0 oy
209 göst.
Diğer kategorisinde (11 puan) tarafından
Günaydin kızlar. Dün ev sahibimizin annesi vefat etti aynı apartmandayiz. Apartmandaki herkes çalışıyor ben hariç. Cenaze evine kaç gün yemek gider ve neler yapılır bu konuda üzgünüm ama pek bilgim yok. Dün tavuk pilav çorba yapıp götürdüm. Bugün de dolma ve  karışık kızartma yapayim diyorum.  Başka önerileriniz neler 

13 Cevaplar

0 oy
(3,066 puan) tarafından
Bezelyeli sulu patates yemeği ,bulgur pilavı olabilir canım.
-Reklam-
0 oy
(319 puan) tarafından
Ne güzel ya vallahi helal olsun 
0 oy
(322 puan) tarafından
Taziye evinde yemeğin tuzuna bile karışmak için giden var allah sayınızı çoğaltsın valla ne güzel düşünce
0 oy
(169 puan) tarafından
Dolmanin yanına çorba olabilir. Allah hayrını kabul etsin.
0 oy
(564 puan) tarafından
Allah hayrinizi kabuk eylesin . Kaldı mı böyle adetler. .. bizim cenaze evinde yemek pisti resmen gelen giden yedi içti.  Bunu da cenaze sahipleri yaptı.  Utanç tablosuydu resmen.  

Dinimizi tam yaşasak keşke.  :(
(1,030 puan) tarafından
Cenaze evinde yemek pişmesi hiç doğru değil çevrenizdeki insanlar niye öyle görgüsüzmüş
(564 puan) tarafından
Eh işte.  Millet acıktı cenaze kalksın artık bile denildi . İkindi vakti olan cenazeye öğlende gelindiği için.  Meyve suyu kek simit .. ömrümde öyle cenaze görmemiştim.
0 oy
(610 puan) tarafından
Taziye evi üç gün yemek pişirmez acısını yaşar...kuru fasulye pilav olur...tavuk pilav salata olur....lahmacun olabilir..kalabalıklarina göre değişir bereketli yemekler olursa doyurucu olur
0 oy
(18,256 puan) tarafından
Mercimek yada yayla çorbası öusakka salata pilav bence
0 oy
(90 puan) tarafından
Dolmanin yanına cacık olabilir küçük çocuklar falan varsa onlar için iyi oluyor. Bir makarna pişirip gotururseniz bile o üzüntünün içerisinde baldan daha kıymetli oluyor. Allah hayrinizi kabul etsin, olmuslerinize rahmet olsun inşallah 
0 oy
(6,695 puan) tarafından
Komşular yok mu tek sen mi götürüyorsun 
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Bizim memlekette 10 gün yemek pişmez daha doğrusu getirenlae sağolsun belki de bir ay ama her gün farklı bir kişi getirir aralarında anlaşırlar 

Sizin orda pek götüren yoksa en azından 3 gün görürseniz çok Makbule girersiniz bı makarna bile olsa o kadar kıymetli gelir onlara 
0 oy
(120,115 puan) tarafından
kiyman varsa ic hazirla pide yaptir ayranla iyu olur
0 oy
(523 puan) tarafından
Valla bu yorumuma kim ne derse desin benim düşüncem sizlerden çok farklı . Cenaze evinde bir de milletin aç olup olmadığını mı düşüneceğim Allah korusun benim bir yakınım ölmüş olsa onun acısı ile millete ne yemek yapsak diye mi düşüneceğim veya pide ayran alınsın mı diyeceğim ne münasebet herkes karnını doyursun da gelsin düğün yapmıyoruz sonuçta adı üstünde bir ölünün evi orası acı var ağlama var gelen insan bir Fatiha okusa benim için yeterli olur . O yüzden ne yemek yapmanıza cevap vermeyeceğim 
(1,220 puan) tarafından
Belki yanlış anlamışsındır diye şey ettiydim ama neyse güzel güzel de yazdım bu gerginliğe ne gerek var ki..
(523 puan) tarafından
Yazımdan öyle anladınız sanırım bir başkası da olsa ben yemek yapıp götürmem cenaze olduğu gün cenazeden 3 4 gün sonra geleni gideni olur bir tatlı yaparım ama cenaze günü de kimsenin yemeği düşünlmez yani
(11 puan) tarafından
Cenaze evinde 3 gün yemek pisirilmedigine göre ne yapacaklar dışardan mi söylesinler ve gelen misafirler için değil kendı ailesi için yapıyorum ya da gelen çoluk çocuk olur acikirlar onlara da nasip olur Önemli olan bu 3 4 günlük zaman zaten daha sonralarinda kendileri de yaparlar . Hem tatlı ne alaka düşünceniz gercekten çok farklıymış
(523 puan) tarafından
Tamam siz ölenlere yemek yapmaya devam edin bu benim fikrim demiştim gel de beni yargıla demedim
(11 puan) tarafından
Peki Büşra hanimcim sen de tatlı yapmaya devam et millet yemekten mahrum kalsın ama tatlıdan kalmasin hey allahim
0 oy
(1,220 puan) tarafından

Buda bence hayır Allah hayrinizi kabul etsin çok güzel düşünmüşsun canım <3

Patates yemeği 

Bulgur pilavı 

Salata 

Sanırım sadece ev sahiplerinin yiyeceği kadar veriyorsun hem sana kolay olur kolay gelsin :)

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 816 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Demetttt (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 229 göst.
16 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Asikar (599 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,357 göst.
10 Ocak 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️berk bebek❤️ (1,164 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 248 göst.
19 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sevgim esmer (86 puan) tarafından soruldu

385,250 soru

11,520,710 cevap

35,184 kullanıcı

...