0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (167 puan) tarafından
Kızlar hak sahipliği tekrar yine açılacakmis benim sorum şu şimdi bikac evi agir hasarlı olan evi bile olsa sadece bir evden hak sahipligi oluyor bildiğiniz üzere. Fakat tapu değişikliği yapılsa geçerli olur mu yoksa 6 Şubat öncesi Tapu sahipliği mi sadece dikkate alıniyor bilgisi olan var mı? 

4 Cevaplar

0 oy
(3,575 puan) tarafından
Soruyu tam anlamamakla birlikte 6 şubat esas alınır diye biliyorum. 

Ne derece doğru bilmiyorum ama nakit ihtiyacı olanlar hak sahipliğini de satıyormuş noterle. 
(167 puan) tarafından
Evet vardır illa ki çok bilinmeyen şeyler dönüyor bu evlerle ilgili
-Reklam-
0 oy
(1,005 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla 6 Şubat öncesi olması gerekiyor 
(167 puan) tarafından
Bence de öyledir ama çok işler dönmüş rüşvetle bile hak.sahipligi edinen olmuş
(1,005 puan) tarafından
Daha neler bunu da ilk defa duydum sanmam ya
0 oy
(1,522 puan) tarafından
Canım mantıken 6 şubat öncesi baz alınır çünkü 6 Şubat'tan sonra gerekli işlemler yapıldı evler kontrol edildi herkes ona göre satın aldı yada almadı oturdu yada oturmadı 6 şubat sonrası alınan evde haksızlık çünkü adam bile isteye hak sahipliği için ağır hasarlıyım üstüne alıp hak talep eder ben sanmıyorum 6 Şubat'tan sonrasına verilsin kaldıki 6 şubat öncesi hak talep edenlerden bile daha parasını doğru düzgün alamayan oldu
(167 puan) tarafından
Evet mantiken o ama mesela tapu kaynanamlarin ama evde biz oturuyorduk onların da köydeki evleri de ağır hasar alınca merkez de ki evlerinden yana hak sahipliği olmadı işte kimisi diyor olabilir ya da oğlum oturuyordu gibi söylenince filan oluyormus göre bilmiyorum bende en iyisi AFAD a sormak
(1,522 puan) tarafından
Bencede sorun canım
tarafından
Yani çoğu konteryde yaşarken kimsenin 2 3 tapusunu düşünmüyorlar. Herkes başını sokacak ev arıyor devletin mantığı odur bence
0 oy
(1,117 puan) tarafından
6 şubattan şubat sonuna kadar yapsaydınız bakılmadan bir problem olmazdı ama baya geçmiş deprem zamanı dikkate alınır

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 68 göst.
26 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 71 göst.
8 Şubat 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 73 göst.
19 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hicrannn (1,105 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 71 göst.