0 oy
212 göst.
Aile kategorisinde (87 puan) tarafından
Kızlar ilk anneliğim, kızım 7 aylık oldu zaten süreci anlatmama gerek yok ama kısaca tüm gün evde yalnızım ve çok zorlanıyorum anlatamam kızım onunla ilgilenmediğim her an ağlıyor, kahve içecek 1 dakikam bile yok bazen düşünün bugün gün içinde hiç uyumadı nedense.. neyse kızlar sorum şu ki ben ne zaman rahat edeceğim yani en azından ne zaman elinden tutup dışarı çıkarım ya da ağlamaları biter. İletişim kursam sanki daha kolay olacak bu şekilde ne istediğini anlamıyorum, neden ağlıyor anlamıyorum kafayı yicem inanın psikiyatri hastası oldum ilaç kullanıyorum artık hiç iyi değilim tek istediğim biraz kendime ait alan. 

14 Cevaplar

0 oy
(3,485 puan) tarafından
Aslında şuan bile havalar düzeldi sabahtan yap yemeğini işini koy çocuğu arabasına çıkart dışarı kuzum gezin parka götür mesela 

Benim küçük oğlum da senin kız gibi uyku desen yok ne yemek yiyebilirim ne iki dk oturabiliyorım şuan 22 aylık bir tık düzeldi gibi yolun sonu ışıklı inşallah 
-Reklam-
0 oy
(1,348 puan) tarafından
Seni çok çok iyi anlıyorum canım bunlara bizim gece uykusuzlugumuzda dahildi üstelik , 14 aylıkken sütten kestim gece uykusu düzeldi, şu an 19 aylık hâlâ ağlıyor ama dediğin gibi ne istediğini anlıyorum veya parka götürebiliyorum bunlar bıraz  da olsa rahatlatıyor 
0 oy
(2,272 puan) tarafından
Havalar güzel dışarı çıkar, parka götür kızınız için çok iyi olur. Eve gelir uyur sizde dinlenirsiniz. Çok stres yaparsan uyumaz. 
0 oy
(15,807 puan) tarafından
1.5 yaştan sonra bana bı rahatlama gelmişti. Bence 6 ay ve yürümeye başladığı zamana kadar olan kısım en zoru. Yürüdükten sonra bi.nebze rahatla iyi bence. Çünkü evi karistirma hevesiyle pacamizdan ayriliyolar biraz. Ben de o arada yemek iş falan bı tık daha rahat yapabiliyodum. Benim kızım da 11 aylık. Çok zorlanıyorum. İşler hiç yetişmiyor. Bitmiyor. 

İlk cocugumda ben de senin gibi aynı soruyu soruyodum. Ne zaman rahatliycam diye. Alisiyodsun.  Eğer kshveni evde icemiyosan bebek arabasına köy çocuğu gezmeye cik. Hem hava al hem kahveni iç ya yanında götür ya kafede iç. Benim ilk doğum yaptığım zaman pandemiydi. Ne bı yere gidebiliyoduk ne birisi gelebiliyodu. Ben oğlum 1 yaşına girene kadar markete dahi gitmedim virüs bulaşmasın çocuğa diye. Çok zor zamanlardı. Ama hepsi geçti gitti. Sen de rahat ol. Geçeceğini bildiğin zaman rahatlıyorsun. Ve sen rahat olunca çocuğun daha rahat oluyor. 
0 oy
(1,795 puan) tarafından
Sürekli geziyoruz dışarı çıkmadığı gün ağlamakla geçiyor 
0 oy
(737 puan) tarafından
Hava güzel gunduzleri bebek arabasina koyup dışarı cikarabilirsin cnm. Büyüdükçe ağlaması azalır. 
0 oy
(48 puan) tarafından
Bir buçuğa doğru yavaş yavaş hafifleyecek. Allah kolaylık versin, hepimiz o yolu geçiyoruz ama daha zor ama daha kolay. Bir rahatsızlığı olmasın inşaAllah doktora sordunuz mu hiç.. 7 ay bayağı küçük ama 1 yaş gibi daha bulinçlenir kendini ağlamak dışında da ifade edebilmeyi öğrenir. Yürür en azından
0 oy
(356 puan) tarafından
Benim oğlumda 7.5 aylık şu günlerde hep kucak istiyor hem bı mizildanma hâli dediğin gibi çok uykusuzum bende dış çıkartıyor bizimki. Belki senjnki de öyledir parka götürdüm saljncak büyük geldi kaydıraktan korktu henüz park için küçük oldugunu düşünüyorum ama bebek arabasında hava almak iyi gelir. Geçecek inşaallah üzülme
0 oy
(956 puan) tarafından
Dis çıkarıyor da olabilir canim diş jeli alıp sürebilirsjn suan tam zamanlari belki rahatlar ablamın 4 bucuk aylik bebegi de cok ağlıyordu dış jeli aldılar ne zaman sürseler rahatliyordu benimki 14 aylik oldu gunduz uykusu 1 e düştü ben ne zaman tuvalete yada balkona çıksam peşimden agliyor cok zorlanirsam nadiren tv de açıyorum çünkü benden başka iletişim kurdugu kimse yok yürümüyor da hala emekliyor parka götürüyorum çocukların arkasından bakıyor sürekli yaptığımız etkinlikleri beğenmiyor artik sıkılıyor baba desen işten geldiği gibi yatar insansizlik bizi yoruyor 
0 oy
(1,335 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorm valla birak kahveyi odadan ciksam kiyamet kopardi yanindan kalksam kiyamet kopardi.kafayi yemek uzereydm bezamn gecicek bu diye aglardm.emeklemeye basladi sonra biraz daha devam etti tam emeklemeye baslayana kadr sonra rahatladm gittgmde pesimden geldgi icn yolda oyalancak bisj buluyor kaliyor bende rahatliyorm yani bi kac ayin rahat var canm
0 oy
(2,750 puan) tarafından
Seni cok iyi anliyorum, 2 yasindan sonra bi tık rahat ediyosun ama o zamanda baska seyden bunaliyosun. Annelik boyle bisey. Yardim edenin olmadigi icin zorlaniyosun. Havalar guzel disari cikar. Saga sola bakarken sende kahveni termosuna koy dinlen. Evde de sikiliyor cocuklar. 
0 oy
(108 puan) tarafından
Bebek bu herşeye ağlayabilir bir ağrısı yoksa karnı tok altı temizse bırakın biraz ağlasın ağlamayı alışkanlık haline getiriyorlar maalesef  tecrübeye sabit 
0 oy
(65 puan) tarafından
Bırak ağlasın canı. Hemen kucağına alıyorsan kucağına al diye ağlıyordurbenimkj,i 1 yaşında daha çok ağlıyor çocuk bunlar aglicaklar böyle böyle zaman geciyo bende tek büyütüyorum hala kızım çok gazlı gazdan uyku problemi devam ediyor rabbim bütün annelerin yardımcısı olsun 
0 oy
(1,600 puan) tarafından
Belki diş.çıkatma veya atak haftasıdı?

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 149 göst.
11 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 47 göst.
11 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 316 göst.