0 oy
896 göst.
Aile kategorisinde (1,183 puan) tarafından
Kızlar hamileyim düşük riskim var. İki gün hastanede yattım. 2 buçuk yaşında kızım var. Kolay kolay kimseye emanet etmem. Bir iki kere anneme bırakmıştım. Neyse hastaneye yattığım zaman annemle kız kardeşim gönder biz bakarız dediler. Gönderdim iki gün hastanede yattım doktor bı gün daha kal riske atmayalım dedi. Kız kardeşime söyledim bi gece daha kalacağımı. İşte çocuk durmuyo saçımı çekiyo beni tirmaliyo dedi. Bende babasına diyim gelsin alsın kaynanam gile bıraksın dedim kapattım hemşireye dedim beni çıkarın küçük çocuğum var durmuyo dedim çıkaramayız bi gece idare edilmez mi filan dedi hayır dedim kız kardeşime de dedim çocuğu hazırla ben imza atıp cikacam gelip alacaz dedim oda kaynanangile gitsin durmazsa geri bize getirirseler getirsinler dedi bende gündüz dursa da gece durmaz o yüzden cikacam dedim tamam dedi ama benim çok zoruma gitti imza attım çıktım kızımı aldık eşim bizi eve bıraktı üç gün oldu ne o beni aradı ne de ben onu aradım dün anneme demiş ablam bi eline sağlık demedi de üstüne üstlük o bana küstü demiş. Kırıldım yani acaba ben mi alınganlık yapıyorum diye düşündüm sizce haklı mıyım kırılmakla?

20 Cevaplar

+2 oy
(2,017 puan) tarafından

Bizde şans yok ki bacım:( millet anasına gider 20 gün kalır kaynanası g*tunde gezer bizim gibilerinde anca yok durmuyor yok bakamam vs. şeyler derler 

Çok Geçmiş olsun canım yapacak bisey yok 

(1,183 puan) tarafından
Ailemle her hafta görüşüyorum. Ama zor günümde bu şekilde davranmaları zoruma gitti evet iki gün 4 4lük baktılar ama 3. Gün mü onlara yük oldu diye düşünmeden edemiyorum
(138 puan) tarafından
Aynı dertleri yaşıyorum inanki şans yok hiç çok zoruma gidiyor Bi beni Bi çocuğumu koca eve sığdıramadı kimse
(138 puan) tarafından
Sıkılıyorlar işte insan bazen ailesine karşı Aptl oluyor belkide hep öyleydi görmedin ama ben gördüm gösterdiler
(1,183 puan) tarafından
Hep görüyordum ama senin dediğin gibi insan aptl oluyor. Ben küçükken de hasta olsam bişey olsa babaannemlere bırakırlardı hiç unutamıyorum o günleri
-Reklam-
+1 oy
(1,565 puan) tarafından
Ben bu postu iki önce felan görmüştüm sanki 
(1,183 puan) tarafından
Doğrudur canım
0 oy
(291 puan) tarafından
Ablanın yerinde olsam ne yapar eder bakardım kardesimi o halde taburcu ettirmezdim. Bence alinmakta haklısın. Bizim ailelerimiz sehir dışındalar ilk gebeligim dusuk oldu 2. Gebeligimde 5 gün hastanede tek yattim annem, babama baktigindan dolayi gelemedi sonra abim ablam babam dayanamayip yolladi 4 5 gün kalıp geri gidecekti benim hastanede yatis sürem uzayinca kayinvalidem de gelmeye niyeti olmayinca annem kalmak zorunda kaldi. Tekrar gebelik olsa hastanede yatmam gerekse senin durumuna düşerim ne yaparım bilmiyorum. Benim gebeliklerim de düşük riskli oluyor çünkü. Çok zor muhtac duruma düşmek. Allah bir daha düşürmesin. Ailene küs deme hakkım yok tabi istesen de kusemezsin ama ben olsam ben de mesafe koyardim. Kardesinin yigeninin sagligini düşünmeyip sizi riske atan bir abla üstüne bir de teşekkür bekliyor. Bazen el ailenden bile daha yakinlik gosteriyor.
(1,183 puan) tarafından
Annem diyoki niye hiç bizi aramiyosun diye bende dedim ki böyle bir durumda ben mi sizi aramalıyım yoksa siz mi beni aramalısınız kaynanam eltim bile yüz kere aradılar geldiler dedim
0 oy
tarafından
Iki kez okudum ama canım hamilelikten kaynaklı alınganlık yapmışsın herhalde 2 gün bakmış 1 günde bakardı dursaydı bakmicak insan ilk günden bahane bulur kaynanana götür durmazda getirirsiniz demiş bakmam dememiş boşuna riske atıp çıkmışsın 
(1,183 puan) tarafından
Görüntülü konuştuk surat ifadesinden anladım zaten ay hastayım başım ağrıyor regl olmuşum yoksa bakardım dedi ben hiç uzatmadım tamam hazırla babası gelip alacak dedim normalde de zaten ben annemlere gittiğim zaman hemen bizden bıkar bahane uydurur küser
tarafından
Ayrı eve çıksın o zaman kenafir
(1,183 puan) tarafından
Allah aileninde bacinin da hayırlısını versin annem de diyor ki sen çocuğu gönder ben hiç kardeşine bırakmam bile ben bakarım diyor bugün onuda söyledim dedim böyle diyodun noldu diye
tarafından
Amin canım üzülme hamile iken
(138 puan) tarafından
Durmasa bile hastanede yatan insana bu denmez uslu gibi göster
0 oy
(842 puan) tarafından
Tabikide haklısın ya nolmus yani bı saç cekmeyle abartmış baya kardeşin  üzülme evde bol bol dinlen  sorarlrsa da dersin  böyle böyle kırıldım diye ❤️
(1,183 puan) tarafından
Söyledim anneme zaten annemde daha diyo şöyle baktı böyle tuvalete götürdü diye
(842 puan) tarafından
O yuzden mi Bir gun daha bakamamış kusura bakma kuzum valla bend sinir oldum okudum da eniştem alsin falan demiş gerçekten ayıp etmiş  yani napacakti coxukcagiz tek başına mi gidicekti tuvalete
(1,183 puan) tarafından
Kendisi burnundan estetik oldu evim topluydu temizlik yapiyodum evi öylece bıraktım çocuğu aldım gittim 5 gün boyunca bebekler gibi baktım annem aynı evin içindeydi benim gibi bakmiyodu ilgilenmiyodu
(138 puan) tarafından
Sen evden çıktın ya birbirlerine laf konuşturmazlar
0 oy
(1,351 puan) tarafından
Yani siz kardessiniz niye alinirsiniz ki bilmem. Benimde kardesim bi iki gun bana yardima geliyordu bazeb evi supurur bazen bulasik yikardi ama ben yiyecegi yemegi onune kadar koyardim gezmeye gotururdum. Kartimi verirdim her istedigini al diye. Ama oglum onuda isiriyordu sacini cekiyordu ben gelmicem dedi bende iyi tamam dedim ama trip atmadim kusmedim . Gelmese de ben ablayim ayni ablalik sorumlulugumu devam ettiriyorum kusmem yani yaptigin isler icin tesekkur dedim gectim. Bence kardesiniz oyle dese bile sagliginjz icin hastsnede kalmaliydiniz fevri bir davranis olmus. Cocuk kuucuk bilmiyor zara4 verdigini bir gun daha idare edin diyip ortayi bulurdum .
(1,183 puan) tarafından
Etmezdi canım
(1,183 puan) tarafından
Canım seninki farklı durum öyle olduğu zamanlar bende hoşgörüyle karşılıyodum. Ama zaruri durumlarda beni resmen yarı yolda bıraktılar
(1,351 puan) tarafından
Gecmis olsun canim evet daha anlayisli olabilirlerdi hassas donemdesin bir de. Benim kardesim isitme engelli  ondan biraz iletiism problemi oldu evde simdi yardima gelmiyor ara ara gezmeye kahve icmeye geliyor
0 oy
(281 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın. Ben olsam asla minnet etmezdim bir daha.. Keyfi kalmadın sonuçta orda. Sağlık söz konusu. Çocuk bu çıkarır parka gezdirirsin ,şeker alır verirsin , oyun kurar oynatırsın. 3 gün idare edemeyip birde tavır mı yaptı..  sıkma canını boşver 
(1,183 puan) tarafından
İki gün boyunca sürekli fotoğraf video istiyodum ben görüntülü ariyodum çocuk gayet güzel duruyodu arada şımardığı oluyodu ama oda normaldir yani. 3. Gün ben bi gece daha kalacam dediğinde durmuyo etmiyo götürsünler demeye başladı
(281 puan) tarafından
Valla diycek bişey bulamıyorum malesef. Dediğim gibi sağlık için doktor söylediği için kalıyosun kendi isteğinle değil...  Daha kötü bir durum olsa demekki  ne yapacaklarmış.. tavrını belli et  ama küslük çıkarma.. Normal durum olsa abartmışsın derdim.. ama haklısın
0 oy
(2,480 puan) tarafından
Yaptığı çok ayıp ya gervekten bi de tebrik bekliyor pes gerçekten 
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Yok alınğanlık diyil cok haklisin yarın onun cocuğu olur sana muhtac olur dünyanın işi bu belli olmaz
0 oy
(2,162 puan) tarafından
O zaman da okudum ben postunu.  Sonuna kadar haklısın. Ben olsam ben de çok kırılırım. 
(1,183 puan) tarafından
Bir değil iki değil kız kardeşim her zaman böyle. Annemlere giderim bi temizlik olsun yaprak sarma olsun yardım ederim sana mı kalmış der çocuktan bıkar bağırır çağırır ben surat asinca da hamilelik sana iyi gelmedi der
(2,162 puan) tarafından
Bir de teyze anne yarısı derler. Sen onlara bırakmayacaksın da kime bırakacaksın? Yanlış yapılmış kesinlikle
0 oy
(1,141 puan) tarafından
Çocuk durmuyorsada ben kardeşime durmuyor etmiyor diyip kardeşimi strese sokmazdm bir şekilde idare etmeye çalışırdım . Bu insanlar neden böyleler anlamıyorm sanki tatile gitmişsiniz gbi davranmış . Üstelik düşük tehlikeniz var ne diye sizi strese sokuyor çok üzüldm inanınki çok geçmiş olsn canm
(1,183 puan) tarafından
Çok sağol canım şimdi ne o arıyor ne de ben arıyorum. Bazen diyorum arasam mi diye sonra diyorum boşver
(1,141 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın canm
0 oy
(11,984 puan) tarafından
Haklısın bacı. Tavır al yani 
0 oy
(635 puan) tarafından
İnsanda biraz şans olacak ki ailesi ilgilensin . Bugün annem şey dedi . Sen çocuğu kötü alıştırdın.  Onunla beraber uyuyorsun . Ne ara yemek temizlik yapıyorsun dedi . Oğlum da uyumaz zorla uyur . Saat başı uyanır ve günlük 8 saat gece uykusu yok bile . Naptiysam uyumuyor.  Gündüz de tek uyku 1 buçuk saat uyuyor iki kere uyanıyor onda bile . Tekrar uyutuyorum . 

Zor Bi çocuk bütün gece uyutmuyor çok yorgun olmadan uyumuyorum merak etme sen dedim . Sanki onlardan gelin iş yapın demişim gibi .. sizin dediğinize benzer birsey bende yaşadım.  Bayramdan beri kardeşimle konuşmuyorum umrunda bile değil rahatladım dermiş.  Sanki taş taşıyor.  Sadece telefonda görüntülü konuşuyoruz hergun . O bile yuk olmuş.  
(1,183 puan) tarafından
Aman sürekli hayatımızda olmamaları daha hayırlı. Günde 4 5 kere arardı konuşurduk. Bir anda tık kesildi
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Bu postu sen daha öncede acmamisydin öyle hatırlıyorum yorumda yapmıştım 
(1,183 puan) tarafından
Evet canım konu uzadı
0 oy
(17,459 puan) tarafından
Sen haklısın. 1 gün bir çocuk.idare edilmez mi. Zor da olsa bakmalilardi. Asıl sen kirilmalisin. 

Ben sana o zaman da söylemiştim çıkma.hastaneden diye. 
0 oy
(725 puan) tarafından
Allah muhtaç etmesin. Ben de bi randevum vardı annemlere bırakayım dedim çocuğun başına gelmeyen kalmamış. Bi çocuğa bakamıyorlar  ağızları açılınca yeğen istiyoz torun istiyoz demeyi bilirler. Ben de anneler gününü de kutlamadım bu sefer annemin. İlk kez bi işim düştü. Çocuk kırıntı dökmüş çay içirmedi annem olacak kadın. Gırgırı al da gırgırla dedi. Bi daha da gitmem. Minnet etmem. Çok zoruna gidiyor insanın. Seni çok iyi anlıyorum. Allah onları da bana muhtaç etmesin.  Beni de onlara muhtaç etmesin. Kaynanama güvenip bırakmak istemedim. Ama bunların yaptığını o bile yapmaz.
(1,183 puan) tarafından
Annem telefonda bana dediki gönder ben hiç kardeşine bırakmam bile ben bakarım dedi çocuk gittiğinde hiç oralı bile olmuyodu. Suç sende de var anne bana böyle demiştin dedim doğru diyosun diyo bide
0 oy
(1,044 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Haklısın ama bu durumda karnındaki çocuğun hayatını riske atmana değer miydi orası tartışılır . Ablanın şımarıklığı dogacak bebeğinin hayatindan daha onemli degil 2 gün söylene söylene de olsa bakmış hem annen de güzel ilgileniyordu demiş 1 gün daha bakardı sonra yine tavrını alırdın böyle hayati konularda tavır almak bana pek doğru gelmiyor 
(1,183 puan) tarafından
Ben normalde de kimseye minnet etmem canım onlarda bilir ki çocuğumu öyle herkese bırakmam bu konudaki hassasiyetimi bildikleri halde bildiğin burun kivirdilar.
0 oy
(6,530 puan) tarafından
Şimdi dediği şeyi çık diye dediyse ayıp etmiş ama öylesine dediyse alınganlık olmuş hormonlarfan çünkü benim kardeşlerim ben yanındayken bile diyorlar abla çocukların bana vurdu benim saçımı çekti vs diye 
(1,183 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ya sorun saçını çekmesi filan değil ki ben olsam asla ablamın çıkmasına izin vermezdim. Ben imza atıp cikacam dediğimde tamam dedi diyebilirdi tehlikeye atma bı günlük daha idare ederiz diye. Başım ağrıyor regl olmuşum yoksa bakardım dedi burun kivirdi kaynanangile götürsün durmazsa geri getirirse getirsin dedi o benim zoruma gidiyor
(6,530 puan) tarafından
Sende haklısın canım birşey diyemiyorum
0 oy
(1,367 puan) tarafından
Kardeş bu zamanda destek olamıyorsa ne zaman olacak. Sonuna kadar haklısın. Ben de doğum yapacağım doğudayız. Annem yeni vefat etti. Kaynanamlar gelmez. Abim var bir tek o da 300 km uzakta. Abimi çağıracağım gelsin diye eşiyle çocuğuma 2 gün bakacaklar. Sonuna kadar haklısın. Seni en iyi ben anlarım canım. İnsan ne olursa olsun idare eder ya 1 gün daha 
(1,183 puan) tarafından
Ben olayı büyütüyomuşum gibi davranıyorlar ama içimdeki kırgınlık dışıma vuruyor içimden konuşmak gelmiyor. Bu gibi durumlar hep oluyor. Kardeşim 22 yaşında annemlere gidip kaldığım zaman her gittiğimde mutlaka bi sorun çıkarıyor geçen gittim yaprak vardı saralım dedim benimle kavga etti sana mı kalmış dedi çocuğa bağırdı saçma sapan hareketler gitmek istemiyorum artık
0 oy
(300 puan) tarafından
Sonuna kadar haklısın kardeşin bi gece daha idare edememismi yada baştan gönder ben bakarım demicekti ne hakla sana kızıyor sen hamilesin uzulmemen gerekir 

İlgili sorular

0 oy
22 cevap 779 göst.
9 Eylül 2020 Aile kategorisinde Mamaboy (614 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 991 göst.
0 oy
7 cevap 358 göst.
9 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Elos (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 645 göst.

397,211 soru