0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Bı bulastı lanet olsun gıtmek bılmedı yahu, bu zamanda bitlenmek mi kaldı dıyodum valla buyuk konustum heralde. Cocuklarımla aynı tarafı kullandıgım ıcın bana da geçti saclarım belımin altında uzun baya ama ugrastım gunlerce en sonunda temızledım derken suan tekrar kasınmaya baslayınca taradım ki bır suruuu doluu. Cocuklarda da var ne ara cogaldılar ve nasıl tekrar geldıler. Tum yastıgı yorganı carsafı kırlentı yıkadım supurdum sıldım temızledım bı yerde kaldıysa gelmesın dıye tamamen temızlendıgınden emın olduktan sonra da lavanta yagı kullanmaya basladık kokusuna gelmıyomus dıye duydum. Gel gör ki hiç bişey işe yaramıyo delırcem. Sırke ve bıtten zıyade yumurtaları tarak almıyo ve ılac oldurmuyo o yuzden tekrarlıyo sanırım. Yumurtalarından nasıl kurtulcam nolur kesın cozumu olan yazsın cocuklaraa uzuluyorum takıntı halıne geldı yıka yıka kafa derılerı kazıncak resmen bu kadar tıtız davranıp dıkkat ederken geldı benı buldu ya 

20 Cevaplar

0 oy
(454 puan) tarafından
Canım eczaneden bit ilacı alsana
(7 puan) tarafından
Tatlımm almam mı kac tane aldım kac ayrı marka aldım valla ama yok yumurtaları öldürmüyo bıt ve sırke temızlenıyo de yumurtakarı kaldıgı ıcın o da canlanınca cogalıyo bırden
(454 puan) tarafından
Ala ala normalde hemen gider diye biliyorum canım ya bilen yazar inşaAllah çocuklar içinde senin içinde zor bır durum ben kışın pire gördüm dıye evi kırkladım sirkeli suyla eşimin kuşlardan gelmiş meğer
(7 puan) tarafından
Evımde cok sukur ne 1 tane karınc ane 1 pire ne bocek hıc ama hıc bısey gormedım daha bunca zaman cok fazla temızlıyorum nerdeyse hastalık halıne geldı ve bu kadar dıkkat etmeme ragmen nasıl bulastı anlamıyorum ya
-Reklam-
0 oy
(171 puan) tarafından

Bit temize saça gelirmiş diye duymuştum, çocukken çok gelirdi banada yakın arkadaşım dan annemde hep bana kızardı onunla oynama diye :)

Çok zor geçiyor saçıma kolanyo döküp tarardi beyaz havluya sac diplerim acır dı artık, bit sampuanlarida fayda etmemişti.

Hayvanlarda kullanılan bi ilaçtı sanırım çözümü onda bulmuştuk biraz kokusu agirdi ama geçirdi benimkini

(7 puan) tarafından
Zarar verır mı ki canım o da var cocuklara uygulamamda sakınca olursa. Valla o sozu sende duydum ılk ama demekki dogru cunku hastalık derecesıne geldı nerdeyse cok takıntılıyım temızlık konusunda cok tıtızım ve benım gbı bı ınsanın basına bu durumun gelmesi cok garıp ve korkutucu
(171 puan) tarafından
Sirkeleri yumurtalarını yani catlamadan tek tek öldürmen gerekiyor tırnağının arasında, sakıncası da olabilir tabi benim annem çözümü onda bulmuştu artk
0 oy
(801 puan) tarafından
Canım eskiler gaz sürer gene bilene danış sen bizde küçükken olmuştu anca gazla gitti birdaha da gelmedi yedi kişiydik evin içinde üçümüz çocuk ancak onla gitmişti su eski gaz lambalarının içine konulan sıvı gaz var onunla bit ilacı sürer gibi tarakla sürüp bekletip yıkanacaksınız 
(7 puan) tarafından
Herhangı bı zararı vs varmı mesela bu bıt ılaclarında bıde eczacımız gozune agzına gelmesın dıkkat et demıstı yıkarken falan sorun olurmu ki
(801 puan) tarafından
İşte o yüzden birine danışarak yapmanız en doğrusu bizde anneannem yapmıştı bildiği için büyüklerinize sorsanız belki bilen vardır
0 oy
(1,522 puan) tarafından
Saclarini hergun duzlestir. Doktor demisti
(7 puan) tarafından
Yumurtalar için mi canım. Ben kendımde deneyım ama cocukların ki kısa yanı ısıdan dolayı dokundurtmazlar da
0 oy
(180 puan) tarafından

Bunu kullan derim bire bir kesin çözüm bu 

image

image

(7 puan) tarafından
Bunu da aldım canım ve dıger bı kac markayı da valla bıtler sırkeler gıdıyo ama yumurtalar kalıyo ya
(180 puan) tarafından
Saçı kısalt
Son olarak şunu söylim
Torsille yıka
Saçını tara Torsili ıslak saça sür aralarina koy 5 dk bekle durula tekrar tara 3 gün böyle yap
O bit ilaci geçirdi ama 1 hafta sonra tekrar bit olunca kaynanam böyle yap dedi böyle kurtuldum ben
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Nasıl kullandın şampuan ve spreyi. ? Önce boynuna beyaz bir çarşaf bağla spreyi sık sık tara her yerine gelsin o sprey tara ve peçeteye sil tarağı onuda poşete koy ağzını bağla . Bi  yarım saat beklesin sprey saçında sonra şampuanla yıka zaten yağlı bir şampuan. Uzun uzun yıkama kuru saçı seviyorlar.saçta kalsın o yağlı şampuan....Aradan 2 gün geçsin yine aynı spreyle tara . gördüğün beyaz yumurta sirkeleri elinle kopar öldür. Sürekli gözüm kızların saçındaydı gördüğüm anda alırdım yumurtaları. 
(7 puan) tarafından
Spreyı sıkıyorum 30 dakıka bekletemıyorum her zaman ama cogunluk olarak 30 dk yakın bekletıyorum bıt taragı ıle tarıyorum saclarını daha sonra
(7 puan) tarafından
Bıt sampuanıyla sac dıplerıne ovalayarak heryerıne surup bekletıyorum oyle tarıyorum bır de. Daha sonra yıkadıktan sonra banyodan cıkarınca tekrar o tarakla tarıyorum temızlenıyo fakat yumurtalar gıtmıyo ve sıyah saclılar gorebıldıgımı alsamda demekki goremedıklerımde kalıyo onlarda yumurtadan cıkınca başa sarıyo
0 oy
(1,991 puan) tarafından
Canm bizde bitlendik sana soyle diyim hergun nevresim yastık kendimi ve çocukları yıkıyordum 3 gün üst uste ilaçla bekletip yıkadım ince tarakla taradim tabi o sekilde bitmedi ayriyeten yunurtalarini günde 3 defa A dan Z ye saçlarına bakarak ayikladim ilk 3 günün sonunda yine günlük yıkadım kafalarında beyaz sirke sıkıp yarim saat beklettikten sonra tekrar tarayıp yıkadım ince tarakla ayriyeten sürekli lavanta yağlı saç spreyi kullandik ona rağmen 10.gunun sonunda ancak kurtulduk canm baya uğraşacan yani 
(7 puan) tarafından
Yaklasık 1 aydır ugrasıyorum desem :) faeklı markalarda en ıyısı hangısıyse aldım ama ne fayda. Yanı buyuk ıhtımalle yumurtalardan kurtulamadıgım ıcın sırke ve bıtı temızlesemde başa sarıyo ahh uslu cocuk degıller ki ayıklayıp tek tek uyurken bakıyorum anca oyle yumurtaları alıyorum
0 oy
(343 puan) tarafından
Bu arada biz temiz insana gelirmiş Sanırım sen çok vitesin bak eczaneden antibit al onunla yıka tamam mı sabah akşam sürekli yıkayıp yıkadıktan sonra beyaz bir tülbent al dizine oturtur çocuklar onları tek tek ölülerini ayıklamak zorundasın
(7 puan) tarafından
O sözğ bı arkadasta soylemıs ya temız olduguma pısman mı oldum desem cnku cok takıntılıyım temızlık konusunda ve ne kadar sakındıysam bu olay basıma geldi ustelık daha once sadece 1 kez bıtlendım ve 2.sınıfa gıderken arkadasımdan gecmıstı kızla ayırdım yerımı bıdaha gelmemıstı smdı yıllaaar sonra tekrar gelmesi :( stresten bas agrısından kurtulamıyorum cok fazla kafama takıp huylanıyorum ya bı kac farklı marka aldm da valla gıtmedı yıne
0 oy
(1,740 puan) tarafından
Öncelikle saçlarını kestirmek zorundasın hemde katlı incelterek sonra da her akşam yıkayıp tarayıp yastık kılıfını değişti çeksin mutlaka kılıfı değiştir kurtulursunuz ins
(7 puan) tarafından
Yastık kılıflarını sureklı degıstırıyorum degısımlı yıkıyorum cocuklarınsa bızımde harıcınde koltuk kırlentlerını de yıkıyorum her seferınde pike örtü ne varsa. Sureklı koltukları makınenın fırca ucuyla cektırıyorum yatagı falan ama ne ılac aldıysam gıtmedı kurtulamadım ya saclarımı kestırmeye kıyamıyorum ama kurtulamıcam gıbı
(1,740 puan) tarafından
Mecbur kestircen gibi hani seninle ilgilenen biri olsa kestirmezsin ama kendi uğraştığın için zor olur kisaltmasan da kat attır incelsin. Dediğim gibi hergun banyo kılıf değişimi. Benim lise de başıma gelmişti benim saçlarım da hem çok kalın hemde uzundu böyle kurtuldum
0 oy
(3,180 puan) tarafından
Annem bana köpek biti ilacı kullanmıştı da onetki etmişti :D
(7 puan) tarafından
O ne kız :D zarar vermez mi ki
(3,180 puan) tarafından
Eee kimin umrunda hahah annelerimiz biz kadar bilinçli değildi malum :D
0 oy
(185 puan) tarafından
Canım eczanede üçlü set var adını hatırlamıyorum şuan hemen geçiriyor 300 tlydi
(7 puan) tarafından
Bı tane vardı aynı urunden mı bahsedıyoruz acaba 6 yas uzerı ıcın uygunmus ya cok fazla etkılıymıs felc ederek oldueuyomus ama cocuklarım 6 yasından kucuk
(185 puan) tarafından
Adını hatırlamıyorum canım ya
0 oy
(77 puan) tarafından
Kücukken annem gaz yaği kullaniyordu sanırim suan nerde bulunur bilmiyorum ama bi arastirip deneyin 
(7 puan) tarafından
Zararı vaemı onun acaba kaynanama sordm bı arkadas daha dıyınce de tehlıkelı dedı
(77 puan) tarafından
Bize kullanırdı annem bi zararı olmadı
0 oy
(1,344 puan) tarafından
Canm benm kizimada gelirdi oda bize bulqstirrdi paranit kullaniyorz bi genelde bitlendginde ama illaki sirke kaliyor yok etmezsen tekrarliyor.bende careyi sac duzlestiricide buldm ilacliyorm 1hafta arayla 2kez banyodada tariyorm sonra sac duzlestiriciyi son isiya kadar cikartip saclari duzlestir canm.patlatiyor sirkeleri sonra elinle temizle kolaylasiyor temizlemeside biz bu sekilde arindik valla yoksa zor
(7 puan) tarafından
Yuksek ısıyı cocuklarla kullanamam ki dokundurtmazlar yanı kendım ıcın denıcem ama hemen.
0 oy
(193 puan) tarafından
Gaz yağı dökerlerdi küçükken bize
(7 puan) tarafından
Zararı varmı onun ya kaynanam tehlıkelı dıyo da
(193 puan) tarafından
Yok valla canım ben küçüktüm hiç zararı olmadı bana hatırlıyorum yani bit zordur Allah sabır versin ben bitlenmeyeli yıllar oldu şükür
0 oy
(327 puan) tarafından
Kızıma okuldan bulaştı sonra heppimize kaç ay uğraştığımi bir ben bir Allah biliyor bide hamileydim havalar buz gibi kızlarima hergun banyo yaptırıyordum. Birkaç defa bit ilacı aldım hiç işe yaramadı en son eşim bi bit ilacı getirdi yanında spreyi vardı önce şampuanla banyo yapıp banyo dan sonra spreyi döküp tariyordum çok şükür öyle bittiler. Ilacın ismi biteks eczanelerde var canım ondan al.
(7 puan) tarafından
Aldm canım yaglı sprey kullandım taragıda cok ıyı ama yumurtalar kalıyo ya
0 oy
(31 puan) tarafından
Annem biz bitlenince  gaz yağı  sürmüştü hepsi ölmüştü ama kokusundan bizde ölcektik  oda ayrı ama ondan sonra temiz oldu saçım:)
(7 puan) tarafından
Cocuklara zarar verır o zamna ya demi
(31 puan) tarafından
Bilmiyorum  kokusu bize ağır gelmişti ama bitti sonra.d
0 oy
(310 puan) tarafından
2 ay önce maalesefki kızımın okulunda bit çıktı kızımada geçmişti hatta evdeki küçük kızımada öğretmen yazdı kontrol edin kızların saçlarını diye baktığımda koca koca bit gördüm ilk defa gördüm kızımın saçında çok üzüldüm hemen eczaneye gittim BiTEX diye bir şampuan önerdi eczacı ama spreyiyle beraber banyodan önce spreyi bol şekilde sıkıyosun yarım saat bekletip sonra tarıyosun sonra şampuanla yıka kum gibi dökülüyor bizim 3 4 yıkamayla bitti yumurtası çok vardı
(7 puan) tarafından
Kullandım canım yaglı sprey taragı da cok ıyı temızlıyo ama yumjrtalar kalıyo oda tekrarlıyo sureklı
(310 puan) tarafından
Yumurtaların çıkması için tersten tarayın çıkar
0 oy
(267 puan) tarafından

image

Gülüm bizde kızım 2 yaşındayken bitlendik bununla çözüm bulmuştum eczaneden almıştık istersen dene bizde fayda etmişti ayy çok zor oluyor bit insan kafayı bizi bir sardı ben eşim hepimizi bunda çare bulduk çok şükür temizlense bile tekrarla bununla gelmesin bide her şeyi yıka nevresim her şey bu yumurtalarida çekiyordu taraga 

(7 puan) tarafından
Canm bu muydu acaba 6 yas uzerı kullanılıyomus bı tanesı de cok etkılıymıs
(267 puan) tarafından
Valla bilmiyorum ama bunu kullandım ben yaşını da söylemiş eşim bunu vermişler belki yaş yaş değişiyordur buda
0 oy
(1,204 puan) tarafından
Bit ilacı kullanınca geçmişti tabi bu yıllar yıllar önceydi. Yani şimdiki ilaçla o zamanki ilaç arasında fark var mı bilmem. Galiba saçını kesmelisin . Tümden demiyorum kısalt bence en azından 
(7 puan) tarafından
Kıyamıyorum kesmeye ama sanırım son care kısaltcam ya ama kuafore de nasıl gıtcem kı utanıyorum da insanlar ne dusunur hakkımda dıye
(1,204 puan) tarafından
Evden birine kestir ***** yumuk olsa da bitten arınınca git kuaföre
(1,204 puan) tarafından
Yamukk yumuk demek istemiştim
0 oy
(796 puan) tarafından
Bir fiş fisa elma sirkesi ve şu koy *** saçlara tara bekledim yarım saat git yıka birde bit yumurtalarını öldürün saç kontrolü yapın bundan kaç ay önce kizjmq bulaştı çok şükür bir haftada bitirdim saç kr3mi var gelincik sari yada ipek o bitti anında aşağı getiriyor
(7 puan) tarafından
Elma sırkesı denıcem canm yumurtaları tamamen temızleyemıyorum cocuklar uyurken anca ama kalıyo yıne demekki sıyah sacları da cok bellı de olmuyo o yuzden zaten kurtulamadım bi

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 111 göst.
31 Mart 2023 Aile kategorisinde mr (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 73 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sebebine (350 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
15 Mart 2024 Aile kategorisinde Belinay122 (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 158 göst.