0 oy
56 göst.
Diğer kategorisinde (1,593 puan) tarafından
Merhaba güzel anneler ya ben 36 hafta 3 günlük hamileyim ve gebelik şekerim var bugün hastaneye geldim bebeğim geçen hafta ile aynı kiloda 2500 çıktı şekerden dolayı diyetteyim ve haliyle açım ama bebeğimin kilo almasını istiyorum şeker olmadan sağlıklı nasıl kilo aldırabilirim 

2 Cevaplar

0 oy
(3,912 puan) tarafından
canim bende de gebelik sekeri cikti . diyetteyim 2 haftadir . sabahlari yumurta peynir salatalik domates peynir yiyorum . ara ogunlerde yogurt tuketiyorum . aksam yemeginde de sebze , ya da  et uemegi falan yiyorum
(1,593 puan) tarafından
Bende bunları yapıyorum hatta 18 haftamdan beri ama bebekte geçen hafta ile kilo aynı ölçülünce başka alternatifler aramaya başladım
(3,912 puan) tarafından
anladim canim , seker olunca sanki secenekler azaliyor , muz ye derdim yoksa ama bize yasak :( bi konunda yulaf i sormussun denedin mi hic ? yumurtadan oyle bunaldim ki bu iki haftada , dogumdan sonra uzun bi sure yumurta yemem sanirim
(1,593 puan) tarafından
Yulaf tüketiyorum evet yogurtta katıp cevizli biraz elma dilimli yorum yiyorum ama 3 kaşıgı aşmamak lazım ki diyetisyen bana kansızlık yaptığını fazla tüketmemem gerektiğini söyledi ama yiyorum ya
-Reklam-
0 oy
(1,001 puan) tarafından
Canım bana da gebelik şekeri var dediler . Hatta insülin bile başlayabiliriz dediler. Liste verdiler elime buna göre beslen diye neyse ben beslendim listeye göre. Senin dediğin gibi bebek çok az kilo aldı. 1 ay filan böyle sürdü üniversite hastanesine gidiyordum. Sonra bıraktım orayı özele gittim. Doktor demez mi sen şeker filan yok o listeye göre yeme diye şok olmuştum. Bebeğim 2760gr doğdu bu arada.
(1,593 puan) tarafından
Sen cidimiisn ana ama benim önceki gebeliğimde de şekerim vardı ve düzenli 4 öğün ölçüyorum ki insülin bile kullanıyorum çok zor ya Allah'ın izniyle son 20 gün az kaldı
(1,001 puan) tarafından
Walla öyle oldu canım. Eşim de vardı yanimda hatta keşke hiç şeker yüklemesi yatırmasaydık demişti. Ben de ölçüp not alıyordum. Ve her seferinde normal çıkıyordu.
(1,593 puan) tarafından
En azından senin normal çıkıyor benim insüline rağmen yükseek senin ki sanki biraz labaratuvar hatası olmuş gibi baştan sağma ama benim öyle olmadı ben şeker testi yapmadım 18 haftalıkken kan tahlilinde belli oldu doktor bak bir hafta takip et dedi ben bir hafta evde takip ettiğimde yükksek oldugunu gördüm Ogün bu gündür diyetteyim 24 haftamdan beriide insülin kullanıyorum iştee

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 81 göst.
24 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 101 göst.
8 Nisan 2024 Diğer kategorisinde ceylancan (1,593 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
26 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 63 göst.
21 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sdsdcey5 (40 puan) tarafından soruldu

384,802 soru

11,510,406 cevap

35,170 kullanıcı

...