+1 oy
2,560 göst.
Aile kategorisinde (643 puan) tarafından
2 ay oldu vefat edeli. Babam orda kalamazsın artık diyo. Kayınpederimgil de eşimden kalan ev ve araba ve gelecek paraya göz koyunca münakaşa yaşadık. Babamın evine geldim bir süreliğine. 1 evim var kızlar ama kirada oturuyorum. Kiram kiramı karşılıyor orda. Maaşım çok düşük. Ekstra kira ödeme imkanım yok. Evi satamam babasından yadigar. Zaten mahkeme kararı var ve kredisi de var çocuk malları koruması adına hakim karar vermiş. Bende ailemin oturduğu şehri hiç sevmiyorum. Ailem yaşama imkanım yok. Çünkü onlarla yaşamak demek markete bile gidememek demek. Çok katı kurallılar annemde babamda. Bende düzenimi bozmak istemiyorum. Ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum ama kesinlikle fırsat vermiyor ailem. Uzaklaştırma alırım diyorum. Orda rezil olursun dünyaya bizi duyuracaksın deyip duruyorlar. Yoruldum acım bir yana düzenim bir yana. Buraya gelsem kira ödeyemem 15 binden aşağı kira yok. Evim 7 bin lira kirada oturduğum evde 7 bin lira. Eşimin mezarı orda. Burda 23 yaşına kadar yaşadım ama inanın doğru düzgün çarşısını bile bilmiyorum. Ama eşim sağolsun beni rahat bıraktı her yeri biliyorum bulunduğum şehirde. Hiç çıkış yolum yok. Her gün ağlıyorum. Tükendim. Bana akıl verin. Siz napardınız

45 Cevaplar

+1 oy
(2,449 puan) tarafından
Ailenle olmayacağına eminseniz hiç gitmeyin derim ben. Halen elalem ne der diye düşünüyorlarmış ben olsam gitmezdim sanırım ya. Bu arada başınız sağolsun.
(643 puan) tarafından
Bende istemiyorum. Umarım yol bulurum
-Reklam-
+1 oy
(58 puan) tarafından
Başın sagolsun canım içinden ne geliyorsa onu yap ama tavsiyem kayinvalidenler çok kötü değilse aran düzenini bozma bilmiyorum çocuğun var mı düzen bozulması çok zor alıştığın yer  eşinin mezarı oradaymış emin ol ailende bir zaman sonra alışır duruma ailenin evine gidince de yük gibi hissediyorsun kendini görücü bile geliyor ayakların üzerinde durmanı tavsiye ederim bildiğin ettiğin şehirde 
(643 puan) tarafından
Kayınvalidemler iyi değil zaten. En büyük problem bu
+1 oy
(141 puan) tarafından
Boşanmış biri olarak söylüyorum kendi düzeninizi asla bozmayın ne üzüntünüzü yaşayabilirsiniz nede acınızı
+1 oy
(2,550 puan) tarafından
Basın sagolsun canim.ailenle bı bağın kalmasın artık tek başına cocugunla yoluna devam etmelisin canim.malina mülküne de sahip çık bırakma onlara .yardım kurumlarına başvuru yap bişey çıkar belki canim.
(643 puan) tarafından
Bırakmam. Zaten hukuk benden yana
+1 oy
tarafından
Sehit olmuştu eşin hatırladım seni bence düzenini bozma kal orda kendini orda strese sokarsın daha çok üzülürsün 
(643 puan) tarafından
Bende onu istiyorum. Ama ailem aşırı baskı yapıyor.
+1 oy
tarafından
Kaç yaşına gelmiş, çoluk çocuk sahibi insansın. Tekrar baskı altına girmek senin içinde çocuklar içinde zor olur. Ben olsam duzenimi bozmazdim.
(643 puan) tarafından
Hemde nasıl zor olur. Bende istemiyorum bozmak
tarafından
Hakkında hayırlısı olsun canım
+1 oy
(230 puan) tarafından
Başın sağolsun canım rabbim sabır versin sana. Sen ne yapmak istiyorsun önce ona karar ver. Kimseye muhtaç olmadan ayakların üzerinde durabilirim dersen. Ailene benim evim yuvam burası eşimin mezarı da burda ben gelemem düzenimi bozamam eşimi bırakamam diyosun. Küserlerse küssünler başta küserler zamanla duruma alışınca eskisi gibi olursunuz. Eşinin ailesine gelinde laftan anlarlarsa ve azıcık vicdan merhametleri varsa onlarlada konuş ben burda kalicam eşim yok diye anne baba kardeş olmaktan cikmiyosunuz her kötü olayı unutalım kaldığımız yerden devam edelim sonuçta torunlarını var de. Ve kesinlikle güzel bi avukat tut eşinden kalan herseyi kendi üstüne yap. Bu hayatta tek başına olacağın için ayağın sağlam bassın zamanla da işe girer çalışır mis gibi de bakarsın cocuklarina
+1 oy
(4,016 puan) tarafından
Çok şükür evin var kal evinde kimseye minnet etmeden çocuklarına bak  eşinin  maaşı mi alırsın  gül gibi geçinirsin  ailenin yanınada yazları gidersin  evinden çıksan eşinin ailesi o evide sana vermez 
(643 puan) tarafından
Benimde isteğim o yönde. Rabbim kolaylaştırsın bana
(4,016 puan) tarafından
Amin insallah
+1 oy
(460 puan) tarafından
Ailene kessin bir dille konuş ben o evden çıktım bana karışamazsın ben acının kaybın en büyüğünü yaşadım sizin derdinize bakın. Eşimin kabri burda çocuklarımın doğup büyüdüğü yer memleketi burası niye oraya gelecekmiş deyiver. Dik konuş pısırık mıymıntı durma yoksa katışanının  işin içine burnunu sokan çok olur. Dik dur dirayetli ol çalış çocuklarına bak Allah acını dindirsin sabır versin seni ve çocuklarını korusun bu ülkede dul kalmak boşanmak çok zor  kendin kendini koruyacaksın. Kimseye de fırsat vermeyeceksin. Nerde rahatsın huzurluysan orda yaşa.
(643 puan) tarafından
Çok haklısın. Bu yaşa kadar susunca şu an dada konuşamıyorum karşılarında. Hep dövülüp sövüldük
(460 puan) tarafından
Sen evlendin çocuk sahibisin canın istediği gibi karışamazlar sana sen diren onlar alışacak
0 oy
(2,621 puan) tarafından
Artık tek değilsin, bir evladın var ilk onu dusunmen gerekiyor canim. Orada baskı altında ikinizde yaşarsiniz bu ileride çocuğun için çok sıkintı olur sen yaşayıp deneyimlemişsin. Düzenini bozma kiracini cikarp sen yerleş oraya hem kira derdin olmaz. 
(643 puan) tarafından
Orası öyle zaten. Ama o şehirde kalmamı istemiyorlar. İlla buraya zorlada olsa geleceksin diyolar
(2,621 puan) tarafından
Neden istemiyorlar ? Yetişkin çocuklu bir bireysiniz nerede mutlu ve huzurluysaniz orada kalmanız daha doğru
(643 puan) tarafından
Hep baskıyla büyüdük. Şimdi eş olmayınca yine himayelerinin altına almak istiyolar
(2,621 puan) tarafından
Evet senin için çok zor bir durum canım Allah sabır versin.
0 oy
(615 puan) tarafından

Başın sagolsun çok zor çok acıı bi durum :( 

Anlattıgın gibiyse ailen gitme cnm hayatın kararır. Düzenin varmış işin evin kirasınıda karşılıyormuş evin. Zorla tehditle istemedigin bi hayatı seçme.

(643 puan) tarafından
İstemiyorum zaten. Arafta kaldım
0 oy
(786 puan) tarafından
Başın sağolsun mekanı cennet olsun eşinizin.esinin ailesi size kalan eve paraya arabaya el koyamaz .eğer esinin üzerindeyse ölmeden önce .Tamamı senin ve çocuğunun.suanda acin taze böyle şeyler düşünmek acı verir ama bir avukata danış çocuğun için hakkından vazgecme .evini bırakıp gitme bir yere .ilerde zaman ne gösterir bilinmez
(643 puan) tarafından
Maddi olarak bişey yapamazlar zaten. Şu düzenim tek sıkıntım. Bozmak istemiyorum
0 oy
(9,478 puan) tarafından
hicbir yere gitmek zorunda değilsin, sen ve çocukların nerde mutluysaniz orda yaşa. annemin kuzeni öyle erken yaşta eşini kaybetmişti, başka sehirdelerdi. bozmadi düzenini. örgü örüp sattı. kızı bankacı, oğlu gemi kaptanı oldu. kendi de çok rahat yaşıyor, arada torun bakıyor. ne kendine ne de çocuklarına laf ettirecek bir davranışı da olmadı. ha istese evlenirdi de kimse de karışamaz buna
(643 puan) tarafından
Darısı başıma. İstediğim tek şey ayaklarımın üzerinde durup evladıma bakmak. Umarım bende o günleri görürüm
0 oy
(2,994 puan) tarafından
Başın sağ olsun, insana acısını yaşama bile fırsatı verilmiyor 
(643 puan) tarafından
Aynen öyle içimde kaldı her şey
0 oy
(65 puan) tarafından
Postlarin denk geldim canım.. ailende de eşinin ailesinde de vicdan merhamet yok anladığım. Destek olmayı geçtim ayağıns dolanmaktan başka dertleri yok gibi Allah hidayet versin 
(643 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Hani eşi vefat etmiş. Nasıl isterse öyle yapsın. Doğrusuyla yanlışıyla yanınızdayız demek yerine. İki tarafta biz nasıl istersek öyle olsun diyo. Benim fikrim isteğim kimsenin umrunda değil
0 oy
(248 puan) tarafından
Basın sağolsun canım benim Allah yardımcın olsun senn nerde rahatsan orda kal canm 
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Eşinden kalan herşey çocukların rıskı nasıl insan bunlar ölen oğlunun ölümünü unutup malına göz dikmişler sana  ve evladına daha çok sahip çıkmaları lazım evlatlarının emanetisiniz Rabbim sana sabırlar versin inşallah
(643 puan) tarafından
Amin. Dua edin bana. Bi yol bulayım kendime
(1,618 puan) tarafından
Ederim tabi
(643 puan) tarafından
Allah senden razı olsun
0 oy
(20 puan) tarafından
Başın sagolsun Allah mekanını cennet eylesin. İnsanlarda hiç merhamet kalmamış ya bu nasıl bir vicdan kocan öleli daha 2 ay olmuş babasız kalan bir çocuk var herkes kendini düşünüyor şu süreçte yapmaları gereken sana destek olmaları Allah yardımcın olsun canim
0 oy
tarafından
Basın sağolsun çok üzüldüm 

Çocuğun var mı

Acaba ailenin niyeti seni yanlarına götürüp evlendirmek mi tekrardan bence gitme 
(643 puan) tarafından
Yok. Hatta evlilik niyetim olsa beni silerler hayatlarından. Onlar eskisi himaye altına almak istiyolar
(643 puan) tarafından
1 oğlum var 4 yaşında
0 oy
(509 puan) tarafından
 Kredi eşinin ustuneyse siliniyor. Post eski ama olsun haberin olsun
(643 puan) tarafından
Silindi kredi şükür
(509 puan) tarafından
İyi bari başınız sağolsun
(643 puan) tarafından
Allah razı olsun

İlgili sorular