0 oy
256 göst.
Aile kategorisinde (49 puan) tarafından
Merhaba kızlar. Kafama birşey takıldı sormak istoyorum. Hani oluyor ya anne ve baba koyu gözlü çocuklar renkli gözlü oluyor. Genden geliyor evet biliyorum. Ama illa babanın genindenmi geliyor yoksa mesela annenin dedesi, anannesi, kuzenlerinde falan varsa da ola biliyor mu?

16 Cevaplar

0 oy
(8,259 puan) tarafından
Benim aynanamdq kayinpederde kahverengi gözlü 6 çocukları var 3 ü renkli gözlü eşimin babasının babası renkli gozluymus şimdi bir kaynım bir götümcem mavi gözlü eşim ise sarı yeşil mavi karışık göz rengi renkli gözlü benimde 2 çocuğum babaları renkli gözlü olmasına rağmen benimkiler kahverengi gözlü:))
(3,154 puan) tarafından
2 kahve gözlünün 6 çocuğunun yarısı da renkli olması çok ilginç dayım çakır mavisi 6 çocuğu var hepsini gözü kara :))
(4,624 puan) tarafından
bende kendim bizzat yesil gözluyom annem oyle aanaem dedem  anne taraf teyzeler dayilar. baba taraftan da dedem renkli goz babam koyu. esime diyorum ne bicim sulalesiniz hicmi renkli goz yok.:) hem anne hemde baba taraftan sanirim renkli goz geni olmaliymis. ben yesil esim kahve ama esimin aile soyunda hic renkli olmadigi icin bizim ikisi de koyu renk goz.

mesela kuzenim kahve esi siyah   ama  esinin babasi cakir mavi ve kuzenimin annesi yani teyzem de yesil. haliyle ikiside koyu renk olmasina ramen anane ve dededen kaynakli renkli gozlu uc cociugundan birini tutturdu yesil hozu kuzenim:)
(12,965 puan) tarafından
Eşim tarafta hiç renkli göz yok o da ben de kahve gözlüyüz benim babam taraf komple mavi gözlü babam dahil kızımın yeşil oldu
Oğlan babasının kopyası kahve
-Reklam-
0 oy
(322 puan) tarafından
Ben kahve eşim kahve gözlü oğlumuz haki yeşil doğduğunda çoğu bebek gibi griydi 2 aylık olunca açık yeşile döndü 11 aylık olunca haki yeşil sarı karışık kaldı şuan 20.aya giricek ne ela ne tamamen yeşil değişik bişey eşimin ailesinde 7den 70e hepsi kahve gözlü benim sülalem de renkli gözlü çok var en baş babam ela gözlü illa yani babadan gelmiyor gen tuhaf bi sarmal
0 oy
(6,390 puan) tarafından
Benim kaynanamın 10 çocugı var kendisi de kocası da kahverengi gözlü çocuklardan 5 i yeşil gözlü 5 i kahverengi gözlü. Ama kayınpederin bacıları renkli gözlü kaynanamın da erkek kardeşlerinde var onlardan geçmiş heralde
0 oy
(606 puan) tarafından
Eşim ailesinin anne tarafı dayıları mavi benim gözüm ela eşimin ela benim kızın gözleri gri oldu 
0 oy
(3,320 puan) tarafından
Koyu renk gözlü 2 ebeveynden renkli gözlü çocuk olması için hem anneden hem de babadan çekinik olarak bu geni alması gerekir. Yani her iki tarafında ailelerinde geçmişten de olsa gelen bir renkli göz vardır mutlaka. 
0 oy
(656 puan) tarafından
 Babası renkli gözlü kendisi  kahverengi gözlü çok gördüm ama sorunun cevabını bilmiyorum 
0 oy
(852 puan) tarafından
Çekinik gen olmasi gerekiyor canim hem anne hem de baba tarafında olmasi gerekiyor  2. Kuşak agirlikli oluyor genelde dede anneanne babaanne gibi. Bizde mesela eşimle ben kahverengi gözluyuz bebeğim mavi gozlu kaynanam mavi gozlu benim babamda ela gözlü cekinik gen de babamdan geliyor 
0 oy
(479 puan) tarafından
Benim yeşil eşimin kahverengi bizim çocuğun da mavi gözü. Genel olarak herkes mavi bizde onun ailesinde de çok var bizim ailedede
0 oy
(12,965 puan) tarafından
Dedilerden anneanne babaannelerden geçiyor bence çünkü eşim de ben de kahveyiz benim babam yeşil gözlü kızım da yeşil oldu
0 oy
(6,973 puan) tarafından
her iki taraftan da gelir. renkli göz geni çekiniktir, karşısına renkli göz geni gelirse çocuk renkli gözlü olur. yani her iki tarafta da o gen olmak zorunda. annede yoksa anneannede dedede falan olabilir. genler 7 göbek taşınır 
0 oy
(1,352 puan) tarafından

Kocamın 7 ceddinde renkli göz asla yok :D ama benim kızım mavi gözlü . Benim babamın tarafı full renkli göz ama 4 kardeşten tek renkli göz benim 

0 oy
(3,472 puan) tarafından
Ben kahverengi gözlerim eşimin yeşil oğlumuzun ise bir gözü yeşil bir gözü kahverengi ☺️☺️ benim babam babannem yeşil, annem abim ela kardeşim mavi. Dedemin biri yeşil biri mavi. Ananem kahverengi. Dayım mavi teyzem kahverengi. Amcalarım yeşil.
0 oy
(662 puan) tarafından
Annemin tarafı hepsi yeşil gözlü biz 5 kardeşiz hiç birimiz yeşil gözlü değil ama abimin kızı yeşil gözlü 
0 oy
(59 puan) tarafından
Benim eşimin kardeşleri oyle valla , deden gelme . Kaynanam , kayınpederim köyü kahve iken 6 çocuktan üçünün gözü yeşil , dedeleri gibi
0 oy
(2,912 puan) tarafından
Annem babam ela biz 2 kardes kahve bi kardes ela. 

Iki taraf da kahve oldugu halde cocugu renkli olan da cok. Dedede ninede renkli varsa denk geliyor oluyor torunda.
0 oy
(1,911 puan) tarafından
Eşimle ben kahverengi gözlerimiz iki kızımızın da gözleri renkli. Eşimin tarafında var renkli gözlü sanırım o tarafa çekti diyoruz biz:)

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 204 göst.
0 oy
7 cevap 386 göst.
0 oy
8 cevap 299 göst.
18 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Tugcemaydmr (110 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 110 göst.

385,720 soru

11,532,888 cevap