0 oy
287 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (246 puan) tarafından
Ben ilk kez alışveriş yaptım. Gönderim ücretsizdi. Siparişi verirken sadece ürünün bedeli + vergi ücreti ödedim. Ürün buraya geldiğinde ekstra vergi ücreti isterler mi benden? 

Bir de ürün gümrüğe takılırsa sanırım gitmem gerekiyormuş? Nereye gitmem gerekiyor? Ürün makyaj çantası takılır mı gümrüğe 

13 Cevaplar

0 oy
(246 puan) tarafından
İyi geceler herkse 
-Reklam-
0 oy
(2,550 puan) tarafından
Kız makyaj çantası için aylarca bekleyebilrisin gelmeyebilir de yani .stres yapmaya değecek bişey alsaydın ya :)))
(2,550 puan) tarafından
Canim sen ödeme yaparken kargo kime ait diyordu.gumruk işinden anlamam da.kargo ücreti içindedir belki .gerçi ucretsiz yazmışsın gönderim ücreti talep edemezler.ben normal bı siteden bişey almıştım kargocu evde bulamadı sonra şubeye gitti subeyede ben gitmedim ordan satıcıya geri gitti param iade edildi.gumruktede öyledir mesela sen almaya gitmessen geri gider senden de para talep edemezler.dolandiricilarsa zaten o ürünün parası onlarindir artık.geri almak için tüketici haklarına basvuracan artık muhatap bulabilirsen.nekadar merak ettim fiyatını  cantanin
(246 puan) tarafından
Fiyat 33 TL -36 da olabilir unuttum da- vergi de 26 Tl ama toplam fiyat olarak 66 TL ödedim. Kargo da gönderim ücretsiz yazıyordu ama iade de kargo ücreti alıcıya ait yazıyordu öyle olunca bilemedim
(2,550 puan) tarafından
Ozaman canim 20 gün bekle artık yapacak bişey yok .insllah eline ulasir belli olmaz yani.:)
(246 puan) tarafından
Satıcı iptal etti kusura bakma yeni cevap verebildim ameliyat olmuştum da :)
(2,550 puan) tarafından
Geçmis olsun canım önemli bişey yoktur insallah
0 oy
(945 puan) tarafından
Aylarca sürüyor bu işlem boşu boşuna kendini strese sokmussun bacim
(246 puan) tarafından
Gerçekten mi? Ayy daha iki saat önce verdim iptal edeyim mi? Şimdi ekstra ücret çıksa -gümrük vergi fiyatları pahalı diyorlar- gümrüğe takılsa hep zahmet- bilemedim açıkçası
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Eşim geçenlerde kol saati aldı 550 TL'ye. Aynısı tüm sitelerde 6 bin TL. Eve geldi barkodunı okuttuk orjinal çıktı. Neden böyle uyguna veriyolar anlamıyorum. Biz bir sıkıntı yaşamadık 15-16 günde elimize ulaştı yani
tarafından
Tesettür taraği ne cok merak ettim googledanda baktım cıkmadı öyle bisey:D
(1,022 puan) tarafından
Fotoğraf ekliyorum :)
(7,157 puan) tarafından
Acaba o kol saatinin linki var mı sende
(7,157 puan) tarafından
Teşekkürler
0 oy
(1,022 puan) tarafından

image

bu tarz bir şey çok dolanan saçlar içinmiş galiba tesettürlülerin saçı çok dolanıyor ya. O da yıllar önce wish te görmüştüm tesettür tarağı yazıyordu çok dolanan saçlar için falan yazıyordu öyle sipariş vermiştim 15 TL'ye almıştım 200 TL gümrük vergisi istediler geri gönderdim tabii o zaman 15 TL'si idi yani

(1,022 puan) tarafından
Çıkmaz canım
tarafından
Teşekkür ederim cok merak etmistim nasil bisey olduğunu:D bu ara bu sacimizin cok dolanması tesettürlü olmamizla mi alakali benim saçımda çok karışır ama ilginç yanı hep belli bi noktasi var sadece orası karışıyor :D
(1,022 puan) tarafından
Aslında saçımız hep bağlı olduğu için içeride dökülmeler oluyor ve dökülen saçları taramayınca normal saçlarımıza karışıyor. O yüzden saçlarımız çok karışıyor her gün düzenli taramamız gerekiyor aslında ama fırsat bulamıyoruz ki çocuklardan
tarafından
Doğru valla ben banyodan banyoya tariyorum desem yeridir. Bazen gün içinde aklima geliyor aman simdi cok saç dökülecek etraf batacak diye vazgeçiyorum:D
(1,022 puan) tarafından
Hele benim saçlar. Sanki kemoterapi alıyorum tövbe yarabbim. Taramaya korkar oldum :))
0 oy
tarafından
Daha önce hiç vergi yoktu 3,4 sene önce sonradan millet çok alışveriş yapınca ordan vergi çıktı ben bi küpeye 30 lira verdim ücretsiz kargo yazıyordu geldi PTT kargoyla 200 lira ödemesi var dedi vergisi yani bende dedim kalsın 200 ödeyeceğime o 30 liram gitsin yani sağlam bi site ama işte bazı ürünlerin vergisi çok uçuk oluyor bizim ülkede
(246 puan) tarafından
Bildiğim kadarıyla çıkan vergi ücreti sana ait oluyormuş. Ücreti almadılar mi senden ve evet dediğin gibi ücreti çok fazla.  Bu arada ödeme aşamasında senden vergi almışlar mıydı?
0 oy
(2,678 puan) tarafından
Biz saat almıştık gelmedi iki tane almıştık paramızı da geri yatirmadi belli olmuyor oranın işi 
0 oy
(9,117 puan) tarafından
Ay benim de istediğim bir sürü şey var ama cesaret edip alamıyorum sjjsjsj
(246 puan) tarafından
Alırsan haber et olur mu? Ben cesaret edip almaya çalıştım satıcı ürün stokta yok deyip siparişi iptal etti xjcbbxbdndbd şimdi de cesaretim yok almaya
0 oy
(1,565 puan) tarafından
Babam alıyor bir sorun yasamadi sorunsuz geldi ne aldiysa
(598 puan) tarafından
Ek ücret ne ödüyor ödeme aşamasından sonra ek ücret çıkıyor mu
(1,565 puan) tarafından
Okdr bilmiyorum sadece aldıklarını görüyorum sorunsuz geliyor cokmu bı ücret odedin canım giden olursa kaybın buyukmu
(246 puan) tarafından
Rica etsem babana ek ucret ödeyip ödemediğini sorabilir misin? Alacağım birkaç ürün varda.  Bir tanesi kulaklık bir tanesi, çorap, mutfak havlusu
0 oy
(2,195 puan) tarafından
Bacım bu ürünler ta japonyadan geliyo karğo ücreti yok sadece gelmesi 1 bucuk ay cekiyo 
(707 puan) tarafından
Benimki 15-20 günde gelmişti degisiyo demekki
(2,195 puan) tarafından
Ola bilir
(246 puan) tarafından
Abla peki ekstra gümrük ücreti çıkıyor mu?
(246 puan) tarafından
Gelsin de geç gelmesi önemli değil, sadece ekstra ücret çıkmasın bana yeter
(2,195 puan) tarafından
Hayır cıkmıyo
0 oy
(707 puan) tarafından
Yok takılmaz ve ekstra odemezsin ilk alırken ne odediysen o Ali ekspres çok güvenilir o konuda eğer gümrüğe takılacak bişey olsaydı alamazdin diye biliyorum sipariş geçerli olmaz
0 oy
(617 puan) tarafından
Ben aldım çok kez hıc bır sorun yaşamadım hiç bir yere de takılmıyor kargon çıkıp ğeliyor
(7,607 puan) tarafından
Sağlammı geliyor peki cnm göründüğü gibimi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 118 göst.
23 Haziran 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde sebnem77 (1,121 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 111 göst.
24 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Uras (192 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 64 göst.
1 Mayıs 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Citipiti (3,651 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Maydonoz dereotu (381 puan) tarafından soruldu

397,101 soru

11,877,133 cevap

35,992 kullanıcı

...