0 oy
358 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından
Kızlar gebelikte ciğer 

Yenilir mi

Yenilmezmi

Her an gibi bir yerinde leke olur mu olmaz mı 

Canım çok çekiyor ama 

Bir kere ye mahsus yiyemem mi yani 

17 Cevaplar

+1 oy
(1,860 puan) tarafından

Bütün gebeliklerimde doya doya yedim çocuklarim da hiçte leke olmadi bunlar batıl inançlar ama güzel pişir 

(1,410 puan) tarafından
Kız nasıl oldun
(1,860 puan) tarafından
İyiyim kuzum ara ara sancım ağrım oluyor ama eskiye göre toparladım bugün dikişlerim alındı bebek kontrol edildi düşük tehlikem devam ediyor bol bol dinlen yat diyorlar birde kilo almami istediler ama alamıyorum
(1,410 puan) tarafından
Ay şimdide alamama derdi mi çıktı ya.
İnşallah bebisin de sen de bu süreçten sapasağlam çıkarsınız yorma.kendini yat dinlen sürekli her gün makarna melemen yap gerekirse evi eşin süpürsün çamaşırı sen yıka o yerlestirip alsın muhakkak yapar zaten sen iyileşmeye bak canım kilo almak için de ballı süt iç bol bol muz ye yanında
(791 puan) tarafından
Ciger dukkanimiz vardi ben hamileyken hep yedim hicte leke olmadi
(1,860 puan) tarafından
Balkaymak cnm daha evime gitmek nasip olmadı bugün yarın giderim ve eminim eşim bakar yormaz beni çocukta kreşe gidiyor zaten bütün gün yatarım
-Reklam-
+1 oy
(1,772 puan) tarafından

Cok yedim cnm kızımda :)

+1 oy
(313 puan) tarafından
Hamileyken yedim 5..6 kez hiç lekede çıkmadı .. hazır sipariş ediyorduk asla elimi süremem yapmak için 
+1 oy
(6,941 puan) tarafından
yenir niye yenmesin afiyet olsun, ayda 1 yemişimdir bende
+1 oy
(1,117 puan) tarafından
Hem tavuk hemde dana ciğeri yedim kızım kaymak gibi çıktı maşallah ye doya doya 
0 oy
(328 puan) tarafından
Ay valla yiyim ozman herkes birşey dedi yok elini sürme yok sakin yeme ya.canim çekiyor.diyom kimseye anlatamadim derdimi teşekür ederim kizlar
0 oy
(328 puan) tarafından
Peki nasıl pisireyim bı tarif varmı ilk defa yapicam çünkü 
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Yedim popişinde ve bacağında leke var ama ciğer yedim diye olduğunu sanmıyorum:)
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ooo en çok aserdigim şeyler arasındaydı yedim evet çocuğumun lekesi var ama ondan mı bilemem
0 oy
(1,226 puan) tarafından
İlk çocuğumda aşerdim ve bir güzelde oturdum yedim hiçbir yerinde hiçbir izde yok hemde kendim pişirdim
0 oy
(629 puan) tarafından
Ben yemiştim birkac defa. Güzel pişir ama ciğer normalde çabuk pişmiş gibi görünür ama sen dağılana kadar pişir öyle ye. Çok faydalı sana da bebeğe de. 
0 oy
(196 puan) tarafından
Canim ben onu ciğer ellenip bir yerine dokunmuyacaksin diye biliyorum dokunduğum yerde kalıyor derler yersen bisey olmaz 
0 oy
(200 puan) tarafından
Bende yedim ama cok iyi hatirliyorum annem hamileyken yedi yedikten sonra hep beraber otururken bakin dedi elini ayaginin bilegine surdu dogrumu bi deniyelim dedi kiz kardesim dogdugunda tesadufmu bilmiyorum kardesim ayak bileginde morluk gibi leke vardi dogruymus diye gülmüşleedi zamanla renk acilarak gecti
0 oy
(79 puan) tarafından
Ciğer leke yapmaz ama güzel pismezse bebeği zehirler buna dikkat et yeter bana ciğere dokunma leke olur dediler gül koklama leke olur dediler yılann maymunn bakma ona benzer dediler dediler de dediler hoc biri dinlemedim leke falan da olmadı
0 oy
tarafından
Yorumlar efsane ciger gebelikte leke için yenilmez sanan kesim ciğere yüksek a vitamini olduğu için bebegin çok fazla a vitamini yüklenip bir ihtimal kusurlu olmasına neden oldgu için yenemez apir sapır yorumlar yapmayın...
0 oy
(792 puan) tarafından
Ciğer leke yapmaz ama garanti olsun istersen eşine doğrat ya da hazır doğranmış al eldivenle yıkayıp at ocağa için rahat etsin. Gebelikte ciğeri abartmamak gerek sebebi yüksek derecede A vitamini içeriyor olması. Yani aşırı fazla yemedigin sürece sıkıntı olmaz 
0 oy
(24 puan) tarafından
Yenir mi yenmez mı bilmem ama 4 aylık hamileyim ve akşama ciğer  yapicam

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 286 göst.
3 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Hlal (237 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 427 göst.
19 Şubat 2021 Aile kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 102 göst.
19 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Kbrarslan (1,037 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 84 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,673 puan) tarafından soruldu

385,604 soru

11,529,518 cevap

35,200 kullanıcı

...