0 oy
97 göst.
Diğer kategorisinde (128 puan) tarafından
Kızım 2 ay sonra 3 yaşını bitiriyor inşallah. Geçen sene denemiştim olmayınca bıraktım bugün tekrar başladım sabahtan 3 kez altına çişini yaptı tuvalete oturtuyorum yapmıyor beş dk sonra pjamasına bırakıyor nasıl alışacak bu çocuk çok umutsuz vaka

5 Cevaplar

0 oy
(2,154 puan) tarafından
Konuşup anlattın mı kabul etti mi bu durumu? 
(128 puan) tarafından
Konuştuk canım tavşanlı klozet kapağı aldık tavşancığa yapıcam diyor ama sadece lafta :)
-Reklam-
0 oy
(3,154 puan) tarafından
Daha ilk gün altına yapması çok normal:).
(128 puan) tarafından
Normal dimi yaa peki bir kere bile tuvalete yapmaması da normal mi:)
0 oy
(124 puan) tarafından
Bende kizimda 27 aylik başladik 10 gun bir kere tuvalete gidemedik 31 aylik basladim ilk gunden baya iydik şimsi 20 gün oldu gece islatmasi yok disarda soyler evde bazen dalip kaciriyor yada bana inat bazen cocugunda zamani oluyor sizde ona dikkat edin ilk gun boyle olmadi normal en az bir hafta deneyin
(128 puan) tarafından
Ben geçen sene 3 gün dayanabildim bir kere bile tuvalete yapmadı bakalım bu defa nasıl dayanıcam inşallah kolay alışır
(124 puan) tarafından
İnşAllah kolay gelsin
0 oy
(1,913 puan) tarafından
Umutsuz felan değildir o :) sen sabırlı ol ve çocuğunla güzelce konuşmayı dene bak şöyle diye heveslendir yani illa ki ilk zamanlar altına yapıcak çok çok normal yani
(128 puan) tarafından
Konuşuyorum canım yaklaşık 1 aydır sürekli büyüdün artık tuvalete gidiceksn kızım büyüdü artık tuvalete gidicek deyip duruyorum bakalım ne kadar sürecek
0 oy
(1,034 puan) tarafından
Bir haftada öğrenecek canm yapsın bişey olmaz , bir ay kakasını pijamaya yaptı çişini tuttu benim.oglan bende 33 aylıkken tuvaleti öğrettim . Lastikli oijmaydi bacakalrindana kaka düşünüyordu valla :) bastaa anlamadı bir hafta kala yaptı üstüne her seferjnde gidip banyoda yıkadım sonrasinda kaka yaptiktan sonra poposunu gösterdi yine gidip yıkadım sonra gidip.oturud tuvalete kendi yaptı alışacak canm 10.-gun en faazla
(385 puan) tarafından
En fazla 10 gün mü :) kızım 33.haftalık 3 haftayı geçiyor eğitime başlayalı. Hiç bir ilerleme yok. Biz anlarda götürsek yapıyor ama asla haber vermiyor .çişini arada söylüyor . Bu durum zor sabırsız annelere sabır diliyorum . Darısı bana ama bu kadar yol gelmişken bırakmak istemiyorum . İllaki birgün bırakacak bari biz devam edelim
(128 puan) tarafından
Ay ciddi misin yaa bugün bi kere bile tuvalete yapmadı bende çok sabırsızım üstelik çocuk nereye otursa rahatsızlık duyuyorum ve çok kötü bir duygu kaygıyla yaşadım resmen yatağa yatıyor koltuğa oturuyor nasıl öğrenecek yaa çok korkuyorum ben bu süreçten sanki hiç öğrenmezmiş gibi :/
(385 puan) tarafından
Sen sürekli götür. Saat başı alarm kur. Ya da yarım saatte bir kur götür. Bakarsın seninki 1 haftada yapar. Öyle oşan çok çocuk var. Başlarsan bırakma ama.
(1,034 puan) tarafından
Kız ben de neler çektim bı de tek kelimesi yoktu konuşmayan çocuk öğrendi yani , normal lazimliga oturmadi klozete oturmadı alaturka tuvalet oturmadı , , gece yatarken ben bı ay bez taktım sabah çıkardım bez kuru kaldogi an hiç takmadım yatağa alez alın çiş geçmesin altına şuan 4 yaş olacak yorgun olunca bazen çiş yine kaçıyor
(128 puan) tarafından
Yavrum ishal oldu dünden beri bıktı artık yıkanmaktan altını pisletmekten ama çok şükür bugün daha iyiydi bi kaç kez tuvalete yaptı ishali için muz yedirdim şurup aldım verdim inşallah yarın daha iyi olur

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 141 göst.
6 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Miniktirtil (1,342 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 120 göst.
0 oy
1 cevap 50 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Mrvgul (3,154 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
18 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu