+2 oy
570 göst.
Diğer kategorisinde (6,386 puan) tarafından
https://www.instagram.com/reel/C7oe4zsqwgN/?igsh=MXIwaGNtcXE5ZjM5ag==

Ay sinir oldum sen kimsin ya milletin baş örtüsüne saldırıyorsun.Alıp bir kere savurmamislar şunu bir de. Denk gelmiyor ki bize şöyleleri. Gerçekten masum hayvanları uyutacaklarına şöylelerini uyutsalar keşke..

16 Cevaplar

0 oy
(6,386 puan) tarafından

En İyi Cevap
(3,460 puan) tarafından
İşte aynı apartmanda oturuyorsun ya izin almadan toplanamazlar maalesef biz sürekli bir yerlerde kurs açıyoruz kapı kapı izin alınıyor  bir kişinin izni olmasa orda sohbete gitmeyiz anlatmadan önce izin aldınız mı diye soruyoruz
(3,460 puan) tarafından
İşte kadın fena musallat olmuş Allah ıslah etsin
(6,386 puan) tarafından
Niye peki kendi evinde insanlar sohbet verecekken bu denli düşünüp hareket etmek zorunda. Kendi evi hoparlör ile dışarıya vermiyor sesi sonuçta evin içinde davet ettiği insanlarla birlikte sohbet ediyor olmak niye birilerini rahatsız etsin ki. Millet evinde parti verirken misafir ağırlarken hiç bir sorun yokken sohbet için toplanan insanlar mı sorun. Ben sizin gibi aslaa düşünmüyorum. Evin içinde insanlara rahatsızlık vermeyen Kur'an da okunabilir sohbette edilebilir. İslam dini bu kadar korkak yasanmamalı.
(3,460 puan) tarafından
namaz kılinacak yerlerin hükümlerine bakın
(6,386 puan) tarafından
Sizin anlattıklarınız ile ben videoyu inanın hiç ama hiç bağdaştıramadım. Kadın çarşaftan rahatsız oldu saldırısı direk olarak çarşafa zaten ferkettiyseniz çarşafı çekiştiriyor. Sonrasında kadın röportaj veriyor detaylarını anlatiyor yukardaki videoda. Sizin anladığınız ile benim anladığım bir değil o yüzden size hiç anlam veremedim. Şunu çok net söyleyebilirim ki ben bu videoyu sizin gibi masum görmedim,görmek için kendimi de zorlamadım.Ne olduğu zaten apaçık ortada. Konu ne olmuş olursa olsun bakın tesettürlü olan açık olan bir bayanın giyimine kuşamına karışamaz. Açık olan da  bir kadının Allah'ın Kuran'da ayet diye yer verdiği tesettürüne karışamaz. Hiç bir haklı tarafı ve masumiyeti yok.
-Reklam-
+1 oy
(3,318 puan) tarafından
Videoda önce başkası midem bulanıyor diyor saldıran kadına kadın bunun üzerine benim sizden midem bulanıyor diyor. Bence amacı tesettüre saldırmak değil çingene gibi saç baş yolmaktı. He ne ona ne karşısındakilere yakışmıyor bu tavırlar orası ayrı. Kimsede saygı yok şu videoda. Ne tesettürlülerde ne de saldıran diğer kadında. 
(3,318 puan) tarafından
Hiç saldırı olmamalıydı sadece başı açıp açmama konusu değil. Öncesini ve sonrasındaki röportajı bilmiyorum ama kimse kimseyi darp etme hakkına ya da diğerleri de midem bulanıyor gibi tahrik edici sözlerle kışkırtma hakkına sahip değil. Hepsi saygısız ve ucuz insanlar çok belli.
(6,386 puan) tarafından
Başını açmaya çalışan birine karşı ne desin peki ? Bende olsam benimde midem bulanır. Siz ne derseniz deyin,bu ülkede çarşaflı olanlara özellikle tesettüre saldırı büyük ölçüde son zamanlarda daha da fazla maalesef. Üstelik bunu yapanlarda kendini özgür ve aydın zannedenler. Benimde böylesinden midem bulanıyor işte aynı toplumda yaşıyoruz maalesef.
(3,318 puan) tarafından
ondan önce söylüyor bu lafı, kadın bunun üzerine saldırıyor. Her iki taraf birden hatalı bana göre. Saldırı sadece tesettürlülere değil ne yazık ki açıklara karşı da çok fazla. Geçen hafta İstanbuldaydım ve kot pantolon üzerine beyaz gömlek giydiğim halde 2 kadının taciz eder bakışlarına maruz kaldım ve en sonunda hayırdır bir sorun mu var dedim ters bir şekilde. Abuk sabuk edep vb. cümleler kurmaya kalktılar. Tabii ki saldıracak kadar seviyesizleşmedim ama sözle cevaplarını verdim. Baktılar ki sessiz kalmıyorum susup önlerine döndüler. Genel olarak Türkiyede taraf veya açık kapalı ayırımı yapmadan söylüyorum kimsenin kimseye saygısı kalmamış. Üzücü.
(6,386 puan) tarafından
Büyük saygısızlık ve terbiyesizlik gerçekten. Evet açığa da saldırılmasın tabiki kaldı ki kimsenin hakkı da yok buna. Hangi sıfatla hangi hakla saldırılabilir anlayamıyorum.
(3,318 puan) tarafından
Cehalet her iki taraf için de. Bu devirde kıyafet üzerinden ne açığa ne kapalıya saldırılması cehaletten başka bir şeyi göstermiyor. Her iki taraf da saygı ve ahlak kavramını yitirmiş. Toplum çökmüş.
0 oy
(435 puan) tarafından

Keşke ... açıklığı modernlik zaneden cahilin teki :angry:

(6,386 puan) tarafından
Tamam da yani sana kimse karışmıyor sen hangi sıfatla karışabiliyorsun deli oluyorum varya.
(435 puan) tarafından
Güya özgürlük özgürlük derler sen açılırken özgürlük olmuyorda kapalılar kapanınca özgürlük olmuyormu
0 oy
(1,661 puan) tarafından
Ay bu ne ya. Bende çoğu şeyden rahatsızım mesela bu kadınla aynı dünyada yaşadığım için rahatsızım. Bu ne böyle biz ne zaman Allah'ın emrettiğini yapanlara böyle saldırır olduk. Sen kafanı aç şortunu giy insanlara karışmayın ya
(6,386 puan) tarafından
Ben bu yaşıma kadar hiç saç baş kavga etmiş insan değilim. Sevmem zaten benlikte değil. Ama şöylesinin saçlarını bir eline dolayıp yere yapıştıracaksın. Bunlar çünkü oturup anlatsan anlayacak insanlar değiller. O yüzden yormayacaksin kendini anladığı dilden anlatacaksın cesaret edip bulaşmaz belki bir daha kimseye.
0 oy
(180 puan) tarafından
Linki açıp videoyu izlemedim ama görüşüm h.a.y.v.a.n düşmanı değilim severim peki ya ısırdıktan sonra o kişinin dönüştü kuduzluk bugüne kadar iyileşmedi kuduzluktan öldü yazık günah değil mi evet hayvanlar da uyutulmasin ama çözüm bulunmalı 
(6,386 puan) tarafından
Bacım gülümsettin beni:) yani linkte ki videoyla senin anladığın arasında dağlar kadar fark var:) çarşaflı bir ablamıza hadsizin biri saldırmış. Bende işte köpekleri uyutacaklarına böylelerini uyutsalar dedim.
(180 puan) tarafından
Hahahahahahahahaha
0 oy
(2,321 puan) tarafından
Kadın kadının düşmanıdır. Bu çağda bile giyim tartışılmasi cahilliktir. Ben açık biriyim, karşımdaki kapalı olsun beni ilgilendirmez önemli olan insan olmak ama böyle giyime karısanlar malesef insan olamamış. 
(6,386 puan) tarafından
Bence şöylelerinin düşmanlık beslediği kadın değil İslamiyet. Çünkü saldırı kadına değil Allah'ın ayeti olan tesettüre. Ama yani sen kimsin ki nesin ki saldırıyorsun.
(2,321 puan) tarafından
Olabilir ama bu saldirabilecek anlamına gelmiyor. Bizim ulkemize has bir durum insanları kılık kıyafetle yargılamak. Özgürlük bu değil ki. Özgürlüğü aşırı farklı algiliyorlar. Her iki tarafta biribirine saygı bekliyor ama her iki tarafta birbirine saldırıyor çok aşırı cahillik akıyor böyle insanlar.
(6,386 puan) tarafından
Evet kesinlikle öyle, cahillikten başka birşey değil ama sorsan çok aydın böyleleri.
(2,321 puan) tarafından
Malesef ki öyle.
0 oy
(419 puan) tarafından
Böyleleri bana denk gelmiyo ki bana yapsa şunu ibreti alem için bi döverim kimse alamaz elimden..
(6,386 puan) tarafından
Valla ah bacım al benden de o kadar. Yani şu yaşıma kadar hiç yapmadığım şeyi gözüm kapalı yaparım ibreti alem için.
(419 puan) tarafından
Devamını izledim ben kapalı bayanın kocasini da dovmusler birde çarşaflı bayanın kolu kırılmış..
(6,386 puan) tarafından
Evet maalesef:( röportajı bende izlemiştim.
0 oy
(6 puan) tarafından
Ruh hastasi tedavi olmasi gerekiyor 
(6,386 puan) tarafından
Eğer öyleyse olsun zaten bacım. Kimse kimsenin deliliğini çekmek zorunda değil.
(6 puan) tarafından
Onu işte anlatacak biri lazım o kadının anlayacağını düşünmüyorum
0 oy
(120,152 puan) tarafından
her koyun kendi bacagindan demisler ben acigim kapaliya bisi soylemek benim ne haddime cropda giyerim sortta kapalinin bana bisi soylemesi ne haddine kime ne yaa herkes kendi isine baksin sevabida gunahida kendine hakkaten boykekerini uyutmak bile yetmez imha edicejsin
(6,386 puan) tarafından
Ayynenn öyle. Kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok.
0 oy
(4,800 puan) tarafından
Bence burda olay açıklık kapalılık değil. Saldırdığı kadının yanındaki de kapalı neden ona saldırmıyor. Olayın öncesini bilmiyorsunuz. Gaza gelip kimsenin günahını almayın 
(6,386 puan) tarafından
Mervecim ben kadının sonra ki röportajini da izledim açık açık anlatıyor zaten.
(3,365 puan) tarafından
İnsanların birbirine saygı duyması gerekiyor özgürlük diye bağıranların genelde  bizlere hiç saygısı olmuyor. Bazen bana da denk geliyorlar yiyecek gibi bakıyorlar
(3,460 puan) tarafından
Allâh tan açılmıyor üstü başı
(13,860 puan) tarafından
Oncesu sonrasi her sey meydanda zaten kadin kendi kendine sirf saldirmak icin bana ne bakiyorsun demis olay bu iste aranmis yetmemis esi de saldirmis yazik
(3,460 puan) tarafından
Hemde çok yazık Allâh böyle insanlar şerrinden muhafaza etsin böyle kişilere dişli olmak lazım
0 oy
(221 puan) tarafından
Ben ne izledim ya manyak bu kadın.gerci bahaneleri hazırdır şimdi tedavi görüyorum piskolojim bozuk vs vs vs.... yazık cidden 
(6,386 puan) tarafından
Gitsin tedavi olsun canım o zaman kim niye çekmek zorunda şunu mesela
0 oy
(7,872 puan) tarafından
Kadını eline gecirirsem yırtarım da tesettürlü ablamiz adına çok sevindim ne sevaplar kazandı başımızı secdeden kaldirmasak şöyle bi sevap alamayiz rabbim güç kuvvet versin inşallah helal olsun kadın kendi ateşini hazırladı 
(6,386 puan) tarafından
Ayy neler yazardım da hiç acimiyorum böylelerine.
0 oy
(3,460 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bu olay çok başka gibi açık kadının kocasi mi bakmış yoksa kapalı kadının kocası mi bakmiş bir şeyler var yani olay tesettür değil. Yoksa niye ****** desin tövbe estağfirullâh yâ. İç yüzünü bilmiyorum kesinlikle tesettür ile âlâkalı olduğunu düşünmüyorum.
(6,386 puan) tarafından
Olay Ankara'da yaşanmış kadın röportaj vermiş videoyu bulamıyorum karşıma çıksam linkleyecem. Olay tam olarak tesettür ile alakalı bu arada.
(3,460 puan) tarafından
Size niye baksın diyor sessizce çarşaflı kadın orda bir şey diyor açık kadın asıl benim siz den midem bulanıyor diyor bilmiyorum hakkı hakikati ama denilenler de belli
(6,386 puan) tarafından
Linki sabitledim izleye bilirsiniz.
(3,460 puan) tarafından
İzledim şimdi
0 oy
(55 puan) tarafından
Ben carsaflıyım bazen böyle kötü zihniyetli bakışlar gerçekten seziyorum Avrupa yakası özellikle bazı kesimler çok rahatsız edici bizzat gitmemeye çalışıyorum gitsem de avm cafe de rahat oturamıyorum sanki benim orada oturmaya hakkım yokmuş gibi son zamanlarda bu tarz haberler çoğaldı benim de tahammülüm azalıyor bana denk gelse bu arkadaşım gibi sabırlı olabilir miyim bilemiyorum insallah öyle sabırlı olurum yoksa erkek gibi gücüm var karşı taraf kalkamaz hale getiririm haberlerde aylarca konuşulur 1 2 gün de değil çok sinirlendim yine ya Allahım sabır. 
(6,386 puan) tarafından
Ben yukarda da yazdığım gibi bu yaşıma kadar hiç saç baş kavga etmedim, hiç sevmemde. Ama böylesi hakediyor gerçekten şu kadına anlatsan ne kadarını dinler ne kadarını anlar ki mesela.
(55 puan) tarafından
Yok anlamazlar onlar tamamen rahatsızlar bizim kapalı olmamızla birlikte  beynimizin kısıtlı olduğunu düşünüyorlar onlar açık ama beyinleri kısıtlı . Dedigin gibi anlatsan anlamazlar canım Lutfen açık arkadaşlar uzerlerine alınmasın ben bu videodaki zihniyetli insanlar için konuşuyorum.
(6,386 puan) tarafından
Evet evet kesinlikle. Sorsan çok aydın ve ileri görüşlüler.
0 oy
(18,302 puan) tarafından
Anca böyle masum kimseye zarar vermeyen insana denk gelirler bana bi denk gelse ağzıyla burnunu yer değiştirirm işte baş örtüme bi Allahın kulu laf edemez ettirmem !
(6,386 puan) tarafından
Ya bende gerçekten sakin kalabileceğimi zannetmiyorum. Bu saygısızlık.
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Ay resmen ağladım bu olaya yazık insanlık ölmüş
(6,386 puan) tarafından
Maalesef öyle.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 354 göst.
4 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Didem zerda (1,314 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 778 göst.
3 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Esilaam (2,040 puan) tarafından soruldu