0 oy
293 göst.
Diğer kategorisinde (1,275 puan) tarafından
Kızlar son 2 aydır herkes bebeğime artık inek sütü vermemi söylüyor ben ise mama veriyorum. İnek sütü 10 aylık bir bebeğe ağır gelmez mi kimi sulandırıp ver diyor o kadar çok kafam karıştı ki sizler nasıl yapıyorsunuz fikriniz nedir yardımcı olursanız sevinirim ❤️

23 Cevaplar

0 oy
(7,607 puan) tarafından
Ağır gelebilir cnm süt 
(1,275 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm bakalım son 2 ay daha bekliyeyim
(5,186 puan) tarafından
ki sasirdinmi herkesin en dedigini napcan inek sutuyle mama birmi? emmiosa mama en azindan diyana kadar ek gida yiyene kadar 15 17 aylik falan olunca. emme se de mama icmese de normal insan gibi yer corbalar yemekler . suan 10 ay ya mama ya annesutu yaninda da ek gida
-Reklam-
0 oy
(5,112 puan) tarafından
3,5 yaşında daha hiç süt içmedi nerdeyse. 2 yaşına kadar mama içti. Süt yerine kefir ayran içiyor
(1,275 puan) tarafından
Bnm ki de bol ayran içiyor doktoruna danışmak lazım . Ben internetten okudum böbreklere zarar vere biliyormuş
(5,112 puan) tarafından
Kızımın çocuk doktoru süt önermedi zaten. İçindeki laktozu sindirmekte zorluk çekiyorlar özellikle gece uyumadan içerse demir eksikliği yapar vs diye. Bende hiç vermedim zaten. Sadece 2-3 kere yeğenlerimden görüp istedi yarım çay bardağı verdim o kadar
0 oy
(8,040 puan) tarafından
İnek sütü faydalı değil ki. Şu anda bebeğinin ya anne sütü ya da mama almaya ihtiyacı var. 
(3,085 puan) tarafından
Sen ailelerle pek takılma
Eşin alabiliyorsa yani sorun yok
(8,040 puan) tarafından
Hangisi en sağlıklı besin olarak geçiyor,süt mü?
(1,275 puan) tarafından
Alıyor sıkıntı yok . Mamaya devamm
tarafından
Evet süt.
(3,085 puan) tarafından
O zaman devam be gülüm mamaya
0 oy
(322 puan) tarafından
1 yaşında bile o kadar tavsiye edilen bişey değil süt tercih meselesi ama ağır gelir her türlü 1 ayın bile bağırsak gelişimi için farkı oluyor mama verebilirsiniz
(1,275 puan) tarafından
Teşekkür ederim mamaya devam ☺️♥️
0 oy
(5,287 puan) tarafından
1 yaşından önce önermiyor doktorlar canım.Mama ver istersen.
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Ağır gelebilir ne ile besleniyorsa onu vermelisin. Karnı doyuyordur zaten bişeyler yiyordur 10 aylık bebek. Yaşından sonra vermelisin 
0 oy
(2,277 puan) tarafından
Süt için daha küçük ben iki yaşına kadar mama verdim doktor öyle söyledi. 2 buçuk yaşına kadarda süt verdim ama iştahını kesti sadece gece yatarken içmesine ragmen. Yemek yemiyordu. Tuvalet eğitimine başlayınca onuda bıraktım çünkü sabaha kadar bezi doluyordu sudan başka bişey yok hiçbir yararı yok sütün 
0 oy
(2,476 puan) tarafından
İnek sütü mahveder cocugu bıraksınlar bu cahillikleri ya yetişkinler bile kullanmasın diyorlar illa bir süt vereceksen keçi sütü ver bari daha masum 
(2,476 puan) tarafından
Alerji hazımsızlık bağırsak rahatsızlıkları hiriltili nefes alıp verme öksürük ne ararsan sebep oluyor. Bağırsakları rahatsız olan bir çocuk ise sürekli hasta oluyor. Tamamen ziyan yani.
0 oy
(7,154 puan) tarafından
2 yaş hala süt vermiyorum onun yerine yoğurt mayalıyorum benim eşimin ailesi de diyor ama önemli olan benim ne istediğim. Mamaya devam et kendi sütün yoksa. 
0 oy
(15,235 puan) tarafından
Diyenler doktor değilse fikrinin bir önemi yok 
0 oy
tarafından
Benim kide 13 aylık olacak sanırım bende süte başlayacam
0 oy
(211 puan) tarafından
Herkesin kendi görüşü ama 18 aylık.kizim 1 yaşından sonra vermeye başladım doktorum da bı sakınca görmedi tabi ne sıklıkla verildiği de önemlidir örneğin haftada bir ya da iki defa milkshake şeklinde sade süt değilde ama bı sakincasi yok yani çok şükür 
0 oy
(1,994 puan) tarafından
İnek sütünün alerjik potansiyeli yüksek olduğu için veremezsin canım herkes çok biliyor 

1 yaşından sonra verebilirsin
0 oy
(3,085 puan) tarafından
Aslında mama tabikide iyi ama

Benimde kızım 8 aylık olmuştu 

Bebelac kullanıyordum 400 liraya yakındı 

Eşimin işi dibe batınca mecburen inek sütü verdim 

Yarı yarıya suyla karıştırıp verdim

Şuanda 10 aylık olucak öyle devam ediyorum

Ha tabikide pek sağlıklı değildir 

Ben sadece gece veririm günde ise 1 yada 2 kez içer 

Ek gıdası güzel yiyor 

Olmadı bir dene 

Sütten öte 

Peynir yoğurt kefir veriyorum 
0 oy
(2,682 puan) tarafından
Neden çevrendekileri dinliyorsun ki. İnternete yazsan bize inek sütünün yararlı bir şey olmadığını görürsünüz zaten. Eskidenmiş o. Eskiler sadece çocuk bakmayı hayatta tutmak olarak algıladığı için neyin yararlı neyin zararlı olduğu hakkında pek fazla fikirleri olmuyor genelde. O yüzden doktoruna sor. Normalde de 1 yaşından önce süt verilmemeli diyor doktorlar. İçindeki laktozu yetişkinleri bile sindirmekte zorlanırken bebekler nasıl sindirsin. 
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Kızım 3 yaşına girecek inek sütü dgrudan vermedim h8c. Uzmanlarda tavsiye etmiyor. Çevrem çok aşırı baskı yaptı vermedim ben anlattıkça vermedikce cevremdekilerde vermemeye basladi. Kendi sutun varsa ztn ek gidaya gecmissin mama da verme bence. Bebeğin zayıfsa dengeli beslenmesi yoksa doktor tavsiyesi ile tabiki senin bileceğin birsey
0 oy
(2,955 puan) tarafından
Benm kızım senelerce süt içti ben formül ama sadece iki üç kutu kullandım emiyordu ek gıdaya geçince herobaby mamalar aldım sonra süte gecdim organik süt ağır gelebilir evet ama ben genelde sütaşin pınarın sütlerini aldım sonra meyveli sütlere gecdik rahat 4 yaşına kadar biberon kullandı hiç bir zaman kansızlığın k si oluşmadı onu ölçülü vermek gerekli günlük bir bardak süt dokunmuyor ama inek sütü sulandirsanda kokusundan anlayıp onu içmezdi canım süt çok güzel boy uzatıyor kemik gelişimi güzel oluyor 
0 oy
tarafından
Herkesin ne dediğini umursama, mama yada anne sütü 2.5 yaşına kadar alerjik bi besin inek sütü
0 oy
(854 puan) tarafından
Sen millete ne bakıyon  canım ya herkesin her dediğini yapsaydık ne halde olurduk daha 10 aylık çocuk ne bilsin inek sütünü mamaya devam et inek sutu kimi cocuga cok iyi gelir kimi cocukta alerjj yapar ne bilicen zamani geldiginde büyüdüğünde zaten içer konuşmaya devam edenlere ise sen öyle yaparsın kendi çocuğunda de geç ya da doktor önermiyor daha çok erken de geç yani senin kararın 
0 oy
(9,641 puan) tarafından
Sen çevresindekilere bakma 10 aylık bebek mama içer tabi ki anne sütü almiyosa en az 16 18 ay mama içmeli :) bu arada duvarıma yazmışsın ordan cevap vermedim özelinde kapalı :D 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 251 göst.
0 oy
3 cevap 156 göst.
15 Haziran 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 179 göst.
31 Mart 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Gammmze (1,331 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 202 göst.
11 Aralık 2022 Aile kategorisinde Gulllll816 (9 puan) tarafından soruldu

397,019 soru

11,874,866 cevap

35,990 kullanıcı

...