah bir şey olmaz
(48,974 puan) tarafından
inşallah olmaz benim kizim kolikti gazliydi kabustu off
0 oy
(1,275 puan) tarafından
10 aylık veriyorum gayet güzel içiyor ve sorun olmuyor ☺️
(24 puan) tarafından
Maşallah
0 oy
(15,826 puan) tarafından
15 aylık bebek herşeyi yer artık. Korkma ver ne bulursan. Kuru fasulye nohut falan da yemedi mi bu zamana kadar 
(24 puan) tarafından
Daha çok makarna,pilav şehriye çorbası falan verdim.digerleri gaz yapar diye vermedim.kucukken sancısı çoktu ve bir defa bulgur pilavı verdim hiç uyumadı ben de korkudan veremedim
0 oy
(537 puan) tarafından
Kimyon atarak ver öyle gaz sorunu varsa. Ben 8 aylıktan beri o şekilde verdim hiç sorun yaşamadık. Kuru fasulyede aynı öyle veriyorum. Az bı kimyon dökerek 
(24 puan) tarafından
Tamam canım kimyon kullanicam bir dahakine teşekkür ederim
0 oy
(27,564 puan) tarafından

Bu tür şeylere hiç inanmadim yok şunu yesem gaz olurmu bunu yesem o olurmu  emzirme döneminde flnn

Diğer türlü bebeğin büyük birşey olmaz gazı olsada çıkarır yani büyümüş artık 

(24 puan) tarafından
Doğru diyorsun aslında insan hiç böyle düşünmemeli. Sonra korktuuz başımıza gelir Allah korusun
(27,564 puan) tarafından
Yani öyle
0 oy
(333 puan) tarafından
Birşey olmaz kız koca bebiş olmuş benimkide 17 aylık  çiğ köfte bile yer hiç birşey olmaz mercimek çorbasının içine sir çay kaşığı kimyon atarım ben gazı alır derler
(24 puan) tarafından
Oysss maşallah.ben de bir dahakine kimyon kullanicam teşekkür ederim
0 oy
(2,984 puan) tarafından
Bir daha ki sefere içerisine bir tutam kimyon atarsan gaz sorunu olmaz. Içinde rahat eder. Afiyet olsun bebişine :)
(24 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(1,285 puan) tarafından

6. Aydan itibaren yemeye başladı hâlâ daha bayıla bayıla yiyor :D

(24 puan) tarafından
Oy maşallah kuzuya
0 oy
(255 puan) tarafından
Ben kimyon koyuyorum oğlumda yok ama bende çok gaz yapıyo kimyon iyi geliyo kurufasulye nohutada koyarım dene istersen
0 oy
(492 puan) tarafından
5 aylıkken köftesini damağına değdirmiştim :) 8 aylıkken kuru fasulyenin suyundan verirdim. Kimyon kullanırım her yemekte o yüzden gaz olsada rahat çıkarıyordu.
0 oy
(440 puan) tarafından
Gaz sorununuz varsa yemeklerine kimyon ekleyip o şekilde verebilirsin. Benim de 13 aylık her zaman da çorba, kuru fasulye, nohut veriyorum daha bebekken bile veriyordum çünkü bizde gaz sorunu yoktu.
0 oy
(7,794 puan) tarafından
6 aydan itibaren verebilirsin demistİ bana doktor 15 aylık olmuş bişey olmaz alışsın hem 
0 oy
(1,662 puan) tarafından
6 aylıkken denemek için verdim gaz yapmadı her bebek farklı tabi bir sorun olmadı 9 aylık hala veriyorum :))

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 380 göst.
4 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni.bir.anne (1,072 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 195 göst.
16 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 681 göst.
17 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Haticeeeeee______- (65 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 147 göst.
20 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Mybaby01. (1,019 puan) tarafından soruldu

385,063 soru

11,516,375 cevap

35,177 kullanıcı

...