0 oy
192 göst.
Diğer kategorisinde (68 puan) tarafından
Kizlar bir erkek kardeşim var öğretmennle aralarında tartışma olmuş ondan sonra öğretmenin sevgilisi varmış okulda oda öğretmen oda konuya atlamış ve onlada kardeşim tartışmış bayan öğretmen elini kaldirp kardeşimin üstüne yürümüş kardeşim de o öyle gelince yerinden kalkmış oturuyormuş ayağa kalkmış bu bayan demiski bu çocuğu okuldan atacaksınız hiçbir şekilde ne uyari ne disiplin cezası vermeden kardeşimi direk okuldan çıkarmışlar kardeşimin de zaten 1 ayı tek kaldı diğer sene sadece staj yapicak okula gitmiycek annemde yalvar yakar müdürle konuşup durumunu anlatti müdüre kabul ettirdi demişti sadece büroya sınavlarını olsun okula gelmesin bizde tamam dedik buda iyi ama bunuda kabul etmemiş bayan annemde pazartesi gidicek kamera kayitlarina falan bakin dedm gerekirse o hocadan şikayetçi olucaz kız kardeşim geçen sene o okulun birincisiydi mezun oldu üniversitede şuan onuda araya koyduk onuda kabul etmemiş bayan kardeşime ayri kafayı takmış napalm sizce cimere falan yazsak geri dönüş olurmu acaba

9 Cevaplar

+2 oy
(15,149 puan) tarafından
Kardeşinin size doğru anlattığından emin misiniz ? Okuldan atılmak için daha geçerli bir sebep olması gerekiyor + bir disiplin soruşturması onun sonrasında okuldan atılması gerekiyor yani okulda bir disiplin kurulu toplanıp karar alıp imza atması gerekiyor.

Dediğiniz gibiyse şikayet edin tabi 
(68 puan) tarafından
Eminiz zaten o yüzden annem gidecek emin olmasa annemin okula gidip kamera kayıtlarını izlemesine izin vermezdi
(15,149 puan) tarafından
Sınıf ortamlarinda kamera mı var ki okulda sadece koridorlarda kamera var.
(68 puan) tarafından
Zaten olay okulun bahçesinde sınıfta değil
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Niye kafayı takmış peki? Olayın içeriği önemli. Demek ki çok yanlış bir şey yaptı ki bu denli kafaya takti. Bir öğretmen kolay kolay öğrencisinin eğitim hayatını tehlikeye atmaz. Sorunuza gelirsek, cimere yazarsanız muhakkak geri dönüş alırsınız. 
(68 puan) tarafından
Kardeşime üzerime yürümüş demiş kardeşim de bunu ispatlamak için annemi okula goturcek kamera kaydi icin
(412 puan) tarafından
Öyle ögretmenler varki inanın agzınız acık kalır benim halam kapalı diye ögretmeni 4 senesini zehir etti ve son sınavda bilerek halamın son onemli sınavını gecirmedi ve meslegini eline alamdı .abim sırf türk diye ögretmeni tarafından yıllarca mobinge ugradı sınıfta bırakıldı bi bunun ögretmenlikle alakası yok karakter meselesi maleaef bazı insanlar ögretmenlik sıfatını tasımıyo
+1 oy
(11,946 puan) tarafından

Bu olay böyle olmamıştır, kim bilir ne döndü. Ergenler farklı şeyler yapabiliyor evet üzerine yürümüş olabilir sesli kayıt yapmaz okul kamerası. Öğretmenler suçsuz demiyorum ben bazen suyu çıkıyor mevzunun ama okuldan atılma raddesine geldiyse idare muhakkak bunu göze almıştır annen daha da üzülüp dönebilir

Bir de kardeşleriniz evet canınız ama okulda çok farklı oluyorlar bunu da bilin 15 yıllık meslek lisesi dahil tüm birimlerde çalışmış biri olarak söylüyorum bunu. 
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Bayan değil kadınnn!! Soruna gelecek olursak el kaldırıp üzerine yürümesi çok yanlış. Ben olsam bende oturduğum yerden kalkıp hayırdır derdim. Ama yapacak bişey yok evde çalışıp girecek sınava. Şikayet etsende bilmiyorum sonuç alır mısın 
(68 puan) tarafından
Evde çalışıp yazili sınava okula almıyorlarsa nasıl girsin
0 oy
(3,554 puan) tarafından
Öğretmenin sevgilisinin olduğu kısmı ve konuyla alakasını anlayamadım 
(3,554 puan) tarafından
Açık konuşacağım canım ben olayın kardeşinin anlattığı şekilde olduğuna pek de inanmadım disiplim suçuyla okuldan atılmak için bir disiplin kurulunun kurulması gerekir bütün kurulun onay verdikten ya da oy çokluğuna ulaşıldıktan sonra okuldan atılır ya da uzaklaştırılır bir kişinin kararıyla olmaz bu iş öğretmen öyle söyledi öyle oldu diye bir şey yok yani müdür ve disiplin kurulunun ortak aldığı karar ile olur ve bu kararı almak için de söylediğin sebepler çok hafif kalıyor
(68 puan) tarafından
Canım bnm annem çok disiplinli yani dediğim dedik bir kadin ve biz bile şuan evliyiz annemden cekiniriz kardeşim böyle bir yalana başvurursa annemle nasıl karşılaşacağını da bilir o yüzden asla yalan soylemez ki soylese bile anneme okula gel kamera kayıtlarını izle demez
(3,554 puan) tarafından
Orası öyle de bu olay sınıfın içinde gerçekleşti ise benim bildiğim kadarıyla sınıfların içinde güvenlik kamerası olmuyor siz sormadınız mı disiplin kurulu ne zaman kurulmuş bu karar ne zaman alınmış bir öğretmenin lafıyla müdür böyle bir karar almaz müdürün de tek başına böyle bir karar alma yetkisi yok çünkü ayrıca hadi diyelim o okuldan atıldı herhangi bir başka okulda eğitimini tamamlayabilir bunun için gidip yalvar yakar olmanıza gerek yok şikayetinizi edersiniz biter
(68 puan) tarafından
Disiplin kurulu toplanmamis sadece annemi çağırmışlar annem demiski ben çocuğuma inanıyorum ama bir suçu varsa özür dilerim onun yerine sizden anneme tamam gelmesin büroda sınavları olsun demişler ama anneme devletten görmüş kaydını sildirmişler olay bahçede sınıfta değil
(3,554 puan) tarafından
Bahcedeyse baksınlar güvenlik keralarima kurul toplaadan kayıt silinmez iyice araştırın oturduğunuz yerde milli eğitim müdürlüğü yok mu gidip sorun
0 oy
(774 puan) tarafından
Aralarında tartışma yaşanmasında büyük ihtimalle kardeşinin payı büyüktür.bir öğretmen durduk yere öğrenci ile tartismaz .ama el kaldırıp üzerine yürümesi suçtur  el falan kaldıramaz yani öyle . Bir ogretmenin söylemiyle isteğiyle öğrenci okuldan sorgusuz sualsiz atılamaz .gerekirse disiplin kuruluna alınır belirli bir süre uzaklaştırılır .ama okuldan atmak okulla ilişiğini kesmek dediğinizde haklarınızı arayın eğitim hakkından mahrum etmektir .gerekirse başka liseye nakil alırsınız .Siz bağlı bulunduğunuz ilçe milli egiitme gidin bir kamera kaydı inceleyip muhakkik atanır olayla ilgili .Okuldan atılmak öyle öğretmen istemedi atıldı ile olmaz sebepler gerekir ve sebebpler yazıya tutanağa dökülmüş olması gerekir .kardesiniz tartışma konusunda haksız bile olsa  öğretmene herhangi bir şiddet ve küfür de bulunmadiysa siz haklı cikarsiniz
0 oy
(4,065 puan) tarafından
Bence konu da senin bilmediğin yada kardeşinin anlatamadığı yada bildiğin ve tepki almamak için buraya anlatmadığın eksikler var. Başka bi okulda eğitime devam edebilir diye biliyorum 
(68 puan) tarafından
Konuda anlatmadigm bişey yok zatn kardeşimin korkacagi bişey olsa annemi okula götürmez ikincisi bir aylık bir süre icin okulundan çevresinden ayrılmak istemiyor
(4,065 puan) tarafından
Valla bana saçma geldi bacım önce disiplin kurulu kurulacak uzaklaştırma yada kınama cezası alacak ondan sonra atılma yada kardeşin daha öncesinden bu cezaları aldı başka olaylarla bi tek atılma kaldı geriye. İstemiyorsa ona göre davranacaktı malesef
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Olayın içeriğine bağlı eninde sonunda kardesiniz disiplin cezası alıp atılacaksa şikayet etmenin anlamı yok ama bir ogretmen atılacak diyerek atılamaz hiçbir öğrenci heleki sevgili olayı var öğretmen arasına bu ilişki karıştırılarak karar verilemez tabiki cimere milli eğitime ve ben olsam haber kanalı bile ararım bununlada tehtit ederim attırmak yani bir ayı kalmış öğrenci emeklerini çöp ettirmem 
(68 puan) tarafından
Degilmi canim bizimde zorumuza giden o yani hiçbir şekilde uyarmadan disipline vermeden nasıl atıyor bu okulda müdür nerde yardımcı nerde
(2,091 puan) tarafından
Heba ettirmeyin ama konunun içeriği önemli tabiki ona göre net adım atmak gerekir
0 oy
(2,364 puan) tarafından
Canim kardeşinin huyunu suyunu bilmem ama durup dururken hiçbir öğretmen bir öğrenciye zarar gelsin istemez bu son artan öğretmen e saldırı olaylarından sonra öğretmen ler resmen artık öğrenciden veli den korkar hale gelmiş. 

Kardeşini al karşına tam anlatsın sana eğer haklı ise hakkınızı arayın tabi ama asla iki tarafta şiddette basvurmamali

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
0 oy
14 cevap 387 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Esma& (7,898 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 188 göst.
13 Temmuz 2024 Aile kategorisinde Meleniko (882 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,026 göst.
11 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (334 puan) tarafından soruldu