0 oy
445 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
Ay kızlar dertleşmeye ihtiyacım var Şimdi bundan 7 ay önce ben doğum yaptım Bir oğlum oldu Geçenlerde de kayınvalideme İşte onların bir akrabası bir aile büyüğü bir kadın ziyarete gelmiş kayınvalideme de gelin de ara O da gelsin Hem çocuğu göreyim hem gelini göreyim demiş Neyse gittim Tamam dedim tamam çektim vallahi de işte çocuğu gördüm diyor şey yapıyor falan ama şöyle bir durum var ben bu kadının Normalde zerre kadar sevmem Ben 4,5 aylık hamileyken eşimin halasının evinde yine biz bu kadınla ilk kez tanıştık benim hamileyim çok zor geçti 6 aya kadar mide bulantıları sancılar ve cidden problemli bir hamilelik geçirdim bu kadın böyle normal bir şekilde çayını alıp karşı koltuğa geçti Ben diğer koltukta Tamam misafirlikteyiz ama sancılarımdan dolayı duramazken ay Siz de her şey abartıyorsunuz ne var biz hiç doğurmadık mı İşte ben 4 tane çocuk doğurdum hiç de böyle olmadım işte tarlada çalıştım bilmem ne yaptım falan filan işte Böyle konuştu konuştu durdu benim bünyem çok hassas Hani bunu kendimi kibarlaştırmak için de söylemiyorum şöyle söyleyeyim Doktorum dahi ikinci çocuğu yapmadan önce kesinlikle muayene olup değerlerimin kontrol edilmesini söyledi Yani şu anda Vücudumun kendini toparlaması için yaklaşık bir 3 ila 5 sene arasında bir zaman geçmesi gerektiğini söyledi bunun Öncesinde bir çocuk yaptığın takdirde Hayati tehliken dahi var dedi yani zor bir süre çatlattım öyle söyledim ardından doğum yapacağım zamanda da sezeryan olmak zorunda kaldım Çünkü vücudun Normalde uygun değil de sezeryan da uygun değildi Ama zorunlu sezeryan olduğu için normal doğum yaptırılamayacak Bir durumda olduğum için sezaryen olmak zorunda kaldım Neyse Geçen de işte yine kayınvalidemlerinine denk geldiğimizde Daha doğrusu ben gittiğimde işte üstünkörlü çocuk ne yapıyor Nasıl işte iyi mi bilmem ne falan filan gibisinden Sözde çocuğumu sordu arkasından normal mi doğurdun Sezeryan mı diye sordu sezeryan doğurduğumu söyledim arkasından işte Yani normalde çok takılmam bu tarz konulara Ama o an bir sinirlerim bozuldu bir canım sıkıldı kendimi kötü hissettim yani işte Aa dedi Sezeryan mı oldu dedi İşte herkes anne olamıyor kesir veriyorsunuz kendinizi kurtuluyorsunuz dedi bir sancı bile çekmeye şeyiniz yok dedi Çok nazlısınız dedi Neyse ben Daha sonrasında durumun tıbbi açıdan normal doğurmanın mümkün olmadığını O anda bebeğim de Benim de hayatımın tehlikeye girmesinden dolayı sezeryan olmak zorunda kaldım ben söyledim konuyu kapatmaktansa şöyle bir tabirde bulundu Bizler tarlada doğurduk da bir şey olmazdı Siz niye bu kadar nazlısınız hastanedesiniz bir elinizi ya da bir eliniz bağlı gene de normal doğurmayı beceremiyorsunuz dedi yani kötü hissettim o an kendimi ama çok üzerimde durmadım yani şey yapmadım Bugün de kayınvalidemle konuştuğunuzda eşimin halasıyla konuşmuş yani Kayınvalidem kendi görümcesiyle konuşmuş eşimin halasına şey demiş işte Daha doğrusu böyle bir akraba ortamında oturdukları zamanda benim işte şey dediğimi söylemiş işte normal doğumla uğraşmadım uğraşmak istemedim işte sezeryan oldum işte ben normalde doğum yapabilecek biri değilim şeklinde konuşmuşum ben Güya işte eşimin halası da şöyle söylemiş işte gelinimizin o anda sezeryana acil almak zorunda kaldılar işte Sıkıntılı bir durumdaydı falan gibisine açıklamayı eşimin havası da yapmış ondan sonra ama yine de şöyle bir şey yok işte gelininiz bana öyle söylemedi Güya ben işte keyfi olarak tabii ki keyfi olarak da yapmak istemiş olabilirim bu hiçbir problem değil ama işte orada aile büyüklerinin akrabalarının yanında beni kötülemiş eşimin halası da bunu kayınvalideme anlatmış böyle böyle işte bak gelen Hanım hakkında böyle söylüyor işte gelin hanım böyle böyle bir şey mi söyledi işte bak bu böyle diyor falan gibisine konuşmuş Kayınvalidem de hayır işte öyle olmadı olayını Aslı bu şeklinde söylemiş ama kadın gittiği yerde yalan yanlış konuşmaya şey yapmış işte Yani normalde de Sezeryanda olmak istemiş olabilirim gayet normal bir şey yani Zaten normal doğum diye bir olay yok benim nazarımda vajinal doğum veya Sezeryanla doğum iki türlü doğum vardır normal doğum dediğin şey ne oluyor onu da çok çözebilmiş değilim yani Bilmiyorum ya canım sıkıldı yani Moralim bozuldu hani o tarz konuşma zaten yapmadım Bir de ben Normal yani vajinal doğumu çok istedim Hani her şey olması gerektiği gibi ilerlesin dedim ama benim sağlık sorunlarım benim sağlık sorunlarımın bebeğime olan etkisi kesinlikle vajinal doğuma müsaade etmedi ki o süreci de ben çok zor atlattım sezeryandan sonra kendimi toplama süreci vesaire çok zor geçti yani ben bu kadar sıkıntıyı çekmişken İnsanların bu şekilde kötü kalpli yaklaşmaları kötü kalpli düşünmeleri Elbette onların düşüncelerindeki kirlilikten kaynaklanıyor ama Açıkçası beni çok yıprattı ya Yani iki gündür falan çok moralim bozuk kafaya takmamak için uğraşıyorum ama bir taraftan da canım sıkılıyor çünkü yaşadıklarımı biliyorum ama dışarıdan bu şekilde göründüğünü bilmek kırıcı oluyor biraz Benim için ya öyle işte kızlar

18 Cevaplar

+2 oy
(3,850 puan) tarafından
Başkasının bebeğinin nereden çıktığını kendine dert edinen insanların kendileri b.k çukurundan başka bir yerden çıkmış olamaz bence. 
(41 puan) tarafından
Ha ha ha çok güldüm ya azına sağlık öyle valla
-Reklam-
0 oy
(17 puan) tarafından
Aşırı uzun yazmışsın okuyamadım o çok bilmiş hanım efendi ye haddini bildirin bir daha da onunla aynı ortamda bulunmayın bende hiç sevmem 
(41 puan) tarafından
Ay inan ki canım sen ak desen o gidip millete kara diye anlatıyor ben kendimi anlatmaktan sıkıldım ya vajinal yada değil ne fark eder ki ben bir çocuk dünyaya getirdim sezeryan ile de bu çok zordu eminim normal dogursam da yine çok zor olacaktı sadece bunu söyleyenin de bir kadı bir anne olmadi beni üzüyor kadını yine en Çok kadın yıpratıyor ona üzülüyorum
0 oy
(343 puan) tarafından
Yeminle okurken hatim ettim ama herseyi bilen inşa. Aslında bilmeyen ve kendini gösteren inş bosver be canm
(41 puan) tarafından
İşte bende konuşacak olsam onu diyocem o yüzden sustum da kendi içime patlıcam az kaldı
(343 puan) tarafından
Ayy aman canm deme sen bosvet kalbini bozma
(41 puan) tarafından
Demedim canım demedim tuttum dilimi şükür herkesim kalbine göre versin diyorum Allaha havale ediyorum işte ne yapim
(343 puan) tarafından
En güzelini yapmışsın cammm
(41 puan) tarafından
Sağol canım
0 oy
(6,368 puan) tarafından
Yarısını okuyabildim ama belliki cahil bir kadınmış o kadar takılma he de geç
(41 puan) tarafından
Normalde asla takılmam da arkamdan yalan yanlış konuşması sinir etti beni
0 oy
(48 puan) tarafından
Yarısını okudum da uzak dur kıskançlık seziyorum
(41 puan) tarafından
Kıskanacak neyim varki çektiğim zorlukları mi kıskanıyor skkintiyi mi sağlık sorunumu mu bu insanlar neden böyle
(48 puan) tarafından
İnsanları anlamak zor
(41 puan) tarafından
Baya zor hemde
0 oy
(310 puan) tarafından
4 buçuk aylık hamileydim oraya kadar okudum .. neden bu kadar ya sıkıldım 
(41 puan) tarafından
Konu uzun çünkü
0 oy
(146 puan) tarafından
Ağzı olan konuşur sen o kadına hakkını ver birinci de susmussun ikinciyi konuşmasina fırsat vermişsin hayır o kim herkes bilgisini kendime saklasın valla bende çok karşılaşıyorum böyle ama genelde söylüyorum cevap sustukca daha kendilerini haklı sanıyorlar kurban olsunlar sezeryanla doğum yapana eleştirip elestirp duruyorlar sanki keyfimiz den ve sezeryanla olunca da leylekler getirmiyor çocuğu 
(41 puan) tarafından
Kız susmuyorum ki ben ak diyorum o gidiyor kara dedi diyor millete nasıl bir kadın anlamadım
0 oy
(430 puan) tarafından

Okurken mayıştım :)

(41 puan) tarafından
Pardon
(430 puan) tarafından
Çok uzun onun için dedim.
(41 puan) tarafından
Doğrudur konu uzun olunca
0 oy
(1,503 puan) tarafından

Yazının ortasında içimden aaaaaayyyyyyhhhh diye bir ses çıktı uzunluğundan :D

Şimdi sana iki kelim yazıyorum amaaaaann boşver :)insanlar her sey der her şey. Sinir ediyorlar insanı bazen evet ama olsun hayatının neresinde sanki o kadın. Bakıyosun hiç. He de geç 

(41 puan) tarafından
Ay ben sinirle yazdım cidden uzun olmuş ya yazi pardon he dedim geçtim de sinirlenmedim de değil
0 oy
(15,807 puan) tarafından
Senin hatan uzun uzun kendini anlatmak zorunda hissrtmen. Ya yaptıysan yaptın kimi ilgilendirir arkadaş. Senin bedenin senin kararın. G.tu yiyosa gitsin bı daha dogursun. Ona ne . Ay ağzımı bozdurdu bana. Sinir oldum ya. Sen niye hala kendini anlatmaya calisiyosun arkadaşım. Kime ne kime ne. Sen ölsen kalsan kimin haberi olacak. Senin başına bişey gelse iki gün tüh vah diye muhabbetlerinde geçirecekler sadece. Böyle insanlar için neden kendini yoruyosun. Tersle at. Çok istiyosa gitsin bı daha dogursun tarlada. Kendi kızlar dogursun normal. 

Bu arada ben normal doğurdum . Ne normal ne sezeryan. Hiçbiri önemli değil. Önemli olan o hastaneden bebeğin kucağında sağlıkla çıkabilmek. Eskide. Tarlada çatır çatır doguruyolardi da kaç bebek ölüyodu. Kaç anne ölüyordu. Bunları hiç söylemezler ama 
(41 puan) tarafından
Kendinin de 2 tane bebeği ölmüş doğumda değil ama kayinvalidemin dediğine göre evde çocuğu bırakıp bırakıp komşuya gidiyormuş gezip tozmakran bebeklerine bakmamış ki el kadar sabileri öldürmüş takmam bende normalde ama sinirlendim işte kendi yaşadıklarım aklıma gelince canım sıkıldı önemli olan bebeğim in iyi olması o zaman öyle gerekiyordu öyle oldu ama insanların anlayışsız olması sinirimi bozuyor
(15,807 puan) tarafından
Şimdi sen çocuklarına bakmayip oldurmussun desen bu da çok ağır kaçar. Hakediyor. Ama bu laf da denmez kimseye. Onun dışında tersle tersleyebildigin kadar. Bosveer . Bizim de bı komşu var. İkide bir kardeşime laf söyleyip duruyo. Kendi torunlarına hiç bakmaz. En son kardeşim lafına cevap vermiş. Çenesini kapativermis şükür. Aynı kadın bana bı daha doğurma gari diyo. Bı daha doğurma gari dediği de 2 çocuğum var. Ya sanane . İstersem on tane dogururum. Böyle patavatsız bunlar. Milletin aile planlamasına çocuğun nerden çıktığına herseyine karisiyolar. Cahillik pacadan akıyor.
(41 puan) tarafından
Şöyle insanları götürüp tımarhaneye kapatmak istiyorum ya hani insan cahil olur olur da bu kadar cahil de olmaz yani
0 oy
(13,309 puan) tarafından
 Ben bu kadını zerre kadar sevmem dedikten sonrasını okuyamadım Sevmediğin kadın  çağırdı diye gidiyorsun oturuyorsun..

Geçen akşam annemle konuştuk millet birbirini sevmiyor ama nasıl oturup konuşuyorlar görüşüyorlar diye 
(41 puan) tarafından
Zerre kadar sevmem ama eşimin aile büyüklerinden olduğu için ve çocuğu da görmek istiyorum ara gelsin dediği için mecburi gittiğim bir ortam gitmiyorum desem ayrı bir olay çıkacak bazen bazı şeyler istediğimiz için değil yapmamız gerektiği için yapıyoruz maalesef bende heveslisi değilim allahin cahili ile oturmaya
0 oy
(412 puan) tarafından
Ay çok uzun. Yarısını okudum. 

Ben keyfi sezaryen oldum. Hiç de pişman değilim. Bir dünya para verdik hatta hahah soranlara paaatt diye cevabımı veririm haha.
(41 puan) tarafından
Bende keyfi olmayı tercih edebilirdim bunda sorun yok doğum dogumdur fark etmez nasıl oldugu ama çok zor bir süreç yasadim ben bebeğimin de benim de hayati tehlike vardi ben bunu izah etmem e rağmen hâlâ bu tarz konuşmaları sinirimi bozuyor dediğim gibi yaşadığım sürecin zorluğundan kaynaklanıyor
(412 puan) tarafından
Bu tarz insanlar toplumun her kesiminde var. Konu a olmuyor da b oluyor. Ama illa ki herkes karşılaşıyor.  Çocuk doğduktan sonra da yetiştirme tarzına, beslenmesine vs laf edenler oluyor. Yani sen olması gerektiği gibi TV tablet açmıyorsun mesela. Çok bilmiş diyorlar. Hani tebrik beklemiyordum ama buna bile laf ediyorlar. Yani çok var böyle insanlar. Elbet karşılaşıyoruz.
(41 puan) tarafından
Ay maalesef ya herkes kendi evladını dilediği gibi büyütür imkanlar dahilinde en iyisini yapar evladı için  anlamıyorum karışınca ne oluyor
0 oy
(356 puan) tarafından
Cahil patavatsız birinin sorularını niye dikkate alıyorsun ki

Bnde sezeryan doğum yaptım evet doguramadim ne yapalım yani

Benim de bünyem zayıf çabuk yorulurum halsizlik gelir ektim gibi değilim mesela o hiç yorulmaz çok çalışır misal. Kim ne derse desin insan o an çok sinir oluyor ama geciyo takma kafana
(41 puan) tarafından
Haklısın canım sinir oldum işte zor şeyler yaşadım o yüzden o kadının sözleri sinirimi bozdu
0 oy
(2,971 puan) tarafından
İşte işte işte

Kız 

Belli ki çok takmış sin

He de geç 

Ama öyle dedi demiş lafları ben olsam sana öyle demediydim 

Millette yanlış şeyleri anlatıp durma derim

Ağzının payını okkalı bir şekilde verir

Bir daha aynı ortamda bulunmam dengesiz karıyla 
(41 puan) tarafından
Ya normalde hiç takmam da bu defa ayrı bi canımı sıktı sinir etti
0 oy
(268 puan) tarafından
Kız oku oku bitmedi sonunu okuamadım ama kadın tem bir eski kafa anlayışszımıs he de gec görümcemin kaynanası var her gördügümde bana laf cakar sacma sapan
(41 puan) tarafından
Sinir etti beni normalde asla takılmam ama sinirlendim
0 oy
(972 puan) tarafından
Roman mi yazdin bacım kız he de geç 
(41 puan) tarafından
Kız sinirlendim ondan uzun uzun anlatmıştım
0 oy
(788 puan) tarafından
Ben şuan sağlık problemini merak ettim bulaşıcı bir hastalık mı yoksa böbrek kalp hastalığı mi ya da vajinal kısalık yapışıklık falan mı 
(41 puan) tarafından
Kalp kası iltihabı yaşıyorum, vajinal darlığım vardi birde bebek iri doğdu doktor normal dogum a zorlarsan eğer doğum esnasında bebeğin boynunu çıkartma riski olur dedi birde belimde siyatik var çok zorlarsam sakat kalma riski mevcut bende
(788 puan) tarafından
Ay eğer böyleyse ikinciyi asla yapmamalisin ciddi sorunlar çünkü
(41 puan) tarafından
İkinci yi düşünmeden ince doktor kontrolünden geçmem lazım mış zaten canım sıkıntılı bir durum o yüzden insanlarin anlayışsız olması da üzüyor o yüzden
0 oy
(1,196 puan) tarafından

Cahile laf anlatmaya çalışıp kendini yormussun aşkom benim bebeğim hem ters hemde erken doğum olmasına rağmen böyle şeyler duydum benim şeyim kiymetliydi kestiriverdim dedim hepsi m.l gibi kaldı onlara anladığı dilden konuşacaksın böyle laf anlatmaya çalışırsan kibar kibar anlamaz :D:woot:

(41 puan) tarafından
Ay çok iyi yaa sevdim bunu bende böyle yapcam :))
(1,196 puan) tarafından
Daha asla o konu açılmaz dene :D
(41 puan) tarafından
Denicem valla teşekkür ederim:D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 362 göst.
2 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Yoruldum bu hayatan (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 236 göst.
15 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Ayselaras (216 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 228 göst.
20 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 266 göst.
11 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,091 puan) tarafından soruldu

384,802 soru

11,510,434 cevap

35,170 kullanıcı